Чемпіонат Європи з настільного тенісу 2020 (2021)

Безумовне домінування німецьких тенісистів!

Відомі всі результати чемпіонату Європи з настільного тенісу — 2020 LIEBHERR ITTF European Championships (individual), який проходив у Варшаві в період з 22 по 27 червня 2021 р. Цей ЧЄ повинен був відбутися у минулому році, але через пандемію коронавірусу його спочатку відмінили, а потім перенесли на 2021 рік. Особиста першість Європи проходить раз у два роки, у тому ніхто не захотів чекати 2022 р., коли повинен був організовуватися наступний захід.

Коронавірус, хоч і стихає, але продовжує тримати у напрузі все людство, і тому на чемпіонаті у Варшаві були передбачені необхідні заходи безпеки: заборонена присутність уболівальників, тенісисти поза межами ігрового майданчика повинні носити маски, усі судді також зобов’язані знаходитися в масках. На церемоніях презентації, інтерв’ю, нагородження всі спортсмени перебували у засобах захисту.

На головну подію європейського настільного тенісу приїхав 201 спортсмен із 37 європейських країн, які прийняли участь в індивідуальних змаганнях. Значна частина з них заявилася також у парні змагання та мікст, але не всі (наприклад, не грали пари Дмитро Овчаров, Маргарита Песоцька та ін.).

Найбільше представництво спортсменів (по 5 чоловіків та по 5 жінок) мали Німеччина, Португалія, Франція, Швеція, Польща, Румунія, Австрія. Можливо, через коронавірус не прибув жодний спортсмен із Іспанії. Жіноча збірна Росії не була допущена до змагань саме за позитивний тест на COVID-19.

Зал у Варшаві

На жаль, не приїхали тенісисти з числа призерів минулих чемпіонатів Європи: Li Qian (Польща) – чемпіонка ЧЄ-2018 в особистому заліку, Kristin Lang (Німеччина) – чемпіонка ЧЄ-2018 в парному заліку, Aleksandar Karakasevic (Сербія) и Ruta Paskauskiene (Литва) – бронзові призери у міксті ЧЄ-2018, Melek Hu (Туреччина) – чемпіонка ЧЄ-2016 в особистому заліку, Liam Pitchford – четверта ракетка континенту за рейтингом, Володимир Самсонов (Білорусь) – найбільш заслужений тенісист Європи, Matilda Ekholm (Швеція) – бронзова призерка ЧЄ-2018.

Новий чемпіон Європи — Timo Boll (у котрий раз!)

Цікаво, що не прийняв участі в чемпіонаті наш Коу Лей, який має найвищий рейтинг серед українських тенісистів. Див. матеріал про ЧЄ від клубу Фортуна.

Однак, через відсутність деяких відомих спортсменів, значущість ЧЄ-2020 не зменшилась. Практично, за невеликим виключенням, на чемпіонат прибули усі гравці ТОП-50. Цілий ряд тенісистів шалено прагнули до чемпіонського звання. Збірні команди Німеччини, Швеції, Франції, Румунії, Португалії планували значно поповнити свою скарбничку європейських медалей.

Результати змагань

  • Повні результати і списки спортсменів на сайті ETTU

    Чемпіонка Європи у жінок — Petrissa Solja. У перший раз в житті!

  • Усі фото на сайті flickr.com
  • Усе відео на сайті ettu-tv
  • Інша інформація та відеонарізки на сайті Олександра Тарасенка

Неймовірний успіх німецьких тенісистів!

ЧЄ-2021(20), який проходив у Польщі, беззаперечно, тепер можна назвати «німецьким». Перемоги тенісистів цієї країни просто вразили уболівальників та, можливо, змусили замислитися над причинами такого високого результату. Ми знаємо, що тенісисти Німеччини мають завжди високі показники. Наприклад, і на минулому чемпіонаті, ЧЄ-2018, вони також взяли перше місце за кількістю усіх нагород, маючи їх майже у два рази більше, ніж у найближчого конкурента – Австрії. Див. ЧЄ-2018. Але на цей раз німецькі спортсмени перевищили самих себе – сім медалей із 20 комплектів нагород, причому тільки золото та срібло. Знов перше місце! У трьох фіналах німці змагалися між собою, розігруючи першу та другу сходинку п’єдесталу пошани.

Дмитро Овчаров — срібний призер чемпіонату Європи

Через такий німецький «бліцкріг» зменшилась кількість країн, які планували отримати нагороди. Якщо у 2018 році країн, потрапивших до призів, було дванадцять (див. табл. внизу), то в цьому році – одинадцять. Недорахувалися золотих та срібних нагород лідери – Франція, Румунія, Швеція, Португалія. Взагалі без нагород залишилася Австрія, яка за кількістю медалей на минулому ЧЄ була другою! Якщо б не нагороджувалося два третіх місця, а тільки одне, то, можна вважати, що Німеччина взяла половину від усіх нагород.

Також можна припустити, що якщо б до парного розряду був залучений Дмитро Овчаров, то у Німеччини, скоріш за усе, були б ще нагороди. За незрозумілими причинами, їхні чоловічі пари – Timo Boll/ Patrick Franziska та Benedikt Duda/ Dang Qiu – вилетіли під час перших раундів головної сітки.

Особистий розряд, чоловіки

  • 1 місце – Timo Boll (Німеччина)
  • 2 місце – Дмитрий Овчаров (Німеччина)
  • 3 місце – Mattias Falk (Швеція)
  • 3 місце – Marcos Freitas (Португалія)

Особистий розряд, жінки

  • 1 місце – Petrissa Solja (Німеччина)
  • 2 місце – Xiaona Shan (Німеччина)
  • 3 місце – Маргарита Песоцька (Україна)
  • 3 місце – Elizabeta Samara (Румунія)

Парний розряд, чоловіки

  • 1 місце – Лев Кацман, Максим Грєбньов (Росія)
  • 2 місце – Jakub Dyjas (Польща), Cédric Nuytinck (Бельгія)
  • 3 місце – Tiago Apolonia, Joao Monteiro (Португалія)
  • 3 місце – Adam Szudi, Nandor Ecseki (Угорщина)

Парний розряд, жінки

  • 1 місце – Petrissa Solja,  Xiaona Shan (Німеччина)
  • 2 місце – Sabine Winter, Nina Mittelham (Німеччина)
  • 3 місце – Анна Гапонова, Тетяна Біленко (Україна)
  • 3 місце – Stéphanie Loeuillette, Jia Nan Yuan (Франція)

Парний розряд, мікст

  • 1 місце – Dang Qiu, Nina Mittelham (Німеччина)
  • 2 місце –  Lubomir Pistej, Barbora Balazova (Словаччина)
  • 3 місце – Simon Gauzy, Prithika Pavade (Франція)
  • 3 місце – Emmanuel Lebesson, Jia Nan Yuan (Франція)

Загальна табличка нагород ЧЄ-2021(20)

Золото Срібло Бронза Усього
Німеччина 4 3 7
Росія 1 1
Словаччина 1 1
Польша ½ ½
Бельгія ½ ½
Франція 3 3
Португалія 2 2
Україна 2 2
Румунія 1 1
Швеція 1 1
Угорщина 1 1

Збірна команда Німеччини зразка 2021 року

Упевнений виступ молодих спортсменів

Приємно було дивитися на те, як молодь інших країн органічно вписується у формати своїх національних збірних. У росіян унікальне досягнення зробили Лев Кацман і Максим Грєбньов – двадцятирічний і дев’ятнадцятирічний спортсмени. Ще рік тому вони виступали на юнацькому чемпіонаті Європи, де також добилися золотих медалей. Див. ЮЧЄ-2019. У цьому році – на дорослому ЧЄ – вони, діючи у парі, впевнено пройшли весь турнірний шлях та перемогли більш заслужених та більш досвідчених тенісистів, ніж вони. Немає по цьому питанню повної інформації, але, здається, що вперше в історії європейського тенісу молодь такого віку бере золоті медалі на дорослих змаганнях!

Побачили ми на чемпіонаті і француженку Прітику Паваде (Prithika Pavade), шістнадцятирічну тенісистку. Про її успіхи є стаття – Прітика Паваде: путь, осыпанный медалями! На цьому чемпіонаті вона також виграла призове місце. У міксті, разом з Simon Gauzy вона дійшла до півфіналу, що гарантувало для неї бронзову нагороду. Французи могли пройти і далі, адже їх противники із Словаччини були цілком їм під силу. Півфінальна зустріч між ними завершилася на користь словаків 3:2, і це свідчить про абсолютну рівну боротьбу.

Непогано виступили й інші молоді спортсмени, яких ми бачили на останньому юнацькому чемпіонаті Європи (2019 рік): Christina Kallberg (Швеція), Truls Moregard (Швеція), Sabina Surjan (Сербія), Maciej Kubik (Польща). Виходить, образно кажучи, що ще вчора вони грали на юнацькому чемпіонаті, а сьогодні вже задіяні за дорослу, національну, збірну. Причому у Варшаві вони відіграли так, що їх, безперечно, візьмуть грати за збірну й наступного разу.

Christina Kallberg (21 рік) дійшла до 1/8 фіналу особистого розряду та програла там бронзовій призерці Elizabeta Samara (1:4).

Sabina Surjan (21 рік) дійшла до 1/16 фіналу особистого розряду та поступилася там нашій Маргариті Песоцькій (3:4!). Цікаво, хто у нас в Україні колись брав три сети у Маргарити? 🙂

Truls Moregard (19 років) потрапив до ¼ фіналу особистого розряду та поступився бронзовому призеру Marcos Freitas (2:4).

Maciej Kubik (18 років), вчорашній кадет, у парі також з молодим спортсменом  Samuel Kulczycki дістався 1/8 фіналу у парному розряді та програв там бронзовим призерам Tiago Apolonia, Joao Monteiro (Португалія). Див. також про його успіхи на ЮЧЄ-2018.

Впевнено зіграли у складі своїх національних збірних, де вони міцно тримають собі місце молоді спортсмени, але які є трохи старші віком: Natalia Bajor (Польща), Dang Qiu (Німеччина), він, до речі, разом з Nina Mittelham отримали золоту нагороду в міксті (!), Anton Kallberg (Швеція), Sofia Polcanova (Австрія), Izabela Lupulesku (Сербія), Rares Sipos, Adina Diaconu, Andreea Dragoman (останні три – Румунія), Szudi Adam, Ecseki Nandor (Угорщина). Ми слідкували за їх успіхами на юнацькому рівні на чемпіонатах Європи. Див. ЮЧЕ-2014 и ЮЧЕ-2015.

Соломія Братейко

На жаль, знов отримала травму найстарша з них Софія Полканова (27 років). Вона взимку зробила серйозну операцію на нозі, і тепер у матчі з сербкою Andrea Todorovic одержала пошкодження, що не дало їй змогу виступити далі в повну силу. Зрозуміло, що вона прагнула до золотої медалі, і була на момент чемпіонату першою ракеткою Європи за рейтингом.

І це ще не повний перелік юних успішних тенісистів, які були присутні на ЧЄ-2021. Отже, молодь виходить уперед у багатьох країнах, і саме вона буде незабаром грати «перші партії» у національних збірних. Відбувається оновлення, омоложення команд.

Наша Соломія Братейко (1999 р.н.), можна сказати, також отримала постійне місце у збірній. Вона непогано відіграла цей чемпіонат у Польщі, і ми бачимо, що її майстерність зростає, наближається до чемпіонського зразку! 🙂  Про виступ української команди ЗДЕСЬ (посилання буде доступним пізніше).

Резюме, привітання, коментарі із соцмереж

Цікавою була боротьба між Петрісією Солья і Наталією Байор

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.