Командний Кубок світу 2019: Україна залишається в еліті!

Завершений черговий Кубок світу з настільного тенісу серед команд, який був організований у Токіо з 6 по 10 листопаду 2019 року – ZEN-NOH 2019 ITTF Team World Cup. Його результати не виявилися якимись над неочікуваними і знову продемонстрували майже сталу ієрархію команд у світовому настільному тенісі. Стала – тому що вона вже є незмінною більше як майже десять останніх років. На першому місці – Китай. Потім – Японія. Потім – Південна Корея. Після них – щільна група також азіатських команд. І тільки потім – виглядають «обличчя» кращих європейських команд.

Так і відбулося на цьому командному Кубку. Тут слід відразу відмітити, що не всі сильні команди світу потрапили до Токіо. Від континентів була певна квота, через яку були позбавлені путівок багато лідерів світового тенісу, в том числі і європейських країн. Усього було 24 учасника – 12 чоловічих і 12 жіночих команд.  Не прийняли участь через квоту такі сильні команди як Сінгапур, Північна Корея, Франція, Росія, Швеція (жіноча команда), Португалія, Гонконг (чоловіча команда). Проте почесна участь була надана екзотичним командам із Австралії і Вануату (регіон Тихого океану), Нігерії. Австралія, Бразилія, Єгипет, Нігерія та США потрапили на Кубок як чемпіони своїх континентів. Вануату – 2 місце в Океанії.

Прийняли участь:

у чоловіків – команди Австралії, Австрії, Англії, Бразилії, Китаю, Нігерії, Німеччини, Південної Кореї, США, Тайбею, Швеції, Японії;

у жінок – команди Австрії, Бразилії, Вануату, Гонконгу, Єгипту, Китаю, Південної Кореї, Румунії, США, Тайбею, України, Японії.

Повністю вся інформація на сайті ITTF

Фото з Кубку світу

Усі фото взяті з ресурсу Flickr.com

Українська команда

Дуже приємно, що потрапила до учасників елітного Кубку українська жіноча команда. Це сталося завдяки їх високому результату на останньому командному чемпіонаті світу (п’яте місце). Вже тоді українки довели, що можуть боротися на рівних з кращими азіатськими командами. Див. статтю: Невероятный результат украинских теннисисток на ЧМ-2018!

Українська збірна: Маргарита Пєсоцька, Тетяна Біленко, Ганна Гапонова, Соломія Братейко

Теперішня українська жіноча команда, безперечно, унікальне явище. Оглядаючи сучасний настільний теніс України, на жаль, виникає думка, що більш кращої команди вже не буде ніколи. Маргарита Пєсоцька, Тетяна Біленко і Ганна Гапонова настільки далеко відірвалися від інших вітчизняних тенісисток, що наздогнати їх будь-кому іншому просто неможливо. Сам розвиток настільного тенісу в Україні поки що не передбачає достатніх умов для продукування зірок. Усі сильні спортсмени, як тільки з’являється у них можливість, виїжджають на тренування та спаринги за кордон.

Залишається сподіватися на талановиту молодь. У першу чергу – на Соломію Братейко. Але, щоб досягти аналогічного досвіду їй треба докласти дуже багато зусиль, пройти не одно європейське змагання вищого рівня. Щодо тренування в Азії (у Китаї або в Японії) навіть страшно подумати про те, як це можна організувати за наш скромний тенісний бюджет…

Відео Margaryta Pesotska проти Suh Hyowon

Результати Кубку світу-2019

Попередньо вже було сказано, що переможцем Кубку став Китай. Це стосується обидвох китайських команд – і чоловічої, і жіночої. Перевага гравців Піднебесної просто разюча! Усі ігри були зіграні на 3:0, і тільки у чоловіків у фіналі вийшла невеличка «погрішність». Китай програв 1 сет Південній Кореї (але в цілому матч завершився на користь Китаю 3:1). Одну поразку отримав дует XU Xin, LIANG Jingkun в боротьбі проти корейців LEE Sangsu та JEOUNG Youngsik.

Чоловіки Японії – на третьому місці (вірніше, 3-4-му), і це сталося лише завдяки невдалому жеребкуванню. Японці в півфіналі потрапили на Китай, який їх обіграв, хоча таке «щастя» могло випадково дістатися і корейцям. 🙁 Окремо третє місце не розігрувалося. Іншим програвшим півфіналістом став Тайбей.

У жінок особливих несподіванок не відбулося. Під «каток» Китаю у півфіналі потрапив Тайбей, який був розгромлений вщент. Японія і Південна Корея зустрілися в іншому півфінальному поєдинку, і тут японки отримали заслужену перемогу та вийшли у фінал.

День фіналів

Призери Кубку
 • Чоловіки
 • 1 місце – Китай. Склад команди: XU Xin, FAN Zhendong, MA Long, LIN Gaoyuan, LIANG Jingkun.
 • 2 місце – Південна Корея. Склад команди: JANG Woojin, LEE Sangsu, JEOUNG Youngsik, LIM Jonghoon, CHO Daeseong.
 • 3,4 місце – Японія. Склад команди: HARIMOTO Tomokazu, NIWA Koki, MIZUTANI Jun, YOSHIMURA Maharu, JIN Takuya
 • 3,4 місце – Тайбей. Склад команди: LIN Yun-Ju, CHEN Chien-An, LIAO Cheng-Ting, PENG Wang-Wei, WANG Tai-Wei.

  Команда Китаю

 • Жінки
 • 1 місце – Китай. Склад команди: CHEN Meng, DING Ning, WANG Manyu, LIU Shiwen, SUN Yingsha.
 • 2 місце – Японія. Склад команди: ITO Mima, ISHIKAWA Kasumi, HIRANO Miu, SATO Hitomi.
 • 3,4 місце – Південна Корея. Склад команди: SUH Hyowon, JEON Jihee, CHOI Hyojoo, SHIN Yubin, YANG Haeun.
 • 3,4 місце – Тайбей. Склад команди: CHENG I-Ching, CHEN Szu-Yu, CHENG Hsien-Tzu, LIU Hsing-Yin, SU Pei-Ling.

  Команда Китаю

Слід відмітити ще, що Кубок світу є одним із елітних турнірів, з великим призовим фондом (270 тис. доларів). За перше місце давалося 50 тис. дол. (на команду). За друге – 25 тис. дол. За 3-4 місця – 12 тис. дол. За 5-8 місця – 6 тис. дол. За 9-12 місця – 3 тис. дол. Тобто грошима нагороджувалися усі, навіть ті, що не потрапили до фінальної сітки.

Українська команда боролася за потрапляння в півфінал, але не змогла обіграти корейську команду (1:3). У підсумку українки увійшли в число кращих восьми команд планети, і це досягнення дозволяє вважати їх елітою світового настільного тенісу.

Фото призерів 

Відео ITTF

Усе відео від ITTF

Фото збірних від ITTF і Flickr.com

Лі Шивен — володарка пяти Кубків світу!

(фото ITTF)

Командний Кубок світу 2019: Україна залишається в еліті!: 1 комментарий

 1. Стас

  Молодцы наши девушки! Они действительно стали звездами! У них есть еще время подняться еще выше! Желаю им успехов и будущих побед!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.