Підсумки кадетського чемпіонату 2019 року

Відмінні результати у Києва, Дніпра, Львова та тенісистів Луганської області!

Підійшов до завершення черговий кадетський чемпіонат України з настільного тенісу (для гравців 2005 р.н. та молодше). Він був організований у Чернігові з 9 по 13 жовтня 2019 року. Як і завжди, першість пройшла дуже в гострій боротьбі, і до самого кінця було важко спрогнозувати остаточні результати. Турнір приніс декілька несподіванок, і це приємно! 🙂 Кадети – це найближчий резерв для юніорів, які у майбутньому, коли вже стануть дорослими, будуть захищати честь України на найвищому рівні. У цілому гра молодих спортсменів принесла позитивне враження. Щоденно йшли прямі інтернет-трансляції поєдинків. Спорткомплекс «Хімік» створив дуже добрі умови для змагань, відпочинку тенісистів та інформаційного забезпечення заходу.

Див. результати ЧУ кадетів у 2019 році (по 2004 р.н.)

Організація змагань ЧУ, жовтень 2019

До Чернігова прибули тенісисти з багатьох регіонів України. Усього були присутні 65 хлопців та 65 дівчат. У першості областей прийняло участь по 15 команд юнаків та дівчат. Найбільше представництво мали місто Київ (4 команди), Дніпропетровська область (5 команд), Чернігівська область (3 команди). На жаль, не всі області виставили свої збірні, хоча окремі тенісисти у них і були. Це свідчіть про різницю в розвитку настільного тенісу в різних куточках країни…

На тренерській нараді

Списки команд на сайті Ігоря Палагути юнаки,    дівчата

Зрозуміло, що для тенісистів кадетського віку найбільш сприятливі умови зараз створені у Києві та Дніпрі. Тут працюють тренери вищої категорії, а також є спеціалізовані заклади, які надають можливість для юних спортсменам тренуватися, не відриваючись від шкільного процесу. Тому основна увага глядачів та уболівальників настільного тенісу була зосереджена саме на цих учасниках.

Традиційно конкуренцію лідерам складають тенісні школи Львова, Харкова, Одеси, Івано-Франківська.

Білащенко Інна

У цьому році вдало виступили львів’яни та івано-франківські спортсмени, а ось Одеська область та Харків не вибороли жодної медалі.  Однак, слід відмітити, що головний переможець чемпіонату – Микита Завада, який виступив за команду Дніпра, та Ярослав Кравець, задіяний за Києв, є вихідцями саме з Харкова (перший тренер О.А. Ясін).

Чемпіонат України, як і завжди, складався з декількох турнірів: командного, парного (плюс мікст), індивідуального. Змагалися і юнаки, і дівчата. Спочатку був розіграний комплект медалей у командному заліку, потім у парах, а завершенням першості став особистий розряд. Головний суддя змагань – Білащенко Інна Михайлівна. Головний секретар – Кірієнко Федір Васильович. Провідну участь в організації турніру прийняв тренер національної збірної юніорів Олександр Бєльський.

Розминка в залі СК «Хімік»

Відкриття турніру

Усі фото зроблені завдяки Олександру Мініну! Повна колекція в альбомі «ЧУ Чернігів»

Результати чемпіонату кадетів

Микита Завада

Найбільшого успіху, як вже говорилося, досяг Микита Завада (Дніпро). Він виборов усі золоті медалі (чотири!). Таке досягнення є дуже рідкісним. Нечасто у нас гравці в Україні були переможцями в усіх номінаціях на одному турнірі. Я можу згадати тільки один подібний успіх на кадетському рівні, коли чотири медалі виборов один гравець. Це зробила Анастасія Димитренко у 2016 році на кадетському чемпіонаті України в Умані.

Див. Результаты первенства Украины 2016 года по настольному теннису среди кадетов

Такого же результату досягла на міні-мінікадетському рівні Оля Понько, яка в 2017 році взяла чотири золота на чемпіонаті України  (який, до речі, також проходив в Умані).

Ольга Понько

Див. Результаты чемпионата мини-миникадетов Украины по настольному теннису в 2017 году

На чемпіонаті в Чернігові Ольга Понько також виступила блискуче, виборовши три медалі із чотирьох можливих (два золота та одне срібло).

Безперечно, слід відмітити Вероніку Матюніну із Сєвєродонецька, якій вдалося завоювати в Чернігові чотири медалі, але не всі вони були золотими (два золота, два срібла). Але це дуже хороший виступ гравця 2006 г.р. на чемпіонаті для 2005 г.р., і означає, що наступного року в неї будуть відмінні шанси стати абсолютної чемпіонкою!

Максим Мельничук

По чотири медалі різного ґатунку взяли Максим Мельничук (Київ-Чернівці) і Анастасія Хачатурова (Київ-Кривий Ріг). Зараз вони обидва тренуються в Києві та намагаються досягти ще більш кращого результату.

По три медалі у Чернігові взяли Ярослав Олеськевич (Львів), Єлизавета Соломенник (Київ).

Ярослав Олеськевич живе та тренується у Львові, і його спортивна кар’єра, є, так би мовити, результатом сімейного проекту. Особистий тренер – батько Олександр Олександрович Олеськевич та старший брат, відомий тенісист, Олександр Олеськевич власними силами витягують Ярослава на вищий рівень.

По дві медалі мають Артем Соломенник (Київ), Боднар Анастасія (Київ), Артем Хименко, Володимир Бурилов (обидва Дніпро), Софія Шередега (Сєвєродонецьк).

Анастасія Хачатурова

По одній медалі – Петух Назар, Хименко Артем, Реготун Олег, Гелета Олександр, Мацікевич Володимир, Неборак Дмитро, Солодкий Назар, Цвіляк Антон, Ліфанова Олеся, Ковальова Дар’я, Горчакова Ганна (див. місця призерів нижче).

Усе це свідчить про те, що на кадетському рівні в нас сформувалася елітна група, яка значно випереджує інших гравців. Вона складається, в основному, з представників Києву та Дніпра. Також до них зараз приєдналися дівчата з Сєвєродонецьку, яких впевнено веде уперед тренер Олександр Мінін. Майже усі ці гравці входять до складу національної кадетської збірної України та захищають її честь на міжнародних змаганнях. Зрозуміло, що саме закордонний досвід грає важливу роль у становленні майстерності. Висновок такий: хочеш здогнати збірників – частіше їдь на змагання до Європи! Але я вважаю, що мало знайдеться на Україні таких тренерів та батьків, які зможуть це організовувати для своїх вихованців достатньо часто…

Дмитро Писарь вітає свою землячку Дарью Ковальову з нагородженням

Безперечно, що на рівні збірників здійснюється певна державна допомога, якої майже позбавлена решта тенісистів… Залишається такий шлях: ще у мінікадетському віці досягти перших місць у рейтингу та бути поміченим спортивним керівництвом країни, яке здійснює відбір до резерву національної збірної. Однак, якщо подивіться рейтинг гравців 2006, 2007 і навіть 2008 р.н., то там можна побачити таких тенісистів, яких комусь іншому наздогнати буде практично неможливо. Конкуренція у дитячому настільному тенісі зросла настільки, що медалі призерів майбутніх трьох чемпіонатів уже «заброньовані» заздалегідь! 🙂 Залишається тягнути миникадетів 2009-2012 р.н. Це повинні бути діти, які вже сьогодні мають призи на обласних та міжобласних турнірах. Для решти це вже неперспективно…. Ще один варіант: брати дітей 2013-2014 р.н. (це віком п’ять років!) та тренувати їх з нуля, возити на турніри в інші області…. Якщо знайдуться амбіційні тренери, то вони, можливо, започаткують нові проекти. 🙂

Місця призерів чемпіонатів

  • Особистий розряд. Хлопці

    Призери індивідуального розряду у хлопців

  • 1 місце – Завада Микита  (Дніпро)
  • 2 місце – Олеськевич Ярослав  (Львів)
  • 3 місце – Мельничук Максим  (Київ)
  • Особистий розряд. Дівчата
  • 1 місце – Понько Ольга (Київ)
  • 2 місце – Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
  • 3 місце – Хачатурова Анастасія (Київ)
  • Парний розряд. Хлопці
  • 1 місце – Завада Микита (Дніпро), Олеськевич Ярослав (Львів)
  • 2 місце – Мельничук Максим (Київ), Романяк Іван (Івано-Франківськ, Коломия)
  • 3 місце – Хименко Артем, Бурилов Володимир (обидва Дніпро)

    Призерки індивідуального розряду

  • Парний розряд. Дівчата
  • 1 місце – Хачатурова Анастасія, Понько Ольга (Київ)
  • 2 місце – Шередега Софія, Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
  • 3 місце – Боднар Анастасія, Соломенник Єлизавета (Київ)
  • Мікст
  • 1 місце – Завада Микита (Дніпро), Матюніна Вероніка (Сєвєродонецьк)
  • 2 місце – Мельничук Максим (Київ), Хачатурова Анастасія (Київ)

    Золоті призери в парах

  • 3 місце – Соломенник Артем, Соломенник Єлизавета (обидва Київ)
  • Командний розряд. Хлопці
  • 1 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Завада Микита, Бурилов Володимир, Петух Назар, Хименко Артем, Реготун Олег.
  • 2 місце – Львівська область. Склад команди: Олеськевич Ярослав, Гелета Олександр, Мацікевич Володимир.
  • 3 місце – Київ. Склад команди: Соломенник Артем, Мельничук Максим, Неборак Дмитро, Солодкий Назар, Цвіляк Антон.
  • Командний розряд. Дівчата
  • 1 місце – Луганська область. Склад команди: Матюніна Вероніка, Шередега Софія.
  • 2 місце – Київ. Склад команди: Понько Ольга, Хачатурова Анастасія, Боднар Анастасія, Соломенник Єлизавета.

    Чемпіонки в парах

  • 3 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Ліфанова Олеся, Ковальова Дар’я, Горчакова Ганна.

Особливо хочеться відмітити успіх дівчат із Сєвєродонецьку Луганської області. Це Вероніка Матюніна і Софія Шередега (тренер О.А. Мінін). Вероніка Матюніна є вже відомою тенісисткою. Вона неодноразово брала медалі на мінікадетських змаганнях. Зараз приймає участь в Суперлізі України. Безперечно, її шлях у спорті дуже важкий, але вона завдяки своєму таланту та наполегливості успішно його долає. На цьому чемпіонаті їй значно допомогла партнерка Софія Шередега. Саме разом з нею Вероніка виграла золото командного та парного розряду. Софія в індивідуальному порядку перемогла в усіх очних зустрічах командного розряду, надійно зіграла у парі. Обовязково слід додати, що дівчата грали лише удвох проти трьох суперників(!!) У загальному результаті, це, можна мовити, історична перемога. Уперше за останні десять років Луганська область стала кращою в настільному тенісі на кадетському рівні. І ця тенденція буде, безсумнівно, збережена в майбутньому. Практично, ці дівчата (обидві 2006 р.н.) є непереможними у своєму віці в найближчі роки.

Тренер О.А. Мінін та його вихованці: Вероніка Матюніна та Софія Шередега

У цілому, кадетський чемпіонат «помолодшав». У цьому році він більш, ніж на половину, складався з гравців молодше 14 років. Помолодшали й призери.

У дівчат тільки три спортсменки 2005 р.н. стали призерками – Ліфанова Олеся, Боднар Анастасія і Соломенник Єлизавета (це лише, грубо кажучи 10% від усіх призів!). Решта – це молодші тенісистки! Мінікадетки Оля Понько, Вероніка Матюніна, Анастасія Хачатурова, Ковальова Дар’я значно обігнали час! 🙂

У хлопців, правда, такого «свавілля» молодих немає. Призери: Завада Микита, Олеськевич Ярослав, Бурилов Володимир, Соломенник Артем, Мельничук Максим, Романяк Іван, Неборак Дмитро, Хименко Артем, Мацікевич Володимир, Цвіляк Антон – всі 2005 р.н. Серед наймолодших медалістів можна виокремити тільки Олександра Гелета (2009 р.н.! Львів), Солодкого Назара (2008 р.н., Київ), Петуха Назара (2007 р.н., Дніпро-Бахмут), Реготуна Олега (2006 р.н., Дніпро-Бахмут), які успішно зіграли в командному розряді.

Переможці мікстового турніру

Необхідно вказати також на талановитих молодших тенісистів, учасників першості в Чернігові, які поки що в призи по кадетах не попали, але є дуже перспективними гравцями, призерами мінікадетських чемпіонатів країни та Дитячої ліги. Це – Барабаш Олександр (2006 р.н.), Ловга Михайло (2007 р.н.), Гоян Онуфрій (2008 р.н.), Лінський Богдан (2007 р.н.), Острий Ілля (2007 р.н.), Кравець Ярослав (2007 р.н.), Юнусов Алі-Афсар (2007 р.н.), Голодюк Ілля (2007 р.н.), Матико Владислав (2006 р.н.), Деревяник Віталій (2007 р.н.), Глобін Микита (2007 р.н.), Запорожець Микита (2008 р.н.), Ладим Олег (2008 р.н.), Білащенко Олександр (2009 р.н.). Це, безперечно, вже великий контингент для змагань на майбутніх кадетських чемпіонатах України, і боротьба там очікується дуже гострою.      (якщо когось пропустив, підкажіть в коментах! 🙂 ).

Фото нагородження всіх призерів від Олександра Мініна

(фото знаходиться за окремим посиланням ТУТ)

Місця гравців в 16-ці

Місце                  Юнаки                  Дівчата
1 Микита Завада (Дніпро) Ольга Понько (Київ)
2 Ярослав Олеськевич (Львів) Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк)
3 Максим Мельничук (Київ) Анастасія Хачатурова (Київ)
4 Володимир Бурилов (Дніпро) Олеся Ліфанова (Дніпро)
5 Іван Романяк (Івано-Франківськ) Софія Шередега (Сєвєродонецьк)
6 Ярослав Кравець (Харків) Єлизавета Соломенник (Київ)
7 Олександр Оплачко (Дніпро) Анастасія Боднар (Київ)
8 Артем Соломенник (Київ) Вікторія Шевчук (Херсон)
9 Іван Нестеренко (Харків) Анна Ржевська (Київ)
10 Андрій Островський (Хмельницький) Поліна Сібагатуліна (Ізмаїл)
11 Олександр Стібель (Покровськ) Ганна Пахомова (Бахмут)
12 Назар Петух (Дніпро) Дар’я Ковальова (Кривий Ріг)
13 Дмитро Неборак (Київ) Ангеліна Плащинська (Київ)
14 Артем Хименко (Дніпро) Надія Паюл (Херсон)
15 Олег Реготун (Дніпро) Анна Тітус (Могильов-Подільський)
16 Євген Голець (Київ) Олександра Новохацька (Луцьк)

Відео від Олександра Мініна
посилання ТУТ

Резюме тренерів та батьків

Підсумки кадетського чемпіонату 2019 року: 6 комментариев

  1. Михаил

    Вітаємо усіх призерів! Бажаємо їм зростати та подолати європейські барьєри! 🙂

  2. Сергей

    Пока наши кадеты не смогли завоевать ни одной медали за рубежом. Их иностранные ровесники значительно опережают. Если уже и тренировать, то надо тренировать по европейским меркам, а у нас пока еще даже нет тренеров такого уровня!

  3. Леонід

    А чи не перевіряли Ви наявність рекорду в ЧУ серед кадетів в плані віку. Понько Оля — чемпіонка Украіни в особистому заліку в 11 років 10 місяців 23 дні !!!!! . Тільки 20 листопада ій буде 12 років . Цікаво дуже ?

    1. admin Автор записи

      я не перевіряв, але, можливо, до 2010 року такі кадети були. Це треба питати таку хвилю тенісистів, як Дмитро Писар, Віктор Дідух, Ярослав Жмуденко. Тоді історичні факти ніхто не записував, і, скоріш за все, вони позабувалися….

  4. Викторас

    А что там Херсонское училище физкультуры — оно работает? Что-то давно не видно призеров оттуда.

    1. admin Автор записи

      призеров нет, но в шестнадцатку девочек попало два человека…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.