Казахстан й Узбекистан нас опереджають!

Підсумки юнацького Контендера, який пройшов нещодавно в Бельгії і Франції, свідчить про те, що молоді тенісисти Узбекистану і Казахстану тепер мають значно кращі результати, ніж у нас. Особисто мені це дивно, як людині, яка вважала до цього, що наш настільний теніс є набагато ліпшим. Одна історія українського настільного тенісу чого варта! Багато досягнень, нагород, багато прізвищ видатних спортсменів у минулому… Що ж тепер?

Раніше я неуважно спостерігав за виступом узбецької дівочої команди, яка грала в нашій українській Суперлізі з 2016 року, і, вважаю, що багато хто також скептично і навіть іронічно до цього ставився. Але останній Контендер 2022 року став певним екзаменом того, хто і як вчився. Давайте поглянемо тепер на те, на що раніш не звертали увагу.

Див. усі результати WTT Youth Contender Metz 2022 і WTT Youth Contender Spa 2022

Узбекистан

Узбецькі тенісистки на Контендері 2022 завоювали три медалі – одну золоту і дві бронзові. Асель Еркебаєва, яку ми побачили вперше в Києві у 2019 році у складі команди «Хван Ман Гим» (їй тоді виповнилося десять років), посіла перше місце у своїй віковій категорії (U-13) в Спа, а також, крім цього, потрапила до півфіналу (бронзова нагорода) у Метці. Ще одну бронзову медаль отримала Аружан Камалова (молодша за Асель на один рік). Вони склали гідну конкуренцію європейським та іншим спортсменам, які приїхали сюди з усього світу.

Узбецький тренер-представник Анвар Карімов, безумовно, задоволений результатом своїх підопічних:

Також тут виступила Мархабо Магдієва, для якої вже виповнилося 19 років, і яку ми бачили в першому складі узбецької команди в 2017 році. Вона тут, у Франції, теж відіграла непогано, потрапила до фінальної сітки U-19, але до призових місць не пробилася.

Вітаємо спортсменів Узбекистану із вдалим виступом на міжнародних змаганнях! Доведеться тепер з них брати приклад! 🙂

Фото на Контендері Франція-Бельгія 2022 року

Фото Олександра Мініна

Шлях команди «Хван Ман Гим» в Україні

Уперше ми побачили узбецьких дівчат в Україні в 2016 році у складі команди «ДЮСШ-3 Лідер» (Київ). Тоді був зібраний такий інтересний колектив, де грали разом не тільки молоді українські і узбецькі тенісистки, а й майстри спорту з Узбекистану – Регина Кім, Ольга Кім і наша Ольга Мельник. Майстри спорту суттєво допомогли команді, причому на ігри заявлялися не тільки досвідчені спортсменки, а й молодь – Каміла Халікова, Мехрінісо Норкулова и Айнура Абдурахімова. Усі вони стали бронзовими медалістками суперліги України. Див. Підсумки сезону 2016-2017. Див. також архівне відео нагородження (у кінці).

Сезон 2016-2017 рр. Бронзові призерки!

Мехрінісо і Айнурі тоді виповнилося 13 років. Каміла Халікова була п’ятнадцятирічною. Вони потрапили до Києва не випадково. У себе вдома дівчата були призерками і чемпіонками за своїм віком, вважалися перспективними тенісистками, якім потрібен був хороший міжнародний досвід. Знайшлися гроші, з’явилося бажання – і ось молодь почала їздити на тури до іншої країни!

Для довідки: відстань Ташкент – Київ складає біля 3500 км. Відстань Київ – Париж – 2300 км. Але, хто хоче чогось добитися, тому ніяка відстань не завадить. Для нас же з’їздити на змагання навіть до сусідньої Польщі, яка також останнім часом показує високі результати у настільному тенісі, є просто неможливим варіантом… Що вже говорити про Францію…

У сезоні 2017-2018 рр. узбецька команда, яка вже стала називатися «Гурман – ДЮСШ №3», уже без допомоги майстрів (які були тільки заявлені, але не грали), змогли досягти третього місця в жіночій суперлізі України. Дуже добре їм допомогла українська тенісистка Аліна Видрученко, для якої на той час також було всього 15 років (вихованка тренера Т.Б. Кокуніної). Вона дала величезну кількість балів. Усі разом зовсім юні дівчата успішно вели боротьбу з досвідченими гравцями із України і показали відмінний кінцевий результат! Сезон 2017-2018.

Тег Суперліга на сайті «Наш теніс».

У сезоні 2018-2019 рр. узбецька команда, як і раніше, називалась «Гурман – ДЮСШ №3» (Київ). Дівчати знов посіли третє місце і стали бронзовими призерами Клубного чемпіонату України в суперлізі. Разом з ними виступили представниці ДЮСШ №3 Києва: Єлизавета Соломенник, Анастасія Боднар, Валерія Івахів. Однак, слід визнати, що основний тягар на себе взяли саме узбецькі тенісистки. Сезон 2018-2019.

Див. повністю усі результати Суперліги останніх років на сайті Ігоря Палагути

Сезон 2018-2019 рр. Знов бронзові призери!

У сезоні 2019-2020 узбецька сторона не стала співпрацювати з українськими партнерами, а виступила окремим учасником. Тренер А. Ісмаілова привезла когорту свіжих спортсменок і була створена нова команда «Хван-Ман-Гим».

Ось тут ми вперше побачили юну зірку узбецького настільного тенісу Асель Еркебаєву, для якої тоді було тільки десять (а, можливо, і дев’ять) років. Вона 2009 року народження.

Також до складу потрапили призерки чемпіонату Узбекистану: Айнур Абдурахімова (на той час 16 років), Сагдіана Ібодуллаєва (13 років), Діана Арістанова (14 років) і Маліка Арістанова (17 років, була заявлена, але не грала). Однак,  дівчата невдало провели цей чемпіонат та посіли останнє місце…

Сезон 2020-2021 виявився набагато успішнішим. Дівчата зайняли 5 місце, і в їх команді грали тільки молоді представниці Узбекистану. Тут також ми бачимо два склади – старий і новий. На одному етапі грали Каміла Халікова, Мархабо Магдієва, Мехрінісо Норкулова, а на інший тур приїхали Асель Еркебаєва, Айнур Абдурахімова, Аружан Камалова, Сагдіана Ібодуллаєва. Потім знов були ротації і перестановки, якими успішно займалася тренер А. Ісмаілова. Див. результати внутрішнього чемпіонату Узбекистану в 2021 році.

За таким же сценарієм проходить сезон 2021-2022 рр. Тенісистки грають тури по черзі, «робочий» склад команди три чоловіка, але заявлено гравців більше. Узбекистан в Києві представляють: Розаліна Хаджиєва (новенька у клубі), Каміла Халікова, Мархабо Магдієва, Мехрінісо Норкулова, Асель Еркебаєва, Айнур Абдурахімова, Аружан Камалова, Сагдіана Ібодуллаєва, Діана Арістанова.

Сезон 2020-2021 рр.

Сезон ще не завершений. Після першого колу узбецька команда «Хван-Ман-Гим» посідала третє місце, і це для них спроба нового вдалого виступу. Чи зможуть юні дівчата завершити чемпіонат з нагородами, покаже час. Але видно, що рівень тенісисток зростає, і не просто зростає, а має реальне втілення в нагороди на європейському рівні…

Сезон 2021-2022 рр.

Чи підходе нам такий варіант?

Узбецький шлях – створити команду із молодих перспективних гравців та «обкатувати» її в іноземному чемпіонаті. Чим цей варіант не підходить для нас? Перспективних молодих тенісистів у нас пруд пруди. І з часом, якщо вони будуть продовжувати сидіти вдома, то вони із перспективних перетворяться у звичайних гравців, яких у нас також чимало…

Володимир Геворгізов навчає узбецьких тенісистів

10 січня 2022 року до спортивного клубу в Узбекистані “Хван Ман Гим” прибув фахівець з України В.Ю. Геворгізов. Він проводитиме навчально-тренувальні збори та майстер класи для узбецьких спортсменів. Збори будуть проводитись протягом 2-х тижнів. Повністю новина ТУТ.


Тут просто немає слів… Немає пророків у своїй вітчизні….

Казахстан

Про настільний теніс Казахстану у нас мало що знають, але деяка інформація все ж таки є. По-перше, відомим для усіх є казахстанець Кирило Герасименко. Йому виповнилося 25 років, і він демонструє високий клас ігри, є майстром міжнародного класу. Див. Вікіпедія про Кирила Герасименко. Зараз він виступає за клуб настільного тенісу «SV Werder Bremen» (Німеччина).

По-друге, наші тенісисти вже побували в Казахстані. У минулому році група українських тенісистів вищої категорії грала у чемпіонаті країни. Див. публікацію «2-й тур открытого командного чемпионата Республики Казахстан».

По-третє, здивував усіх спортивний комплекс, де можна займатися настільним тенісом, який був нещодавно побудований в Казахстані. Див. публікацію «Зал, який прийшов із казки».

Наскільки інтенсивно проходить тренувальний процес у Казахстані, важко сказати, проте є відомим результат, який отримав казахський тенісист на Контендері у Франції в лютому 2022 року. У віковій категорії до 15 років чудово виступив карагандинець Алан Курмангалієв (тренер Ельміра Алієва), який завоював золоту медаль!

Чесно кажучи, навіть зараз важко повірити у те, що у нас хтось з п’ятнадцятирічних юнаків колись візьме медаль на юнацькому Контендері. Це щось буде із розряду неймовірного… 🙁  А ось казахстанець – запросто!

Післямова

Післямову робити – просто віднімається мова… Настільний теніс України поки що, в цілому, є достатньо авторитетним в Європі. Але при цьому дуже мало нагород і медалей…. 🙁  Нас пережинають Казахстан, Узбекистан. Індія і Єгипет, які також не були на перших ролях десь років з десять тому, зараз в лідерах. Хто чув про настільний теніс в Пуерто-Ріко? Вважаю, що ніхто. Але в цій маленькій країні знаходяться кошти, щоб відправляти своїх молодих тенісистів на міжнародні змагання за океан, і там вони уже також демонструють хорошу гру, перемагаючи наших тенісистів…

На сьогоднішній день ми маємо непогані здобутки в юнацькому тенісі, але майже усі вони пов’язані з Веронікою Матюніною, яку вдалося виростити як класну тенісистку на Луганщині. Вона є срібною призеркою чемпіонату Європи, бронзовою призеркою (в парі) світового чемпіонату серед юнаків, переможницею ТОП-10 Європи. Див. тег Матюніна. Але, якщо згадати, якою ціною це вдалося зробити і за рахунок чиїх грошей, то краще не згадувати…

Ось такий не дуже веселий для нас матеріал… 🙁

  • Статтю підготував: Андрій Лукьяненко
  • 22.02.2022

Казахстан й Узбекистан нас опереджають!: 1 комментарий

  1. Тетяна

    Дякую за матеріал!
    Ще б хотілося окремо відзначити гру Володимира Невіжина. Просто молодець! Його гра у чвертьфіналі просто класна. Нажаль, не виграв, але його перемоги ще попереду!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.