КЧУ, вища ліга, жінки: підсумки сезону 2018-2019

Переможець – команда із Одеси! У призах також Харків та Херсон!

Вища ліга у жінок сезону 2018-2019 пройшла напружено та була сповнена цікавих моментів. 12 команд з усієї України виборювали головний приз на протязі чотирьох турів. Жіночі змагання відбулися без різних «експерементів» з боку ФНТУ, і тут домінувала класична схема – кожен с кожним, по коловій системі. 26 квітня на турі в Одесі, де гралося останнє коло, був названий чемпіон країни!

У цілому жіноча вища ліга є дуже молодим дивізіоном, і до складу команд залучено багато представників університетських, інститутських і навіть дюсшовських колективів. Але значення призів це не умаляє. Чемпіон країни є справжнім лідером і досягти рівня призового місця в вищій лізі дуже і дуже важко. Перемогу отримають тільки ті спортсмени, які наполегливо тренуються, мають високий рівень майстерності. Команди, які зайняли перші два місця, мають право на перехід до Суперліги!

Цікаво те, що жіночі команди, на відміну від чоловічої вищої ліги, не є такими багаточисельними за складом. Частіше за усе тут зустрічаються колективи усього з чотирьох-п’яти спортсменів, і неприбуття одного сильного з них іноді тягне за собою плачевні наслідки.

См. Результати чоловічої вищої ліги сезону 2018-2019

Останній тур у жінок пройшов у Одесі з 23 по 26 квітня 2019 року, і це стало апогеєм чемпіонату, в ході якого відбулися найбільш цікаві матчі сезону. Крім того, час проведення туру збігся з відкриттям нового приміщення клубу  «Evolution», де були організовані заключні двобії. Див. про відкриття нового клубу «Evolution».

Загальні результати

Повні результати сезону та склади команд на сайті Ігоря Палагути

Фотографії гравців ТУТ

Місця призерів

1 місце – «Evolution», (Одеса). Склад команди: Наталя Алексєєнко, Іоланта Євтодій, Діана Євтодій, Анастасія Москалюк. Тренер: Дегтярьов О.С.

2 місце – КДЮСШ-4 (Харків). Склад команди: Дронова Уляна, Петлицька Анастасія, Губська Катерина, Циганок Олександра, Геращенко Поліна, Геращенко Уляна, Павлюк Аніта, Циганок Алла. Тренер: Юношева Л.В.

3 місце – Аделаїда (Херсон). Склад команди: Будник Роксолана, Байрак Тетяна, Ковальова Мілана, Жабровець Інна. Тренер: Тригуб О.І.

Призери

Чемпіон країни «Evolution».  Перемогти цю команду комусь іншому було просто неможливо. До складу команди увійшли відомі в Україні тенісистки: Наталя Алексєєнко, Іоланта Євтодій, Анастасія Москалюк, які є неодноразовими призерками чемпіонатів України в різних видах змагань. Для Одеси важким виявився тільки третій етап, коли одеситки зайняли у підсумку шосте місце. Тоді за команду грало всього дві спортсменки замість обов’язкових трьох, тому що іншим довелося приймати участь в міжнародних змаганнях.

Див. також теги Алексєєнко, Евтодій, Москалюк.

Наталя Алексєєнко, крім того, є провідним тренером дитячої секції клубу «Evolution», постійно займається з найбільш перспективними юними тенісистами Одеси.

Команду «Evolution» нагороджує мер Одеси Генадій Труханов

Срібний призер – команда КДЮСШ-4 (Харків). Безумовно дівчата доклали багато зусиль, щоб стати володарками медалей чемпіонату. У кінцевому підсумку вони набрали кількість очок, яка була недосяжна для решти опонентів, крім одеситок. Значний внесок у перемогу зробила Уляна Дронова – чемпіонка України 2019 року серед кадетів. Див. результати ЧУ-2019. Уляна Дронова та Анастасія Петлицька входили до складу харківської команди, яка зайняла третє місце на юніорському чемпіонаті України 2019 року. Див. результати ЧУ юніорів 2019.

Нагороджується харківська команда. Одеський тренер Олексій Дегтярьов органічно вписався в дівочій колектив! 🙂

Про Губську Катерину знайшов матеріал на сайті «Наш теніс», коли вона стала призеркою в старшій Дитячої лізі сезону 2014-2015. Див. підсумки Дитячої ліги

Я так зрозумів, що харківський тренер Людмила Володимирівна Юношева уважно слідкує за шляхом розвитку своїх вихованців, постійно піклується про розвиток  їх майстерності, організовує виступи у різного роду змаганнях, лігах, турах. Найбільш відома серед них її старша тенісистка – Поліна Шумакова, яка зараз виступає за команду Суперліги України.

Можна вважати, що певний героїчний вчинок здійснила команда «Аделаїда» (Херсон) – бронзовий призер чемпіонату. Як відомо, цей клуб входить до структур дефолімпійського спорту України, і дівчата мають певні труднощі під час виступів на спортивних змаганнях. Але представникам цього колективу вдалося перемогти більшість своїх опонентів та добути призи чемпіонату!

Тільки двоє із чотирьох учасниць «Аделаїди» вдалося залучити до церемонії нагородження

До останнього матчу боролися з ними їх найближчі опоненти – киянки із ДЮСШ-3, але не змогли набрати достатньої кількості очок. Між ними залишилися номінальна різниця в 1 бал! Боротьба була дуже упорною. Достатньо сказати, що за підсумками останнього, четвертого, колу цілих три команди мали другий результат (Харків, Херсон і Київ). За результатами усього сезону, призові місця дісталися все ж таки Харкову і Херсону. Значнив внесок в результат команди зробили також юні учасниці Роксолана Будник і Мілана Ковальова, які гідно захищають нашу країну на міжнародних змаганнях серед дефолімпіців. Див. фото турніру в Албені.

До речі, не так давно, ми віталі Тетяну Байрак, гравця «Аделаїди» з днем Тетяни! 🙂 Див. Татьянин день

Фото нагороження

фото від Олександра Мініна

КЧУ, вища ліга, жінки: підсумки сезону 2018-2019: 1 комментарий

  1. Людмила Юношева

    Губская Катерина в составе команды Кдюсш -4 заняла третье место в клубном чемпионате Украины среди женских команд высшая лига сезон 2017- 2018 года

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.