Командний чемпіонат України 2020 року з настільного тенісу

Золоті і срібні медалі у киян! У призах опинилися також команди Чернігівської та Луганської областей

Мабуть, уперше в Україні був проведений окремий командний чемпіонат серед областей. Як правило, у минулі роки, командні змагання проходили разом з одиночним і парним розрядом. Див. чемпіонати України. У цьому році, через обмеження, пов’язані з пандемією коронавируса, командні змагання були виокремлені у самостійний турнір. З 26 по 27 вересня тенісистів приймав спортивний комплекс «Хімік» у Чернігові.

Змагання пройшли на високому рівні та були широко висвітлені у соцмережах та на сайтах настільного тенісу України, в першу чергу – на сайті ФНТУ. Два дні поспіль ішли онлайн-трансляції практично всіх поєдинків. Головний суддя змагань – Білащенко Інна Михайлівна. Головний секретар – Кирієнко Федір Васильович.

Безсумнівно, рівень цього турніру був дуже високий. На змагання прибули багато гравців-членів національної збірної України різного віку – від дорослих спортсменів до кадетів. У всіх високі рейтингові показники. З першій півсотні рейтингу ФНТУ тут грало 25 спортсменів чоловіків та жінок. Також були 7 майстрів спорту міжнародного класу, 25 майстрів, 3 заслужених майстра спорту (дані з сайту Ігоря Палагути), члени паралімпійської та дефолімпійської національних збірних України.

Екіпіровка судді в сучасних умовах

Деякі команди складалися цілком з членів національної збірної України. Наприклад, у чоловіків – команди: Київ-1, Київ-2, команди Дніпропетровської (на рівні юніорів) та Чернігівської областей. У жінок – команди: Київ-1, Київ-2, а також команда Луганської області, до якої увійшли кадети і юніори. Між цими претендентами й пішла боротьба за медалі. Комусь іншому втрутитися у цей спір було важко… Я знаю, що в багатьох областях України є сильні любителі, які вважаються авторитетними гравцями у настільний теніс, але й вони навряд чи би встояли проти діючих спортсменів… 🙁

Відео

Результати турніру

Чоловіки

Слід відмітити декілька цікавих, за інтригою, матчів. У чоловіків у півфіналі команда Чернігівської області обіграла більш сильну команду Київа-2. Правда, за Чернігів тут виступав Віктор Єфімов, п’ята ракетка України, який приніс команді вирішальні очки, а також Іван Май – срібний призер чемпіонату України 2019 року. Див. підсумки ЧУ-2019.

Євген Прищепа найбільш результативний гравець чемпіонату

Напруженим було протистояння між Дніпропетровської та Сумської областями, яке тривало більше трьох годин! Загальний рахунок зустрічі – 3:2 на користь сумчан. При цьому три особистих матча також завершилися з рахунком 3:2. Проти молодих дніпрян відмінно зіграли Павло Скок і Валерій Мельник. Можливо, вони добралися би й до третього місця, але у вирішальній зустрічі за бронзу сумчане наштовхнулися на розлючених гравців Київа-2, яким перед цим не вдалося потрапити до фіналу.

Серед гравців-чоловіків виступало немало молоді. Слід відмітити наймолодшого з них – Микиту Заваду, який виступав за Дніпропетровську область. Він провів чотири зустрічі і в усіх з них переміг, причому старших за себе суперників.

Місця серед чоловічих команд розподілилися наступним чином:

 • 1 місцекоманда Київ-1. Склад команди: Євген Прищепа, Ярослав Жмуденко, Богдан Сінькевич, Олександр Ткаченко, Кирило Юрченко. Команду підготував О.І. Тригуб.
 • 2 місцеЧернігівська область. Склад команди: Віктор Єфімов, Андрій Гребенюк,  Олександр Бєльський, Іван Май. Команду підготував В.Ю. Лунєгов.
 • 3 місцекоманда Київ-2. Склад команди: Дмитро Писар, Всеволод Брояковський, Антон Лімонов, Назар Третяк. Команду підготував В.І. Король.

Жінки

У жіночих матчах несподіванок було значно менше. Лідерство з самого початку захопили Київ-1 і Київ-2 (іншими словами: київський клуб «Лідер» грав проти київського клуба «Ракетка»). Особисте протистояння між ними у фіналі вийшло вкрай напруженим і цікавим. Рахунок 3:2 говорить про те, що переможцем могла бути будь-яка команда.

Вероніка Гуд

У Києва-2 відмінно проявила себе Вероніка Гуд, яка принесла два очка своїй команді і тим самим ледь не зруйнувала плани на перемогу Києва-1. Однак у вирішальному, п’ятому, матчі Євгенія Васильєва, представниця Київа-1, перемогла Марію Васильєву.

Приємно відмітити, що у боротьбі за трете місце перемогу одержали юні спортсменки із Луганської області. На шляху до медалей вони подолали сильний колектив із Сумської області.

Місця серед жіночих команд розподілилися наступним чином:

 • 1 місцекоманда Київ-1. Склад команди: Анастасія Димитренко, Євгенія Васильєва, Ганна Фарладанська, Аліна Видрученко, Олена Пентюк. Команду підготувала Т.Б. Кокуніна.
 • 2 місцекоманда Київ-2. Склад команди: Вероніка Гуд, Карина Завіновська, Юлія Ходько, Марія Васильєва, Анастасія Єпіфанцева. Команду підготував В.І. Король.
 • 3 місцеЛуганська область. Склад команди: Вікторія Кондратенко, Вероніка Матюніна, Софія Шередега. Команду підготував О.А. Мінін.

Вітаємо усіх призерів за нагородами! 🙂

Сподіваємося, що наступні змагання будуть не менш цікавими, ніж цей чемпіонат!

Відео нагородження

Резюме і привітання

Отлично справился с ролью комментатора видеотрансляции чемпионата Максим Черепнин из Днепра

Командний чемпіонат України 2020 року з настільного тенісу: 9 комментариев

 1. Викторас

  Было бы интересно провести командный чемпионат Украины для любителей из областей. То есть не для сборников! Например, для рейтинга 50 и ниже. (для взрослых). Возможно ли такое в услоиях пандемии?

  1. spez

   треба робити кубки виклику. Любителі викликають спортсменів на бій! Проводити серії зустрічей команд. Буде таке: дорослі проти молоді, яка входить до збірної України. Тут уже зрозуміло, що чемпіони сюди не полізуть іграти

 2. Татьяна

  Спасибо М.Черепнину за комментарии, хорошее начинание! Мне как человеку неиграющему, но наблюдающему за игрой), комментарии были интересны.

  1. admin Автор записи

   Будем с нетерпением ждать следующих видеорепортажей с Максимом Черепниным! 🙂

 3. admin Автор записи

  Я думаю, не следует сетовать на то, что приехало мало команд девушек. Дело в том, что все девушки-сборницы сосредоточены в двух киевских командах. Сборниц же никто не одолеет, как бы кто ни старался и сколько не присылай команд на чемпионат. Хоть 50, хоть 100. Первые два места гарантированы. За третье можно побороться, но кто захочет ехать на таких условиях?
  Другое дело, если заранее сформировать равные команды. Или сформировать команды с участием всех наших лучших теннисисток. Но это же нужно проделать большую подготовительную работу… Состыковать графики спортсменов. Все экстра-спортсмены выступают за рубежом, участвуют в чемпионатах других стран…
  Можно, конечно, проводить чемпионаты в Украине и без сборниц….То есть какие-то отдельные чемпионаты, уровнем ниже (только для любителей, например). Ну тогда многие, я думаю, захотят приехать и побороться за приз. Например, назвать этот чемпионат — чемпионат ФНТУ. Призы — от ФНТУ. Звание — чемпион ФНТУ. Тоже звучит. Можно проводить и командный, и личные чемпионаты ФНТУ. Сюда нужно допускать только несборников…
  Сборники же, они как бы от Министерства будут. Для сборников останется официальный чемпионат Украины. Приехало три-четыре команды, разобрали места и нормально.
  Практически, сейчас так в европейском футболе. Есть лига чемпионов. А есть лига Европы. Чемпионы — понятно, это лучшие клубы стран, но есть и клубы похуже, но они тоже хорошие. Таким образом, в Европе, удовлетворены амбиции разных по уровню команд. Вот надо так сделать и в настольном теннисе.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.