Чемпіонат України серед мінікадетів 2019: командний залік

Обидва чемпіони – із Харківської області! У призах також Київ і Вінницька область

У Чернігові завершилися найголовніші змагання з настільного тенісу для дітей мінікадетського віку (2007 р.н. та мол.) – чемпіонат України. Він проходив з 31 травня по 2 червня 2019 року у спорткомплексі «Хімік». Прибули представники 20 областей – 81 хлопчик та 62 дівчинки. У ці дні приміщення спорткомплексу були переповнені. Усюди, куди ні глянь, – діти, батьки та тренери! 🙂  Їдальня, готель, буфет спорткомплексу працювали з максимальним навантаженням. Два великих зали для настільного тенісу були вщент заповнені юними спортсменами.

На жаль, на початок змагань не прибули посадові особи Міністерства молоді та спорту, і тому старт чемпіонату пройшов у буденній обстановці. Раніше все було інакше, і дітей вітали керівники спорту, головні тренери з настільного тенісу. Вже на другий день, під час нагородження команд, пролунав нарешті гімн України, який, правда, почули тільки призери… 🙁

Проблема виникла також і під час формування команд. Коли вже учасники приїхали (за квотою 5 чол. від області), виявилося, що малось на увазі 5 чол. в однієї команді, а не в у двох, як дехто вважав, і тому «зайвих» дві дитини цілу добу сиділи в «резерві». Як потім стало зрозуміло, організатори запропонували європейську систему командних змагань. Згідно неї, заявляються 5 чол., і два з них вважаються запасними. Таке роз’яснення можна було надати і заздалегідь, наприклад, через сайт ФНТУ, і тоді деякі тренери не стали б везти «зайвих», відверто слабких тенісистів. Квота 10 чол. (на дві команди) була надана тільки спортсменам Київської та Дніпропетровської областей.

Див. списки учасників та сітки матчів на сайті Ігоря Палагути

Робочі списки учасників

Суддівська колегія

Головний суддя Ю.В. Гусак

.

Головний суддя змагань:  Ю.В. Гусак. Головний секретар: А.Л.Лисечко. Разом з головним суддею працювала велика бригада судів за столами, які своєю чіткою роботою забезпечили планомірний та беспроблемний хід турніру.

.

Фото суддів

Результати командного заліку

Пальма першості у командних змаганнях належала спортсменам Харківської області. Вони завоювали чемпіонське звання і серед хлопчиків, і серед дівчат, і тому продемонстрували свою повну перевагу перед рештою спортсменів. Усі учасники харківських команд мають непоганий рейтинг, і тому боротися в умовах формату «А,В,С» (тобто у команді з трьох чоловік) їм було достатньо комфортно.

Команди, хлопці, п’єдестал
 • 1 місце – Харківська область. Склад команди: Кравець Ярослав, Юнусов Алі-Асфар, Глобін Микита. Тренери: Л.В. Юношєва, О.А. Ясін.
 • 2 місце – Волинська область. Склад команди: Ілля Голодюк, Ілля Острий, Роман Держай. Тренери команди: Є.Р. Демчук, О.П. Коберник.
 • 3 місце – м. Київ. Склад команди: Солодкий Назар, Запорожець Микита, Вейгман Олександр, Грушевський Ігнат, Урсан Михайло. Тренери: Я.Ю. Кокуніна, О.А. Кокуніна,  Д.О. Дробов, В.Т.  Окіпнюк.

На фото чемпіони: Кравець Ярослав, Юнусов Алі-Асфар, Глобін Микита. Тренер Л.В. Юношєва

Харківські хлопчики у минулому році також були першими! Див. результати мінікадетського чемпіонату 2018 року. Цікаво, що з того року залишилося у складі команди два чемпіони – Ярослав Кравець і Микита Глобін. У цьому році до них добавився Алі Юнусов, який, до речі, добув для команди 2 вирішальних очка у фіналі, у матчі з волинськими гравцями!

На фото срібні призери: Ілля Голодюк, Ілля Острий, Роман Держай. Тренер: Є.Р. Демчук,

Тенісисти з Волині дістали звання срібних призерів, і це був їх останній сезон в мінікадетському розряді. У наступному році честь волинського настільного тенісу буде захищати зараз наймолодший член команди Роман Держай, а також інші малі тенісисти. До речі, у цьому році ті ж самі гравці добули срібну медаль у Дитячій лізі Клубного чемпіонату України. Див. підсумки сезону 2018-2019 у Дитячій лізі.

На фото бронзові медалісти: Солодкий Назар, Запорожець Микита, Вейгман Олександр, Грушевський Ігнат, Урсан Михайло. Тренер Я.Ю. Кокуніна,

Команда Києва – на третьому місці. Лідеру команди – Назарію Солодкому – було важкувато тягнути всю команду на собі. Деяку допомогу надавали Микита Запорожець та Олександр Вейгман, но їх сил не вистачило в поєдинках з більш майстерними тенісистами. Трохи дивно, однак, киянам спільно вдалося витягнути команду на третє місце! У матчі за бронзу вони перемогли сильних гравців із Львівської області (3:2).

Команди, дівчата, п’єдестал
 • 1 місце – Харківська область. Склад команди: Фісун Діана, Пономаренко Валерія, Козюпа Варвара. Тренери: Л.В. Юношева, Л.В. Гапонова, В.Ф. Галич.
 • 2 місце – Вінницька область. Склад команди: Тітус Анна, Кірєєва Влада, Потапова Лариса. Тренери команди: О.Л. Тітус, Н.В. Соколова.
 • 3 місце – м. Київ. Склад команди: Понько Ольга, Плащинська Ангеліна, Василенко Вероніка, Хічій Софія. Тренери: Я.Ю. Кокуніна, О.А. Кокуніна,  Д.О. Дробов, С.О. Юренева, О.В. Шаблиста, С.В. Оттінов.

На фото чемпіонки: Фісун Діана, Пономаренко Валерія, Козюпа Варвара. Тренери: Л.В. Гапонова, В.Ф. Галич.

Дівчата з Харківської області, безперечно, кращі. Їх шлях до золотих медалей був нелегкий, але й перемог було немало. На минулорічному  мінікадетському чемпіонаті ті ж самі тренери привели команду на третє місце. Тоді в складі виступала молодша учасниця Валерія Пономаренко. Див. результати мінікадетського чемпіонату 2018 року.  У цьому сезоні дівчата стали другими на Дитячій лізі (Пономаренко Валерія, Козюпа Варвара). Тепер – золото, і такий результат виглядає дуже закономірно.  Певну допомогу команді принесла також і Діана Фісун, яка у двох матчах добула переможні очки.

Срібні призерки: Тітус Анна, Кірєєва Влада, Потапова Лариса. Тренери: О.Л. Тітус, А. Соколова.

На другому місце – команда Вінницької області, якій трохи не вистачило до золота. У фіналі вінничанки програли харків’янкам 1:3, і боротьба у цьому поєдинку була дуже напруженою і навіть рівною, хоча тенісистки із Харківської області мали більш високий середній рейтинг. Цікаво, що  саме ці команди зустрілися нещодавно у фіналі Дитячої ліги, але там перемогу святкувала Вінниця! 🙂 Див. підсумки сезону 2018-2019 у Дитячій лізі.

На фото: бронзові призери Понько Ольга, Плащинська Ангеліна, Василенко Вероніка, Хічій Софія, Оврях Аліна. Тренер: Д.О. Дробов

Треті – знов Києв! Ще до початку змагань київська команда вважалась фаворитом, маючи у своєму складі дуже сильних гравців Ольгу Понько і Ангеліну Плащинську.  Нездоланним бар’єром для них стала тільки вінницька команда, решту матчів дівчата виграли. На жаль,  ця одна поразка принесла для них підсумкове третє місце… Своє переможне очко команді, крім Ольги та Ангеліни, принесла також і Вероніка Василенко.

Деякі фото команд

Чемпіонат України серед мінікадетів 2019: командний залік: 3 комментария

 1. !!

  Не могу промолчать , ИЗВИНИТЕ! Очень не корректный комментарий по поводу команды девочек Харьковской области. Получается что Пономаренко и Козюпа в Жовкве заняли ВТОРОЕ место командой , а в Чернигове благодаря Фисун и её двум переможным очкам заняли командой ПЕРВОЕ место. Для победы в ПОЛУФИНАЛАХ и в ФИНАЛЕ по два очка принесла Пономаренко Валерия и по одному очку принесла Козюпа Варвара. Диана Фисун играла в составе команды и очень некрасиво выделять кого-то из девочек. Я бы поправила в описании и убрала фразу о двух переможных очках Дианы Фисун…

  1. admin Автор записи

   Немного подправил запись. Понятно, что основную работу проделали Пономаренко и Козюпа. Может быть, я немного невнятно про это написал… Но и Диана Фисун помогла! Я видел ее игру лично, так как был на чемпионате. Она играет красиво, эффектно, мастерство высокое. Не ее вина, что она попала под «танк», играя против будущей чемпионки и потом — против серебряной призерки чемпионата. Давайте, не будем ссориться! Харьковчанки все молодцы! 🙂

 2. светлана

  Очень обидно было детям победителям в командных соревнованиях! Им совсем не было вручено призовых подарков!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.