День тренера в Україні у 2020

Внимание! Эта статья 2020 года устарела! Дата перенесена. См. статью 2021 года.

В Україні, як і раніше, святкують День тренера 30 жовтня. Якихсь кардинальних змін у цьому плані поки що немає. Здається, що не приділяється належна увага святу тренера у верхніх ешелонах влади. Або приділяється, але не так помітно, як для інших професійних дат. Див. День тренера на Україні в 2019

У настільному тенісі України працює ціла когорта фахівців-наставників. Якщо взяти 2020 рік, то, незважаючи на епідемію коронавіруса і карантинні міри, проведена велика кількість різного роду змагань з настільного тенісу, у яких прийняло участь немало спортсменів та їх тренерів.

Тренер – ключова фігура підготовки тенісиста. Його завдання – не тільки розкривати таємниці майстерності, але й бути поруч зі спортсменом у процесі його підготовки та змагальної практики. Він вирішує усі поточні проблеми, вникає у потреби вихованця, надає йому допомогу, слідкує за здоров’ям, настроєм, поведінкою.

На жаль, процеси, які їдуть услід за ринковою економікою, змушують нас прийти до висновку, що тренерів у старому понятті, як це було раніше, скоріш за все, не буде. Їх замінять інструктори платних, елітних клубів, яким, чесно кажучи, буде по барабану, який настрій і здоров’я у спортсмена. Головне – гроші, які будуть отримані за курс підготовки. Хочеш – ходи, а хочеш – не ходи. Схиляюся до думки, що незабаром відійде в минуле уся така соціальна група, як сучасні тренери (і навіть уся структура ДЮСШ). Ті тренери, яких ми бачимо на фото внизу, стануть великою рідкістю.

Див. про роботу тренерів за тегом: Чемпіонати України та Новини настільного тенісу України

Заздалегідь вибачаюсь перед тренерами, які не потрапили на фото. Не всі люблять фотографуватися, або не всі вважають це за потрібне. Але для мене важлива пам’ять, яка все рівно залишиться. Можливо, прийде час, і люди скажуть: «А жаль, що зараз немає таких тренерів, як колись»…. або: «Якими були ці люди?». Ось для такого збереження пам’яті і призначені фото. Ще хочеться сказати, що часом буває таке, що тренери також є батьками юних спортсменів. Але завжди справжній тренер стає майже батьком для своїх підопічних, для чужих дітей, і особливо це відчутне у настільному тенісі.

Якщо у когось є свої фото тренерів, також можете присилати, я їх обов’язково виставлю на сайті. Велика подяка відомому всім Олександру Мініну, який зробив колосальну кількість фотографій (і продовжує це робити на громадських засадах). Його праця у вирішальній мірі дозволила підготувати дану статтю. Отже, дивимось фото і вітаємо усіх тренерів зі святом! 🙂

Настільний теніс: хроніка 2020 року

Січень 2020. ТОП-12, юніори, Чернігів
Січень 2020. ТОП-16, кадети, Київ
Лютий 2020. Чемпіонат України, дорослі, Чернігів
Березень 2020. Суперліга, жінки, Одеса
Липень 2020. Чемпіонат України, кадети, Чернігів
Липень 2020. Чемпіонат України, юніори, Чернігів
Вересень 2020. Командний чемпіонат України, Чернігів
Жовтень 2020. Чемпіонат України, міні мінікадети, Олександрія
Жовтень 2020. Чемпіонат України, мінікадети, Запоріжжя
Жовтень 2020. Чемпіонат України, юніори, Запоріжжя
Жовтень 2020. Суперліга, Київ
Жовтень 2020. Вища ліга, жінки, Умань
  • Вітаю усіх наших тренерів з професійним святом! 🙂
  • Бажаю міцного здоров’я та успіхів у вашій нелегкій праці!