Міні мінікадетський чемпіонат України 2023 року під час війни

Більшу частину призів отримали представники Києва, Львівської та Черкаської областей. Також з медалями Одеса, Дніпро, Рогатин.

Черговий чемпіонат України з настільного тенісу – на цей раз для міні мінікадетів – пройшов в Академії Віктора Дідуха (Андріївка, Львівська область). Дата проведення: з 7 по 11 червня 2023 року. Це був вже п’ятий чемпіонат для тенісистів, який організовується у воєнний час. Спортсмени та їх батьки, які приїхали до Андріївки, також відчули на собі вплив воєнних дій. У ході змагань була оголошена повітряна тривога, і тенісисти мусили піти до укриття. Другий раз тривога була оголошена в останній день, але, на щастя, змагання уже завершилися.

До Андріївки у 2023 році приїхали тенісисти майже з усієї України – 64 хлопців та 49 дівчат 2012 р.н. та молодші. Були сформовані команди від областей – 16 команд у хлопців та 13 у дівчат. На чемпіонаті розігрувалися нагороди в командному, парному (включно мікст) та індивідуальному розрядах.

Списки тенісистів

зал в Андріївці

робота суддівської колегії

Головний суддя змагань – Ігор Майовка. Головний секретар змагань – Вікторія Кацюба. Також до складу суддівської колегії були залучені Володимир Прокопюк (Львів) та Олесь Допілко (Львівська область). Значну допомогу надали дівчата – вихованки тенісної Академії Дідуха, які узяли на себе функції суддів на ігрових майданчиках.

Як завжди гостинно прийняв тенісистів, тренерів та батьків дітей спортивний комплекс Академії настільного тенісу, де були створені добрі умови для змагання, проживання та тренування. Своєчасно та якісно надавалися транспортні послуги для тих, хто приїжджав або виїжджав з турніру.

Фото з відкриття турніру

Результати турніру

Основний сайт з повними офіційними результатами чемпіонату – Лігас.

Командний розряд

Хлопці

Найсильнішими командами за спільним рейтингом були представники Львівської, Черкаської, Дніпропетровської області та міста Києва, тому і боротьба за медалі йшла, в основному, між ними. Ці колективи мали у своєму складі рейтингованих тенісистів, і ще декілька таких гравців мали представники Волинської та Полтавської областей. Проте ніхто не зміг обіграти Київ, який впевнено лідирував у командному заліку.

Списки команд
П’єдестал команд хлопців
 • 1 місце – Київ. Склад команди: Іван Бур, Давид Дробов, Арсеній Адинцев, Назарій Гурин, Тимур Чернов. Тренери команди: Я. Кокуніна, Д. Дробов, Н. Завадська.
 • 2 місце – Черкаська область. Склад команди: Андрій Аркуша, Дмитро Аркуша, Захар Джулай, Антон Горовий. Тренери команди: І. Чернобаб, Ю. Голубєв, М. Бандура, В. Швидкий.
 • 3 місце – Полтавська область. Склад команди: Артем Волошин, Кіріл Тихоненко, Богдан Чернівський, Артем Гоголєв, Назар Тютюнник. Тренери команди: Я. Закладна, А. Кузьменко, С. Казарян, О. Чумарна.
 • 3 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Марк Вороной, Єлісей Кім, Юрій Люлька, Фаддей Малишко, Артем Осіпов, Федір Марчук, Роман Тамілін. Тренери команди: О. Стерін, В. Галінський, Н. Гедз.
Сітка турніру
Фото команд

Дівчата

У дівчат було дві сильних команди за рейтингом – це збірні Львівської і Івано-Франківської областей. Решту команд було важко порівняти внаслідок відсутності у них рейтингу. Більшість юних тенісисток до цього не приймали участь в Дитячій лізі і на мінікадетському чемпіонаті Україні, і тому не грали між собою. Це  обумовило «сюрпризи» даного чемпіонату. Дуже сильно зіграла команда Одеської області, а також вінничанки, які також пробилися на п’єдестал нагородження.

Фото команд
Сітка турніру
П’єдестал команд дівчат
 • 1 місце – Львівська область. Склад команди: Яна Гнатів, Анастасія Головко, Діана Дідух, Олена Староста, Марта Фомберг. Тренери команди: В. Дідух, Б. Васильків, М. Шацький, В. Прокопюк.
 • 2 місце – Одеська область. Склад команди: Олександра Бец, Єлізавета Тариця, Ксенія Робу. Тренери команди: О. Петренко, І. Стигарь.
 • 3 місце – Івано-Франківська область. Склад команди: Дарина Польчій, Наталія Тичківська, Марія Чуфус, Ольга Борис. Тренери команди: З. Верб’яний, Б. Сенишин.
 • 3 місце – Вінницька область. Склад команди: Маргарита Пеліх, Софія Марущак, Валентина Подольска. Тренери команди: І. Парнивода, М. Купринович.

Парний розряд

Призери парного розряду у хлопців:
 • 1 місце – Андрій Аркуша, Дмитро Аркуша (Умань, Черкаська область)
 • 2 місце – Єлісей Кім, Марк Вороной (Дніпро)
 • 3 місце – Давид Дробов, Назарій Гурин (Київ)
 • 3 місце – Іван Бур, Тимур Чернов (Київ)
Призери парного розряду у дівчат:
 • 1 місце – Анастасія Головко (Львів), Діана Дідух (Андріївка)
 • 2 місце – Яна Гнатів, Олена Староста (Рава-Руська)
 • 3 місце – Яна Малецька, Марта Фомберг (Львів)
 • 3 місце – Наталя Тичківська, Дарина Польчій (Рогатин)
Призери міксту:
 • 1 місце – Іван Бур (Київ), Дарина Польчій (Рогатин)
 • 2 місце – Дмитро Аркуша (Умань), Яна Гнатів (Рава-Руська)
 • 3 місце – Андрій Аркуша (Умань), Анастасія Головко (Львів)
 • 3 місце – Тимур Чернов (Київ), Наталя Тичківська (Рогатин)
Фото парного розряду

Індивідуальний розряд

З хорошим рейтингом прибули на чемпіонат юні гравці, які брали активну участь в нещодавно проведеній Дитячій лізі або в чемпіонаті України для мінікадетів. Це: Давид Дробов (Київ), Іван Бур (Київ), Тимур Чернов (Київ), Назарій Гурин (Київ), Андрій Аркуша (Умань), Дмитро Аркуша (Умань), Яна Гнатів (Рава-Руська), Анастасія Головко (Львів), Дарина Польчій (Рогатин), Діана Дідух (Андріївка), і тому не дивно, що вони зібрали цілий букет нагород.

Хлопці

У хлопців боротьба за медалі точилася, в основному, між київськими та уманськими тенісистами. У чвертьфіналах, наприклад, зібралося 4 киянина і 2 уманчанина. Великим сюрпризом для усіх стала майстерна гра Марка Вороного, Єлисея Кіма (обидва із Дніпра) та Артема Волошина (Полтава), які втрутилися у боротьбу за медалі.
У кінцевому підсумку місця розподілилися наступним чином:

П’єдестал у хлопців
 • 1 місце – Давид Дробов (Київ). Тренер: Дмитро Дробов.
 • 2 місце – Дмитро Аркуша (Умань). Тренер: Анатолій Аркуша.
 • 3 місце – Марк Вороной (Дніпро). Тренер: Олексій Стерін.
Фото учасників півфіналу
Відео фіналу

Дівчата

У дівчат безумовну перевагу мали представниці Львівської області. Наприклад, у чвертьфіналах серед восьми тенісисток четверо були зі Львівщини. Крім них, до цього етапу дісталися тенісистки Одеси, Миколаєва, Кропивницького, Рогатина. Усі вони завзято боролися за медалі. Особливо напруженими був матч фіналу та поєдинок за третє місце, які закінчилися з рахунком 3:2. У підсумку місця розподілилися наступним чином:

П’єдестал у дівчат
 • 1 місце – Яна Гнатів (Рава-Руська). Тренер: Богдан Васильків.
 • 2 місце – Анастасія Головко (Львів). Тренер: Микола Шацький.
 • 3 місце – Олександра Бец (Одеса). Тренер: Ірина Стигарь.
Фото учасниць півфіналу
Відео фіналу

Фото змагань
Фото тенісистів
Фото день народження Наталки Тичківської

Підсумки

Отже, ми бачимо, що міні мінікадети поступово набирають оберти і мають вже непоганий рівень майстерності. Перевагу серед них мають ті, хто активно зараз тренується та відвідує змагання сильних тенісистів, наскільки це дозволяє воєнний стан в Україні. Не тільки у Києві, а й в інших областях України з’явилися клуби, центри, тренери, які мають дуже високі амбіції.

Давид Дробов

Якщо говорити про перспективи чемпіонату для міні мінікадетів, який відбудеться наступного року (для гравців 2013 року народження та молодших), то відмінні шанси посісти призове місце мають тенісисти які вдало виступили на цій першості. Серед них гравці 2013 р.н.: Герман Ложкін, Матвій Ільченко, Андрій Петренко, Іван Бур, Кіріл Тихоненко, Юрій Гвоздик. У дівчат це: Мілана Кручиненко, Марія Оверчук, Ярослава Гедз, Ольга Михальчук, Дарина Віятик, Маргарита Кондрат, Тетяна Шклярук, Софія Марущак, Ольга Борис, Анна Кліщ, та, безперечно, тенісистки Олександра Бец та Даріна Польчій, які вже є медалістками цього чемпіонату!

Безперечне лідерство будуть мати гравці 2014 р.н., які взяли медалі цього чемпіонату: Давид Дробов і Марк Вороной!

Наполегливо тренуються і будуть також входити до числа претендентів у наступному році тенісисти 2014 р.н.: Денис Сенак, Святослав Коцаба, Назар Покришка, Максим Кононов, Артем Шишкін, Данило Козирський, Захар Джулай, Антон Горовий, Федір Марчук, Єгор Почекета.

Діана Дідух

Серед дівчат 2014 р.н. ми побачили хорошу гру Кароліни Горової, Кароліни Гоголь, Анастасії Борович, Вероніки Осташ, Аліни Сапунової, Єлізавети Корж, Вероніки Ушкевич. Діана Дідух, яка також є 2014 р.н., уже взяла дві (!) медалі цього чемпіонату!! Вона випереджає свій вік на два роки, і щоб перемогти її наступного року претендентам треба дуже багато попрацювати на тренуваннях.

Позитивно проявили себе й ще більш молодші тенісисти: Вадим Лунєгов (2016 р.н.!) і Артем Гоголєв (2015 р.н.). Зрозуміло, що якщо вони розпочали непогано грати зараз, то вже на їх чемпіонаті, який відбудеться через 3-4 роки, для них уже не буде рівних суперників! 🙂 Фундамент майбутнього чемпіонства закладається саме зараз!

У дівчат дуже перспективною є Ксенія Робу із міста Ізмаїл Одеської області (2015 р.н.). На цьому чемпіонаті вона виступили в основному складі команди та разом з нею посіла друге місце! Вкладає багато зусиль в тренування й інша тенісистка 2015 р.н. – Марта Панчук (Львів). Грубо кажучи, для цих дівчат їхні міні мінікадетські чемпіонати будуть тільки через три роки, але вже зараз ми бачимо сильних гравчинь.

Фото нагородження  команд  і пар

Фото нагородження індивідуального розряду
Відео нагородження

 • Матеріал підготував Андрій Лук’яненко
 • 20.06.2023

Резюме, привітання із соцмереж

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.