Молодша Дитяча ліга України, 2 тур, сезон 2020-2021

Переможцями туру стали представники Гребінки, Жовкви, Нікополя, Рогатина!

Завершений другий тур молодшої Дитячої ліги (для спортсменів 2009 року народження та молодші). Він проходив у Жовкві в період з 24 по 27 березня 2021 року. Головний суддя і відповідальний за проведення Ліги – Ігор Майовка. Змагання другого туру, як і першого, відбулися у залі СК «ЛІРС» (Жовква).

Тур розпочався дещо неорганізовано. Львівська область напередодні потрапила до червоної зони. Пандемія коронавіруса та заходи, які були сплановані урядом на її подолання, спричинили те, що не всім було зрозуміло, чи проводити змагання у самій Жовкві. Нарешті виявилося, що, відповідно до вказівок Міністерства, змагання, які включені до річного плану, проводитися можуть, але з дотриманням необхідних санітарних та організаційних вимог. Згодом виявилося, що деякі батьки разом з дітьми на момент прийняття цього рішення вже поїхали додому… Деяким довелося повернутися назад… Решта все рівно залишили Жовкву… При цьому виникли випадки необхідності повернення квитків та зняття броні в готелях міста… Федерація настільного тенісу України виступила з пропозицією, що вона може компенсувати батькам ті грошові витрати, які були спричинені форс-мажорними обставинами. Група тренерів на чолі з Ю. Фарладанським і Л. Юношевою звернулися до Жовківської міської адміністрації для вирішення питання дозволу на проведення змагань, і такий дозвіл після з’ясування всіх діючих вимог і документів, був отриманий. Турнір розпочався, але трохи з запізненням. На майбутнє треба розуміти, що на усі змагання, які проводяться у червоній зоні звертається особлива увага місцевих правоохоронних органів, які слідкують за дотриманням карантину і відразу виписують штрафи. Для них підставою на проведення змагань є документ від Міністерства з мокрою печаткою…

Так розвивалися події на другому етапі організації змагань

Багато команд не приїхало, зваживши на обставини розповсюдження коронавірусу в їх областях. У порівнянні з першим туром, не прибуло біля 10 відсотків команд. Але, скажімо так: таких команд, які не ставили перед собою високих цілей у Лізі цього сезону. Інші ж, претенденти, повстали як «штикі» і були готові до вирішальних баталій.

Зрозуміло, що жодні батьки не хочуть, щоб їх дитина захворіла на коронавірус. Це, дійсно, небезпечне, маловивчене та важке захворювання… Не кожна родина змогла зробити крок, щоб наважитися поїхати на змагання до червоної зони. Кожен приймав рішення особисто, і когось у чомусь обвинуватити дуже важко… Ніхто нічого не знав, чим і як це все може закінчиться.

Дещо порожньо виглядав зал у Жовкві у дні проведення змагань…

Цікавими можуть бути такі спостереження. Практика проведення змагань в Україні в період пандемії свідчить про те, що настільний теніс, можна вважати, доволі безпечним спортивним заходом. На змагання не допускають уболівальників. Немає скупченості народу. Тенісисти удвох грають між собою за столом, довжина якого більше двох метрів. Ігровий майданчик біля десяти метрів. Практично, усі учасники змагань знаходяться у масках, крім самих гравців. У ці ж дні, коли проходила Дитяча ліга у Жовкві, в Україні йшла жіноча Суперліга в Києві, регіональна Південно-східна ліга у Запоріжжі, збори паралімпійців у Чернігові, а також Кубок Європи, на який поїхала група українських спортсменів. Життя не може стояти на місці, і треба щось робити, щоб організовувати по-новому наше «коронавірусне» життя…. Хто його знає, скільки ще людству мучитися від нової пошесті…

Результати змагань

Хлопці

Завдяки сайту Ігоря Палагути і ФНТУ, відомі повні результати змагань другого туру. На жаль, не видно і не чути емоційних висловлювань самих тенісистів або їх батьків. Якось змагання у хлопців пройшли в деякій ізоляції…. Батькам було б непогано, наприклад, організувати свою групу в Фейсбуці, щоб якось дотягнутися до рівня європейської цивілізованості й інформованості… 🙂

Боротьба у хлопців, безумовно, була запеклою. Приїхало шістнадцять команд, які спочатку відіграли груповий турнір (чотири групи по чотири команди), а потім кожні дві кращих команди з груп потрапили до першого фіналу (вісім учасників). Решта – до другого фіналу (також вісім учасників). Також слід відмітити, що у зв’язку з коронавірусом не гралися парні матчі.

Олег Колмогорцев, Антон Дерлюк, Матвій Третяк

Вихованці ДЮСШ Рогатина і Нікополя перемогли усіх. Антон Дерлюк із Нікополя (тренер Світлана Братик) і Матвій Третяк із Рогатина (тренер Богдан Сенишин), об’єдналися в доволі сильну команду і принесли переможні очки. Практично, усіх своїх суперників вони здолали з рахунком 3:0, але були і важки поєдинки.

Найголовнішими опонентами для них виступила об’єднана команда із чотирьох ДЮСШ – Полтави, Кременчука, Жовкви і Чернігова. Дуже добре відіграли етап Вадим Солтис (Жовква) і Микита Павлюченко (Полтава). Вирішальна битва між ними і лідерами закінчилася з рахунком 2:3, що свідчить про дуже вперту боротьбу. Найнапруженішим матчем стала зустріч між Антоном Дерлюком і Вадимом Солтисом, у якій переміг Вадим Солтис 3:2. Остаточний підсумок між двома командами виявив наступний поєдинок – між Матвієм Третяком і Микитою Павлюченко, і тут сильнішим був Третяк, який, завдяки цієї перемозі, приніс для своєї команди перше місце.

Тренер А. Казарян, гравці: Сергій Казарян, Вадим Солтис, Микита Павлюченко

Цікаво, що на першому етапі, результати були діаметрально протилежними. Микита Павлюченко тоді переміг Матвія, і об’єднана команда Жовкви і Полтави зайняла перше місце!

Трошки незручно для уболівальників є те, що команди від ДЮСШ ніяк не називаються! 🙂 Просто пишеться: ДЮСШ, а далі йде перелік ДЮСШ. Для Дитячої ліги характерним є те, що тут об’єднуються спортсмени різних областей, і часом буває, навіть, чотири області в одній команді. Трохи якось негарно виглядає у назві команди цей «реєстр» ДЮСШ. Краще, щоб була своя узагальнена назва (а в дужках, якщо треба, писати, які ДЮСШ туди входять).

Команда із Закарпаття

На третьому місці, як і під час першого етапу, опинилися тенісисти із Закарпаття. До складу команди «ФСК Апвард ДЮСШ» (Мукачево) входять Саймон Енський і Золтан Давидович. До речі, Саймон Енський, є бронзовим призером чемпіонату України для міні-мінікадетів, в особистому заліку, і чемпіоном – в командному. Він тепер наближається до свого чергового успіху – до медалей Дитячої ліги Клубного чемпіонату України. Команда «Апвард» набрала непогану кількість очок за два тури. Зрозуміло, що ці бали дозволять їм опинитися в призерах Ліги. А якщо повезе, то закарпатці можуть стати навіть золотими або срібними медалістами.

П’єдестал другого туру у хлопців:

 • 1 місце – ДЮСШ (Рогатин-Нікополь). Склад команди: Антон Дерлюк, Матвій Третяк, Олег Колмогорцев.
 • 2 місце – КДЮСШ №1 м. Кременчука-Полтава, ДЮСШ м.Жовква. Склад команди: Вадим Солтис, Микита Павлюченко.
 • 3 місце – ФСК Апвард ДЮСШ (Мукачево). Склад команди: Саймон Енський, Золтан Давидович.

Таблички

Дівчата

Змагання у дівчат пройшли на ще більш високому емоційному рівні! Чотири команди основних претенденток прагнули до призових місць. Це: об’єднана команда Гребінки-Жовкви-Нікополя, команда Рогатина Івано-Франківської області, команда «Лідер-Покоління» із Києва, команда «Пальміра» (Одеса-Херсон). Більшість лідерів визначилося ще на першому турі, а ось рогатинський колектив зайняв тоді тільки шосте місце. Фаворитами змагань на першому турі стали кияни, одесити і посилена Гребінка. На другому турі відбулася деяка ротація. Рогатинці виступили вперед, а їх гравчині – Тетяна Пукало і Віталіна Семенька – впевнено дісталися до другого місця.

Анна Дерлюк, Діана Колєннікова, Юлія Пелих, Софія Чумарна

Див. результати першого туру Дитячої ліги сезону 2020-2021

Відмінно відіграла другий етап об’єднана команда Гребінка-Жовква-Нікополь. Дівчата не програли жодному клубу, а їх представниця – жовківчанка Діана Колєннікова – не поступилася жодному гравцю! Відрив «об’єднашок» від переслідувачів є величезним, і зрозуміло, що дівчат уже ніхто не  зупинить на шляху до медалей сезону. У минулому році Дитяча ліга не була зіграна до кінця із-за пандемії коронавірусу, але Гребінка-Жовква-Нікополь тоді також лідирували у чемпіонаті. Див. Молодша Дитяча ліга: початок сезону 2019-2020 Сподіваємось, що у цьому році подібних форс-мажорних обставин уже не виникне.

На третьому проміжковому місці опинилися киянки. Я відчуваю, що якщо так підуть діла, то мами цих дівчат – Вікторія Прищепа, Надія Міняйло і Оксана Кривошея – потраплять наступного року до малої енциклопедії настільного тенісу України за самовідданість у вихованні юних дарувань спорту! 🙂 Це саме вони повернулися, майже доїхав до Києва, назад, до Жовкви і героїчно прийняли рішення дограти тур. На нервах та емоціях вдало відіграли всі ігри, добилися призового місця! Слід відмітити й їх дії під час змагань: повна моральна і психологічна підтримка дівчат, допомога в будь-яких поточних справах, вирішування проблем зі здоров’ям, секундування та робота в якості судді за столом. Не кажучи вже про те, що вони як мами здійснили повне матеріально-побутове забезпечення поїздки.

На четвертому місці опинилася Одеса, об’єднана з Херсоном. Їм також довелося випробувати на собі усі перипетії туру, пов’язані з коронавірусом, але вони встояли, дограли і набрали однакову з киянками кількість очок. Але, на жаль, в Дитячій лізі рахуються в кінці сезону не очки, а місця, і тому одеситкам доведеться сильно повоювати за медалі на третьому турі.

Відео ключових матчів від Ютуб-каналу tt-batle

П’єдестал другого туру у дівчат:

 • 1 місце – Гребінка-Жовква-Нікополь Склад команди: Софія Чумарна, Анна Дерлюк, Діана Колєннікова, Юлія Пелих.
 • 2 місце – СДЮСШОР (Рогатин). Склад команди: Тетяна Пукало, Віталіна Семенька.
 • 3 місце – Лідер-Покоління (Київ). Склад команди: Поліна Кривошея, Анастасія Міняйло, Вероніка Прищепа.

Таблички

Цікаво, що серед призерів туру є дівчата, які зайняли призові місця на останньому чемпіонаті України в жовтні 2020 року. Це: Діана Колєннікова (Жовква), Тетяна Пукало (Рогатин), Поліна Кривошея (Миколаїв), Анастасія Міняйло, Вероніка Прищепа (обидві Київ). Див. матеріал: Підсумки міні-мінікадетського чемпіонату України 2020 року. Тут, у Жовкві, багато хто з них опинилися в різних командах, і це означає, що «всеукраїнське» протистояння буде продовжуватися і надалі. Страшно уявити, наскільки нервовим і відповідальним для них усіх буде третій, вирішальний, тур! Кожна гра може коштувати програним медалям. Більш-менш упевнено відчуває себе поки що тільки об’єднана Гребінка!

Отже, уся боротьба попереду! Третій тур буде найцікавішим. Де він пройде, невідомо, але кажуть, що йдуть переговори з Віктором Дідухом, щоб провести фінал у Академії Дідуха (Мармузовичи, Львівська область). Але остаточного рішення ще немає.

Привітання, резюме, коментарі

 • Матеріал змагань узагальнив Андрій Лук’яненко
 • 28.03.2021

Молодша Дитяча ліга України, 2 тур, сезон 2020-2021: 2 комментария

 1. Тетяна

  Переможцям — вітання!
  По назві команд: добре було б якщо вимагали б при реєстрації команди ‘нормальну’ назву (Фортуна, Дніпрянка і т.д), а не ДЮСШ, КДЮСШ, ПДУУІ і т.п. І не тільки у дитячій лізі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.