Підсумки 1 туру старшої Дитячої ліги сезону 2023

У першому турі лідирували тенісисти Київа та Львівської області!

У цьому році все ж таки вирішили провести два тури Дитячої ліги сезону 2023 року. У минулому році через війну були скасовані останні тури як у старшій, так і у молодшій Лізі. Зараз, після тривалих консультацій з тренерами та після отримання відповідних дозволів, було прийнято рішення відновити Лігу. Для старших було дозволено брати участь тенісистам 2007 року народження, сформовані нові списки команд, залучені додаткові учасники. Бралася також до уваги сплата внесків на сезон 2021-2022 для тих, хто вже грав.

Змагання Дитячої ліги проходили в Академії настільного тенісу Віктора Дідуха з 6 по 9 квітня 2023 року (Андріївка, Львівська область). Головний суддя змагань – Лімонов Сергій Анатолійович.

Учасники Дитячої ліги сезону 2023

У змаганнях, крім кадетів, було дозволено виступати тенісистам 2007 р.н. та молодші. Усього до Академії настільного тенісу прибули 14 команд хлопців та 10 команд дівчат з різних областей України: Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей.

Не змогли приїхати через захворювання чернівецькі команди. Відбулося переформатування київських команд «Ракетка-1» і «Ракетка-2» в одну команду.

Кожен день турніру розпочинався з хвилини мовчання за загиблими у війні за незалежність України

Рівень гравців Ліги був достатньо високим. У змаганнях брали участь призери нещодавно проведеного кадетського чемпіонату України, а також призери мінікадетського чемпіонату України. Були діти, які приїхали із-за кордону, які там тренувалися в зарубіжних клубах. Проте були команди і гравці без рейтингу, які вирішили просто спробувати свої сили у боротьбі проти сильних суперників.

Планували, але не прибули за різними причинами такі сильні тенісисти як Назар Петух, Назарій Солодкий, Давид Дробов, Катерина Бондаренко, Юліана Гаврилюк.

С.А. Лімонов — головний суддя змагань професійно впорався з організацією туру

У старшій Лізі в період змагань кадетів взяли участь 17 чоловік мінікадетського віку та молодші. Див. також посилання на чемпіонати України 2023 року: Мінікадетський чемпіонат

Списки команд

Хід чемпіонату

Посилання на загальні підсумкові результати Ліги на сайті ФНТУ: Юнаки   Дівчата

Юнаки

Беззаперечну перевагу з самого початку мали команди, до складу яких долучилися призери нещодавнего кадетського чемпіонату України, а також кадети, які мали найбільший рейтинг у своїй віковій категорії та потрапили до шістнадцятки кращих гравців кадетського чемпіонату.

Див. Кадетський чемпіонат

Фото команд юнаків

У першу чергу це стосується команди «Академія настільного тенісу-1», до складу якої був залучений Вадим Солтис (Андріївка, рейтинг 38,9) – чемпіон України серед кадетів, бронзовий призер дорослого чемпіонату України в команді. Другим сильним гравцем тут вважався Олександр Даценко (рейтинг 40,7), третім – Дорін Вакараш (рейтинг 18,7). Тренер команди: Віктор Дідух. Усі вони брали участь на дорослому чемпіонаті України, який проходив у Києві у березні цього року. Див. про виступ львівської команди: Підсумки дорослого чемпіонату України.

Сильною за підбором гравців була й команда «Тайфун» (Умань). За неї виступили: Святослав Кочмар (Умань, рейтинг 28,5) – бронзовий призер чемпіонату України серед кадетів в парі; Євген Агапов (Одеса, рейтинг 29,7) – двічі бронзовий призер чемпіонату України серед кадетів в команді та в парі. Тренер команди: І.Ф. Чорнобаб. Тенісиста з Одеси Євгена Агапова підготував тренер Олексій Дегтярьов.

До основних претендентів на нагороди відносилися й дві київських команди: «Ракетка-1» і «ДЮСШ-26» (клуб «Лідер»).  У команді  «Ракетка-1» грали Артем Харчук, Ілля Поліщук,  Артем Денисюк – золоті та бронзові призери кадетського чемпіонату України в команді. Тренер команди: Д.О. Дробов.

За команду «ДЮСШ-26»  виступили Олексій Мусійчук, Кирило Туяхов – золоті призери того ж чемпіонату в команді. Тренер: Т.Б. Кокуніна. Беззаперечно, відсутність Назарія Солодкого – бронзового призера чемпіонату України серед кадетів в особистому розряді – сильно вплинула на загальний результат команди, який міг бути набагато кращим.

Лідери без особливих проблем пройшли відбірковий, груповий, етап, а потім, в першому фіналі, розіграли між собою всі верхні місця:

 • 1 місце – «Академія настільного тенісу-1» (Андріївка, Львівська область)
 • 2 місце – «Тайфун» (Умань)
 • 3 місце – «Ракетка-1» (Київ)
 • 4 місце – «ДЮСШ-26» (Київ)
Фото змагань хлопців

Непоганий результат отримала у підсумку також і команда «Академія настільного тенісу-2», де зосередилися гравці другої хвилі кадетського набору Віктора Дідуха: Максим Міліщук, Єгор Шульга, Остап Заблоцький. У них четвертий показник за очками, але місце вийшло п’ятим.

За результатами туру нагородження не було. Усі команди отримали тільки очки (бали), які підуть в обрахування загального місця за підсумками всього сезону (після другого туру).

Підсумкові таблички першого та другого фіналів

Дівчата

Перед початком тура найбільший спільний рейтинг у дівчат мали команди: «Ракетка-1 – ДЮСШ-21», «Атланта», «Берлікс», «СК Баланс». Тут були зібрані найбільш титуловані тенісистки.

Фото команд дівчат

Ракетка, ДЮСШ-21, Київ

Київська команда «Ракетка-1» була об’єднана з тенісистками ДЮСШ-21 і мала найвищий спільний рейтинг. До її складу увійшли: Ангеліна Плащинська (рейтинг 31, 2007 р.н.), яка нещодавно посіла 14 місце на дорослому чемпіонаті України; Аліна Оврях – бронзова призерка кадетського чемпіонату 2023 року в особистому розряді та в парі, золота медалістка у команді, 13-е місце на дорослому чемпіонаті України; Олександра Хрітіна – золота призерка того ж кадетського чемпіонату в команді, бронзова призерка у парі; Катерина Окіпнюк – також золота призерка в команді на кадетському чемпіонаті. Тренери команди: Д. Дробов, В. Окіпнюк.

Атланта

Сильною вважалася й збірна команда «Атланта» – друга за спільним рейтингом. У її складі були:

 • • Валерія Пономаренко (Харків, 2007 р.н.) – рейтинг 31,9, бронзова призерка ТОП-12 кадетів України у 2022 році, лідер команди, яка посіла перше місце за результатами першого туру Дитячої ліги сезону 2021-2022. Зараз живе та тренується у Штутгарті (Німеччина). В Україні перший тренер – Віктор Галич;
 • • Ксенія Тимченко (Дніпро, 2007 р.н.) – рейтинг 22,8. Срібна призерка в команді чемпіонату України серед кадетів 2021 року. Була у складі «золотої» команди від Харкова Дитячої ліги сезону 2021-2022, де грала разом з Валерією Пономаренко. Тренується у місті Дніпро. Тренер – Ірина Лобова.
 • • Ольга Зарубіна (Вознесенськ, Миколаївська область) – рейтинг 24,1, 2008 р.н. Кадетка, учасниця нещодавнього кадетського чемпіонату України, де потрапила до числа найкращих 10 дівчат України. Срібна призерка у парі на чемпіонаті України 2021 року серед кадетів. Живе і тренується у Вознесенську. Тренер – Максим Зарубін. Ольга Зарубіна – лідер команди «Херсон», яка приймала участь у недограному сезоні Дитячої ліги 2021-2022 року.
 • • Тетяна Пукало (Рогатин, Івано-Франківська область) – рейтинг 22,4, одна з найбільш титулованих мінікадеток України (2010 р.н.!!), срібна призерка мінікадетського чемпіонату України 2023 року, золота медалістка командного заліку цього ж чемпіонату, призерка міжнародних турнірів. Тренери Тетяни: Т.О. Кузнєцова, Б. Сенишин.

Берлікс

Команда «Берлікс» –  це команда, яка зібрана з гравців двох команд минулого сезону, з тих, хто прагнув до отримання найвищого місця.  Див. сезон 2021-2022. Тепер це змішаний колектив на чолі з тренером Олександром Тітусом, і до його складу увійшли:

 • • Ганна Тітус (Могилів-Подільський, Вінницька область) – рейтинг 25,9, бронзова призерка мінікадетського чемпіонату України 2021 року, входить у число 16 кращих кадеток України за підсумками кадетського чемпіонату України 2023 року в особистому розряді, срібна призерка цього ж чемпіонату в парі.
 • • Марія Демчук (Заліщики, Тернопільська область) – рейтинг 24,1, бронзова призерка у парі кадетського чемпіонату України 2021 року. Зараз вона вже юніорка, але, враховуючи воєнні обставини в Україні, тим тенісистам, хто брав участь у недограному передвоєнному сезоні Дитячої ліги, дозволили виступати і на цьому турі.
 • • Людмила Павлюк (Богородчани, Івано-Франківська область) – рейтинг 21,2. Успішно виступала в мінікадетському віці, є бронзовою призеркою мінікадетського чемпіонату України 2017 року. У сезоні 2017-2018 була срібною призеркою в Дитячій лізі у складі команди ДЮСШ Богородчани Івано-Франківської області. Найголовніше її досягнення – золота медаль в парі на Всесвітніх іграх школярів (2021 рік, Сербія) та бронзова медаль на цих же іграх в індивідуальному розряді.
 • • Богдана Заблоцька (Жовква, Львівська область) – рейтинг 6,1, призерка змагань у своїй віковій категорії на «Кубку Строкатова-2017», переможниця чемпіонату міста Чернівці 2018, золота медалістка дитячого турніру у місті Краснік (Польща) у 2020 році.

Баланс

Потужно на першому турі виступила команда «Баланс» (Дніпро). Через хворобу не змогли взяти участь дві дніпрянські тенісистки, і тому Поліні Пащенко і Кірі Полтавчено довелось удвох тягнути все навантаження турніру. Вони виграли усі матчі, крім поєдинків з лідерами турніру, і тому посіли тільки 4 місце. Поліна Пащенко і Кіра Полтавченко (тренер С. Бондарєв) останнім часом доволі швидко прогресують у майстерності. На нещодавньому кадетському чемпіонаті, який також проходив тут, в Андріївці, Поліна Пащенко та Кіра Полтавченко стали срібними призерками в команді, а Поліна Пащенко, крім того, виборола золоту медаль й у міксті.

Представники цих вищеперелічених команд вдало пройшли перший тур і посіли наступні місця:

 • 1 місце –  «Ракетка-1 – ДЮСШ-21»,
 • 2 місце – «Берлікс»
 • 3 місце – «Атланта»
 • 4 місце – «Баланс»
Таблички першого та другого фіналів

Не зважаючи на те, що київська команда «Ракетка» обіграла майже всіх своїх опонентів з рахунком 3:0, другий тур очікується ще більш напруженим. Скоріш за усе, інші команди «підтягнуться» і стануть більш сильними суперниками для киян. Конкуренція зростає, і це є головною метою Дитячої ліги ФНТУ, яка спонукає спортсменів до розвитку.

Фото зі змагань дівчат

Привітання, резюме, коментарі із соцмереж

Підсумки 1 туру старшої Дитячої ліги сезону 2023: 2 комментария

  1. admin Автор записи

   да, дякую за підказку! Я бачу у списках її рік також спочатку неправильно написали. Це перші списки. Потім були відкоректовані.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.