Загальний виступ української команди на чемпіонаті Європи 2020 (2021) був найкращим за останні роки! Медалі в двох видах змагань – два чудових результати, три нагороджених тенісистки! Бронзову нагороду отримала Маргарита Песоцька, яка виступила в індивідуальному розряді, та також бронзові медалі одержали в парному розряді Анна Гапонова і Тетяна Біленко! Тенісисти-чоловіки, хоч і не добилися нагород, але виступили, в цілому, гідно, майже усі потрапили до фінальної частини змагань.
Див. також загальні результати ЧЄ-2020 (2021)
З усіма нашими тенісистами були поруч тренери національної збірної – Володимир Геворгізов (чоловіки) і Маргарита Песоцька-старша (жінки), а також президент федерації настільного тенісу України Олександр Зац. Див. звіт про чемпіонат від ФНТУ.
Безперечно, такий результат, дві бронзові нагороди, слід вважати дуже вдалим! Жіноча збірна команда України, до речі, завжди поважалася в Європі, а наша Маргарита Песоцька є неодноразовою призеркою цього вищого європейського змагання. Див. Маргарита Песоцька – вікіпедія. Крім того, вважайте, що із 37 країн-учасниць цього чемпіонату лише 11 отримали нагороди, а 26 – не отримали. З тих, хто отримав, більше одної медалі взяли тільки 4 країни, серед яких – Україна (2). За цими показниками, ми одні із кращих в Європі! 🙂
Маргарита Песоцька
Маргарита Песоцька, як і завжди, порадувала нас своєю майстерністю, пробилась до півфіналу та боролась там за вихід до фіналу з німкенею китайського походження Xiaona Shan. Німецькій тенісистці вдалося підібрати ключи до ігри Маргарити, і вона заздалегідь розрахувала тактику та стратегію ігри, плюс їй допомогла її китайська натренованість, яка, як відомо, є найкращою у світі. Українська спортсменка поступилася, але це є непоганим досвідом, і можна вважати, що наступного разу Маргарита Песоцька подолає такого противника.
До речі, мало кому з європейських тенісисток вдавалося отримати медалі чемпіонату Європи в особистому розряді два рази поспіль. Як правило, минулорічні призерки кудись пропадають… 🙂 Маргарита, навпаки, взяла перед цим ще медаль на ЧЄ-2018.
Див. також Маргарита Песоцька – срібний призер чемпіонату Європи 2018 року
Фото з турніру
Гравці та тренери на чемпіонаті
Тетяна Біленко і Анна Гапонова
Анна Гапонова та Тетяна Біленко, вихованки харківського настільного тенісу, також відіграли цей чемпіонат дуже вдало. На шляху до медалей вони обіграли декілька пар, і серед них – португалок Jieni Shao, Fu Yu, які є срібними призерками командного чемпіонату Європи 2019. Див. командній ЧЄ-2019. Але, у півфіналі вони наштовхнулися на німецьких тенісисток – Sabine Winter, Nina Mittelham, срібних медалісток цього чемпіонату, та не встояли проти них. Якимсь чином, німецьким тенісисткам вдавалося дуже легко перебивати сильні підрізки, які робили українки. Ця поразка позбавила наших гравчинь виходу на боротьбу за золото, але й бронзова нагорода чемпіонату Європи є дуже престижною нагородою!
Фото Біленко і Гапонової
Соломія Братейко
Приємно, що зростає майстерність Соломії Братейко. Вона вже давно демонструє потужну та динамічну гру, стиль якої взятий за зразок від китайців. Тепер необхідно нарощувати потенціал, ставати більш потужною та тактично різноманітною. Як показав цей чемпіонат, ветерани, гравчині китайського походження, мудро підходять до ігри, застосовують різні варіанти нападу та оборони, в залежності від слабких місць противника та його психології. У настільному тенісі немає дрібниць.
Див. також Соломия Братейко – чемпионка Европы 2018 года серед молоді!
Фото Соломії Братейко
Чоловіча команда України
За чоловічу команду можна сказати, що вони виглядали непогано. Немає медалей, скоріш за усе, через те, що усі їх суперники були новими для них. Якщо тенісисти, які живуть в Європі, мають можливість грати між собою в інших турнірах або навіть разом у якихось тренувальних центрах, то наші українці, практично нікого не знаючи, завжди розпочинають закордонні змагання з «чистого аркушу», намагаючись по ходу розібратися, що це за противник і як з ним боротися… Будь-яка несподіванка відразу вибиває їх з рівноваги.
І це є проблемою не тільки українців, а багатьох інших. Ніхто не зміг встояти проти німецьких тенісистів, а вони давно узяли у свою практику спаринги з іншими закордонними тенісистами. Ось приклад того, як німецькі тренери обкатують свою перспективну молодь з різноманітними за стилем гравцями з різних країн — Молоді тенісисти Німеччини підвищують майстерність у новому форматі! Тут вони придумали формат змагань, Düsseldorf Masters, який дозволив їм запрошувати різних сильних гравців із європейських країн до себе! Така тренерська стратегія, безперечно, принесе плоди у майбутньому.
До речі, усі наші жінки вже давно та успішно грають в Європі. Тетяна Біленко, Анна Гапонова, Маргарита Песоцька, Соломія Братейко – кожен сезон виступають в чемпіонатах різних країн – Іспанії, Франції, Польщі, Чехії. Наприклад, див: Тетяна Біленко – бронзова призерка чемпіонату Польщі, 2021 рік! І ще: Соломія Братейко – володарка Кубку Чехії-2019! Це, зрозуміло, також відобразилося на їх позитивному результаті на ЧЄ. Тепер ясно, що неможна нехтувати закордонним досвідом, навпаки – слід відшукувати варіанти залучення до турнірів, чемпіонатів за границею.
Безперечно, слід піднімати й молодь, але робити це більш продуктивним способом. Багато перспективних молодих гравців уже давно переросли у нас в Україні навіть суперлігу, де для них відомий і зрозумілий кожен гравець. Їм тепер треба іти в нові чемпіонати, прагнути до нового досвіду. Вимальовується такий принцип: хочеш вигравати в Європі – грай у Європі.
Ну спорно про мужчин, которые не играют нигде. Ярослав Жмуденко прошлый год Франция, этот год Италия. Евгений Прищепа 2 года подряд Франция. Виктор Ефимов в Италии только недавно был также.
а известно, сколько они там матчей сыграли? Может, мало… 🙂
Странно, что нету фото Евгения Прищепа!
Чтобы найти Евгения — надо знать его в лицо)