У 2020 році в Україні з’явився новий турнір під назвою «Ліга кращих», започаткований Федерацією настільного тенісу України. Перший етап Ліги стартував у Києві 3 жовтня. Аналогу подібного змагання у нас ще не було. У минулі роки неодноразово проводилися турніри з хорошим призовим фондом, але всі вони були поодинокі, несистематичні або збирали невелику кількість високорейтингованих гравців. «Ліга кращих» передбачає проведення чотирьохетапного марафону, який відбудеться протягом ігрового сезону 2020-2021 рр., та для цього будуть залучені найкращі українські та зарубіжні тенісисти.
Головні властивості турніру
Мета та завдання цього турніру зрозумілі. Головними серед них можна вважати: розвиток та популяризація настільного тенісу України, мотивування та заохочення гравців топового рівня до подальшого зростання ігрової майстерності, надання ігрової практики молодим перспективним гравцям, членам національної збірної України, надання можливості встановлення ігрової взаємодії між спортсменами різних вікових категорій, а також між тенісистами різних регіонів України і навіть країн.
Стимул для участі в змаганнях достатньо потужний – великий призовий фонд. Його загальна сума сягає один мільйон грн.! Тобто на кожному етапі буде виділятися по 250 тис. грн. (125 тис. грн. – для чоловіків, 125 тис. грн. – для жінок). Нагороджується перші 16 місць. За схемою розподілу, переможець отримує 27 600 грн. Друге місце – 18 000 грн., третє місце – 13 000 грн. і так далі (див. фото).
Крім топових гравців, у турнірі можуть приймати участь будь-які тенісисти-любителі. Для них передбачений попередній етап кваліфікації, на якому визначаються 16 кращих. Потім відібрані учасники грають груповий турнір проти 16 топових гравців. Задача – потрапити в основну сітку, яка складається також з 16 спортсменів. Аналогічний порядок буде мати місце й на наступних етапах, де боротьба розпочнеться заново.
Фінальна сітка розігрується з визначенням усіх місць. Дуже важливий момент: хто програв першу зустріч у стиковому матчі, буде боротися за 9-16 місця. Решта – за 1-8.
За підсумками чотирьох етапів, у кінці сезону, учасник, який отримав найбільшу кількість балів, буде нагороджений автомобілем (кращий чоловік і краща жінка).
Ще дві умови для бажаючих прийняти участь: тенісист повинен бути членом ФНТУ, а також не мати дискваліфікації від ФНТУ за порушення правил карантину від коронавірусу.
Організація змагань
Перший етап проходив в період з 3 по 4 жовтня 2020 року в спеціально обладнаному приміщенні, яке знаходилося на території Київського національного торговельно-економічного університету (метро «Лісова»). Цікавий, незвичайний зал (див. фото). Вісім столів професійного рівня від фірми «Donic». Усі вимоги для спортивних змагань були дотримані – світло, розміри майданчика, покриття та ін.
Змагання обслуговувала велика суддівська бригада. Головний суддя – Інна Білащенко.
Відповідно до умов змагань, поєдинки проходили з 9 ранку до 21 вечора.
Значна увага була приділена протиепідемічним заходам, щоб попередити зараження та розповсюдження коронавірусу.
Учасники та результати змагань
Усі результати матчів на сайті ligas.io
У чоловіків прийняли участь багато топових тенісистів. Майже усі вони зараз в Україні та виявилися вільними від інших змагань. Із ТОП-20 рейтингу ФНТУ не було Віталія Левшіна, Дениса Калачевського та Івана Каткова. Відомо, що Віталій Левшін буквально ще пару днів тому захищав честь України на турнірі в Туреччині та отримав дві нагороди. Див. Тенісисти з України отримали медалі на міжнародному турнірі. Ще один відомий спортсмен – Олексій Сарматов – не прийняв участі, тому що був призначений директором «Ліги кращих».
Усі фото на сторінці WinnersLeagues Див. також підсумки на сайті tt-kharkiv.com
У жінок грала переважним чином молодь. Правда, приїхала краща тенісистка України, срібна призерка чемпіонату Європи, Маргарита Пєсоцька. Див. тег: Маргарита Песоцька. На жаль, не змогли прибути Тетяна Біленко, Ганна Гапонова, Ганна Фарладанська, Соломія Братейко, Євгенія Васильєва, Ірина Моцик, Наталія Олексієнко, Діана Стигарь. Більшість з них зараз виступає за кордоном.
До основної сітки жінок, в якій грало 16 спортсменок, потрапило 8 тенісисток юніорського віку. Однак, ці юніорки, безперечно, кращі в своїй категорії. Усі вони є чемпіонками України серед юніорів різних років та видів змагань. Див. тег Чемпіонат України з настільного тенісу. Ці матчі в Києві для них виявились дуже корисними для підвищення спортивної майстерності, і свої поєдинки проти старших тенісисток вони провели непогано. Особливо слід відмітити Анастасію Димитренко, чемпіонку України серед юніорів у 2020 році, яка посіла тут друге місце, а також Вероніку Гуд, яка завоювала бронзову нагороду. Можливо, наступного разу на «Лігу кращих» приїде більше зірок жіночного настільного тенісу і взяти медалі буде вже не так просто.
У чоловіків було небагато сенсацій, але одна з них значно вплинула на формування фінальної сітки. Перша ракетка рейтингу ФНТУ Євген Прищепа в групі несподівано програв Олексію Горбаненку (32 місце в рейтингу ФНТУ!), після чого Євгену довелось зустрінутись у першому раунді з Ярославом Жмуденко… Тут один сильний тенісист вибив із боротьби іншого…. Переможець матчу Євген Прищепа продовжив боротися у головній сітці і дійшов до третього місця, а Ярослав Жмуденко впав в нижню частину сітки.
Цікаво відмітити гру молодого тенісиста, кадета, Микити Завади. Він взяв два переможних сети у золотого медаліста Віктора Єфімова і навіть спочатку вів 2:0. Віктор Єфімов, який не очікував такого високого рівня майстерності від юнака, зміг вирівняти ситуацію і в кінцевому підсумку переміг. У своєму інтерв’ю він сказав, що для нього це був один із найважкіших матчів на цьому турнірі.
Відео після турніру від каналу X-Sport
Місця гравців в основній сітці
Місця | Чоловіки | Жінки |
|
|
|
Нагородження призерів здійснював президент Федерації настільного тенісу України О.В. Зац.
Отже, перший етап завершений. Очікуємо тепер на другий, третій і четвертий. Уже відомо, що другий етап буде проходити у Чернігові, в спорткомплексі «Хімік». Можливо, сюди приїдуть й інші сильні тенісисти України, а також гравці з-за кордону. Неважно, що вони не прийняли участі у перших змаганнях. Для отримання головного призу необхідно мати найвищу суму балів за підсумками всієї Ліги, а цього можна досягнути зайняв високі місця на наступних етапах. До того ж, несподіванки можуть відкинути сьогоднішніх лідерів назад. Формат «Ліги кращих» дуже цікавий і примушує тримати учасників і уболівальників в напрузі до самого кінця! 🙂
Відео матчі каналу Winners Leagues
Фото нагородження
Фото зі сторінки WinnersLeagues
Турнир хороший только потому что собрал сильных спортсменов в одном зале, но по информации от многих ребят условия в зале былы мягко говоря «очень плохие», отсюда и такие результаты, свет был с бликами, недостаточность света, ну и присутствие влаги в зале было выше нормы, так же для участников не были созданы условия для отдыха и восстановления сил, Всеволод Брояковский отказался принимать участие, потому что отсутствовало полноценное место для разминки, Жмуденко Ярослав тоже снялся с турнира, подозреваю что по причине условий, так как его игры были очень тяжелые, Юнчик, Прищепа, где он не смог показать хорошую игру, много промахивался по мячу и из-за влаги не мог справиться с подрезкой Валентина Юнчика… в положении турнира не было написано что это будет тотализатор, а не соревнование, так же не было информации что с призовых будут взымать по 19,5% налога, плюс со всех игроков собрали по 200 грн, это при условии что спонсорами выделилось 125 грн на турнир, на что эти взносы по 200 грн. пойдут, не известно. Суммируя выше сказаное, турнир прошёл на 3 с минусом, а состав участников на 5….
Жалко, если так…. Однако все выступали в одинаковых условиях. Будем надеяться, что в Чернигове таких нюансов не будет…
Прозрачная пластиковая маска на девушке-судье рассчитана на то, что коронавирус замрёт от восхищения и будет смотреть на девушку! 🙂