Чемпіонат України серед дорослих, а точніше – його фінальна частина – відбувся у Чернігові в період з 28 лютого по 1 березня 2020 року. Спортсменів приймав спорткомплекс «Хімік-Чернігів». Відповідно до умов змагань, прибули 32 чоловіки і 32 жінки, які пройшли відбір у областях, або були допущені, відповідно до рейтингу України. Нагороди розігрувалися у особистому та парному розрядах (плюс мікст). Уперше за останні роки не проводилися командні турніри. Головний суддя змагань – Білащенко І.М., головний секретар – Кирієнко Ф.В.
Див. результати ЧУ минулих років
Нова формула чемпіонату
Уперше чемпіонат України пройшов за новою формулою. Вона складалася з двох етапів: відбору у регіонах і фінальної частини. За рейтингом ФНТУ, були запрошені до змагань: Коу Лей (Донецьк), Прищепа Євген (Київ), Жмуденко Ярослав (Київ), Єфімов Віктор (Чернігів), Писар Дмитро (Київ), Дідух Олександр (Львів), Катков Іван (Полтава) Скок Павло (Коростишів). Серед жінок: Песоцька Маргарита (Київ), Гапонова Ганна (Харків), Біленко Тетяна (Харків), Братейко Соломія (Львів), Новікова Зоя (Дніпро), Моцик Ірина (Львів), Васильєва (Созонюк) Євгенія (Київ), Алєксєєнко Наталія (Київ).
Однак не всі топові тенісисти змогли прибути на головний турнір України (за поважними причинами), і це, безперечно, значно збіднило рівень змагань. У чоловіків із ТОП-10 не було Віктора Єфімова, Івана Каткоав; у жінок – Маргарити Пєсоцької, Ганни Гапонової, Зої Новікової, Ірини Моцик, Наталі Алєксєєнко. Їх місця зайняли представники регіонів, а також талановита молодь із юнацької збірної України.
Наскільки оправдана нова формула чемпіонату України для дорослих, важко сказати. З одного боку, якість складу учасників дещо підвисилася, з іншого – області не відправили свої команди на чемпіонат, а значить, вищий настільний теніс України певним чином «відгородився» від регіонів. Відбори в зонах показали, що тут переважно зібралися ті тенісисти, які проживали у центрах цих зон. Мало знайшлось бажаючих за свій рахунок їхати багато кілометрів до місць зональних змагань. Наприклад, в Західній зоні, яка проводилася у Львові, не було жодного учасника із Закарпаття, Івано-Франківщини, Чернівців, Рівненської та Тернопільської області. Східна зона знадобилася тільки сумчанам і ще Олександру Мініну із Сєвєродонецька. Тут не було жодного представника Донецької й Харківської областей. Із представників Вінницької області був тільки один (у Південній зоні), Черкаської області – один (у Західній зоні). Не знайшов жодного полтавчанина… В інших зонах приблизна така ж ситуація.
Більш детально див. на сайті ligas.io Попередні етапи Чемпіонату України 2020 року.
Висновок: любительський настільний теніс зробив крок назад… 🙁 Периферія відсторонилася від центру….
Вважаю, що чемпіонат України знаходиться на роздоріжжі: або в подальшому це будуть тільки елітні змагання, як і зараз, або треба буде робити додатковий командний турнір для областей саме для рівня любителів. Тут, безсумнівно, керівництву ФНТУ слід буде нарешті обирати, що для них важливіше: спортсмени-професіонали або любителі. 🙂
Учасники змагань
Практично усі учасники фінального етапу в Чернігові, за невеликим виключенням, – це члени національної збірної України сучасного зразку або минулих років. Тобто ті спортсмени, які пройшли дуже добрий вишкіл під керівництвом кращих тренерів України, є учасниками міжнародних турнірів та чемпіонатів. Багато було тенісистів кадетського та юнацького віку: у чоловіків – 16 спортсменів (50%), у жінок – 22 (69%). Практично усі вони є членами відповідних збірних України та знаходяться у резерві національної збірної. Наймолодша учасниця – киянка Оля Понько (12 років), член мінікадетської збірної України, призерка ТОП-14 Європи серед мінікадетів.
Фото відкриття
Результати змагань
- Повні результати чемпіонату України серед дорослих: сайт ligas.io сайт ua-tabletennis
- Фото змагань: альбом Олександра Мініна
- Відео змагань: сторінка ФНТУ на Фейсбуці
Індивідуальні змагання
Зрозуміло, що основа битва за медалі точилася між топовими тенісистами, однак і деякі молоді тенісисти дуже вдало показали себе, гідно зіграли з найсильнішими тенісистами країни.
Чемпіонат України є відбором до складу національної збірної і трампліном для участі у міжнародних турнірах. Однак на цьому чемпіонаті особливих див не трапилося. П’єдестал призерів зайняли ті ж самі тенісисти, які вже є членами національної збірної. Єдине, що відбулося, це невелика перестановка на сходинках. Тетяна Біленко уступила пальму першості для Соломії Братейко, а Коу Лей – Євгену Прищепі. Вони багато не втратили, враховуючи, що і так є найтитулованішими чемпіонами України. Коу Лей отримував це звання 10 разів. Тетяна Біленко – сім! Прийшов час надати можливості вигравати й іншим.
Див. теги сайту «Наш теніс»: Тетяна Біленко Коу Лей
При цьому слід відмітити, що Соломія Братейко отримує двічі поспіль звання чемпіонки України. Також саме досягнення вона мала й у минулому році. Див. Підсумки чемпіонату України 2019 року.
Можна сказати, битва титанів була у зустрічі давніх суперників – Дмитра Писаря і Олександра Дідуха. У ній переміг з рахунком 4:3 (!) переміг Дмитро Писар. У ще в одному такому ключовому матчі, але тільки у півфіналі, – між Євгеном Прищепою та Ярославом Жмуденко – переміг Ярослав (4:3). Нещодавно вони в особистій зустрічі грали між собою на відкритому чемпіонаті Португалії, і тут переміг Євген Прищепа, який добився срібної нагороди. Див. Серебряная медаль украинца на мировом туре в Португалии!
- .
- Див. відео фіналу чоловіків на Фейсбуку (приблизно з відмітки 1 год. 05 хв.)
- Див. відео фіналу жінок на Фейсбуку (приблизно з відмітки 2 години 08 хв)
- .
- Призери особистого розряду у чоловіків
- 1 місце – Ярослав Жмуденко (Київ)
- 2 місце – Коу Лей (Донецьк)
- 3 місце – Євген Прищепа (Київ)
- Призери особистого розряду у жінок
- 1 місце – Соломія Братейко (Львів)
- 2 місце – Тетяна Біленко (Харків)
- 3 місце – Анастасія Димитренко (Київ)
Безперечно заслуговують особливої шани молоді учасниці змагань, які добилися призових місць у особистому заліку. Це – Соломія Братейко (1997 р.н.) і Анастасія Димитренко (2002 р.н.). Ми вже давно дивимося на них, як на майбутнє нашої збірної, радіємо їх успіхам на міжнародній арені.
Див. теги сайту «Наш теніс»: Соломія Братейко Анастасія Димитренко
Дійшли до чвертьфіналу ще дві юних учасниці – Вероніка Матюніна (2006 р.н.) і Іоланта Євтодій (2004 р.н.). це вже, можна сказати, наступний ешелон перспективних тенісисток, які зможуть в майбутньому гідно захищати честь України на міжнародних змаганнях. Вони вже зараз показують свою силу, добиваються відмінних результатів у Європі. Див. про дівчат: Polish Junior & Cadet Open.
Вероніка Матюніна на цьому чемпіонаті виконала норму майстра спорту, досягши рейтингу 60,1 (при вазі більше 40). Вітаємо юну тенісистку з цим успіхом, бажаємо їй подальших перемог! Мало хто у нас ставав майстром спорту в цьому віці за рейтингом, долаючи численні сходинки республіканських турнірів. Крім того, буквально, два тижні тому, Вероніка отримала бронзову медаль європейського ґатунку, у складі кадетської збірної України. Див.: Українська кадетська команда завоювала медаль престижного міжнародного турніру! Поступово наші маленькі дівчата наздоганяють дорослих тенісисток. У хлопців Микита Завада (2005 р.н.) зайняв високе для такого віку 12 місце (дійшов до 1/8 фіналу, де зустрівся з Коу Леем! 🙂 ).
Усі місця особистого заліку
Місце | Чоловіки | Жінки |
|
|
|
Парний розряд
Парний розряд приніс більше несподіванок, ніж індивідуальний. Тут на п’єдесталі пошани ми бачимо різноманіття різних тенісних шкіл. Завоювали по дві медалі різного ґатунку Євген Прищепа, Антон Лімонов, Дмитро Писар, Тетяна Біленко, Ганна Фарладанська.
Звернув на себе увагу дует юніорів у складі Андрія Гребенюка (2003 р.н.) і Антона Лімонова (2001 р.н.), які потрапили до фіналу та здобули срібло. Перед цим, у півфіналі їм удалось переграти більш досвідчених тенісистів, що свідчіть про поступове зростання їх потенціалу. У кроці від бронзових медалей зупинилися також юніори Євген Кібка і Олександр Малов (обидва 2003 р.н.). Вони продемонстрували, що можуть на рівних боротися з будь-якими вітчизняними суперниками.
- Призери парного розряду у чоловіків
- 1 місце – Жмуденко Ярослав, Прищепа Євген
- 2 місце – Гребенюк Андрій, Лімонов Антон
- 3 місце – Писар Дмитро, Сінкевич Богдан
У жінок перемогли молоді спортсменки, але доволі значну частину медалей взяли більш досвідчені тенісистки. За третє місце боровся дует кадеток – Василиса Кануннікова і Іоланта Євтодій, але у вирішальному поєдинку поступилися майстрам міжнародного класу Ганні Фарладанської і Валерії Степановської.
- Призери парного розряду у жінок
- 1 місце – Братейко Соломія, Гуд Вероніка
- 2 місце – Біленко Тетяна, Васильєва Євгенія
- 3 місце – Степановська Валерія, Фарладанська Ганна
У міксті в основному перемогли тенісисти зі стажем, які, зрозуміло, що були більш зіграними між собою. Із молодих спортсменів тут вдалося зацепитися за нагороди дуету Антон Лімонов і Вероніка Гуд. Ще одна юніорська пара – Андрій Гребенюк і Анастасія Димитренко – грали в матчі за третє місце, але не змогли перемогти Євгена Прищепу і Тетяну Біленко.
- Призери змішаного розряду
- 1 місце – Писар Дмитро, Фарладанська Ганна
- 2 місце – Гуд Вероніка, Лімонов Антон
- 3 місце – Біленко Тетяна, Прищепа Євген
.
Ще раз вітаємо усіх призерів з нагородами, бажаємо подальших вдалих виступів для усіх тенісистів! Чемпіонат пройшов в інтересній боротьбі, де практично не було слабких суперників. Рівень змагань, безперечно, підвисився. Вони показали, що у нас зростає ціле покоління перспективних тенісистів, які готуються гідно виступити за Україну на міжнародних турнірах.
.
Відео від Олександра Мініна. Супернарізки!
Відео фіналу
Відео нагородження
Оля Понько 12 років , а 13 років буде аж 20 листопада 2020 року !
Спасибо за подсказку! Уже поправил! Оля, конечно, молодец! Очень хороший результат для взрослого чемпионата страны! Успехов ей и побольше побед! 🙂
почему-то на пьедестале не видно Веронику Гуд! А ведь она взяла две медали — золото в паре и серебро в миксте!
вітаю усіх переможців! дуже гарний зал. Я бачу, що в Хіміку зявилися яскраві плакати на стінах. Де такі плакати можна замовити, хто знає?
В Чернігові
Не погоджуюсь з автором статті стосовно «настільний теніс відгородився від регіонів». Тут як раз навпаки: в минулому році на ЧУ серед дорослих чоловіків взяли участь аж 44 (!) учасника, в цьому — 139 тільки в зонах (тобто регіонах). Тому це плюс в розвиток настільного тенісу України, я вважаю. А те, що люди не приїжджають грати в зони, то це показник бездарної роботи обласних федерацій на місцях (областях) з обласними управліннями спорту, які не здатні закласти в обласні бюджети невеликі кошти для поїздки на Чемпіонат України (хоч і попередній етап). Проект календаря змагань України на наступний рік, в т.ч. Чемпіонатів України (головних змагань для любої області) є на сайті Міністерства вже в жовтні місяці, згідно якого вже можна і потрібно (!) формувати бюджет на наступний рік. Цього не робиться на місцях, а тільки ниють і звинувачують «вищі сили» (ФНТУ, Міністерство, Україну, життя і т.д.)!
Тому давайте бачити в цих змінах ПОЗИТИВ і рух «в регіони», які раніше не могли провести Чемпіонати України, а зараз можуть)))
Слава Україні!!!
P.S. Командний розряд ЧУ буде проведений восени, це є в календарі тут: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/49239
Параллельно проходил Чемпионат России и в ФБ были фото их награждения. С кубками красивыми, с блестящими конфетти — настоящий праздник, прям обзавидовалась. Ну а у нас… тоже хорошо — пьедестал появился.
А в целом — сильнейших поздравляю с победами!