Настільний теніс у Озерній Тернопільської області

Все ж такі Україна – тенісна держава! 🙂 Зрозуміло, що поки що спортом №1 у нас залишається футбол, але й настільний теніс також має дуже високі позиції. Де б я не був, всюди можна побачити столи для настільного тенісу – у школах, на підприємствах, у дворах, і навіть у військових частинах, що воюють на сході. У цьому плані чомусь забувається про наше українське село, маленькі селища, де також є любителі настільного тенісу.

Безперечно, у містах (тим більш – у великих містах) кращі можливості для цього: є тренери та спеціалізовані спортивні зали, проте й у селах прагнуть опанувати малою ракеткою, проводяться змагання. Цілий ряд сучасних українських високорейтингованих тенісистів народилися у сільській місцевості. Наприклад, Анастасія Димитренко (смт. Сергеївка Одеської області) – член національної збірної України з настільного тенісу, п’ята ракетка країни. Зараз тренується у Києві. Ще приклад: Віктор Дідух – олімпійський чемпіон Паралімпіади-2016, виріс у селі Андріївка Львівської області. Одним із найсильніших гравців України є його рідний брат Олександр Дідух (перша ракетка України, поки не став виступати за іноземний клуб).

Змагання в Озерній

Тема сільського настільного тенісу вже висвітлювалася на сайті  «Наш теніс». Тоді йшлося про село Міхнів у Хмельницької області. Див. статті: Відкрита першість ДЮСШ «Колос». І ще: Тенісний турнір у Міхнові. На фотографіях можна побачити, яка все ж таки велика різниця у матеріальному забезпеченні дітей міста і села! Для селян уваги надається зовсім мало… 🙁  (зокрема, у статтях йдеться про 2013 рік… Навряд чи кардинально щось змінилося за цей час…).  Це, без сумніву, не на користь нам усім, бо створює різні можливості для розвитку молоді. Виходить, що Україна не для сільських українців… 🙁 (а тепер подумайте: хто ж зараз живе у селах, як не чистесенькі українці?).

Село Озерна, Тернопільська область

Тепер прийшла черга розповісти про ще одне видатне село, але – у Тернопільській області, яке тепер можна віднести до розряду незвичайних! Село Озерна Зборівського району має давнішні спортивні традиції, та мало хто знав про нього за межами району, а тим більш – області. Але місцеві мешканці, безперечно, можуть пишатися собою, бо створили унікальний в межах України прецедент. Див. також Озерна у Вікіпедії

Спортивний зал у школі Озерної

Вони не стали чекати на «епохальні» рішення вищих центральних та місцевих ешелонів влади, а самі зайнялися своїм «порятунком». За своєю власною ініціативою (та, практично, за свої кошти), вони відремонтували приміщення для ігри в настільний теніс, відродили, можна сказати, з попелу те, що було зруйноване за останні роки.

Слід нагадати, що Озерна має дуже добрі спортивні традиції. Починаючи з радянських часів, тут підготовлено більше десяти майстрів спорту (!!!) з різних видів. Не кожний райцентр або навіть велике місто може похвалитися такими досягненнями!

Тепер пришла черга покращити та зробити гідніми, європейськими, умови для занять спортом. Місцеві мешканці прикладають останнім часом усі зусилля, що створити для себе і, в першу чергу, для своєї молоді нові умови для фізичного розвитку. За дуже короткий період, власною ініціативою та руками дорослих (смішно — але часом попри заборони та перешкоди!!) було проведено капітальні ремонти в підвальному приміщенні місцевої школи та на сільському стадіоні.

Учасники турніру

У відремонтованих кімнатах, які були спочатку у жахливому  стані, вже відкрито і діє безкоштовно цілий ряд спортивних секцій для дітей і дорослих, у яких тренують запрошені спеціально для цього тренери та інструктори. Це –  футбол, бокс, теквандо, фітнес, шашки, шахи, де залучені до тренувань близько 150 дітей (і це у школі, де всього 400 учнів!).

Вирішальну, основну допомогу у фінансуванні  реконструкції здійснює житель села  Андрій Уніят. Можна вважати, що він також є ініціатором багатьох реформ, організатором зусиль активістів громади. Завдяки йому вже багато молоді залучено до здорового способу життя, відірвано від деліквентної (асоціальної) поведінки.

Настільний теніс у Озерній

Розпочався в Озерній і розвиток настільного тенісу. Тут завжди були тенісисти, які мали непоганий рівень гри. Вони не їздили на змагання в інші області, не добивалися рейтингу ФНТУ, і тому про них мало хто знає. Але в них зберіглася любов до тенісу, бажання займатися ним щодня. Тепер це прагнення реалізовується у покращенні умов для змагань.

Початок турніру «Озерна – спортивне село»

16 грудня 2018 року у селі вперше в його історії відкрили нову для нього сторінку настільного тенісу і провели  турнір для усіх бажаючих «Озерна – спортивне село». Цей турнір організаторами започатковано як традиційний, і планується, що він буде проводитися щороку.

Див. Календар ФНТУ на 2019 рік

У турнірі від 16 грудня у спортивному залі місцевої школи, прийняли участь 39 дорослих і дітей, найменшому 7 років, найстаршому — 63. До села на таку неординарну подію, не дивлячись на ожеледицю і погодні умови, приїхали учасники із навколишніх сіл та міст, переслідуючи одне бажання – зіграти у свою улюблену гру!

Фото з турніру в Озерній

Призери турніру

На турнірі панували шалені емоції і боротьба за призові місця, благо організатори, продумали кілька категорій. У запеклих іграх призові місця вибороли:

 • серед учнів шкіл:
 • 1 місце – Вонс Віктор (с. Озерна)

  Абсолютний чемпіон турніру Віктор Вонс

 • 2 місце – Кучкуда Назар (м. Зборів)
 • 3 місце – Попович Олександр (с. Осташівці)
 • серед дівчат і жінок:
 • 1 місце – Худик Люба (м. Зборів)
 • 2 місце – Сивак Марія (м. Зборів)
 • 3 місце – Коцур Галина (м. Зборів)
 • серед дорослих (від 18  до 35 років):
 • 1 місце – Шемилюк Андрій (с. Залізці)
 • 2 місце – Лісковський Микола (с. Озерна)
 • 3 місце – Метельський Андрій  (с. Озерна)
 • серед ветеранів (від 35 років і старше):
 • 1 місце – Вонс Володимир (с. Озерна)
 • 2 місце – Завальнюк Любомир (с. Озерна)
 • 3 місце – Добромиль Василь (м. Зборів)

Проводились і ігри для визначення найсильнішого учасника турніру, яким став юний тенісист Вонс Віктор 2006 року народження, який переміг у запеклій боротьбі проти старших і досвідченіших суперників.

Фото нагородження та призерів

Для того, щоб провести такий цікавий для всіх турнір, придбано тенісні столи (хоча ще і не професійні, але ж це лише початок!). Участь у змаганнях була без звичних для нас внесків. Організаторами виділено кошти для грамот, медалей,  кубків та передбачені цінні грошові призи (і не малі як для першого сільського турніру!).

Отже, на Тернопільщині з’явився ще один активний осередок настільного тенісу, який має дуже добрі перспективи. Хто знає, може вже через декілька років тут вже зможуть вирости перші кандидати до національної збірної України! Побажаємо успіхів цим цілеспрямованим людям, хочеться сподіватися, що їх ініціатива знайде підтримку і в державних структурах,  і в бізнесових колах, у всіх тих, яким не байдужа доля України та її молоді, здоров’я нації.

Див. також Настільний теніс у Тернополі та Тернопільської області

Хід спортивних перетворень у Озерній

Спортивний стадіон до реконструкції

Спортивний стадіон після реконструкції

Підвал школи до реконструкції

Ті ж самі приміщення після «самовільної» реконструкції

 

Настільний теніс у Озерній Тернопільської області: 7 комментариев

 1. Аноним

  Интересный материал раскопали, никогда б не подумал что такое возможно. Сколько ж труда и финансовых ресурсов вложено, было б неплохо узнать. Этот пример надо показать всем. Особенно потрясли фото помещений как было и как сейчас. Действительно уникальный случай самоорганизации и пожертвования.

 2. Руслан

  Яке функціональне призначення примішення — довге, як коридор за стійками? Не можу зрозуміти.

 3. Тарас

  Якби ще вклалися в настільний теніс так як у бокс (судячи по фото рингу), то взагалі було б супер. Але це ж тільки початок мабуть, сподіваємось що через деякий час зможемо приізджати грати з Тернополя, де немає взагалі нормального залу. Може хоч тут, щось зроблять, бо в обласному центрі навряд. Тоді з гордістю будемо назад повертатись у село звідки вийшли всі.

 4. Дмитрий

  Тот зал, что на фото для настольного тенниса маловат. Да и плитка опасна для игр, наверное, проще и дешевле было б терафлекс положить, и дешевле эксплуатировать. Или там другой зал есть?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.