Молодша Дитяча ліга: підсумки сезону 2018-2019

Переможці: у хлопчиків – Бахмут, Ужгород; у дівчат – Вінниця!

Емоційно та бурхливо пройшла молодша Дитяча ліга сезону 2018-2019 (для дітей 2007 р.н. та мол.). Завершальний тур відбувся у Жовкві 22-25 травня. Сюди приїхала велика кількість учасників, хоча були й ті, що проігнорували останній етап. Незважаючи на це, багато тренерів привезли своїх вихованців, щоб вони пограли з найкращими юними тенісистами України.

За медалі боролася обмежена кількість команд. Решта – вирішували локальні завдання, прагнули набратися ігрового досвіду. І варто зазначити, що у Жовкві для цього були створені відмінні умови. Чудовий зал, професійні столи, чітке суддівство – все це сприяло створенню гарного спортивного настрою, налаштовувало на перемоги.

Хлопчики змагалися у кількості 25 команд (1-ий фінал, 2-ий фінал, 3-ій фінал), дівчатка – у складі 18 команд (1-ий фінал, 2-ий фінал). Цікаво, що не прибули 3 команди хлопчиків з першого фіналу минулого туру та 2 команди дівчат. Їх місця зайняли найближчі конкуренти, які отримали завдяки цьому більш високі підсумкові місця.

Зал у спорткомплексі «ЛІРС». Тривають змагання

Цікаво, що деякі молоді гравці в цей час виїхали на змагання з настільного тенісу до Молдови, де захищали честь України на міжнародному турнірі. Таким чином, наприклад, не потрапили на завершальний тур Дитячої ліги КЧУ Вадим Солтис та Олександр Гелета (команда Львів-Жовква), які, до речі, претендували тут на призові місця. Не було і Марії Сидорко зі Львова, яка також була заявлена у доволі сильній команді. (як відомо, наші українські діти отримали на турнірі в Молдові медалі, і про це буде написано у найближчих матеріалах, коли в мене будуть результати і фото).

Перед цим, у травні, завершено старшу Дитячу лігу, де, як відомо, грали також деякі учасники молодшої Ліги. Див. результати сезону старшої Дитячої ліги.

Результати молодшої Дитячої ліги сезону 2018-2019

(Повністю всі таблички див. на сайті ФНТЛО)

Хлопчики

У хлопчиків сюрпризів не було. Чемпіоном, як і очікувалося, стала команда «West-East» – об’єднаний колектив представників Донецької та Закарпатської областей. Вони постійно лідирували, починаючи з першого туру, і тому набрали максимальну кількість очок. Минулорічний переможець Дитячої ліги Назар Пєтух із команди Донецької області об’єднався з бронзовим призером Михайлом Ловгою, і в них тепер також відмінний результат – перше місце сезону 2018-2019! 🙂 Дякуємо тренерам, дякуємо батькам, які знайшли для своїх дітей гідних наставників!

Див. також Результати сезону 2017-2018

Чемпіони — команда «West-East», Бахмут-Ужгород

Друге місце – команда ДЮСШ №2 із Луцька. У минулому році вони були четвертими, а вже в цьому сезоні їм вдалося зайняти другу сходинку! Лучане показали стабільний теніс протягом усіх трьох етапів, поступаючись тільки лідерам. Але, якщо б вони оступилися в останньому турі, то могли втратити срібні медалі… Сильно потріпали їм нерви тенісисти Рогатина та Івано-Франківська, яких вони подолали з великими труднощами (3:2). Але всі ці буревії вже позаду, та волинські спортсмени святкують чергову перемогу! Євген Романович Демчук впевнено веде своїх підопічних до кращого результату!

Срібні призери — команда із Луцька

На третьому місці тенісисти Дніпра (команда СК «СТАРТТ»). Вони постійно були третіми на всіх етапах, маючи програші лише від лідерів, які є старшими за них на рік. Тепер зрозуміло, що саме ця команда, яка є однією з наймолодших, буде основним претендентом на золоті нагороди у наступному сезоні молодшої Дитячої ліги.

Бронзові призери — команда із Дніпра

Цікаво, але у першому фіналі зібралися разом аж три представника від Івано-Франківської області – дві команди із Рогатина і одна з Івано-Франківська! Причому представники ДЮСШ-1 Рогатина та ДЮСШ Косіва – Гоян Онуфрій та Ладим Олег – зайняли у підсумку четверте місце (два рази зіграли з рахунком 2:3 проти призерів Ліги!). Потенціал у них дуже добрий. Вони обидва 2008 р.н., а це значить, що у наступному році вони будуть штурмувати п’єдестал пошани.

Команда Чернігівської області

Не менші пристрасті панували у другому фіналі. Тут зібралося немало команд, якім просто випадковість не дала пройти до головної сітки. Особливо здивувала чернігівська команда — об’єднана «ДЮСШ-Інваспорт» (тренер-представник Інна Білащенко). Спочатку багато хто вважав, що на них можна не звертати увагу, але представники Інваспорту та ДЮСШ Чернігів довели, що вони є кращими у багатьох моментах! Вони обіграли майже усіх своїх суперників, а двом програли з рахунком 2:3. Дуже гідний результат!

Євген Бугай з батьком

Звернув на себе увагу також і юний тенісист із Коропа Євген Бугай (об’єднана команда Коропа і Кролевця), 2008 року народження. Євген показав дорослу гру, дуже віртуозно володіючи ракеткою. Не знав я, що такі майстровиті спортсмени зростають у Чернігівській області… 🙂

Взагалі на Чернігівщині дитячий теніс починає дуже добре розвиватися, і тут останнім часом з’явилося багато хороших тенісистів. Раніше було відоме прізвище тільки Андрія Гребенюка із Прилук, але, як бачите, вже зростає гідне нове покоління!

Див. тег «Настільний теніс у Чернігові та Чернігівській області»

П’єдестал пошани у хлопчиків, 1 фінал
 • 1 місце – «West-East» (Бахмут, Ужгород). Склад команди: Назар Пєтух, Михайло Ловга. Тренери: В.А. Кібка, Я.С. Демідова, В.І. Дідух.
 • 2 місце – ДЮСШ №2 (Луцьк). Склад команди: Ілля Голодюк, Ілля Острий, Роман Держай. Тренер: Є.Р. Демчук.
 • 3 місце – СК «СТАРТТ» (Дніпро). Склад команди: Євген Булах, Богдан Лінський, В’ячеслав Данюков, Володимир Брояковський. Тренер: А.І. Стєрін.

Підсумкова таблиця

Дівчата

У дівчат боротьба була більш запеклішою. Перше і друге місця воювали між собою, маючи рівну кількість очок перед завершальним туром. Претендентами були команди «Ніка» із Вінниці та «Блакитні стріли» із Вовчанська Харківської області. Також «дефіцитним» було третє місце, на яке націлились чотири команди! І, чесно кажучи, практично кожна з них могла би його забрати, але пощастило тільки для однієї. 🙂

Уперше за останні роки золоті медалі Дитячої ліги дісталися юним тенісисткам із Вінницької області. Серед вінничан давно не було медалістів КЧУ. Колись років п’ять назад дуже вдало виступала кадетка Даша Соломко із Вінниці, але для неї не знайшлось тоді рівнозначного  місцевого гравця в команду, а потім поступово дитячий настільний теніс Вінниччини підупав. Однак у останні роки знов відчувається підйом, з’явилася ціла когорта успішних юних спортсменів. У цей сезон аж цілих три майстрині, які мають рейтинг ФНТУ, склали непогану команду . Це – Ганна Тітус, Лариса Потапова, Влада Кірєєва. Вони вдало пройшли сезон і дуже сильно виступили в останньому турі, обігравши усіх суперників.

Див. також матеріал: Настільний теніс у Вінницькій області стрімко розвивається!

Перше місце — Вінницька область!

Друге місце і срібні медалі дісталися тенісисткам із Харківської області. Про місто Вовчанськ мало хто чув, але, починаючи з минулого року, ця назва вже на слуху. У тому сезоні представниця цього місця Ганна Сирота була другою в Дитячій лізі (у складі команди «А» із Харкова). Зараз Ганна разом із іншими землячками та під керівництвом тренера Віктора Галича із Вовчанська завоювали друге місце, і вони були, як видно із таблиці, в одному кроці від «золота».

2 місце — «Блакитні стріли»!

Третє місце буквально «вигризли» спортсменки об’єднаної команди КНТ «Успішна молодь» (Гребінка) та СК «ЛІРС» ( Жовква). Виникла так звана «закрутка» – два клуби набрали однакову кількість очок. «Бронза» визначалась по набраним балам в сетах між «Успішною молоддю»-«ЛІРС» та гравцями із Івано-Франківської області. Усе вирішила очна зустріч між ними, в який «Успішна молодь» перемогла 3:2!

3 місце — «Успішна молодь» і СК «ЛІРС»

Зовсім поруч з медалями сезону були івано-франківські та чернівецькі тенісистки. Івано-Франківськ поступився тільки одним очком бронзовим призерам. А команда із Чернівців (тренер Інга Їжаківська) обіграла «Успішну молодь», але поступилась іншим чотирьом претендентам. Цілком прогнозовано, що тренери обидвох команд на наступний сезон будуть готувати нові колективи для завоювання нагород.

П’єдестал пошани, 1 фінал

 • 1 місце – «Ніка» (Вінниця). Склад команди: Ганна Тітус, Лариса Потапова, Влада Кірєєва. Тренери команди: А.Н. Соколова, О.П. Тітус.
 • 2 місце – «Блакитні стріли» (Вовчанськ). Склад команди: Валерія Пономаренко, Варвара Козюпа, Кіра Босюкова, Вікторія Картавцева. Тренери: В.Ф. Галич, Л.В. Гапонова, Н.М. Бут.
 • 3 місце – ДЮСШ КНТ «Успішна молодь» (Гребінка), СК «ЛІРС» (Жовква). Склад команди: Діана Колєннікова, Софія Чумарна, Юлія Пелих. Тренери: О.І. Чумарна, В.І. Доброхотов.

Підсумкові таблички

Фотографії з завершального туру

Впевнено провів увесь сезон відповідальний за організацію Дитячої ліги (2007 р.н. та молодше) суддя національної категорії І.О. Майовка (м. Львів). Відсутні скарги учасників, розклад поєдинків контролювався дуже чітко. Не було жодного зриву та накладок.

Головний суддя змагань Ігор Майовка

Усі три тури сезону пройшли у місті Жовква Львівської області. Поки що жодний зал України, крім СК «ЛІРС» не в змозі прийняти одночасно 40 команд юних спортсменів. А це більше 200 тенісистів, батьків, тренерів та суддів. Умови в Жовкві дозволяють розміщувати у готелях та годувати доволі значну кількість гостей,  причому за доволі виважену ціну. Не чув я, щоб такі умови були в якомусь іншому місті України.

Сподіваємось, що й наступний сезон Дитячої ліги (вже для віку 2008 р.н. та молодше) пройде так же організовано та ефективно. Якщо у когось є нормальні пропозиції щодо місця проведення турів Дитячої ліги сезону 2019-2020, подавайте їх на адресу директора Клубного чемпіонату України (ФНТУ).

Фото нагородження

 • (фотографії та відео від Віталія із Жовкви, батька юної спортсменки)
 • Усі призери нагороджувалися, крім грамот, медалей і кубків, цінними подарунками від фірми «Donic»

Відео ключових поєдинків


Резюме від батьків та тренерів

Молодша Дитяча ліга: підсумки сезону 2018-2019: 6 комментариев

 1. Віталій, м. ЖОВКВА

  Велике спасибі авторам проекту «Наш теніс» за оперативність та об‘єктивність, це стосується висвітлення подій усіх трьох турів Дитячої ліги!!! Від себе хотів би відзначити збірну команд дівчат з Нікополя та Кременчука — вони за підсумком двох турів хоч і з відривом в один бал, але були попереду в боротьбі за третє місце. Крім того в третьому турі до останньої гри зберігалась інтрига завдяки саме цим дівчатам. В разі, якби молоді дівчата з Гребінки та Жовкви (а вони, дозволю собі нагадати, 2009-2010 років народження, тобто в них попереду ще мінімум два сезону в Молодшій лізі) програли крайню в третьому турі гру проти непростого суперника з Покровська, то третє місце зайняли б саме дівчата з Нікополя та Кременчука. Усім учасникам змагань бажаю успіху на Чемпіонаті України і зустрінемось в новому сезоні! Будемо раді бачити усіх знову в залі СК «ЛІРС» та в нашому чарівному місті! Ми вже готуємось до нового сезону та реалізуємо декілька проектів спрямованих на те, щоб Вам усім було ще комфортніше в нашому місті!!!

 2. светлана

  Добрый день! Подскажите пожалуйста, к ЧУ в Чернигове рейтинг будет просчитан с учётом ЧУ Жолквы?

  1. admin Автор записи

   Процентів на 95%, що не встигнуть обрахувати рейтінг….. 🙁

 3. Ігор Майовка

  Тут можна ознайомитися з матеріалами змагань (включаючи загальний підсумок 3 турів та з командними протоколами зустрічей)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.