Ще одна, без сумніву, історична перемога! Коу Лей, член національної збірної України з настільного тенісу, взяв участь у відкритому чемпіонаті США – the 2021 US Open Table Tennis Championships, де зайняв перше місце! Вітаємо тенісиста з України з цією перемогою! 🙂
Грандіозний захід за участю 745 тенісистів відбувся з 17 по 22 грудня 2021 року в місті Лас Вегас.
Настільний теніс у США
Настільний теніс у США розпочав розвиватися семимильними кроками! Якщо, буквально нещодавно, це були змагання, в основному, для студентів, то в останні роки ситуація змінилася. До настільного тенісу в США залучені спеціалісти високого рівня з Китаю, для тренувань відбираються діти різних вікових категорій. Розвивається також студентський настільний теніс. Ті, хто показує високі результати і має бажання стати висококласним тенісистом, також звертаються до інструкторів та спаринг-партнерів із Китаю. Одним таким тренером і спаринг-партнером є наш Коу Лей, який вже декілька років займається цим у США професійно.
Успіхи американських тенісистів є вже достатньо вагомими! Особливо це помітно на дитячо-юнацькому рівні. Наші українські тенісисти відчули на собі майстерність молоді із США. Буквально нещодавно, на зборах в Аммані (Йорданія) американські мінікадетки грали у групах проти наших дівчат, і представниця США Mandy Yu обіграла нашу Діану Колєннікову. Ще більш суттєву перемогу мали американські кадетки, які на юнацькому чемпіонаті світу, який проходив у Португалії, не пустили до п’єдесталу нагородження українську команду дівчат і у підсумку самі стали бронзовими призерками світового рівня.
Непогано виступили молоді тенісисти із США на чемпіонаті світу, який проходив у Хьюстоні. Канак Джа (Kanak Jha) дійшов до чвертьфіналу, а Лілі Жанг (Lily Zhang) – до 1/16. Проте у міксті Лілі Жанг стала бронзовою призеркою чемпіонату світу! Такі успіхи є першими ластівками в процесі становлення настільного тенісу США.
- Див. матеріали:
- Збори ITTF в Аммані
- Юнацький чемпіонат світу 2021
- Чемпіонат світу 2021
Крім Емми Паньової, в чемпіонаті США взяли участь ще декілька українців (зокрема, з Одеси), але це, скоріш за усе, вже ті, хто набув громадянства США. На жаль, немає у списках наших гравців з України, яких ми хорошо знаємо: Анастасії Рибка, Володимира Лушнікова, Владислава Тоткало. Скоріш за усе, у них немає відповідного рейтингу США.
США Оупен 2021
Відкритий чемпіонат США з настільного тенісу – the 2021 US Open Table Tennis Championships – відбувся в період з 17 по 22 грудня. Він проходив у Лас Вегасі, в зале Shoreline Exhibit Hall, Південний конференц-центр Mandalay Bay.
Див. сайт USATT
Ця подія, дійсно, надзвичайно грандиозна! Для участі у змаганнях прибули 745 тенісистів із різних країн. Основу, цілком зрозуміло, складали американські гравці, але було багато гостей. У списках ми бачимо, наприклад, представників Канади, Нігерії, Нікарагуа. Див. списки. Але були тенісисти, які не вказували свою країну. В багатонаціональній Америці це й неважливо. Головне, мати рейтинг в США, який дозволяє взяти участь в змаганнях національного масштабу, або бути членом якогось тенісного клубу (організації).
Тенісисти грали одночасно на 78 столах. Було організовано 83 різних змагань, в ході яких відбулося більш як 6000 матчів. У день проходило близько 1500 поєдинків!
Відео: usatabletennis
Особливістю відкритого чемпіонату США є те, що одночасно проводилися турніри в різних номінаціях. Були змагання по віковим категоріям: 5 дитячо-молодіжних (найменший вік – 11 років, найстарший – 19 років), 8 дорослих категорій (найстарша – 80 років та ст.). Окремо для чоловіків, окремо для жінок. Ці ж учасники грали особисті, парні, мікстові і командні турніри. Крім того, були організовані турніри в залежності від рейтингу. Тут могли грати одночасно і чоловіки, і жінки в одній групі (усього 19 турнірів!). Але були окремо турніри для дорослих і для юнаків. До цього чемпіонату США залучили також спортсменів з обмеженими можливостями, які грали між собою, але при бажанні могли зіграти в будь-якій іншій категорії (усього 7 «чистих» паралімпійських турнірів). Отже, не було жодної групи або категорії спортсменів, які б не отримали тут своє змагання. Організовувалося й декілька турнірів з пінг-понгу (грали ракетками з покриттям із наждачного паперу).
Головний виконавчий директор Американської асоціації настільного тенісу (USATT) Virginia Sung відмітила, що цей був найкращий і найбільший чемпіонат в історії настільного тенісу США. Див. посилання.
Учасники повинні були сплатити участь у кожній номінації, де вони бажали грати, 130 долларів США. Деякі брали участь у шести-дев’яти турнірах (eventах)!
Коу Лей
Коу Лей відіграв два ивента. Він зареєструвався в особистому чоловічому турнірі, де були зібрані найбільш сильні гравці США, а також прийняв участь у змаганнях чоловічих дублів.
Найкращий результат у нього виявився в особистих змаганнях. Тут прийняло участь 155 тенісистів різного віку та рівня. Коу Лей вдало пройшов груповий етап і потім виграв чотири матчі основної сітки (на 32). У фіналі він зустрівся з Zhen Wang (Eugene), восьмою ракеткою США, та переміг його 4:0. Див. результати в ПДФ.
Відео фіналу
Коу Лей уже декілька років знаходиться в США, де зайнятий тренерською діяльністю та грає у національних турнірах. На даний момент він, за рейтингом США, знаходиться на першому місці, та перевищує тут таких відомих гравців, як Olah Benedek, Jha Kanak, Kamal Achanta.
Центр настільного тенісу ICC Table Tennis Center, який знаходиться у місті Milpitas, Каліфорнія, і де працює тренером Коу Лей, дуже вдало виступив на чемпіонаті США в Лас Вегасі. Його молоді вихованці завоювали 5 золотых, 12 серебряных и 16 бронзовых нагороди. Без сумніву, є своя частка у цьому успіху і Коу Лея. Отримала золоту нагороду чемпіонату США і партнерка Коу Лея по Центру Лілі Жанг.
Фото ICC Table Tennis Center
Вітаємо Коу Лея з золотою нагородою! Він постійно прагне до більш визначної цілі. Побажаємо йому успіхів в особистій кар’єрі і в роботі тренера. Це зразок людини, яка хоче і може добиватися високих результатів.
- Матеріал зібрав та підготував: Андрій Лукьяненко
- 23.12.2021
Колька красава! Настоящий укр.
хотілося б, конечно, щоб туди поїхали «настоящі» наші…. Але у них інші плани, якщо вони є, і інші цілі, якщо вони є. Бажано, зайти до першої сотні, спочатку! Алло, де ви, «справжні»? 🙂
А какой смысл им переться в США, тратить в несколько раз больше денег и времени, если можно найти более бюджетные варианты в Европе? И кто за это будет платить?
чемпионами Германии и Франции им не светит быть никогда, а вот чемпионами США можно было бы попробовать. Насчёт платить — это да. Везде надо платить, без этого сейчас никуда. Но можно и не платить, а сидеть себе дома. Смысл в том, что нашелся один и поехал и все равно что-то кому-то не нравится. Ведь он не «настоящий»…
Да, не ехал он никуда, он уже там находился.Статью надо повнимательней читать, перед тем как коммент оставлять. А нашим «настоящим» намного видней, как им лучше распоряжаться своим временем и финансами.
А як виступив у ветеранській категорії 40-49років наш земляк Ігор Фальчук? Є інформація?
в списках такого нет! 🙂