Чемпіонами України стали представники Києва, Дніпра, Сєвєродонецька, Одеси, Закарпаття!
Підійшов до завершення крупний турнір з настільного тенісу – чемпіонат України серед кадетів (гравців 2006 р.н. та молодші). Він проходив у Запоріжжі, в приміщенні спортивного клубу «Хорт», в період з 18 по 21 березня 2021 року. Головний суддя змагань – Войтехова Марія. Безумовно, турнір великий за масштабом і корисний в плані підготовки кращих українських тенісистів. Представництво від міст і областей було доволі широким. Приїхало 140 чоловік. Майже усюди тренуються талановиті кадети, які прийняли рішення помірятися силами зі своїми однолітками.
Однак рівень підготовки юних спортсменів значно відрізняється в різних містах і областях. Безсумнівними лідерами виступають представники Києва, Дніпра, Сєвєродонецьку, Одеси. На даний момент тут підготовлені чемпіони, які повели між собою спір за медалі. Високу тренованість продемонстрував також спортсмен із Закарпаття – Михайло Ловга (Свалява), який займається під керівництвом Віктора Дідуха, нашого відомого паралімпійського чемпіона, який є керівником академії настільного тенісу у Львівської області (Мармузовичи).
Кадетський чемпіонат у Запоріжжі став прямим продовженням боротьби, яка розгорнулася ще місяць тому – на турнірах ТОП-12 серед кадетів, які проходили у Києві (для дівчат) та Дніпрі (для хлопців). Матеріал з висвітленням подій знаходиться ТУТ.
Відео спортивного клубу «Хорт»
Але й до ТОПів була боротьба між лідерами настільного тенісу, яка розпочалася ще на зборах кадетів у Чернігові (хлопці) у 2020 році. Ми тепер є свідками того, що, по меншій мірі, десять кадетів країни постійно змагаються між собою, періодично змінюючи свої результати. Ось це й є верхівка сучасної кадетської еліти, яка впевнено крокує до національної збірної України: Пилип Колойденко, Михайло Ловга, Назар Петух, Ярослав Кравець, Ілля Голодюк, Олег Реготун, Назар Солодкий, Леонід Якимчук, Алі-Афсар Юнусов, Богдан Лінський. Причому, слід відмітити, що, практично, усі кадети є молодшими, ніж 2006 р.н. (крім Пилипа Колойденка і Олега Реготуна). Це означає, що наступного року вони знов будуть змагатися між собою на кадетській першості.
Див. також Результати ЧУ кадетів 2020 року
У дівчат кращими, тобто тими, що грали на ТОП-12 були: Вероніка Матюніна, Ольга Понько, Софія Шередега, Анастасія Хачатурова, Вероніка Василенко, Дар’я Ковальова, Анна Ржевська, Вікторія Шевчук, Ганна Сирота, Марія Боднар. У лютому до них були приєднані також Ангеліна Плащинська (Київ) і Олександра Новохацька (Луцьк). Але, зараз, у березні, вони не прибули на чемпіонат, що, можливо, сталося через захворювання. Слідує відмітити, що багато сильних тенісисток було саме 2006 року народження. Тобто це їх чемпіонат, і наступного року вони вже стають шістнадцятирічними гравцями (юніорами) та тому перейдуть до старшої вікової категорії.
Відео матчу за перше місце
У цьому році вони й були основними претендентами на нагороди чемпіонату, і, за суттю, крім них, ніхто більш і не потрапив до колу нагороджених, хоча були деякі виключення у командному розряді, де разом з лідерами в однієї команді опинилися і менш відомі тенісисти.
Доволі великою була частка тенісистів, які не могли претендувати на нагороди. Розрахунок їх наставників був нескладним: надати можливість награтися своїм підопічним, а при можливості – підняти рейтинг, що також є немаловажним моментом у підготовці спортсменів-тенісистів. Багато дітей з великим задоволенням відіграли турнір, прийняли участь в різних видах змагань, і це, безсумнівно, було корисно для них. Хто його знає: настільний теніс має немало прикладів стрімких зльотів. Нібито, середнячок, а буває таке, що гравець якимсь дивом сильно додає у майстерності… Кількість переходить до якості…
Результати змагань
- Усі результати і списки на сайті ФНТУ на сайті Ігоря Палагути
- Усі фото від Олександра Мініна ТУТ
Командний розряд, юнаки
У Дніпрі зібрана зараз хороша компанія сильних кадетів. Хоч вони приїхали з різних інших областей, але, зрозуміло, що хлопці старанно займаються під егідою С.Ж. Коркіна, тому що на даний час це училище поки що є однім із кращих у нашій країні. Найчастіше на змаганнях ми бачимо з вихованцями від Дніпра тренера Максима Черепніна. Але, відомо, що, крім С.Ж. Коркіна, з юними тенісистами працює також Артур Лопатнюк (чи, може, тільки з дівчатами). Дніпряне – непогані бійці, і тут, у Запоріжжі, вони добилися золота в команді, впевнено обігравши послідовно харків’ян, киян і одеситів. Одеситів, до речі, – 3:1, де «під роздачу» потрапив і Пилип Колойденко.
Третє місце вибороли кияни. У них склад виявився дещо сильнішим, ніж у інших претендентів на бронзу – волинян. Лідери команди – Ярослав Кравець і Назарій Солодкий – зробили усе можливе для отримання високого результату.
Призери команд хлопців
- 1 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Петух Назар, Юнусов Алі-Афсар, Реготун Олег, Лінський Богдан, Гавришко Олег.
- 2 місце – Одеська область. Склад команди: Колойденко Пилип, Якимчук Леонід, Чмихаленко Ярослав.
- 3 місце – Київ-1. Склад команди: Кравець Ярослав, Солодкий Назар, Запорожець Микита, Кунда Андрій, Хмельовський Олександр.
- .
Командний розряд, дівчата
У дівчат в командах невелика несподіванка. Золото, яке планувалось більше для сєвєродончанок, забрали киянки. Вирішальна битва завершилася з рахунком 3:2 на користь Києва, і тут головне значення мали зустрічі Софії Шередеги проти Анастасії Хачатурової і Ольги Понько. Виграй Софія будь-яку з них, золото поїхало б до Сєвєродонецьку… Цікаво, що обидва матчі завершилися 2:3, і Софія боролася, як лев, але передужати киянок не вдалося. Київські дівчата зіграли дуже вдало і були до того ж на голову вище, ніж інші претенденти на призи.
Бронзові нагороди по праву дісталися херсонським тенісисткам. Вони пройшли по іншій гілці і тому не зустрілися ані з одеситками, ані з дніпрянками. На своєму шляху вони обіграли доволі сильних харків’янок, і вже в півфіналі поступилися Києву-1. У матчі за бронзові нагороди вони перемогли Київ-2 (рахунок 3:0). Шевчук Вікторія, Гордієць Маргарита постійно виступають за команду Суперліги України «Аделаїда-2» (Херсон). Тренер Юлія Сініцина, яка привезла їх на кадетський чемпіонат, сама у минулому успішний гравець Суперліги. Вважаю, що у цих дівчат є хороші перспективи на юніорський період, кадетський же етап для них завершений… Вони і так зробили для свого вчилища дуже добрий подарунок, встигнувши «під занавіс» здобути медалі чемпіонату України.
Призери команд дівчат
- 1 місце – Київ-1. Склад команди: Понько Ольга, Хачатурова Анастасія, Ржевська Анна, Боднар Марія, Оврях Аліна.
- 2 місце – Луганська область. Склад команди: Матюніна Вероніка, Шередега Софія, Чернявська Олена, Афанасьєвська Віолетта.
- 3 місце – Херсонська область. Склад команди: Шевчук Вікторія, Гордієць Маргарита, Валова Ельза, Кавлусенко Марія.
Парний розряд
У парах, як завжди, всі перемішалися. Принцип «рідної команди» відійшов на другий план. Більш-менш вірними своєму місту залишилися тільки сєвєродонецькі і київські тенісистки. Хлопці та решта дівчат розпочали пошуки «щасливого» партнера в інших містах. Колишні «вороги» стали тимчасовими друзями: Одеса подружилася з Луцьком, Київ з Одесою, і ще один Київ зі Свалявою (чит. з Львівською областю). У дівчат киянка Василенко прийшлась по душі для криворижанки Дар’ї Ковальової, хоча у них і раніш були такі спроби об’єднання.
У хлопців найкращий результат видала пара Ярослав Кравець (Київ) і Михайло Ловга (Свалява). Вони обіграли усіх, в тому числі грізного Пилипа Колойденко «сотоварищи».
У дівчат подібний високий результат показали киянки Оля Понько і Настя Хачатурова. Знов була «битва століття» — Київ проти Сєвєродонецьку, і знов підсумок зустрічі висів на волосинці. Результат 3:2 на користь киянок підтверджує, що тут не було абсолютної переваги, і все залежало від різних випадковостей. Обидві пари дуже сильні, і проти них навряд чи міг встояти будь-хто інший на чемпіонаті.
Бронзові призерки у дівчат – Вероніка Василенко і Дар’я Ковальова – відіграли добре, продемонстрували злагоджену, колективну гру. Вероніка – лояльна до усіх партнерів. Мені подобається, що вона ніколи не винить свою товаришку, а намагається якомога краще відіграти свій м’яч. Для пари це дуже корисна партнерська властивість. Саме ця дружність і допомогла їм обіграти старших і супердосвідчених тенісисток із Херсону в боротьбі за бронзові нагороди (рахунок також 3:2!).
Мікст тільки в деяких нюансах змінив підсумки парних змагань. Більшість їх призерів стали володарями також і в змішаному виді програми. Кращого результату добилися Михайло Ловга і Вероніка Матюніна.
Призери, пари, юнаки
- 1 місце – Кравець Ярослав (Київ), Ловга Михайло (Свалява)
- 2 місце – Голодюк Ілля (Луцьк), Колойденко Пилип (Одеса)
- 3 місце – Солодкий Назар (Київ), Якимчук Леонід (Одеса)
Пари, дівчата
- 1 місце – Понько Ольга (Київ), Хачатурова Анастасія (Київ)
- 2 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк), Шередега Софія (Сєвєродонецьк)
- 3 місце – Василенко Вероніка (Київ), Ковальова Дар’я (Кривий Ріг)
Пари, мікст
- 1 місце – Ловга Михайло (Свалява), Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
- 2 місце – Колойденко Пилип (Одеса), Хачатурова Анастасія (Київ)
- 3 місце – Реготун Олег (Дніпро), Шередега Софія (Сєвєродонецьк)
Особистий розряд
Особистий розряд, юнаки
У хлопців, безсумнівно, головну увагу на себе звернув Пилип Колойденко із Одеси. Він раніше не був відомим в ході свого мінікадетського становлення (і навіть більшої частини кадетського) і десь там в Одесі зростав собі вдалі від прискіпливих очей. Але останнім часом Пилип «вистрілив» і відразу став на один високий рівень з найвідомішими кадетами. Практично, ми с нуля отримали потужного тенісиста, у якого попереду райдужне майбутнє. Саме Пилип, як тепер зрозуміло, має такі неординарні фізичні та психологічні якості, які дозволяють йому мати успіх в зустрічах з найсильнішими суперниками. А підібрати гравця за такими якостями – непросте завдання. Зрозуміло, що і кількість тренувань, які він мусить проходить, повинно бути немалим. Статус кадета спонукає його тренуватися ще більше. Вважаю, ті завдання, які ставить перед собою його тренер (зараз його наставником є Сергій Ретинський), повинні знайти відклик не тільки в одеського спортивного керівництва, а й у спортивного керівництва країни, бо такі спортсмени не народжуються у нас щоденно. Підтримати тренера, підтримати Пилипа – для цього необхідно зробити, в першу чергу, все можливо для їх спарингів за кордоном, з найсильнішими ровесниками.
Сильно провів чемпіонат Михайло Ловга із Сваляви. Як відомо, його тренує Віктор Дідух, і, зрозуміло, що Михайло немало відпрацьовує завдань на тренуванні. Непогане ігрове навантаження він має, виступаючи за команду вищої ліги України «Бранд майстер-2» (Київ). У Михайла свій шлях до чемпіонських вершин, і це також дуже трудовий путь. Його треба витримати, віддавати усі сили для підвищення свого рівня. У Михайла, як для тенісиста, непогані фізичні якості, але він не витримує протистояння з Пилипом Колойденком… Невідомо, у чому полягає основна причина, але у такому віці будь-який нюанс може мати велике значення. Михайлу слід продовжувати напружено тренуватися, підвищувати свої ігрові кондиції.
Призери у хлопців
- 1 місце – Колойденко Пилип (Одеса)
- 2 місце – Ловга Михайло (Свалява)
- 3 місце – Петух Назар (Дніпро)
Особистий розряд, дівчата
У дівчат, безумовно, кращою залишається Вероніка Матюніна із Сєвєродонецька. Вона дуже багато пройшла різного роду змагань, турнірів, зборів, які надали для неї той безцінний досвід, який тепер допомагає для неї обігравати будь-якого українського юного тенісиста. Її батьки взяли на себе левову частку розходів з підготовки та екіпірування тенісиста, і тільки в останні декілька років держава нарешті також включилася у цей процес. Так, Вероніка це гравець, якого необхідно підтримувати, створювати умови для її виступів для кордоном, де б вона мала змогу суперничати з кращими зарубіжними кадетами. Будемо сподіватися, що вона витягне це навантаження. Відомо, що закордонні фахівці не сплять і не почивають на лаврах. Перегнати їх – архіскладне завдання, яке важкою ношею лежить тепер на тренері Олександрі Мініні. Чи мають сєвєродончане ті методики, які допоможуть успішно підготуватися до кадетського чемпіонату Європи? Хочеться вірити, що це саме так. В липні вже розпочинаються головні старти кадетів континенту.
Поступово наздоганяє Вероніку ще одна сєвєродонецька тенісистка – Софія Шередега. Зрозуміло, що Софія значно додала у майстерності в останній час. І якщо брати її і Настю Хачатурову, то відомо, що Настя була декілька років назад на голову вище Софії. Зараз це вже тенісистки одного рівня. Процес продовжується, і радує те, що обидві школи настільного тенісу не стоять на місці. Конкуренція змушує їх активно розвиватися і підвищувати клас своїх вихованців. Софія Шередега змінилися сильно і в психологічному плані. Ще три-чотири роки тому в її очах було більше скепсису і навіть песимізму. Тепер же ми бачимо перед собою зовсім іншу людину, бійця, яка готова віддати усі сили для перемоги.
Оля Понько – ще одна зростаюча зірочка, тільки з Києва. Вона дуже успішно відіграла цей чемпіонат. Друге місце в особистому заліку, і це при тому, що вона молодша – 2007 року народження. Так, Понько, безсумнівно, прогресує, і це заслуга не тільки особисто її, але й тренерів, які мають непоганий досвід виховання подібних тенісистів. Тут щасливо поєдналися дві гілки – тренери, які хочуть і можуть готувати класних спортсменів, і сам спортсмен, який хоче тренуватися і досягати найвищих результатів. А ще слід добавити батьків, які роблять усе можливе, щоб підтримати тренувальний процес. Погодьтесь, в наш час, дуже нечасто трапляється таке, щоб ці гілки гармонійно поєднувалися в одному пориві!
Будемо сподіватися на те, що Ольга не зупиниться на досягнутому. Її високі результати в Україні вже «замалі» для неї. Їй необхідно виходити на європейський рівень і всю свою систему підготовки перебудовувати під зарубіжні стандарти. Потрібні хороші спаринги, потрібна методична допомога. Хотілося, щоб у першу чергу з Олею позаймалася Маргарита Песоцька, також киянка… Чи можливий такий варіант хоча б раз у тиждень? Маргарита – це гравець вищого рівня і який досяг усього у своєму кар’єрному зростанні завдяки тільки собі та свому тренеру Маргариті Песоцькій-старшій… Чи не змогла б вона передати частку свого досвіду для нової зірочці? Самотужні варіанти тренувань не дадуть швидкого зростання, потрібна також і стороння професійна допомога…
Непогано виступили ще дві молодих спортсменки (2008 р.н.). Це Дар’я Ковальова (Кривий Ріг) і Вероніка Василенко (Київ). Вони на рівних зіграли з більш досвідченими тенісистками, продемонстрували сильну гру. Так, це дівчата, на яких також потрібно орієнтуватися при формуванні національної збірної. При такому відношенню до тренувань вони можуть у майбутньому показати ще більш кращі результати. Конечно, вони поки що ідуть у «другому» ешелоні після Матюніної, Хачатурової і Шередеги, але їх перспективи також дуже і дуже сприятливі.
Призери у дівчат
- 1 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
- 2 місце – Понько Ольга (Київ)
- 3 місце – Шередега Софія (Сєвєродонецьк)
Підсумки
Взагалі кадетський чемпіонат 2021 року дуже обнадіяв… Виявилося, що ціла когорта сильних кадетів, не тільки активно тренується, а й прагне досягти якомога кращого результату. Низка спортивних шкіл і тренерів виношує амбіційні плани. Конкуренція сприяє загальному покращенню результату, і видно, що місця кадетів не є остаточними. Можливо, наступні змагання продемонструють нову зміну лідерів, і це буде природним результатом. За таким суперництвом можна очікувати будь-що. Це свіжий струмінь, який розвиває загалом наш настільний теніс. З’явилася купа юних тенісистів, яким потрібна більш висока методична підтримка. Неможна кидати напризволяще цих спортсменів. Це і є наше те майбутнє, на яке ми давно очікуємо на сучасних міжнародних змаганнях.
НагородженняНаграждение, відео, лічка і пари ТУТ (посилання робоче, але саме відео чомусь не вставляється на сайт)
Дякую за матеріал! Як завжди, оперативно, цікаво з фото і підписами!
Вважаю, ті завдання, які ставить перед собою його тренер – Сергій Ретинський, повинні знайти відклик не тільки в одеського спортивного керівництва, а й в к е р і в н и ц т в а к р а ї н и, бо такі спортсмени не народжуються у нас щоденно.
Считаете, что Зеленскому и Шмыгалю занятся бпльше нечем?)
чем покупать куртки себе по 600 тыс. гривен, то могли оплатить пару поездок в Хорватию, например. Для юных теннисистов.
Съездить то в Хорватию можно, но когда там будут ближайшие турниры, до конца не понятно.
А зачем Понько заниматься именно с Песоцкой,чем её,например, Димитренко не устраевает?
Димитренко сама бы позанималась с удовольствием с Песоцкой…
Ещё в подборку стоит добавить пост Минина о турнире и не только.
можете дать ссылку? я наверное упустил этот пост
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3757697764350243&id=100003301709183&__cft__%5B0%5D=AZVPkaNDcGlZS7ufMiU8o7yHlF6wH4D4_dHLXt3RSfAFujcD9bQVKLx0SHRO87uYrgjExJ5cRSzQXEC-L5BVXX7SrUUpxB2-jSuNCrBhxsi3QcG5goPX0zVoyrf7xrR8lde0Ak8FrhAZVMtFPjGtkEVRW5EoCi8pA6gf2cLpbVfR2jLyPSBnd9baXR7Ibo4Kuyk1M4SOnZdoZsQDCp9ThKjBfTX0NLHbqf1cPMDVy1p4Pg&__tn__=-UC%2CP-R
В клубе «лидер», кроме Димитренко, есть и много других хороших теннисисток, которым О.Понько пока уступает в игре, например: Выдрученко, Пентюк, Хачатурова и т.д..
их всех нужно объединить по руководством профессионала. Если мы хотим быстрее, то лучше сделать так
А семейство Кокуниных и Шаблиста чем не устраивают?
семейство Кокуниных и Ольга Вадимовна меня устраивают. Но хотел бы глянуть живьем на их хотя бы одну кадетскую тренировку европейского уровня. Просто чтобы понять, что это такое — подготовка кадета до чемпионата Европы по-киевски.
вот например Минин выкладывает свое ЕЖЕДНЕВНОЕ видео утренних тренировок. Мы спим, а девочки в 7 утра уже у него прыгают. Они просто умирают на тренировках… Это очень тяжело, нагрузка. Но я вижу этот процесс. Я думаю, что и результаты тут будут.
Было бы интересно взглянуть….это же не секретная информация….наверное😂.
Нельзя. Северодонецкие увидят и будут ещё больше обижать)
Только Выдрученко сильнее, с остальными обоими на равных.
Интересно, кто привёз команду Донецкой области? Ребята выступили довольно достойно, и это совершенно новые фамилии! Петух и Реготун из Донецкой, но теперь они за Днепр. Вместо них появились хорошие, новые, ребята! Кто тренер?
Как можно по игре УСТУПАЯ на ТОП 12 по юниорам занять 5 место а оставить Шередегу Пентюк Хачатурову на 7 8 9 местах . Напоминаю — игра по кругу . А теперь на ЧУ 2006 занять 2 место , оставив Шередегу и Хачатурову на 3 и 4 месте . И теперь иметь рейтинг на порядок выше подруг по кадетской сборной . На даный момент Понько по результату и по игре номер 2 в кадетской сборной . При том , что она почти 2008 г. р ( не хватило каких — то 40 дней ) .
Да написал человек не подумав, с кем не бывает.
Почти не считается, к сожалению…. 2007 есть 2007 и считать дни до 2008… глупо просто! Многим 2-х дней не хватает до 2008 и что об это постоянно нужно вспоминать?)
Речь о том, что кроме Песоцкой есть много игроков в своём же клубе, до которых ещё нужно расти…вот и всё!
А можно фамилии этих многих игроков до которых еще нужно расти?
А Ольга — молодчина, сильно прибавила.