Підсумки 1 туру молодшої Дитячої ліги сезону 2023

У числі переможців – Київ та Умань!

З 28 по 30 квітня 2023 року відбувся перший тур Дитячої ліги України для спортсменів 2010 р.н. та молодших. Він проходив в спортивному залі Академії настільного тенісу Віктора Дідуха (Андріївка, Львівська область). На змагання прибули 28 команд хлопчиків та 17 – дівчат. Це близько 150 молодих учасників!

У цьому році наповненість Дитячої ліги наблизилася до довоєнного рівня. Кількість команд хлопців довелось обмежувати тридцять двома – так багато було бажаючих. Уже після заявлення декілька команд знялись через хвороби, на які багатою була нинішня весна, але решта юних тенісистів прибула і доволі успішно пройшла весь тур змагань. Було дуже помітно, що в багатьох областях України діти з задоволенням займаються настільним тенісом, прагнуть до підвищення свого рівня.

Головний суддя змагань Сергій Лімонов запропонував щільний графік змагань, який був успішно виконаний, і все турніри завершилися за 3 три дні, перший з яких був відбірковим. Поєдинки проходили на 9 столах. Всі умови змагань були чітко дотримані – світло, температура, вологість – усе було в нормі. Інфраструктура Академії дозволяла учасникам комфортно відчувати себе в Андріївці. Харчування, проживання в номерах відбувалося неподалік від спортивного залу, налагоджена робота транспорту до залізничної станції Красне та в готелі Буська.

 

Головний суддя змагань С.А. Лімонов

Учасники змагань

Цікавим був склад учасників. У мінікадетській лізі мало хто мав рейтинг України. Майже 60 відсотків хлопчачих команд прибули без рейтингу. У дівчат було тільки три рейтингованих команди із 17. Це означає, що молодша Дитяча ліга, є, дійсно, початковою в спортивній біографії сучасного тенісиста, хоча, можна вважати, буде і такий час, що доведеться започатковувати міні-мінікадетську Дитячу лігу – відсоток рейтингованих тенісистів також був доволі солідним.

Списки учасників

Результати

Повні та детальні результати на сайті ФНТУ (Лігас):                        Юнаки                Дівчата

Жеребкування

Хлопці

Серед лідерів змагань були київські спортсмени: Давид Дробов (рейтинг 14,4), Всеволод Гладенков (12,7), Тимур Чернов (11,5). Планувався, але не прибув киянин Артем Харчук (23,3). Високі позиці напередодні змагань посідали Олег Кісилейчук (16,7, Івано-Франківськ), Максим Павлюк (15,2, Харків). Рівень гри цих тенісистів набагато перевищує рівень своїх однолітків, і тому боротьба за перші призові місця в Дитячій лізі точилася навколо матчів за участю київських та івано-франківських команд.

Тренером, який привіз київську команду, був Дмитро Дробов, і ми його бачимо скрізь, на всіх змаганнях, які проходять в Україні. Це, дійсно, справжня тренерська активність, яка повинна бути у людини, націленої на високий кінцевий результат. Він встигає не тільки на внутрішні українські турніри, а й паралельно веде національну, кадетську, збірну України, проходить разом з нею всі закордонні турне. Нагадаємо, що саме під керівництвом Дмитра Дробова кадетська збірна України посіла друге місце на чемпіонаті Європи 2022 року! Див. Нагородження українців на ЮЧЄ-2022.

Івано-Франківськ був представлений командою, яку привіз Василь Верб’яний, і тут також можна відмітити підвищену активність цього тренера. З початком року він разом з своїми вихованцями бере участь в усіх масштабних заходах тенісного життя України, маючи тенісистів в різних вікових категоріях. У нього з’явилася велика група нових учнів. На цю Дитячу лігу він разом з Олегом Кісилейчуком, срібним призером чемпіонату України в команді, привіз й інших перспективних хлопців, а також залучив до команди харків’янина Максима Павлюка. Є в запасі у івано-франківців і Владислав Бідочко, бронзовий призер особистого заліку України, також учень Василя Верб’яного, але, можливо, вважається, що він переріс молодшу Дитячу лігу, і не був заявлений до команди.

Ще один заслужений тренер, який приїхав до Андріївки – це киянка Тетяна Борисівна Кокуніна. Вона є відомим спеціалістом в Україні з виховання тенісистів дитячо-юнацького віку. Багато її учнів ставало чемпіонами України, мають заслуги на міжнародних змаганнях. Одна із останніх – Анастасія Димитренко, яка в парі з Веронікою Матюніною, стали срібними призерками молодіжного чемпіонату Європи (квітень 2023 року)! Посилання: Історична медаль українок!  Останнім часом ми часто бачимо Тетяну Борисівну на дитячих змаганнях. Вона набрала нову групу перспективних київських дітей і обкатує їх на українських турнірах. На перший тур Дитячої ліги вона привезла своїх нових учнів, команду ДЮСШ-26 міста Києва: Тимура Чернова (2012 р.н., рейтинг 11,5), Івана Бура (2013 р.н, рейтинг 8,3) і Артема Ткача (2011 р.н.). Вони доволі успішно провели поєдинки проти старших за віком хлопців, але поки що не змогли пробитися до перших позицій за підсумками туру.

На третю сходинку потрапила команда із Черкаської області: «Динамо (Умань), ДЮСШ (Монастирище, Черкаська область)», яку привіз тренер: В. Швидкий,  Останнім часом молоді тенісисти Черкащини уявляють собою доволі грізну силу для лідерів змагань, і на останньому мінікадетському чемпіонаті вони разом з Києвом отримали бронзові нагороди в командному турнірі. Див. Результати мінікадетського чемпіонату України 2023 року

Таблички фіналів

Непогано виступили запорізькі тенісисти команди «ДЮСШ-4» (Стройоптом, тренери Тетяна Бганка, Марина Поваляєва, Світлана Братік). Запоріжці, хоч і не були на початку в числі лідерів, але відіграли турнір доволі успішно, посіли четверте місце, випередив деякі київські та черкаські команди. Команду привезла і займалася нею на турнірі Тетяна Бганка.

 • У підсумку перші три місця на першому турі в Андріївці розподілилися наступним чином:
 • 1 місце – ДЮСШ-23 «Ракетка» (Київ)
 • 2 місце – ОДЮСШ (Івано-Франківськ)
 • 3 місце – «Енергія» (Сміла), ДЮСШ (Косів), Кременчук.
 • Повні результати за кожний матч тут: Юнаки
Фото команд

Дівчата

У дівчат багато призерок нещодавнього мінікадетського чемпіонату України зібралося в одній команді – під офіційною назвою «Динамо (Умань), ДЮСШ-4 (Запоріжжя)». Склад команди: Дар’я Романова (бронзова медалістка ЧУ в парі), Тетяна Кишко (бронзова медалістка ЧУ в парі), Марія Дробова (бронзова медалістка ЧУ  в парі), Марія Гадзинська (бронзова призерка ЧУ  в складі Одеської області), Анастасія Омельчук (в числі 11 кращих тенісисток України в особистому розряді). Усі дівчата з різних міст України (Умань, Київ, Запоріжжя, Одеса), але команду вдалося зібрати та організувати на спільну перемогу тренеру з Умані Михайлу Джерелейко.

Головними претендентами проти «елітної» команди виступили рогатинські тенісистки – які нещодавно, на мінікадетському чемпіонаті України, посіли перше місце, виступаючи за Івано-Франківську область! Склад команди: Тетяна Пукало, Дарина Польчий, Наталя Тичківська, Катерина Оглоб’як (Богородчани), Ольга Борис. Лідером команди вважалася Тетяна Пукало (Рогатин, Івано-Франківська область), яка є срібною медалісткою мінікадетського чемпіонату України в особистому заліку. За віком, дівчата були дещо молодші, ніж представниці «Динамо (Умань), і це, можливо, не дало їм змоги посісти перше місце на цьому турі Дитячої ліги, де вони стали другими. Скоріш за усе, на другому етапі, протистояння між ними продовжиться, але рогатинським дівчатам слід посилити свою гру. На перший тур команду привіз та опікувався нею тренер Богдан Сенишин (Рогатин).

На третій сходинці за підсумками туру опинилися тенісистки із міста Красилів Хмельницької області – команда «Красилів-Star»: Каріна Дидюк, Марія Літвінчук, Софія Кузьміна (тренери: Віталій Терещук із Хмельницького та Артур Лопатнюк із Дніпра, тренер Софії Кузьміної). Дівчата активно тренуються, постійно їздять на всі змагання в Україні. Відповідно, тепер вони мають добрий результат – хмельничанки впевнено провели перший тур Ліги, перемогли всі команди, крім двох вище вказаних лідерів.

«Срібна» львівська команда, яка на чемпіонаті України по мінікадетах посіла друге місце, розділилася на дві команди, і, таким чином, розпорошила свої зусилля. У підсумку львів’янки посіли четверте місце. Склад команди: Анастасія Головко, Яна Гнатів, Діана Дідух. Тренери: М.М. Шацький, Богдан Васильків, Віктор Дідух. Усі дівчата 2012 р.н. і молодші, а це означає, що вони зараз працюють на перспективу і в наступному сезону стовідсотково опиняться в числі призерів. В іншій львівській команді виступили Вікторія Карагодін, Олена Староста, Христина Гнип, Каріна Гринчишин, але вони змогли тільки пробитися до першого фіналу.

 • Перші три місця у дівчат:
 • 1 місце – «Динамо» (Умань), ДЮСШ-4 (Запоріжжя)
 • 2 місце – СДЮСШОР (Рогатин), ДЮСШ (Богородчани)
 • 3 місце – «Красилів-Star» (Красилів Хмельницька область)
 • Усі результати тут: Дівчата
Таблички фіналів
Фото команд

Що стосується інших команд, то слід відмітити, що всі вони з задоволенням відіграли цей тур, спробували свої сили, надали можливість гравцям отримати велику змагальну практику. Жодна команда не поїхала раніше, як часом бувало іноді в довоєнний період. Усі використали на сто відсотків ці змагання для підвищення рівня тенісистів.

З нетерпінням чекаємо 18 травня, коли стартуватиме другий тур і відбудеться підбиття підсумків сезону!

Фото змагань
 • Матеріал підготував Андрій Лук’яненко
 • Фото і відео Андрій Лук’яненко
 • 04.05.2023

Резюме, коментарі, привітання із соцмереж

Підсумки 1 туру молодшої Дитячої ліги сезону 2023: 2 комментария

 1. Віктор

  Дякуємо за репортаж! Але виправте будь ласка Шевченків гай на Шевченків край. Запрошуємо Вас відвідати чудові місця, які звуть земля Тараса та Богдана на Черкащині або Шевченків край, де народився і вів свою діяльність Шевченко та Хмельницький!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.