Чудовий виступ української молоді на міжнародних змаганнях у Чехії, 2021 рік

Третій у цьому році WTT Youth Contender розпочався 7 червня у чеському місті Гавіржов (Havirov). До цього українські молоді тенісисти ніколи не приймали участі в таких змаганнях, хоча у поточному році вже пройшло два тури – в Португалії та Тунісі. WTT Youth Contenders – це змагання вищого рівня для юних спортсменів з усього світу. Нові організатори глобальної серії прагнуть до того, щоб популярність цих турнірів поступово зростала. Пішли до небуття заходи  ITTF World Junior Circuit. Європейська молодь тепер змагається в рамках формату  WTT, і ця організація (WTT – World Table Tennis) планує такі же самі змагання для різних категорій інших спортсменів. Наприклад, для юнаків є турнір ще більш вищого рівня – WTT Youth Star Contenders.

Див. більше про організацію  WTT і про турніри WTT .  У цьому році заплановано тридцять заходів WTT Youth Contenders!

До Чехії завітала ціла низка видатних європейських тенісистів. Змагання були розділені на дві частини – для юнаків та для дівчат. Гравці представляють такі вікові категорії: від 11 років (тільки дівчата), від 13 років, від 15 років, від 17 років, від 19 років. У кожній категорії нагороджувалися призери (у тому числі – обидва учасники півфіналів). Усі змагання – індивідуальні.

Результати Contender #3

Повні результати на сайті results.ittf.com

Для українських молодих тенісистів чеські змагання стали хорошою практикою, а також певним іспитом в боротьбі проти європейських зірок. До Гавіржова приїхала велика делегація найкращих кадетів та юніорів України, які тривалий час знаходилися нібито у «самоізоляції», тобто без міжнародних змагань. Серед них: Андрій Гребенюк, Микита Завада, Назар Петух, Михайло Ловга, Пилип Колойденко, Леонід Якимчук, Онуфрій Гоян, Назарій Солодкий. Серед дівчат: Анастасія Димитренко, Марія Куріщенко, Ольга Понько, Анастасія Хачатурова, Ольга Шередега, Вероніка Матюніна, Дар’я Ковальова, Діана Колєннікова. З тенісистками прибули тренера національної збірної України (для юніорів і кадетів) Кокуніна Т.Б. і Кокуніна Я.Ю.

Діана Колєннікова

На момент 10 червня завершилися усі змагання для дівчат, і слід привітати нашу збірну з непоганими результатами. У скарбничці нашої збірної три медалі – золота, срібна та бронзова. Давно такого не було, якщо порівнювати результати теперішнього Contender і колишнього Circuit.

Див. також матеріал: Девушки России остались без наград WTT Youth Contender настольного тенниса Чехии-2021

Золоту нагороду отримала Діана Колєннікова, вихованка настільного тенісу м. Жовква (Львівська область). Вона перемогла у віковій категорії до 11 років. Спочатку вона обіграла в групі двох місцевих, чеських, спортсменок, а потім пройшла по сітці до фіналу, де на неї чекало дуже суворе випробування – гра проти німецької тенісистки Жозефіни Нойман. Діана гідно виступила та перемогла у важкій боротьбі (3:2). Крім золотої медалі, на неї буде чекати тепер підвищення у європейському рейтингу.

Відео матчу за участю Діани Колєнніковой

Анастасія Димитренко

Більше про Діану Колєннікову читайте на сайті Олександра Тарасенка

Блискуче відіграла свій турнір (U-19) Анастасія Димитренко. Ця вікова категорія була однією із найчисельніших – 42 тенісистки. Настя вийшла із групи з першого місця, де вона обіграла італійську та білоруську тенісистку. Потім упевнено пройшла шлях до фіналу, де здолала дуже сильних суперників – ZADEROVA Linda (Чехія), SINGEORZAN Ioana (Румунія), LAURENTI Jamila (Італія). ZADEROVA Linda, до речі, бронзова призерка останнього Юнацького чемпіонату Європи. Див. загальні результати ЮЧЄ-2019. Jamila Laurenti – срібна призерка в індивідуальному розряді на ЮЧЄ-2019 лічка. SINGEORZAN Ioana там також мала нагороду, але у статусі кадетки, тому що вона за віком молодша, ніж наші юніорки (2004 р.н.) і на даний час є однією із найперспективніших юніорок Румунії.

У фіналі Димитренко зустрілася з видатною румунською спортсменкою – Єленою Захарія (Elena ZAHARIA) і у важкій боротьбі поступилася їй. Захарія – одна із найтитулованіших румунських юніорок, і треба нам орієнтуватися на її успіхи. Якщо ми хочемо догнати Європу, то треба бути сильнішими, ніж Єлена. На сайті можна прослідкувати за її кар’єрою з кадетського віку. Див. ZAHARIA. Цікаво, що був час, коли наші українки були майже на одному рівні з Єленою. Див. EuroMiniChamp’s-2016 – итоги чемпионата во Франции. Василиса Кануннікова тоді грала не гірше за румунку…

Відео матчу за участю Анастасії Димитренко

Аліна Видрученко

Див. також матеріал: Кубок Бистріці-2019, де результативно зіграли українські тенісисти проти румунських спортсменів.

Вікіпедія про Анастасію Димитренко

Відмінно виступила і Аліна Видрученко (також в категорії U-19). Вони з Настею Димитренко просувалися по двом різним гілкам і могли пересіктися тільки в фіналі. Аліна добре пройшла всі випробування і потрапила до півфіналу, де наштовхнулася як раз на Єлену Захарія. Румунка стала нездоланним бар’єром для всіх наших тенісисток, які з нею грали… Дуже важким був матч Аліни з росіянкою Владою Вороніною, де остання отримала дві штрафних картки за нервову поведінку…

Відео матчу за участю Аліни Видрученко

Вікіпедія про Аліну Видрученко

Непогано виступили й інші наші дівчата – Марія Куріщенко, Анастасія Хачатурова, Дар’я Ковальова, Вероніка Матюніна, Софія Шередега, Ольга Понько. Усі вони вийшли із своїх груп та доволі далеко просунулися по фінальній сітці. Найбільшого успіху досягли Вероніка Матюніна і Софія Шередега, які дійшли до чвертьфіналу. Але й тут на шляху українців опинилася Єлена Захарія, яка обіграла Вероніку Матюніну (3:2). Це був для румунки, напевно, найважкіший матч цього турніру, і, в цілому, Вероніка виглядала не гірше за Захарія.

Див. ITTF про ZAHARIA

Фото нагородження

Підсумок

Українські тенісистки склали про себе дуже добре враження, завоювали симпатії своїх прихильників. Тепер, скоріш за усе, тенісисткам з інших країн доведеться рахуватися з українками і знати, що вони здатні до будь-якого успіху. Хотілося б, щоб наші не відставали, а підтягнули свій рівень ще вище та усунули ті помилки, які виявилися під час турнірної боротьби. Слід подякувати Т.Б. Кокуніной та Я.Ю. Кокуніной за те, що вони підготували майстерну команду, добилися медалей європейських змагань.

 • Матеріал підготував: Андрій Лук’яненко
 • 10.06.2021

Фото з турніру на ресурсі flickr.com

Чудовий виступ української молоді на міжнародних змаганнях у Чехії, 2021 рік: 5 комментариев

 1. сергей

  пока нет тут китайских спортсменов и японцев, то медали еще можно получить…

 2. Олекса

  сподіваємось, що хлопці виступлять також результативно! Чекаємо на медалі! 🙂

 3. Василь

  тобто, судячи по фото, є тенісистки спокійні, а є надмірно емоційні! ))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.