Переможцями етапу стали тенісисти Києва і Умані!
Завершився третій етап Ліги кращих, який відбувся з 4 по 5 лютого 2021 року. Перший етап пройшов у Києві (жовтень 2020 року), другий – у Чернігові (грудень 2020). Третій, про який іде тут мова, – також у Чернігові. Спортивний комплекс «Хімік», як виявляється, є найбільш придатним для комфортного розміщення та змагань великої кількості тенісистів. Див. матеріал: Спорткомплекс «Хімік» чекає на велике майбутнє!
Турнір у Лізі кращих поступово набуває усе більшої інтриги. Не за горами останній, четвертий, етап, а там прийде час розподіляти головний приз Ліги – автомобіль (вірніше, два автомобілі – для спортсменів-чоловіків і для спортсменів-жінок). Для цього необхідно набрати найбільшу кількість очок, що визначається місцями, отриманими впродовж чотирьох турів.
- Див. усі матеріали Ліги кращих на сайті Наш теніс
- Сторінка Ліги кращих на Фейсбуці
Склад учасників
Третій етап був найбільш якісним за складом учасників. Можна сказати, що вперше Ліга почала реалізовувати своє задумане призначення – надати можливість зіграти кращим гравцям різних країн. У цей раз до України завітала велика команда із Білорусі – практично, усі гравці були членами національної збірної з настільного тенісу (або з резерву). Їх прізвища нам, в більшості, знайомі за виступами на євротурах та на юнацьких чемпіонатах Європи: Глеб Шамрук, Олександр Ханін, Георгій Кунац, Михайло Цигановський, Надія Богданова, Катерина Боровок, Дар’я Триголос, Віра Волкова, Дар’я Василенко. В основному це молодь від 17 до 21 року. Тренери білоруської збірної – А.І Воробйов і Р.І. Жадько – також є у нас відомими. Андрій Ігорович Воробйов займає посаду старшого тренеру національної збірної команди Республіки Білорусь. Див. сайт ФНТ Білорусі.
- Надія Богданова
- Катерина Боровок
- Дар’я Триголос
- Олександр Ханін
- Глєб Шамрук
- Георгій Кунац
З білоруськими тенісистами наші гравці не раз зустрічалися в рамках європейських змагань, і за останні роки склалася для нас не дуже втішна статистика. Білоруси нас перемагають… Див. останні результати серії міжнародних матчів. Ось й у цей раз вони, як я зрозумів, приїхали не тільки отримати змагальну практику перед серйозними турнірами, а й завоювати високі місця! 🙂 До речі, Олександр Ханін є другою ракеткою Білорусі (лютий 2021). Також другою ракеткою є й Дар’я Триголос (лютий 2021). Білоруські ж перші ракетки нам добре відомі – це Володимир Самсонов і Вікторія Павлович! Див. також архівний матеріал сайту «Наш теніс» про Віру Волкову.
Непоганий склад гравці був виставлений з боку українських тенісистів. Найбільш сильними серед чоловіків були Євген Прищепа, Ярослав Жмуденко, Віктор Єфімов, Олександр Дідух, Олександр Тужилін, Антон Лімонов, Богдан Сінькевич. У жінок – Маргарита Песоцька, Валерія Степановська, Ірина Моцик, Олена Налісніковська, Анастасія Димитренко, Вікторія Кондратенко, Аліна Новосад, Вероніка Гуд, Аліна Видрученко, Іоланта Євтодій. Більшість з них ми могли бачити на нещодавно проведеному чемпіонаті України, де вони посіли призові місця.
Результати Ліги кращих
Повні результати 3 етапу Ліги кращих див. на сайті ФНТУ
Збірка відеотрансляцій: стіл 1, стіл 2, стіл 3, стіл 4, стіл 5.
Боротьба для чоловіків та жінок спочатку велася у групах (у чоловіків, крім того, був ще кваліфікаційний раунд). Задача цих етапів – визначити шістнадцятку кращих. Саме потрапляння у цю еліту надавало можливість розраховувати на призові та отримати бали, необхідні для загального заліку.
У чоловіків до шістнадцятки потрапило, крім українців, три білоруських тенісисти і один німецький (Герман Мюльбах). Поступово майже усі вони були вибиті із боротьби, і до стадії півфіналу дійшов тільки Олександр Ханін. Але й він не встояв тут проти Ярослава Жмуденка, і тому продовжив боротьбу в нижній частині сітки, розраховуючи на третє місце.
У чоловічому фіналі зустрілися Євген Прищепа і Ярослав Жмуденко – ті тенісисти, які буквально день тому розіграли між собою перше-друге місце у чемпіонаті України. Але, якщо на чемпіонаті сильнішим виявився Євген Прищепа, то на Лізі перемогу святкував Ярослав Жмуденко! 🙂 Див. результати ЧУ-2021.
У боротьбі за третє місце перемога була на боці Віктора Єфімова, який подолав Олександра Ханіна.
У жінок не було особливих перепон для Маргарити Песоцької. Але, якось так трапилося, що вже в першому раунді їй довелося зустрітися з Дар’єю Триголос. За суттю, це були найсильніші тенісистки турніру, місце яким було, як мінімум у півфіналі… Дуже нервовим виявився цей матч для Маргарити Песоцькой, яка тривалий час не могла підібрати «ключі» до ігри Триголос. Незвичний суперник, невідома тактика – усе це могло зіграти на руку для білоруски. Але досвід Маргарити Песоцької все ж таки дав знати про себе, і вона перемогла (3:2). Усе вирішилося у останньому сеті, де боротьба до самого кінця йшла очко в очко… Для Дар’ї, я думаю, це теж був корисний урок і хороша ігрова практика відповідального матча. На жаль, після цієї поразки вона відразу відійшла в ту частину сітки, де розігрувалися з 9 по 16 місце… 🙁
Інші білоруські тенісистки – Катерина Боровок і Надія Богданова – також не змогли пробитися далі чвертьфіналу. З Катериною Боровок зіграла і перемогла її Анастасія Димитренко (3:2). А проти Надії Богданової вийшла Ірина Моцик, яка завершила свій матч також з рахунком 3:2.
У фіналі Маргарита Песоцька зіграла проти Валерії Степановської (3:0). А у матчі за третє місце Анастасія Димитренко перемогла Ірину Моцик (3:1).
Відео фінальних матчів на каналі The League of The Best Table Tennis:
- • Мужчины Финал Прищепа Евгений — Жмуденко Ярослав
- • Игра за 3-е место Ефимов Виктор — Ханин Александр
- • Женщины Финал Песоцкая Маргарита-Степановская Валерия
- • Женщины за 3 место Димитренко Анастасия-Моцик Ирина
У підсумку на турнірі були розіграні усі шістнадцять місць, тому що грошові винагороди розподілялися відповідно зайнятим позиціям.
Таблички фінальних сіток
Усі місця за 1, 2 і 3 етапи Ліги кращих. Чоловіки
Місце | 1 етап | 2 етап | 3 етап |
|
|
|
|
Усі місця за 1, 2 і 3 етапи Ліги кращих. Жінки
Місце | 1 етап | 2 етап | 3 етап |
|
|
|
|
Підсумки третього етапу доволі позитивні. Усі спортсмени отримали добру змагальну практику. Таку, яку раніше вони ніколи не отримували. Зрозуміло, що завдяки турніру Ліги кращих з’явилася можливість грати проти сильних тенісистів з інших країн, брати у них корисні прийоми і нову тактику. Ті ж самі слова будуть вірними і для тенісистів, які приїхали до нас в гості. Вони також спробували свої сили і отримали корисні знання та навички. Крім того, такі змагання є важливими для спортсменів-професіоналів, які завдяки ним можуть отримувати непогану грошову винагороду.
- Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
- 06.02.2021
Нагородження призерів
Привітання, резюме, враження учасників
Я теж занімаюся настольний теніс