Чемпіонат світу з настільного тенісу: є несподівані результати!

Гегемонії настільного тенісу Китаю почала загрожувати небезпека.

Закінчилася фінальна частина чемпіонату світу (ЧС) з настільного тенісу, яка проходила у Х’юстоні (США) з 23 по 29 листопаду 2021 року. Відомо, що індивідуальні чемпіонати світу організовуються раз у два роки, і це певним чином підвищує їх цінність. Попередній ЧС відбувся в Будапешті (Угорщина) у 2019 році, де всі золоті нагороди отримали тільки китайські спортсмени. Дещо інша картина спостерігалася на чемпіонаті світу в Х’юстоні.

Чемпіонат відбувся трохи за іншою формулою, відповідно до якої, до фіналу в США треба було відіграти регіональні та континентальні турніри, або пройти відбір за рейтингом ITTF. Це означає, що до Х’юстона прибули представники не всіх асоціацій-членів ITTF, а тільки найсильніших.

Сам чемпіонат розпочався відразу з олімпійської сітки на вибування (без групового етапу), де старт брали 120 чоловіків та 118 жінок. Такий же самий принцип був втілений в змагання парного розряду серед чоловіків, жінок та в мікстах.

Від України поїхали Коу Лей, Євген Прищепа, Ярослав Жмуденко, Маргарита Песоцька, Ганна Гапонова, Соломія Братейко.

Індивідуальний розряд

Новий формат ЧС відразу відсіяв з першого дня змагань половину всіх учасників, серед яких були і доволі сильні тенісисти. Наприклад, у чоловіків вилетіли такі відомі гравці як: Tiago Apolonia (Португалія), Lubomir Jancarik (Чехія), Yukiya Uda (Японія), Paul Drinkhall (Англія), Omar Assar (Єгипет), Lubomir Pistej (Словакія), Ovidiu Ionescu (Румунія), Ioannis Sgouropoulos (Греція), а також декілька гравців із Південної Кореї, Тайбея, Сингапура.

У жінок невдачу на першому етапі зазнали: Manika Batra (Індія), Natalia Partyka (Польща), Nina Mittelham (Німеччина), Maria Xiao (Іспанія), Sofia Polcanova (Австрія), Georgina Pota (Угорщина) та ін.

Не встояли на цьому етапі й українські спортсмени. Практично всі вони програли у перший день змагань, крім Маргарити Песоцької, якої завдяки неймовірним зусиллям вдалося встояти ще два раунди. Але й вона відсіялася на етапі однієї шістнадцятої фіналу після поєдинку проти Касумі Ішікава (Японія), дев’ятої ракетки світу (0:4).

Фінали весь час розвивалися, практично, за китайськими сценаріями. Золоті нагороди чемпіонату світу отримали: у чоловіків – Fan Zhendong, у жінок – Wang Manyu.

Неймовірного успіху вдалося добитися молодому шведу Трулсу Морегарду (19 років!), який отримав срібну нагороду! Відомий тенісист із Німеччини Тімо Болль, не зважаючи на травму, завоював бронзову медаль.

П’єдестал нагородження у чоловіків:

  • 1 місце – Fan Zhendong (Китай)
  • 2 місце – Truls Moregard (Швеція)
  • 3 місце – Liang Jingkun (Китай)
  • 3 місце – Timo BOLL (Німеччина)

П’єдестал нагородження у жінок:

  • 1 місце – Wang Manyu (Китай)
  • 2 місце – Sun Yingsha (Китай)
  • 3 місце –  Wang Yidi (Китай)
  • 3 місце – Chen Meng  (Китай)

Парний розряд

У парному розряді менше відчувалося домінування китайських спортсменів, і тому тут було більш призерів з інших країн. Тут слідує відмітити, що тенісистка китайського походження з Люксембургу Ni Xia Lian, яка дісталася бронзової нагороди, є найбільш старшої серед усіх учасників (58 років!).

Українські спортсмени не прийняли участі в цих видах змагань.

П’єдестал нагородження пар у чоловіків:

  • 1 місце – Falck Mattias, Karlsson Kristian (Швеція)
  • 2 місце – Jang Woojin, Lim Jonghoon (Південна Корея)
  • 3 місце – Lin Gaoyuan, Liang Jingkun (Китай)
  • 3 місце – Uda Yukiya, Togami Shunsuke (Японія)

П’єдестал нагородження пар у жінок:

  • 1 місце – Sun Yingsha, Wang Manyu (Китай)
  • 2 місце – Ito Mima, Hayata Hina (Японія)
  • 3 місце –  Chen Meng, Qian Tianyi (Китай)
  • 3 місце – Ni Xia Lian, De Nutte Sarah (Люксембург)

П’єдестал нагородження мікстових пар:

  • 1 місце – Wang Chuqin, Sun Yingsha (Китай)
  • 2 місце – Harimoto Tomokazu, Hayata Hina (Японія)
  • 3 місце –  Lin Yun-Ju, Cheng I-Ching (Тайбей)
  • 3 місце – Lin Gaoyuan (Китай), Zhang Lily (США)

Підсумки

Отже, авторитет настільного тенісу Китаю зазнав певного удару на чемпіонаті світу в США. Порівняно з попереднім індивідуальним чемпіонатом світу, китайські тенісисти взяли менше нагород, втрачена одна золота медаль.

Разом з тим видно, що значно сильніше стали виступати окремі гравці з Європи, Індії, Бразилії, Єгипту, Нігерії, США. Уперше за останні десятиріччя шведські тенісисти взяли золото світової першості, а також срібло індивідуального заліку. Це заслуга не тільки гравців, а їх тренера: Йоргена Персона, чемпіона світу з настільного тенісу 1991 року.

На жаль, ігра української збірної не радує. Найкращі результати у нас має тільки Маргарита Песоцька, яка завжди професійно ставиться до тренувань та підготовки до відповідальних змагань. Іншим збірникам, які вже давно є самостійними та дорослими спортсменами, слід, в першу чергу, самим поцікавитися , яким чином їх конкурентам вдається значно додавати у своєму розвитку за такий короткий час. Зрозуміло, що ця інформація не буде міститися на матчах баскетбольної ліги НБА, яку вдалося відвідати нашим тенісистам під час чемпіонату світу в Х’юстоні.