Що робити з залом ЛІРС? Актуальне питання для обговорення…
Для кадетів України, які змагалися в командах Дитячої ліги для віку 2007 р.н. та молодші, матчі проводилися у некомфортних умовах. На жаль, приймаюча сторона не змогла забезпечити в лютому 2022 р. потрібної температури в ігровому залі СК «ЛІРС», який знаходиться у місті Жовква Львівської області… 🙁
Ця проблема відома багатьом тенісистам та батькам дітей, які приїжджають на змагання до Жовкви в останні роки. На рівні дорослих зрозуміло, що тривалий час відчувається таке приховане протистояння – хто повинен утримувати зал у повсякденні?
Також див. Спортивні результати Дитячої ліги на сайті ФНТУ, на сайті Ігоря Палагута.
Власник залу, дві федерації настільного тенісу, місцева влада, обласна адміністрація, Міністерство молоді та спорту – ось неповний перелік тих, хто займається зараз «пінг-понгом» в боротьбі за те, щоб зал утримався на плаву. Можна також трохи поговорити про деяку роль Національного олімпійського комітету України, Інваспорту… Але вони не основні.
Вважається, що головним «винуватцем» є власник залу. Але власник залу, приватний підприємець, побудувавши його і планувавший отримувати якісь прибуток з цього, такого прибутку не отримав. Тому спортивний «бізнес» залишився недохідним і йому нецікавим.
Але чудовий зал є в наявності, і в ньому рішили проводити змагання. На сцені з’явилися інші актори – ті, кому надали зал в їх розпорядження, але які також не стали займатися фінансуванням. В першу чергу – це дві федерації настільного тенісу (обласна і республіканська).
Однак, виявляється, що обидві федерації є також неприбутковими організаціями і не мають бюджетів на утримання нерухомості (тим більш чужої).
Див. також спортивні звіти про змагання у Жовкві
Залишилися представники держави – на обласному рівні і на республіканському. Я пам’ятаю ще ті часи (7-8 років тому), коли на львівські турніри ЛІРС і Кубок Строкатова приїжджали представники ОДА та з гордістю були присутні на відкритті змагань. Зал був новий, красивий, теплий, і складалося враження, що саме ці «мужі народу» зробили все, щоб він був таким.
Минув час, і мужі зникли. Уже ніхто не приїжджає до Жовкви зі Львову, шлях у районі Кулікова переметений… Однак зал як споруда матеріальна залишився і потребує постійного вкладення грошей у своє утримання.
Виникає питання: хто ж такі буде опікуватися залом? Для порівняння та іншого прикладу можна провести експеримент: попросити у «мужів народу» побудувати такий новий зал, наприклад, в Києві або у Львові. Адже дітям треба десь займатися. Настільний теніс стрімко розвивається в Україні. Все більше дітей кожного року залучається до спорту, до здорового образу життя, до настільного тенісу. Де їм грати? «Підвальний» варіант, там, де почали облаштовувати зараз зали для настільного тенісу, не дуже привабливий. Хочеться чогось європейського, людяного, гідного. Скільки новобудова буде коштувати?
- Див. також спортивні звіти минулих років:
- Турнир Lirs Open-2013 в Жовкве
- Кубок Анатолия Строкатова-2013. Мы третьи!
- ЛИРС-2014: закончились соревнования по настольному теннису для миникадетов
Є зал в Жовкві. По суті, це – перлина настільного тенісу України. Аналогічних залів у Європі, які б були призначені тільки для настільного тенісу, майже і немає. Ми бачимо, що масштабні змагання проводяться там у виставкових, бізнес-центрах, освітянських або в загальноспортивних спорудах. У нас же, на відміну від них, є спеціалізований тенісний зал! 🙂
Можна образно сказати навіть так: я чув думку, що оперний театр у Львові є третім в Європі по красоті, зручності та естетиці (після Віденського та Одеського). Те ж саме можна сказати і про зал в Жовкві – він також міг би зайняти провідне місце в Європі, якщо б хтось замислив провести порівняння. І ось цей зал зараз приходить у занепад… 🙁
Якщо б зараз скласти кошторис нового подібного залу, то він би, сто відсотків, потягнув на декілька мільярдів гривен. У нас вміють будувати з масштабом! 🙂 Але ось є зал, який вже побудований. Необхідно тільки щорічно виділяти кошти з бюджету на його поточний ремонт, комуналку і на зарплати для обслуговуючого персоналу. Хто би зміг порахувати: це більш вигідно, ніж будувати новий, а потім знов виділяти кошти на його комуналку? Чи можуть державні мужі за допомогою цифр довести, що це невигідно?
Проблема залишається, і вона ніяк не вирішується. Напевно, слід розпочинати боротьбу за зал. Життя іде. Діти ростуть, і коли нарешті вони вже будуть займатися спортом в гідних умовах?
У першу чергу необхідно зробити відповідні запити до державних інстанцій (паралельно питання: чи знає Міністерство про цю ситуацію?). Обидві федерації настільного тенісу як громадські організації можуть це зробити цілком безболісно для себе, кожна на своєму рівні. У цих запитах зафіксувати наявну ситуацію, попросити допомоги у державних органів. Це повинно бути письмово і офіційно. Держава повинна надати також офіційну і письмову відповідь: чи зможе вона щось зробити, чи ні? А там будемо вирішувати…
На які варіанти розв’язку проблеми можна розраховувати? Щось можна зробити в Україні? Отже:
- 1. Можна спробувати купити цей зал у державну (комунальну) власність (тут також можна залучити і саму Жовкву – чому б не запитати місцеву громаду, чи потрібні для неї змагання у Жовкві?).
- 2. Можна підписати угоду з власником про довгострокову оренду.
- 3. Можна виділяти цільовим призначенням гроші з бюджету на проведення окремих змагань – на комуналку, на поточний ремонт, на зарплатню найманим працівникам (знов ж такі, за угодою з власником).
Можливо, є ще якісь варіанти, пропонуйте…
На жаль, зал зараз потребує вже не поточного, косметичного, а більш серйозного ремонту…
Фото зі змагань
Повний фотоальбом ТУТ. Не всі фото негативні, дуже багато хороших, добрих фотографій. Молодь є молодь. У них все позитивно. Але вони зростають і не помічають негараздів… Звикають до них…
Зрозуміло, що все впирається в гроші. Але поки що не видно жодного розрахунку «зверху», а також розрахунку того, як взагалі планується фінансувати наш настільний теніс, потреби якого почали зростати. Немає орієнтирів, одні слова…
На жаль, поки що за наявними реаліями, проводити Дитячу лігу в таких масштабах, до котрих вона зросла, дуже важко і часом навіть неможливо за матеріальними причинами… :(.
P.S. Якщо ми профукаємо зал у Жовкві, це буде просто ганьба… 🙁
- Андрій Лукьяненко
- 08.02.2022
Спортивна сторіночка
Змагання завершилися, і холодрига у залі була тільки часткою того, що відбувалося на турі. Панували емоції, спортивна боротьба, радість перемоги. Ось деякі враження від учасників турніру.
Підсумки 2 туру на сайті ФНТУ.
Якщо у нас тенісисти звикли змагатися у холоді, то нехай внесуть настільний теніс до програми Зимових Олімпійських ігор!
для мене сигналом є те, що дівчата грали в колготах! Я знаю, що якщо тенісистка натягнула колготи, то це значить, в залі не просто холодно, а дуже холодно! Спробуйте в теплих умовах когось з них змусити натягти колготи!!
не тільки дівчата колготи натягли, але і хлопці теж …. і кофти, а деякі і рукавички! Ще б на накладки щось натягнути, щоб вони дубовими не були!) А підлога чого коштує!!!
До проблем дітей мало хто прислухається, рекомендую провести там ЛІГУ КРАЩИХ для дорослих, можливо швидше почують!
Така температура це ж не форс-мажор (як було у Северодонецьку)?
Як допустили планування змагань у таких умовах? Скільки можна «закаляти» дітей? На місці Федерації, О.Заца треба наказувати організаторів за те, що підтвердили заявку на проведення змагань в таких умовах! Заборонити проведення змагань у цьому залі, тоді, можливо, зрозуміють.
Сумніваюся, що організатори планували проводити змагання у таких умовах. Та й де їх проводити? В Чернігові в цей були змагання, в Одесі оренда набагато дорожча.
Ну як не планували? Вони ж знали, яка температура в залі, і приховали це! Та, це ж діти, якщо приїдуть, то вже нікуди не дінуться, гратимуть. Мабуть так міркували.
А щодо зайнятості залів — ну перенести на кілька днів. На мою думку, це ганьба. Не кінець світу, але ганьба!
А яка температура була в залі? На скільки знаю, щоб арендувати зал в Хіміку, треба звертатися заздалегіть за декілька місяців, а не днів.
да. Це проблема великих залів. Їх важко протопити…. Потрібна потужна система та велика кількість енергоносіїв….
Чи виділяються федерацією кошти на проведення таких змагань? Яка сума? Наскільки я знаю,то зал в Жовкві опалюється дровами…Яка саме була причина,чому не включали опалення? В фінансуванні,чи якась технічна?
причина технічна. Не змогли запустити опалення… Можливо, система розморозилася або десь завоздушилася…. Треба люди, які її запускали в експлуатацію. Проект індивідуальний, зроблений під замовлення
Якщо це технічна проблема, то чому ж вони її не усувають? Молодша дитяча ліга там мерзне постійно, а тепер і старша! Але цікаво інше — ми зараз тут поговоримо, а нічого не зміниться!
Є інформація, що федерація заплатила за аренду, роботу суддівської колегії, прибиральниці та лікаря, але це невелика сума.
Аналогічних залів у Європі, які б були призначені тільки для настільного тенісу, майже і немає …
Андрей, я живу в Гданське, и я не бывал в других городах особо.
Но чисто в Гаднське стоит центр Анджея Груббы , где стоит 18 столов.
И напротив зал MRXX, где стоит столько же столов.
И залы чисто для настольного тенниса.
Так что утверждение спорное очень
в ЛІРСі 25 столів! 🙂
Печально, конечно, что власть имеющим людям начхать на эти проблемы. Да и не только им, а многим, просто причастным, аж в кайф это. Молодежь в Чернигове играла в скользком (реально падали), холодном зале — так в комментах в ФБ прямо открыто так и говорили: балуваная эта молодежь у нас, в нормальных условиях любой дурак сможет, пусть не выделываются, а играют. Фамилии таких дельцов не буду писать, но они есть)
Даёшь Лигу Лучших в холодном зале! Почему нет?
Дак, прошлую Лигу Лучших, как раз и играли в Чернигове в холодном зале)
Лигу Лучших в Чернигове играли в одном из двух залов, в том, который не холодный. В холодном и скользком играли юниоры, которые в прямом смысле слова падали (!)
Вы ,вообще, читали отзывы о крайней Лиге Лучших в Чернигове? Причём здесь юниоры? Я о них ничего не писал.
Сравним фото?
1 Прошедшей Детской лиги
2 Соревнований со скользкого зала Чернигова, где играли юниоры (желательно с моментами падений Третяка, Яковлева)
3 Крайней Лиги Лучших
Да, это может быть только мое субъективное мнение, что на детях сильно не заморачиваются.
Счастливчик, не хочу Вас ни в чем убеждать и переубеждать)
Да я не писал нечего о падениях, я — о температуре в зале. Вы написали — Даёшь Лигу Лучших в холодном зале! Я отметил, что она как раз в таком и была. Причём здесь юниоры с их падениям? Какой смысл спорить с тем, чего я совсем не писал?
Счастливчик, я вообще ни с кем (и тем более ни с чем) не спорю. Сравните фотки Евгения Прищепы на Детской Лиге (перчатки, куртка) и его же фото на прошедшей Лиге Лучших (на этом же сайте гляньте в архиве за декабрь, там, где он Виктории что-то говорит). Вы видите на ЛЛ перчатки, куртку? Нет? Вот и я не вижу…