Кубок Давіда 2021

Більш як 200 юних тенісистів зібрав у цьому році «Кубок Давіда», і таку подію не можна не помітити на нашому українському тенісному «горизонті».  Більше учасників може залучити тільки чемпіонат України у дитячих вікових категоріях, або Дитяча ліга, яку організовує Федерація настільного тенісу України», але, все рівно, така велика кількість учасників для сучасних реалій – це нонсенс! Турнір «Кубок Давіда», який відбувся 19 грудня, пройшов у Києві та був присвячений Дню Миколая. Учасників змагань прийняв спортивний зал клубу «Більшовик».

Див. також матеріал: Где поиграть в настольный теннис в Киеве.

Організація змагань

Афіша турніру «Кубок Давіда»

«Кубок Давіда», який проводиться щорічно, вже давно перетнув межі Києва. На нього з великим задоволенням з’їжджаються діти з усієї України. Статистика турніру відсутня, як немає і минулорічних результатів, але відомо, що у цьому році тут були представники Дніпропетровської, Одеської, Кіровоградської, Миколаївської, Черкаської, Харківської, Хмельницької областей. Батьки дітей знають, що на цих змаганнях їм можна буде конкурувати з найсильнішими дітьми із Києва. Призи, безперечно, також важливий стимул, але спочатку діти борються, а вже потім думають про призи! (деякі батьки, правда, думають навпаки 🙂  ). У будь-якому випадку такі турніри є корисними для підвищення змагальної практики.

У Кубку прийняли участь молоді тенісисти двох вікових категорій: 2008-2010 р.н. і 2011 р.н. та мол. Окремо змагалися хлопці та дівчата. Враховуючи те, що дітей було дуже багато для такого спортивного залу, як «Більшовик», усі категорії грали «олімпійку» – турнір на вибування після першого програшу.

Відео

Див. також посилання на відео

Нагородження

Представник клубу «Ракетка» (Київ) Володимир Невіжин

Головні ролі, як і очікувалося, на змаганнях грали представники ДЮСШ та спортивних клубів міста Києва. Практично, вони і взяли всі призові місця.

У категорії «Хлопці 2008-2010» перше місце отримав Єгор Борщевський (він зараз живе і тренується у Києві). На другому місці – Назар Солодкий (київський клуб «Лідер»). На третьому місці – Антон Дерлюк (м. Нікополь).

У категорії «Дівчата 2008-2010» чемпіонкою стала Вероніка Василенко (київський клуб «Ракетка»). Срібна призерка – Дар’я Ковальова (м. Кривий Ріг). Бронза у Анни Тітус (Вінницька область).

У наймолодшій віковій категорії перші місця отримали: Володимир Невіжин (клуб «Ракетка») і Ілона Бугай (також клуб «Ракетка»).

За перше місце нагороджується Єгор Борщевський

Крім них, грошовими призами нагороджувалися й діти, які зайняли четверті-сьомі місця. Призовий фонд турніру достатньо солідний – 150 тис. грн! Переможці у своїх віковий категоріях отримали по 3500 грн., сьоме місце – 500 грн. Решта призерів – пропорційне між ними, відповідно до зайнятих місць.

Крім грошових винагород, свої призи надала фірма «Баттерфляй в Україні», яка подарувала спортивний інвентар Butterfly для тих, хто зайняв перше-четверте місця. За 1-е місце – сумка, 2-е – чохол, 3-е – полотенце,  4-е – чистящий засіб і губка.

Усі діти, без виключення, отримали солодкі подарунки. Нагородження проводив особисто організатор і головний спонсор змагань Давід Сарія (Київ).

Безперечно, турнір цікавий, і змагальний запал змушував дітей викладатися «на повну». Не дивно, що призові місця зайняли доволі авторитетні молоді тенісисти – призери мінікадетських чемпіонатів України, переможці Дитячої ліги. Нагороди, які вони отримали будуть ще більш стимулювати їх для занять настільним тенісом.  Див. тег «Чемпіонат України», «Дитяча ліга».

Вероніка Василенко

Чемпіонка турніру Вероніка Василенко і Давід Сарія

Цікаво, що двоє спортсменів з числа мінікадетів прибули на цей турнір відразу з суперліги України, яка приблизно в цей же час проходила у Києві в приміщенні залу ФНТУ. Зокрема, Вероніка Василенко, яка стала тут, в «Більшовіку», чемпіонкою, встигла в складі команди «Роксолана» зайняти друге місце в суперліговському чемпіонаті КЧУ. Див. сайт ФНТУ. Таку спортсменку, безперечно, треба підтримувати та створювати для неї більш сприятливі умови для відвідування вже не дитячих турнірів, а – дорослих змагань, де вона буде скоріше підвищувати свій рівень (у тому числі – і за кордоном).

Вважаю, що багато хто з батьків юних тенісистів-любителів зачудовано дивилися на чужих дітей – тих талановитих тенісистів-спортсменів, які в такому ранньому віці майстерно володіють ракеткою. Зараз настільний теніс молодіє, і вже багато клубів і шкіл набирають для занять тенісом дітей у віці 5-6 років. А з 2018 р. в Україні розпочали проводитися чемпіонати для міні-мінікадетів (для тенісистів віком 9 років та молодші). Це стало ще одним стимулом для занять настільним тенісом.

Післямова

Отже, настільний теніс в Україні розвивається. Завдяки наявності благодійників таких, як Давід Сарія, виникають непогані умови для проведення цікавих і корисних турнірів. На дитячому рівні все у нас відбувається більш-менш добре. Але основні проблеми в становленні та фінансуванні тенісистів розпочинаються з 15-18-річного періоду. І тут треба більш уважно підходити до процесу підготовки тих гравців, які показували чудові результати, будучи мінікадетами, а в юнацькому віці вони чомусь розпочинають «збавляти оберти».

Крім популяризації дитячого настільного тенісу, необхідно здійснювати заходи з підвищення кваліфікації наших тренерів, надавати їм можливості для професійного зростання та стимулювати їх прагнення до високих результатів. Така проблема є комплексною і вимагає до свого розв’язування різнопрофільних спеціалістів, представників державних органів та бізнес-кіл.

Відео нагородження

Фото від Олесі Хотинської, Черкаси


Фото тенісистів ДЮСШ Красилів Хмельницької області
Вихованка ДЮСШ Каріна Дидюк зайняла третє місце!

 • Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
 • Фото: Олександр Буберенко, Наталя Василенко, Оксана Кривошея, Олеся Хотинська
 • 19.12.2021.

Відео перед турніром

Кубок Давіда 2021: 5 комментариев

 1. Ононим

  ««Кубок Давіда», який проводиться щорічно, вже давно перетнув межі Києва. На нього з великим задоволенням з’їжджаються діти з усієї України. Статистика турніру відсутня, як немає і минулорічних результатів» —
  минулорічних результатів немає тому, що в 2020 році він не проводився через ковідні обмеження.

  1. admin Автор записи

   жалко, что эти турниры уходят в неизвестность… Хотя бы сайт какой был… Или он есть?
   Вот нашел у себя фото 2019 года: Вероника Василенко

   1. tt-battle

    В 2020 этот турнир не проводился перед Новым Годом, но он был перенесен на начало марта 2021 и был проведен. Видео-подтверждение у нас на канале)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.