Кубок Європи 2021-2022: успішно пройдений перший етап

Київська команда «Фортуна» вдало виступила на європейському турнірі

21-24 жовтня 2021 р. відбувся перший етап Кубка Європи з настільного тенісу – Europe Cup серед чоловічих та жіночих команд. Кубок Європи – другий за престижністю клубний турнір континенту, який йде після Ліги чемпіонів (European Champions League), однак він дуже популярний у багатьох країнах. Історія Кубку сягає аж 1964 року, коли розпочалися перші турніри серед потужних та амбіційних європейських колективів.

Більше про Europe Cup на сайті Олександра Тарасенка.

Сезон Europe Cup 2021-2022

У сезоні 2021-2022 від України виступає тільки одна команда – київська «Фортуна», і вона доволі успішно пройшла перше випробування.

Усього в Кубку три етапи: два групових і один «сітковий» (фінальний, на вибування). Українці зайняли друге місце в групі «В» і тепер потрапили до наступної, більш сильної групи, де будуть грати з командами Ліги чемпіонів. Потім, якщо вони пройдуть цю групу (грудень 2021 р.), вони потраплятиме до чвертьфінальної сітки, де зберуться вісім кращих команд. Тут ігра піде на вибування. Третій етап відбудеться протягом січня-березня 2022 р. Див. ettu.org.

У цілому, турнір під силу нашим тенісистам. Це не Ліга чемпіонів, і тут можна спробувати зачепитися за призи. Однак, як показує історія, ще ніколи українцям не доводилося бути переможцями в Лізі. Як правило, наші клуби завжди успішно проходили тільки перший етап, але, починаючи з другого, їх переслідували поразки.

Президент КНТ «Фортуна» О.В. Зац

Аналіз складу учасників змагань свідчить про те, що європейські клуби, котрі мають намір, дотягнутися до призів, серйозно готувалися до сезону. У них були відібрані найкращі гравці, запрошені закордонні тенісисти. Практично, усі команди, з якими довелося грати нашім, мали легіонерів. «Фортуна» ж поїхала у «домашньому» складі, і при цьому акцент був зроблений на молодь, а це означає, що мета сезону для киян є більш тренувальна, ніж призова.

Найстаршим і найдосвідченішим гравцем клубу є тільки Віктор Єфімов. Решта – це молоді тенісисти, наші високорейтинговані гравці, члени юнацької та молодіжної національної збірної України: Антон Лімонов, Богдан Сінькевич, які й відіграли весь перший тур. До команди на єврокубки заявлені також: Андрій Гребенюк, Микита Завада, Ярослав Олеськевич, Назар Третяк, Валерій Мерзлікін. Тренер команди: Олександр Тригуб. Президент клубу і він же президент Федерації настільного тенісу України – Олександр Зац.

Хід змагань і результати

Ігровий майданчик в місці Гавличків Брод

Група «В», до якої потрапила «Фортуна», перший етап проводила в чеському місці Гавличків Брод (Havlickuv Brod). Тут же знаходилися й всі інші клуби: «GDS Junical» (Португалія), «HB Ostrov Havlickuv Brod» (Чехія), «Logis Auderghem TT» (Бельгія), «Visit Pontevedra» (Іспанія). Тут, у спортивному залі клубу Havlickuv Brod, були підготовлені два ігрових майданчики.

Українці відіграли чотири найважкіші матчі, в яких отримали три перемоги і одну поразку. Жодне очко не далося легко. У кожному поєдинку мав місце переламний момент, після якого чаша терезів могла схилитися в інший бік. Але «Фортуна» вдало пройшла три перших зустрічі, а також мала в останньому матчі шанси на перемогу над господарями майданчику – тенісистами «HB Ostrov Havlickuv Brod».

Тенісисти «Фортуни» відіграли на межі можливостей, але було цікаво спостерігати, що з кожним матчем вони додавали у своїй майстерності. Якщо розглядати Кубок Європи як засіб підвищення рівня гри, то це дало українцям сто відсоткову користь. Вони стали зовсім іншими тенісистами! Ось про таку практику і велася мова, коли виникала дискусія: як українським тенісистам підняти свою майстерність.

Віктор Єфімов, перша ракетка команди, упевненно дав свій бал у першій зустрічі проти бельгійця Ludovic Bierny (команда «Logis Auderghem TT»). Майже повністю є його заслугою й перемога в зустрічі з португальською командою «GDS Junical». Тут він не тільки виграв у свого першого опонента Кирилла Швеця, а й довів увесь матч до переможного кінця, коли у другій партії переміг Костянтина Чернова, такого ж як Швець російського легіонера. Крім того, Віктор дав по одному балу в поєдинках з іспанською та чеською командами.

Антон Лімонов, друга ракетка, команди, переміг у свого португальського опонента в першому матчі групового етапу. Крім того, Антон став рятівником матчу проти іспанського «Club Tenis de Mesa Monte». При рахунку 2:2 доля зустрічі вирішувалася в останньому, п’ятому, поєдинку. Проти Лімонова (№422 в рейтингу ITTF) вийшов аргентинській легіонер Nicolas Galvano (№286). Кожен сет йшов у рівній боротьбі, але Антону вдалося вистояти та перемогти сильного суперника 3:1 (10,9,-8,8).  Див. про Антона Лімонова в Вікіпедії.

Богдан Сінькевич, третя ракетка команди, упевнено зіграв першу зустріч з бельгійцем Kilomo Vitta, доклавши у спільну скарбничку свій бал. Те ж саме він зробив у матчах з португальською та іспанською командами. Саме його результати стали важливими для підсумкового рахунку в цих зустрічах.

Важко для українців пройшов матч з чеською командою. Чехи грали в себе вдома і відчували підтримку та впевненість у своїх силах. Див. сторінку у Фейсбуці HB Ostrov Havlíčkův Brod. Віктор Єфімов (№371) переграв у першій партії Tomas Tregler (№306), але молодь не встояла проти інших, більш досвідчених, гравців противника. №422  Антон Лимонов поступився № 1115 Michal Obeslo 1:3 (-7,-3,9,-11), а потім – № 306 Tomas Tregler 2:3 (5,-9,5,-7,2:6). Богдан Сінькевич програв Дмитру Прокопцову (незрозуміло, чому в нього немає рейтингу ITTF) 0:3 (-8,-5,-12).

До речі, Дмитро Прокопцов, колишній український тенісист, член національної збірної. У 2002 році перейшов грати до Чехії, де згодом отримав громадянство. Див. більш детально про Прокопцова на сайті Олександра Тарасенка.

Кожен день йшли прямі трансляції матчів, де показували ігри українських гравців, але, на жаль, в архіві зараз вони не зберіглися… 🙁

Отже,  клуб «Фортуна» зайняв другий рядок у табличці першого етапу, і, згідно з положенням, переходить до другого раунду, який відбудеться у грудні 2021 р.

Вітаємо, нашу команду з цим успіхом і сподіваємось, що вона зможе гідно підготуватися до нових, більш складних, поєдинків!

Табличка першого етапу сезону 2021-2022

Фотографії туру

Відео від клубу Havlickuv Brod

  • Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
  • Фотографії клубу НТ «Фортуна» і клубу Havlickuv Brod
  • 25.10.2021

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.