Чемпіонат України 2023: мінікадети змагаються під час війни

Лідерами змагань були представники Київа, Львівської та Івано-Франківської областей!

Перший під час війни чемпіонат України з настільного тенісу у 2023 році (умовна  назва «Прудкий м’яч») відбувся в Академії Дідуха (Андріївка, Львівська область, 8-12 лютого). Це були змагання для дітей 2010 р.н. та молодші (мінікадети). Захід зібрав представників майже з усієї України, але були і втрати: не приїхали представники з Дніпропетровської, Херсонської, Чернігівської, Сумської, Рівненської, Житомирської областей, а також Донеччини та Луганщини, де ідуть активні бойові дії, і, зрозуміло, що там взагалі зараз не до спорту… По території всієї України тривають ракетні обстріли, і учасники цього чемпіонату також відчули на собі  ситуацію, пов’язану зі збройною російською агресією…😦

Андріївку не обстрілювали, але ракети летіли над головами, і ми бачили цю картину, коли вгорі сунула ракета, а її наздоганяла інша. Було чути розриви, які відбувалися десь далеко за обрієм. Один день нарахували три повітряних тривоги, діти загалом у п’ятницю шість годин просидили в укритті.

Але в цілому змагання відбулися успішно. Діти дуже скучили за настільним тенісом, до спілкування та до гри в колі своїх партнерів з усієї України. Приїхало 65 хлопчиків та 51 дівчинка. Разом з батьками і тренерами склалася велика аудиторія, і всіх їх гостинно прийняла Академія Дідуха.

Див. також про чемпіонати України минулих років: сайт Наш теніс

Якщо треба детальні результати за кожний матч, статтю можна не читати, повні результати тут: сайт Лігас.

Також є всі місця і аналітика на сайті Ігоря Палагута.

Фото спортивної бази Віктора Дідуха

Учасники змагань

Як вже говорилося, це були змагання для мінікадетів 2010 р.н., але приїхали й більш молоді гравці, зокрема спортсмени 2012 р.н. та молодші, на яких, до речі, очікує міні-мінікадетський чемпіонат у червні цього року (в Андріївці були присутні 13 хлопчиків та 15 дівчат цієї вікової категорії). Мінікадетський чемпіонат став для них хорошою підготовкою до майбутніх змагань, а деякі з них тут навіть отримали призи!

Найменшими гравцями чемпіонату стали Ксенія Робу (2015 р.н.) із Одеської області, а також тенісисти 2014 р.н.: Давид Дробов, Максим Кононов, Діана Дідух, Софія Король. Давид Дробов та Діана Софія мають уже непоганий рейтинг і тут на чемпіонаті потрапили до призерів командного розряду!  ❤️❗️❗️👍

За рівнем гравців чемпіонат дещо постраждав (хоча перші ракетки усі були). У хлопців не змогли прибути із-за кордону реальні претенденти на нагороди ЧУ: Саймон Енський (Мукачеве), Анастасія Міняйло (Київ), Ячмєньова Юлія та Ірина (Запоріжжя), Вероніка Прищепа (Київ), Віолета Афанасьєвська (Сєвєродонецьк). Не побачили ми також Віталіну Семенька з Рогатина, яка зараз знаходиться в Україні, Кіма Єлісея, Ліхоносова Сергія, Тимура Яковчука з Дніпра.

Фото учасників змагань

До речі, рейтинг уже оновлений! Чітко спрацював головний суддя змагань Ігор Майовка, який оперативно подав дані до сайту Лігас. Ми бачимо, що усі, хто не прибув на ЧУ, значно погіршили свої позиції, і навіть  деяки з них уже не потрапляють тепер до десятки найсильніших (крім Саймона Енського, у якого солідний запас рейтингових балів).

Оновлений рейтинг після ЧУ (на 13.02.2022)

Найсильнішими гравцями напередодні чемпіонату вважалися: у хлопців – Артем Харчук, перший сіяний, за ним – Володимир Невіжин, Владислав Бідочко, Артем Слюзенко (у них рейтинг був за 20); у дівчат – Діана Колєннікова, Тетяна Пукало (також рейтинг за 20). Практично, уся боротьба за медалі точилася за участю саме цих спортсменів, однак тепер ми бачимо, що після ЧУ з’явилися для них і нові рівноцінні конкуренти, зокрема: у хлопців – Артем Слюзенко (Київ), Микита Ревенко (Ужгород), Олексій Мусійчук (Київ); у дівчат  –  Поліна Кривошея (Миколаїв) та Софія Бойко (Київ).

Організація змагань і суддівство

Чемпіонат пройшов дуже злагоджено. Відмінно спрацювала суддівська колегія у складі: головний суддя турніру Ігор Майовка, головний секретар Вікторія Кацюба, заступник головного судді Володимир Прокопюк, заступник головного секретаря Оксана Шкурей, суддя-помічник Віра Фалісей.

Були організовані турніри в особистому, парному (вкл. мікст) та командному розряді. Усе відбулося за заздалегідь визначеним планом. Суддівська колегія чітко спрацювала в умовах неодноразових повітряних тривог. У цей момент доводилось призупиняти змагання, а потім вносити корективи у розклад. У день активного ракетного обстрілу України судді проводили поєдинки до 23.00, а потім до 3 ранку оформляли необхідні результати.

Нововведення, яке відбулося на чемпіонаті – це проведення групового турніру за допомогою сітки «мінус 2». Це значно скоротило час на проведення відбору, і при цьому не порушився принцип визначення найсильнішого. 61 учасник серед хлопців були розбиті на 4 групи (по 15 чол.), і в кожній групі змагання йшли по «мінусовці». Кращі чотири команди потрапляли до головного фіналу з 16 претендентів.

Дівчата відбиралися по-іншому. Для них зробили вісім груп, з яких по дві кращих потрапляли до фінальної шістнадцятки.

Вирішили проводити матчі за треті місця в індивідуальному розряді. В парному і командному розрядах обидва програвших півфіналісти отримували, за регламентом, бронзову нагороду.

Фото відкриття чемпіонату та парада учасників

Хід змагань і результати

У хлопців до 16 кращих тенісистів України в індивідуальному розряді потрапили: Артем Харчук, Володимир Невіжин, Владислав Бідочко, Артем Слюзенко, Артем Гриценко, Нікіта Ревенко, Олег Кісилейчук, Максим Павлюк, Давид Дробов, Андрій Аркуша, Арсеній Галай, Олексій Мусійчук, Олексій Безщасний, Андрій Шевцов, Владислав Дуденченко, Костянтин Шишкін.

Фото зі змагань

У дівчат у числі шістнадцятці кращих опинилися: Діана Колєннікова, Тетяна Пукало, Поліна Кривошея, Софія Бойко, Дар’я Романова, Марія Гадзинська, Тетяна Кишко, Анастасія Головко, Катерина Оглоб’як, Анастасія Омельчук, Марія Дробова, Яна Гнатів, Анастасія Кафітулова, Каріна Дидюк, Кароліна Єлхова, Катерина Польчій, Діана Дідух.

Усі повні результати за кожний матч є на сайті ФНТУ (Лігас): https://ligas.io/tournament/lfwg93/results

Тут, на сайті, я не буду описувати перипетії протистояння, яке тривало на чемпіонаті, але відразу хочу акцентувати увагу на тому, що всі поєдинки проходили у запеклій боротьбі. Відео матчів і декілька прямих трансляцій є на Фейсбуці ФНТУ: https://www.facebook.com/UTTFofficial. Там також немало фото.

Є також відео багатьох матчів на Ютуб-каналі tt-battle. Це канал наполегливо розширює свою аудиторію і вже прагне до республіканського статусу.

Відео зі списку відтворення tt-battle

НАГОРОДЖЕННЯ

Призери чемпіонату нагороджувалися грамотами і медалями. Крім того, підготували свої призи Федерація настільного тенісу Львівської області (набори солодощів) і Федерація настільного тенісу України (спортивна форма). З кубками для переможців, які планувалося вручити від Міністерства молоді і спорту, знов, як і рік тому, вийшов казус. Див. Фейсбук.

Індивідуальний розряд, хлопці

 • 1 місце — Володимир Невіжин (Київ) 🏆
 • 2 місце — Артем Харчук (Київ)
 • 3 місце — Владислав Бідочко (Івано-Франківськ)
 • На четвертому місці опинився Артем Слюзенко (Київ)

Індивідуальний розряд, дівчата

 • 1 місце — Діана Колєннікова (Жовква, Львівська область) 🏆
 • 2 місце — Тетяна Пукало (Рогатин, Івано-Франківська область)
 • 3 місце — Поліна Кривошея (місто Миколаїв)
 • Четверту сходинку посіла Софія Бойко (Київ)

Парний розряд, хлопці

 • 1 місце – Бідочко Владислав / Харчук Артем 🏆
 • 2 місце –  Ревенко Микита / Невіжин Володимир
 • 3 місце – Павлюк Максим / Гриценко Артем
 • 3 місце – Слюзенко Артем / Мусійчук Олексій

Парний розряд, дівчата

 • 1 місце – Колєннікова Діана / Кривошея Поліна 🏆
 • 2 місце – Пукало Тетяна / Оглобяк Катерина
 • 3 місце – Кишко Тетяна / Дробова Марія
 • 3 місце –  Романова Дар’я / Бойко Софія

Мікст

 • 1 місце – Невіжин Володимир (Київ) / Колєннікова Діана (Жовква, Львівська обл.) 🏆
 • 2 місце – Бідочко Владислав (Івано-Франківськ) / Пукало Тетяна (Рогатин, Івано-Франківська обл.)
 • 3 місце – Харчук Артем (Київ) / Дробова Марія (Київ)
 • 3 місце – Мусійчук Олексій (Київ) / Бойко Софія (Київ)

Значний внесок у перемогу та у медалі своїх підопічних зробили київські гравці старшого віку, які виступили тренерами та спарринг-партнерами для мінікадетів: Євген Копоть (клуб «Ракетка») і Владислав Слюзенко (клуб «Покоління).

Командний розряд

Списки

Командний розряд, хлопці

 • 1 місце – Київ-1. 🏆 Склад команди: Невіжин Володимир, Слюзенко Артем, Мусійчук Олексій. Тренери: Дробов Д.О., Кокуніна Т.Б., Кокуніна Я.Ю., Степаков І.П.
 • 2 місце – Івано-Франківська область. Склад команди: Бідочко Владислав, Кісилейчук Олег, Грицишин Назар, Ушко Андрій, Хмарний Андрій. Тренери: Верб’яний В.О., Петришин В.Б.,
 • 3 місце – Черкаська область-1. Склад команди: Гриценко Артем, Аркуша Андрій, Галай Арсеній, Шевцов Андрій. Тренери: Цьома С., Джерелейко М.
 • 3 місце – Київ-2. Склад команди: Дробов Давід, Гладенков Всеволод, Чернов Тимур. Тренери: Дробов Д.О., Кокуніна Я.Ю.

Командний розряд, дівчата

 • 1 місце – Івано-Франківська область. 🏆 Склад команди: Пукало Тетяна, Оглобяк Катерина, Польчій Дарина, Тичківська Наталія. Тренери: Верб’яний З.М., Богдан Синишин, Оглоб’як І.Я.
 • 2 місце – Львівська область-1. Склад команди: Колєннікова Діана, Головко Анастасія, Гнатів Яна, Гнип Христина, Дідух Діана, Карагодін Вікторія. Тренери: Дідух В.І., Шацький М.М., Сидорко А.О., Васильків Б.А.
 • 3 місце – Одеська область. Склад команди: Гадзінська Марія, Павлюк Катерина, Баліка Марія, Робу  Ксенія. Тренер: Петренко О.В.
 • 3 місце – м. Київ. Склад команди: Бойко Софія, Проценко Дар’я, Бевз Олександра, Дробова Марія. Тренери: В.І. Король, Д.О. Дробов, Л. Бойко, Є. Копоть.

Фото нагородження

Місця особистого розряду (з 1 по 16 місце)

Решта місць висвітлені на сайті Ігоря Палагута:

Місця Хлопці Дівчата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Відео нагородження: Фейсбук (команди), Фейсбук (лічка)

Відео про чемпіонат

Відгуки, привітання, резюме

Клуб «Хорт» Запоріжжя вітає свою тенісистку Тетяну Кишко! Посилання ТУТ
Батько призера Артема Харчука, Київ, розповідає про тренування. Посилання ТУТ
Рогатинська ДЮСШ Івано-Франківської області повідомляє про золоті медалі своїх вихованців. Посилання ТУТ
Тренер Дробов Д.О., Київ, ділиться фото вихованців із київських клубів, які дуже вдало виступили на цьому чемпіонаті. Посилання ТУТ
Привітання для Владислава Бідочко і Діани Колєннікової від клубу HB Ostrov Havlíčkův Brod (Чехія), де вони постійно тренуються. Посилання ТУТ
слова привітання від Романа Хім’яка — керівника в Управлінні молоді та спорту Львівської ОДА. Посилання в Фейсбуці ТУТ
Пише представник Міністерства молоді і спорту України  Ірина Попова: «Яскравим початком 2023 року став чемпіонат України “Прудкий м’яч” з тенісу настільного серед мінікадетів 2010 р.н. та молодші.
Міністерство молоді та спорту України разом з ГО «Федерація настільного тенісу України» вперше проводили чемпіонат у с. Андріївка (Львівська область).
В першу чергу, хочеться привітати всіх переможців та призерів цих змагань.
Подякувати спортсменам та тренерам, які в цей не простий час приїхали на змагання.
Особлива подяка Віктору Дідуху за прекрасну організацію та домашню атмосферу змагань.
Не можу не подякувати суддям, які професійно виконували свою роботу!»
Привітання Володимира Невіжина від німецького клубу TSV Bad Königshofen Tischtennis (це клуб, де він тренується): посилання ТУТ
Привітання для учасників від Черкаської області. Посилання ТУТ.
Івано-Франківська область вітає свою команду з золотими медалями чемпіонату! Посилання ТУТ.

 • Стаття: Андрій Лук’яненко
 • Фото: Андрій Лук’яненко
 • Відео — авторське з різних каналів

Чемпіонат України 2023: мінікадети змагаються під час війни: 6 комментариев

 1. Денис

  Дуже приємно було спостерігати за Вашими on line трансляціями. Сподіваюся,що на кожному ЧУ й надалі буде вестися єфір.
  В протоколах побачив,що деякі зустрічі гралися з трьох сетів,а не з п’яти! Чому так?

  1. admin Автор записи

   із пяти сетів гралися ігри тільки фінальних матчів (в 16-ці). Усі відбіркові матчі прошли з трьох партій, тому що через обстріли не встигали виконувати графік змагань. Але це вирішивулася колегіально з усіма тренерами. Практично всі були «за»

 2. Счастливчик

  А кадетские, юниорские, молодежные, взрослые турниры когда будут?

  1. admin Автор записи

   найближчий чемпіонат — кадетський, буде через місяць. Міні мінікадетський — у червні. Слідкуйте за анонсами ФНТУ! 🙂

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.