Дитячі змагання пам’яті Ф.А. і О.Ф. Якутовичів

Золоті медалі отримали представники Києва, Одеси, Львова, Миколаєва, Сєвєродонецька і Хмельницького!

Відповідно до Календарю ФНТУ, з 5 по 7 лютого 2021 у Запоріжжі пройшов перший етап турніру-меморіалу Якутовичів з настільного тенісу, який зібрав дітей та молодь чотирьох вікових категорій. Гостей, які приїхали з різних міст України, було багато, і у ці дні в спортивному залі СК «Хорт» було тіснувато… До запоріжців прибули юні тенісисти із  Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Львова, Полтави, Миколаєва, Хмельницького, Сєвєродонецька, Мукачева, Вознесенська, Нікополя, Окни, Генічеська, Нової Каховки, Мелітополя.

Тенісистів було так багато (понад 200 чоловік), що, можна сказати, що у ці дні був встановлений своєрідний рекорд для даного турніру. За останні роки не так уже й много сюди приїжджало гравців, і тому спостерігався певний штиль. На цей раз, скоріш за все, через тривалу відсутність ігрової практики спортсмени «зголодніли» за змагання, і тому вирішили прибути разом!

Призери турніру Якутовичів 2016 року

Див. про турнір пам’яті Якутовичів у минулі роки:

У цей рік запорозькі, тобто місцеві, тенісисти склали ледь п’яту частину від усієї кількості учасників, що свідчить про те, що іногородніх було достатньо багато. Мало того, гості, практично, не залишили їм шансів на медалі! 🙂 Тільки одну бронзову нагороду вдалося взяти дівчинці із Запорізької області – Поліні Пащенко, яка приїхала із Вільногірську, і ще одну медаль (також бронзову) взяла дівчинка із Запоріжжя – Тетяна Кишко.

Судьи турніру: Марія Войтехова і Людмила Громада

Турнір прийшов на високому рівні. Головний суддя турніру – Марія Войтехова – чітко керувала діями суддів, і претензій до суддівства не було. Але через велику кількість гравців відчувався деякий дискомфорт в побутовому плані.

Крім того, виконучи карантинні заходи, на турнір не запрошувалися уболівальники. До залу допускалися тільки тренери тих, хто грає, а також батьки дітей, які привезли їх самостійно.

Фото залу на турнірі Якутовичів

Знов дякуємо Олександру Мініну за якісні та змістовні фото з турніру! Див. Альбом Олександра Мініна     Див. також із цього альбому найцікавіші фото

 Відео від СК «Хорт» 

Результати турніру

Повні результати і списки учасників див. на сайті ФНТУ

Юнаки 2011 р.н. та молодше (кількість 13 чол.)

Володимир Невижин, золота медаль

У молодшу категорію заявився один рейтингований тенісист – Невижин Володимир із Києва (рейтинг 3.2), який і забрав золоту нагороду. Відомо також, що Володимир, крім того, – золотий медаліст у команді чемпіонату України серед міні-мінікадетів, який проходив в Олександрії. Див. ЧУ-2020.

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Невижин Володимир (Київ)
 • 2 місце – Яковчук Тимур (Дніпро)
 • 3 місце – Голубков Ярослав (Нікополь)

Давід Дробов (Київ) виступив у ролі наймолодшого учасника турніру (2014 р.н.), але він, за рівнем гри, перемагає декого із старших тенісистів. З 13 чоловік у групі він зайняв шосте місце, і взагалі, був недалеко від призів спортсменів 2011 року!

Дівчата 2011 р.н. та молодше (17 чоловік)

Марія Гадзінська

У дівчат було більше рейтингованих спортсменок (3 чол.), але найкращої з них була Марія Гадзінська із Одеської області (рейтинг 3.2). На призи турніру також претендувало ще, як мінімум, шість практично однакових за рівнем тенісисток: Марія Дробова (рейтинг 1.0), Тетяна Кишко, Ілона Бугай (рейтинг 0.2), Віолета Афанасьєвська, Вероніка Прищепа, Iра Ячменьова, між якими відбувалася дуже гостра боротьба. До речі, усі киянки – Марія Дробова, Вероніка Прищепа, Ілона Бугай – є також призерками міні-мінікадетського чемпіонату України, який проходив в Олександрії. Див. ЧУ-2020. Тут, на змаганнях у Запоріжжі, п’єдестал призерів набув наступного вигляду:

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Гадзінська Марія (Окни, Одеська обл.)
 • 2 місце – Дробова Марія (Київ)
 • 3 місце – Кишко Тетяна (Запоріжжя)

Юнаки 2009 р.н. та молодше (36 чол.)

Турнір для цієї категорії був одним із найчисельніших. Більше заявилося сюди також й рейтингованих гравців (10 чол.). Найбільш імовірними претендентами на медалі вважалися: Гелета Олександр (рейтинг 24), Дерлюк Антон (22.9), Саймон Енський (12.4), Артем Харчук (10) Ковальчук Ярослав (9.8), Кирило Спиридонов (8.1), і всі вони потрапили до фінальної частини турніру. Тут доля першого і другого місця була визначена у протистоянні між Олександром Гелета і Антоном Дерлюком, а за третє місце боролися Ярослав Ковальчук і Кирило Спиридонов.

Олександр Гелета

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Гелета Олександр (Львів)
 • 2 місце – Дерлюк Антон (Нікополь)
 • 3 місце – Ковальчук Ярослав (Нова Каховка)

Олександр Гелета і Антон Дерлюк мають золоті нагороди на чемпіонаті України серед міні-мінікадетів. Див. ЧУ-2019. Див. також матеріал про турнір в Єгипті.

На жаль, не дуже вдало виступив Саймон Енський, який має декілька нагород чемпіонату України серед міні-мінікадетів. Див. ЧУ-2020.

Див. також про турнір у Генічеську, де зібралося багато тих, хто грав тут у Запоріжжі.

Дівчата 2009 р.н. та молодше (20 чол.)

Поліна Кривошея з мамою

У дівчат до групи заявилося ще більш рейтинованих тенісисток, ніж у хлопців! 🙂 Практично, усі вони й були рейтингованими (крім 4 чол.), і тому боротьба тут була більш запеклішою і непередбачуваною. У головний фінал вийшло вісім кращих спортсменок: Дерлюк Анна (рейтинг 18), Місюревич Анастасія (6.7), Гадзінська Марія (3.9), Хрітіна Олександра (4.7), Сидорко Марія (5.1), Ярошенко Катерина, Міняйло Анастасія (0.6), Кривошея Поліна (10.6). Золоту медаль отримала Поліна Кривошея із Миколаєва!

П’єдестал призерів:

 • 1 місце – Кривошея Поліна (Миколаїв)
 • 2 місце – Дерлюк Анна (Нікополь)
 • 3 місце – Місюревич Анастасія (Одеса)

Поліна Кривошея є також золотою призеркою минулорічного турніру Якутовичів. Тут , у Запоріжжі, всі її суперниці були дуже сильні. Фактично, половина учасниць їх групи виступає в Дитячій лізі України! Анна Дерлюк є чемпіонкою України серед міні-кадетів. Див. ЧУ-2019.

Юнаки 2007 р.н. та молодше (50 чол.)

Леонід Якимчук з тренером О. Парфенюк

Це був найчисельніший турнір! У ньому брали участь п’ятдесят чоловік, частина з яких перебралася сюди з молодшої категорії. Їх рівень гри був більш серйозним: чотири учасника мали рейтинг понад 30 (Леонід Якимчук – 36.7, Богдан Лінський – 30.7, Кравець Ярослав – 35.7, Ярослав Чмихаленко – 30.6). Ще п’ятеро учасників були з рейтингом за 20. Відповідно до цього, і гра тут була більш видовищною і зрілою.

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Якимчук Леонід (Одеса)
 • 2 місце – Лінський Богдан (Дніпро)
 • 3 місце – Кравець Ярослав (Київ)

Цікаво, що одесити Ярослав Чмихаленко і Леонід Якимчук на цьому турнірі боролися один проти одного, але взагалі вони разом складають команду від Одеси, яка дуже вдало виступала на змаганнях Клубного чемпіонату України Дитяча ліга. Див. КЧУ-2020.

Дівчата 2007 р.н. та молодше (25 чол.)

Центральним поєдинком цієї категорії була зустріч між давніми суперницями – Ангеліною Плащинською і Веронікою Василенко (обидві – Київ). Вони займають у рейтингу України третю і четверту позицію у своїй віковій категорії і мають майже однаковий рейтинг (Плащинська – 29.1, Василенко – 30.6), є призерками чемпіонату України серед мінікадеток. Див. ЧУ-2020, ЧУ-2017.

Ангеліна Плащинська

До першого фіналу, де розігрувалися медалі турніру, потрапили також Кривошея Поліна, Хрітіна Олександра, Зарубіна Ольга, Пащенко Поліна, Бондаренко Катерина, Тимченко Ксенія, і будь-яка з них могла добути призове місце. Найсильнішою з усіх виявилася Ангеліна Плащинська.

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Плащинська Ангеліна (Київ)
 • 2 місце – Василенко Вероніка (Київ)
 • 3 місце – Пащенко Поліна (Вільногірськ)

Юнаки 2005 р.н. та молодше (43 чол.)

Андрій Островський і Вероніка Матюніна

Це була найстарша категорія, хоча, насправді, хлопців саме 2005 р.н. у ній було дуже мало. В основному, тут грали молодші тенісисти, які заявилися з інших вікових груп. Для високорейтингованого спортсмена із Хмельницького Андрія Островського (рейтинг 46.7) майже не знайшлося гідних суперників, які звичайно збираються на чемпіонатах України. Тому зрозуміло, чому тут було дозволено грати для сильної тенісистки, майстра спорту, Вероніки Матюніної (рейтинг 58.2). Вона доволі легко (на 3:0!) обіграла хлопців на шляху до фіналу, і там зустрілася з Андрієм Островським. Матч був неоднозначний і тривав із п’яти сетів, у підсумку Андрію все ж таки вдалося подолати грізного опонента (3:2).

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Островський Андрій (Хмельницький)
 • 2 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
 • 3 місце – Якимчук Леонід (Одеса)

Дівчата 2005 р.н. та молодше (22 чол.)

Тут грало 12 рейтингованих спортсменок, і вони також, як і хлопці, перейшли сюди с молодших категорій. 2005 рік, практично, випав зі змагань… Усього грало тільки декілька шістнадцятирічних тенісистів, і ті були місцевими, запорізькими. На жаль, уже у нас давно підмічено, що у 9-10 класі школи у деяких тенісистів значно падає бажання продовжувати напруженні тренування 🙁 …

Сєвєродонецькі дівчата: Вероніка Матюніна і Софія Шередега

До фіналу змагань потрапили: Матюніна Вероніка, Іванова Олена, Новохацька Олександра, Плащинська Ангеліна, Василенко Вероніка, Ліфанова Олеся, Бондаренко Катерина, Шередега Софія. І тут добре, що дали дівчатам зіграти турнір «мінус двійку». Таким чином за третє місце боролися відразу чотири тенісистки. Бронзову нагороду вдалося отримати Олесі Ліфанової із Дніпра. Вона перемогла Ангеліну Плащинську, для якої вона програла перед цим у групі. Відносно срібної і золотої медалі питань не виникало – вони досталися майстрам спорту із Сєвєродонецьку.

 • П’єдестал призерів:
 • 1 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
 • 2 місце – Шередега Софія (Сєвєродонецьк)
 • 3 місце – Ліфанова Олеся (Дніпро)

Отже, змагання завершені, призери визначені. Цей турнір зібрав багато сильних тенісистів, які тут отримали багату ігрову практику. Велика кількість поєдинків пройшла в напруженій боротьбі, і переміг той тенісист, який більш вдало пройшов цей «карантинний» період, зміг не тільки зберегти, а й підвисити свої ігрові кондиції. Давайте побажаємо Запоріжжю подальших успіхів в розвитку настільного тенісу, і подякуємо СК «Хорт» за гідні умови для змагань! 🙂

Відео нагородження

Відео матчів
Ключові зустрічі на каналі  tt-battle

Коментарі, резюме, привітання

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.