Блискучі перемоги українських тенісистів-паралімпійців на чемпіонаті Європи 2019 року!

Інтерв’ю з Віктором Дідухом

Відомі результати чемпіонату Європи з настільного тенісу для осіб з інвалідністю – 2019 ITTF European Para Table Tennis Championships. Ці масштабні змагання пройшли у шведському місті Гельсінгборзі у період з 16 по 21 вересня 2019 року. На європейську першість зібралося більше 300 тенісистів з 32 країн, і вибороти тут нагороди було надзвичайно важким завданням.

Українська збірна, яка складалася з 13 спортсменів, успішно подолала усі труднощі та отримала гідні результати. У загальному підсумку – 8 нагород, з них: 3 золоті, 2 срібні та 3 бронзові медалі. Особливо відчутною була перемога наших тенісистів у 8 та 9 класах, де виступали найбільш титуловані паралімпіці – Віктор Дідух, Максим Ніколенко, Іван Май, Лев Кац, Марина Литовченко, Наталя Косміна.Свій внесок додали спортмени 3 класу – команда колясочників у складі Романа Гулика, Олександра Єжика, Василя Петруніва.

Списки призерів

 • Особисті змагання

  Українська збірна з настільного тенісу

 • Віктор Дідух (8 клас) – золото
 • Максим Ніколенко (8 клас) – срібло
 • Лев Кац (9 клас) – срібло
 • Марина Литовченко (клас 6) – бронза
 • Наталя Косміна (11 клас) – бронза
 • Командні змагання
 • Віктор Дідух, Іван Май (8 клас) – золото
 • Максим Ніколенко, Лев Кац (9 клас ) – золото
 • Олександр Єзик, Роман Гулик, Василь Петрунів (3 клас) – бронза

Більш ретельно про підсумки збірної на сайті ВГСПО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»   стор. 1   стор.2

Як бачимо, українська збірна має дуже відчутну перевагу перед іншими та продовжує нарощувати свій потенціал. У минулі роки наші спортсмени здобули немало блискучих перемог на Паралімпіадах, чемпіонатах світу та Європи.

 1. Усі результати на сайті ITTF
 2. Федерація настільного тенісу України про перемогу паралімпійців
 3. Національний спортивний комітет
 4. Аналітика Олександра Тарасенка

Інтерв’ю з Віктором Дідухом

Після приїзду зі Швеції Віктор Дідух, дворазовий чемпіон цих змагань, розповідає про перебіг турніру:

Віктор Дідух

«» — Як вже відомо, чемпіонат Європи пройшов у Швеції, місто Гельсінгборг. Наша збірна здійснила переліт до Копенгагена, а там вже ми добиралися автобусом до місця проведення змагань. Шлях був, безперечно, важкий, але нам потім давали два дні на відновлення та приведення до спортивної форми. Зал «Гельсінборг Арена» – дуже велика споруда, яка призначена для проведення спортивних заходів з будь-яких видів. Для настільного тенісу було виставлено багато столів, на трибунах – місця для гостей та спортсменів. До речі, сюди щоденно приходили шведські глядачі, щоб уболівати за своїх спортсменів. Можливо, їх тут було не так багато, як на інших турнірах, але вони були.

зал Гельсінгбор Арена. Foto: KARL NILSSON

— Наша збірна дуже ретельно готувалася до чемпіонату Європи. Протягом року проведено декілька тренувальних зборів, на яких ми викладалися по повній. Усі тенісисти хотіли отримати високий результат. У першу чергу – ми, які вже маємо високий рейтинг, тобто спортсмени, які вже неодноразово побували на світових та європейських змаганнях, але старанно тренувалася й наша молодь, новачки подібних змагань. Деякі з них, як виявилося потім, були також недалеко від медалей. Крім зборів, ми відіграли на декількох міжнародних турнірах, де також мали нагороди.

— Змагання проходили дуже напружено. Практично, ми постійно знаходилися в залі, щоб готуватися до змагань або грати на рахунок. Вільного часу не було зовсім. Але головним для нас було – це концентрація на грі, налаштування на суперника, виконання завдань та розпоряджень тренерів.

Віктор Дідух

Спочатку проходили особисті змагання, а потім грали команди. Особисті змагання складалися з відбіркового, групового, етапу, а потім ішла «олімпійка». Особливий успіх ми мали у 8 класі, де відразу троє наших тенісистів потрапили у чвертьфінал. Це я, Максим Ніколенко та Іван Май. Іван, на жаль, тут поступився, а ми з Максимом пішли далі і вже зустрілися один проти одного у фіналі. Ну а результат фінальної зустрічі ви вже знаєте. З Іваном ми грали в командному турнірі (8 клас), і нам тут удалося взяти золото. Такого же успіху досягли Максим Ніколенко і Лев Кац вже у 9 класі. Трохи не пощастило для Марини Литовченко. У підсумку в неї тільки бронзова нагорода. Але ми знаємо, що Марина – дуже сильний гравець у цьому класі і могла би бути першою.

— Як би там ні було, але в підсумку українська збірна має хороші досягнення на чемпіонаті, і ми вважаємо, що, в цілому, ми своє завдання виконали. Хочу подякувати усім уболівальникам, які переживали за нас та підтримували морально. Ми отримували добрі слова підтримки через Інтернет, одержали численні привітання з перемогою. Я також бажаю усім спортсменам високих результатів та здобувати європейські та світові медалі!

Фото нагородження українських тенісистів

(з сайту КНТ «Фортуна«)

див. більше про Віктора Дідуха
Академія Віктора Дідуха в Україні

Відео перемоги Віктора Дідуха

Марина Литовченко про свою нагороду


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.