Найсильніші жінки України завершили сезон з настільного тенісу 2018-2019 рр.

У Суперлізі переможцем стала команда із Сум! Серед призерів також Львів та Київ!

Останній тур жіночої Суперліги пройшов з  1 по 4 травня у приміщенні спортзалу Сумського державного університету. На ці змагання з’їхалося жіночих 9 команд, які утворюють найсильніший дивізіон українського настільного тенісу. Але були і втрати – чомусь не прибула команда «Батерфляй» із Києва. Усі інші колективи повели між собою безкомпромісну боротьбу.

Учасники вирішували різні завдання. Хтось прагнув до медалей чемпіонату, а хтось боровся, щоб не потрапити до зони вильоту. Однією з цих команд і став «Батерфляй», у якого втрачені очки (через неприбуття) камінцем потягнули до низу турнірної таблиці.

Учасники

Див. списки на сайті Ігоря Палагути

Ольга Понько, Київ

Практично усі команди були скомплектовані трьома тенісистами, від умінь та майстерності яких залежали підсумкові результати сезону. Цікаво, що перші два дня у неповному складі грав ДЮСШ-1-Naftogaz (Львів). Вероніка Гуд і Ірина Підлипна гідно показали себе в цій складній ситуації. Із 4 ігор, які були проведені в ці два дня, вони удвох виграли усі 4! При цьому також і своїх найближчих суперників – команду «ДЮСШ-3» (Київ).

До речі, команда «ДЮСШ-3» була єдиною, яка мала у свому поточному складі більш трьох гравців. Тут дали можливість зіграти також і для Олі Понько – дванадцятирічній київській тенісистці. Оля дуже впевнено провела четвертий тур та принесла команді 4 перемоги із 5 можливих. Непоганий в неї результат і за весь сезон, де вона грала проти спортсменок, які є старше її за віком.

Див. про спортивний шлях Олі Понько на сайті «Наш теніс»

Фото команд на відкритті турніру

Результати

1 місце – команда СумДУ Грація (Суми). Склад: Димитренко Анастасія, Храмцова Ганна, Кокуніна Яніна, Шумакова Поліна, Краснощок Наталя, Жукова Надія. Тренер: Зайцев А.П.

2 місце – ДЮСШ-1-Naftogaz (Львів). Склад: Новікова Зоя, Гуд Вероніка, Куртенко Аліна, Підлипна Ірина, Лівач Софія, Варава Катерина, Куткова Олена. Тренери: Моцик І.П., Варава К.С.

3 місце – Гурман-ДЮСШ-3 (Київ). Склад: Норкулова Мехринисо, Кім Регіна, Халікова Каміла, Магдієва Мархабо, Івахів Валерія, Соломенник Єлизавета, Боднар Анастасія, Кім Ольга. Тренери: Кокуніна Т.Б., Ісмаілова А.

Див. повні результати  на сайті Ігоря Палагути «Результати жіночої Суперліги сезону 2018-2019».

Підсумкова таблиця

Як видно з таблиці, лідерів вже ніхто не зміг наздогнати, а ось за 2-3 місця боротьба ішла дуже напружено – на срібну та бронзову медалі Клубного чемпіонату України претендували три колективи! За підсумками саме четвертого колу всі вони отримали однакову кількість балів (по 15). При цьому, за результатами особистих зустрічей,  друге місце отримала команда «Гурман-ДЮСШ-3» (Київ), третє – ДЮСШ-3 (Київ), а четверте – «ДЮСШ-1-Naftogaz» (Львів). Львів’янки за сезон набрали високі бали на інших турах, і тому вони у загальному підсумку сезону зайняли  другу сходинку.

Призери

Чемпіон СумДУ «Грація»

Перше місце у СумДУ «Грація» – команди майстрів спорту. Колектив три сезони поспіль стає чемпіонами КЧУ! Причому весь цей час її склад залишається незмінним, і поки що колектив не страждає від кадрового «голоду» або низької дисципліни. Тренеру А.П. Зайцеву вдалося зібрати авторитетних гравців зі всій країни, які дуже добре захищають честь університету (а, значить, і Сумської області! 🙂 ). Цікаво, що у своєму інтерв’ю начальник команди дає нам зрозуміти, що у наступному сезоні очікується ще один новий гравець (див. відео внизу). Хто він, поки що невідоме…

Срібний призер – ДЮСШ-1-Naftogaz (Львів) – також команда майстрів спорту! Як бачимо, при наявності великої кількості гравців, вона не змогла зібратися у повному складі на початок туру. Добре, що за «нафтогазовиків» була заявлена киянка Вероніка Гуд, на плечі якої , я вважаю, впала уся відповідальність у третьому та четвертому колах. Свою лепту в успіх команди внесла і дніпрянка Зоя Новікова, яка виступала на перших турах.

Див. також тег Перебійніс

ДЮСШ-1-Naftogaz (Львів)

До речі, до моменту панування СумДУ «Грація» у Суперлізі останніх років, чемпіоном України була «Львівська політехніка», за яку багато років була заявлена Ірина Моцик – нинішній тренер об’єднаної команди «ДЮСШ-1-Naftogaz». Ірина Моцик є не тільки тренером, а й провідним гравцем країни. Див. Рейтинг ФНТУ – підсумки 2018 року. Безперечно, що вона багато зробила як тренер для досягнення успіху у цьому сезоні.

Див. Про перемогу «Політехніки» у 2016 році

«Гурман-ДЮСШ-3» (Київ)

Бронзова команда – об’єднаний колектив «Гурман-ДЮСШ-3» (Київ). Основна ударна сила команди – узбецькі дівчата Норкулова Мехринисо, Халікова Каміла, Магдієва Мархабо, без яких медаль чемпіонату була б неможливою. У минулому сезоні виступала ще Кім Регіна, але у цьому її немає. Узбецькі тенісистки доводять нам усім, українцям, що і в Україні можна тренуватися і досягати високих успіхів! Виходить, що умови для тренувань у нас іноземні спортсменки знаходять цілком нормальними. 🙂  Вважаю, що вони, за майстерністю, просто на голову вище, ніж їх українські однолітки. Головний «рецепт» успіху – працелюбність, цілеспрямованість, спортивна дисципліна. Що ще треба? Наскільки я знаю, вони займаються у київському клубі «Гурман», де їх спаринг-партнерами виступають наші же, вітчизняні, тенісисти. Але ж, щоб узнати це більш точно, треба взяти інтерв’ю у їх тренера А. Ісмаілової!  (Підкажіть, хто знає, як на неї вийти! 🙂 ).

Узбецькі дівчата грають дуже якісно. Ось відео з цього туру Суперліги, де Мархабо Магдієва дуже впевнено бореться з Ганною Храмцовою:

Четверте місце – команда ДЮСШ-3 (Київ). Тренер – Т.Б. Кокуніна. Команда набрала однакову кількість очок (60) з командою «Гурман-ДЮСШ-3» (Київ). І тут і там є вихованки тренера Т.Б. Кокуніной. І нібито також усі вони майстри спорту, але трохи не дотягнули… :(. Ключовим став, скоріш за усе, третій тур КЧУ, коли всі узбецькі дівчати кудись поїхали на турнір, а честь команди відстоювали їх молоді українські партнерки… 🙁

ДЮСШ-3 (Київ)

Фото нагородження

(фотографії Олександра Мініна і Наталії Краснощок)

Відео про підсумки

Фото змагань в Сумах

(повний альбом фото від Олександра Мініна ТУТ)

Найсильніші жінки України завершили сезон з настільного тенісу 2018-2019 рр.: 5 комментариев

 1. Сергей

  Интересно, что если бы Баттерфляй приехал, пусть даже два человека, и ПРОИГРАЛИ бы все матчи, они бы заняли шестое место в сезоне!!!!
  Поздравляю всех призеров КЧУ! ))

  1. Татьяна.

   А вы в следующем сезоне станьте призером и узнаете )) А если серьезно, то на фото только грамоты, медали и кубки (по моему мнению, очень красивые кубки).

 2. Леонід

  Понько Олі 11 років . А 12 років буде 20 листопада 2019 р . Уточнення може згодиться для статистики .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.