Результати чемпіонату України з настільного тенісу серед юніорів, 2021 рік

Медалі отримали тенісисти Києва, Дніпра, Одеси, Чернігова, Кропівницького і Сєвєродонецька!

Надійшли результати чемпіонату України серед юніорів – тенісистів 2003-2005 р.н. Він проходив у місті Чернігів, спорткомплекс «Хімік», в період з 31 березня по 4 квітня 2021 року. Головний суддя змагань – Інна Білащенко. На змагання прибуло 65 гравців та 40 гравчинь з різних областей України. В командному турнірі прийняли участь 12 областей: Київ, Дніпропетровська, Запорізька, Львівська, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області. Також були окремі тенісисти з Івано-Франківської, Тернопільської і Кіровоградської областей. На чемпіонаті розігрувалися 7 комплектів нагород – в особистому, парному (плюс мікст) та командному розряді.

Змагання проходили в умовах суворих протиепідеміологічних мір, викликаних необхідністю боротьби з коронавірусною пандемією, і, як відомо, завершилися успішно, без захворювань.

Крім юніорів, у змаганнях прийняла участь частина кадетів та мінікадетів. Серед хлопців було 14 гравців молодшого віку (21%); серед дівчат – 18(45%), тобто значно більше. Але проти юніорів боролися кадети і кадетки, представники кадетської збірної України призери нещодавнього чемпіонату України. Серед них: Колойденко Пилип, Якимчук Леонід, Кравець Ярослав, Солодкий Назар, Реготун Олег, Понько Ольга, Хачатурова Анастасія, Ржевська Анна, Боднар Марія, Василенко Вероніка, Матюніна Вероніка, Шередега Софія. Див. результати ЧУ-2021 серед кадетів.

Фото залу в Чернігові

Головний суддя чемпіонату Інна Білащенко та член суддівської колегії Андрій Домбровський

У юніорів прибула вся перша двадцятка найсильніших гравців України цього віку (за рейтингом ФНТУ), а також цілий ряд добротних тенісистів з меншим рейтингом. У дівчат також приїхали усі найсильніші юніорки, але була помічена відсутність таких високорейтингованих гравчинь як Вікторія Куртенко (Київ), Уляна Дронова (Харків), Анастасія Москалюк (Ізмаїл), Вікторія Гусєва (Дніпро) та ін. Незважаючи на це, зрозуміло, що найбільш амбітні і сильні претенденти на нагороди були тут.

Якщо взяти підсумки минулорічного чемпіонату України, то в цьому році до Чернігова приїхав чемпіон 2020 року серед юніорів – Назар Третяк, а також призери в індивідуальному розряді – Олександр Малов, Андрій Гребенюк, Марія Куріщенко, Вероніка Матюніна. Див. результати ЧУ-2020 серед юніорів. Як показав хід чемпіонату, вони вважалися головними претендентами на нагороди.

Фото від Олександра Мініна

Повний альбом ЧУ-2021 ТУТ

Результати чемпіонату

Повні результати ЧУ відображені на сайті ФНТУ та на сайті Ігоря Палагути

усі дніпрянки стали чемпіонками України!

Безумовно, юніорський чемпіонат України 2021 року можна вважати «дніпровським». Їх представники отримали найкращі результати. Можна сказати, що Дніпро на даний час є осередком найсильнішої школи настільного тенісу у цієї вікової категорії. Сформувався великий колектив активних високорейтингованих тенісистів та наставників, які об’єднані єдиною метою та прагненням до перемог. Значні зусилля прикладають дніпровські тренери: С. Коркін, М. Черепнін, А. Лопатнюк. Великою за розміром є й «лава запасних» у дніпрян. До Чернігова приїхало 8 хлопців та 4 дівчини, майже кожен з яких отримав нагороди чемпіонату.

команда Сєвєродонецька збільшується!

Відмінно виступили представники Луганської області, які в більшості складаються із кадетів, і ця школа практично на рівних бореться з юніорами, що говорить про її великий потенціал. Зростає і молодше покоління школи (мінікадети), яке прагне до таких же високих результатів, які показують Іоланта Євтодій, Вероніка Матюніна, Софія Шередега (тренер О. Мінін). У найближчому майбутньому слід очікувати новий «букет» сильних сєвєродонецьких тенісисток, які увійдуть до числа кращих тенісисток України.

Киянки — 3 місце!

Кияни отримали декілька медалей на чемпіонаті, але було видно, що їм становиться важкувато боротися проти регіонів, де виникли високі амбіції. Приємно бачити, що отримали свої чергові медалі юніори Назар Третяк (тренер Д. Дробов), Олена Пентюк, Аліна Видрученко (тренери в обох Т.Б. Кокуніна, Я. Кокуніна), які приїхали тренуватися до Києва з інших областей та досягли тут за час навчання високої майстерності. Зростають у Києві і хороші кадети: Ярослав Кравець, Назарій Солодкий, Анастасія Хачатурова, Анна Ржевська, Ольга Понько, Ангеліна Плащинська, Вероніка Василенко. Це означає, що кияни у майбутньому будуть продовжувати отримувати медалі чемпіонатів і навіть зможуть знов добитися домінуючого становища в Україні.

Грає Гліб Яковлєв, Ізмаїл, Одеська область

Здивували одесити! Команда хлопців отримала бронзову нагороду чемпіонату. Під керівництвом тренера Сергія Ретинського відмінно зіграли юніор Гліб Яковлєв (Ізмаїл), і два кадета – Пилип Колойденко і Леонід Якимчук. Вони, до речі, нещодавно під управлінням тренерів Сергія Ретинського і Олексія Дегтярьова стали срібними призерами кадетського чемпіонату. Відчувається, що Одеса починає «просинатися» і збирати те, що було розгублено за останні роки – тренерів, гравців. Є у Одеси потенціал і в дівочому настільному тенісі. У них був би ще більш кращий результат, якщо б вони якось повернули до себе назад одеситку Іоланту Євтодій, яка зараз працює на славу Луганської області та стала чемпіонкою України на цьому чемпіонаті. Приблизно таким же чином була втрачена Анастасія Москалюк (Ізмаїл), яка продовжує знаходитися в числі кращих юніорок України, але, скоріш за усе, уже втрачає зв’язки зі спортом…

Відео фіналів індивідуального розряду

Медальний залік чемпіонату серед юніорів 2021 року:

Золоті медалі Срібні медалі Бронзові медалі Усього
Дніпро 1 1 1 1 1 1 ½ 1 1 ½ 9
Сєвєродонецьк 1 1 1 ½ 1 ½ 5
Чернігів 1 ½ ½ 2
Київ ½ 1 ½ 1 1 4
Одеса 1 1

П’єдестал призерів

 • Індивідуальний розряд, хлопці

  Андрій Гребенюк

 • 1 місце – Андрій Гребенюк (Чернігів, Прилуки).
 • 2 місце – Євген Кібка (Дніпро).
 • 3 місце – Микита Завада (Дніпро).
 • Індивідуальний розряд, дівчата
 • 1 місце – Євтодій Іоланта (Сєвєродонецьк).
 • 2 місце – Куріщенко Марія (Дніпро, Кропівницький).
 • 3 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк).
 • Парний розряд, хлопці
 • 1 місце – Олександр Малов / Євген Кібка (обидва Дніпро).
 • 2 місце – Назар Третяк (Київ) / Андрій Гребенюк (Чернігів).
 • Євген Кібка

  3 місце – Микита Завада / Валентин Юнчик (обидва Дніпро).

 • Парний розряд, дівчата
 • 1 місце – Вероніка Матюніна / Іоланта Євтодій (обидві Сєвєродонецьк).
 • 2 місце – Василиса Кануннікова / Марія Куріщенко (обидві Дніпро).
 • 3 місце – Аліна Видрученко / Олена Пентюк (обидві Київ).
 • Парний розряд, мікст
 • 1 місце – Андрій Гребенюк (Чернігів) / Аліна Видрученко (Київ).
 • Микита Завада

  2 місце – Олександр Малов (Дніпро) / Іоланта Євтодій (Сєвєродонецьк).

 • 3 місце – Микита Завада (Дніпро) / Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк).
 • Командний розряд, хлопці
 • 1 місце – Дніпропетровська область-1. Склад команди: Євген Кібка, Юнчик Валентин, Олександр Малов, Микита Завада, Олександр Оплачко.
 • 2 місце – м. Київ – 1. Склад команди: Назар Третяк, Вадим Грибан, Олександр Вірозуб.
 • 3 місце – Одеська область. Склад команди: Глеб Яковлєв, Пилип Колойденко, Леонід Якимчук.
 • Командний розряд, дівчата
 • 1 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Марія Куріщенко, Олександра Сова, Василиса Кануннікова, Олеся Ліфанова.
 • 2 місце – Луганська область 1. Склад команди: Вероніка Матюніна, Іоланта Євтодій, Софія Шередега, Олена Чернявська, Віолетта Афанасьєвська.
 • 3 місце – м. Київ — 1. Склад команди: Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Анастасія Хачатурова, Ольга Понько, Анна Ржевська.

Фото нагородження від ФНТУ

Відео нагородження від ФНТУ

Підсумки

Чемпіонат юніорів пройшов на високому організаційному рівні та надав багато користі для юних тенісистів. Отримана значна ігрова практика, перевірена майстерність та психологічна стійкість кандидатів до національної збірної юніорів України. Найкращий рівень продемонструвала дніпровська школа настільного тенісу, але високі результати є в Києва, Сєвєродонецька, Кропивницького, Одеси. Протиборство між цими центрами не дає застоюватися настільному тенісу в Україні, сприяє його подальшому розвитку. Юніори і кадети, які приїхали на чемпіонат показали непогану гру, але остаточну її оцінку слід здійснювати з точку зору європейського рівня. Чи зможуть наші гравці гідно виступити у чемпіонаті Європи в липні 2021 року?

Резюме, привітання, коментарі ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ РОБОТИ ТРЕНЕРІВ ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ УКРАЇНИ

Результати чемпіонату України з настільного тенісу серед юніорів, 2021 рік: 22 комментария

 1. Счастливчик

  Можно еще добавить, что после чемпионата сильнейшие кадеты и юниоры остались в Чернигове для проведения учебно-тренировочных сборов по подготовке к чемпионату Европы. Правда кто именно едет, пока не понятно.

 2. Михаил

  Один Андрей Гребенюк принес Чернигову больше золотых медалей, чем весь Киев! )

 3. Тетяна.

  Вітання переможцям і призерам чемпіонату!
  Хочеться зазначити, що у Чернігові змагання завжди добре організовані, судді знають свою справу.
  А по медальному заліку, ситуація цікаво розвивається: Київ сдає позиції, Дніпро та Сєвєродонецьк — навпаки, розквітають!
  Які ж кроки будуть у Києва? Будуть заманювати сильних до себе чи своїх тренувати денно і ночно? Чи залишать усе як є?

 4. Василь

  З такою задачею для тренера кадеток, як завоювати медалі, тренери повинні змінюватися кожен рік! Причому не методом рокіровки, а так — не виконав, чекай своєї нової черги, коли решта не виконає! )

 5. Счастливчик

  Как можно быть такого низкого мнения о наших тренерах? Ай-я-яй)

 6. Тетяна.

  А где должны завоевать медали кадетки ( согласно поставленным тренерским задачам?) И где эти цели/задачи можно прочитать?

  1. admin Автор записи

   Медали они должны были завоевать на юношеском чемпионате Европы!!!! )) Такая интересная задача…. Видимо, перед каждым чемпионатом Европы обговариваются какие-то задачи. Каждый раз по разному — в зависимости, видимо, от того, насколько сильных теннисистов везут. В 2019 году, поехали очень сильные кадетки, и была, наверное, некоторая уверенность, что они добьются медалей в личке, в паре или в команде. Но не вышло. Уровень европейского тенниса космически летит вверх….
   На этот раз тоже надо поставить такие задачи — медали! Последняя европейская медаль была аж у Жмуденко в 2005 году (он выступал, по-моему, по юниорам). И всё! Шестнадцать безмедальных лет….

   1. Александр

    Поставить задачу несложно. А как тренеры сборной способствуют выполнению данной задачи (если речь о медалях)? Пара недельных сборов в течение года в своем кругу (юниоры/кадеты) без привлечения сильных спарринг-партнеров, на мой взгляд, недостаточно.

    1. admin Автор записи

     Да. По сути дела получается, что тренер сборной просто получает готовых спортсменов с мест (недельные сборы не в счёт) да и едет с ними за медалями! Поэтому, ясно, что должны учитывать то, чьи это спортсмены. Как правило, тренер сборной едет со своими воспитанниками, которых он целый год тренировал. Тогда всё будет нормально. Да так, в принципе, всегда и делалось у нас. Тот тренер, чьи воспитанники взяли медали на ЧУ, тот и становится тренером сборной… Другое дело, когда медалисты ЧУ и ТОПа — с разных школ…. Да, тогда возникают разногласия…

     1. Счастливчик

      Если бы выбирали по этому критерию, то Минин уже давно был бы тренером кадеток.

     2. Александр

      Тогда напрашивается вывод, что тренером сборной должен быть тот человек, чьи спортсмены и едут на ЧЕ ). У нас же совсем не так. И, кроме того, вряд ли где-то сборная будет представлена одним городом/клубом. Просто на самом деле нет плотной, мощной работы в течение всего года со сборными (честно говоря, давно известно кто в них попадет, там максимум одно место может быть под вопросом). Но нет интереса у государства..

 7. Тетяна.

  Ещё не поздно сделать А.Минина тренером юниорок, ведь кадетки его уже выросли )) Перемены назрели, надо пытаться что-то менять.

  1. admin Автор записи

   юниорки вряд ли возьмут медаль в этом году, поэтому по-любому, тренер должен быть заменен в следующем году.

  1. admin Автор записи

   Я лично надеюсь на Настю Димитренко. Это самая сильная юниорка. И ее игра очень похожа на игру Песоцкой.

 8. Татьяна.

  Да хотя бы уже проводили этот ЧЕ. А то все отменяют, спортсмены растут, годы и шансы уходят.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.