Підсумки молодшої Дитячої ліги сезону 2023

Переможцями стали тенісисти Києва! У призи потрапили також гравці Черкаської та Івано-Франківської області

Емоційно та напружено відбувся 2 тур молодшої Дитячої ліги, який став завершальним етапом сезону 2023 року для тенісистів 2010 р.н. За підсумками двох турів були визначені місця та нагороджені призери сезону.

Другий тур, як і перший, відбувся в Академії настільного тенісу Віктора Дідуха (19-21 травня 2023 року). Головний суддя – С.А. Лімонов.

На змагання прибули 25 команд юнаків та 14 команд дівчат, до яких увійшли тенісисти із 12 областей України.

Поєдинки 2 туру пройшли за двоетапною схемою: спочатку був організований груповий турнір, після чого учасники були розбиті на фінальні групи – 1, 2, 3, 4 фінал у хлопців, 1, 2 фінал – у дівчат. За медалі сезону боротьба тривала тільки у першому фіналі. Усі молоді тенісисти відіграли велику кількість особистих поєдинків, що стало для них доброю школою.

Результати змагань

Повні результати на сайті ФНТУ (Лігас):        хлопці        дівчата

Хлопці

Другий тур у хлопців пройшов дуже напружено. Відразу шість команд претендувало на призові місця туру – ДЮСШ-23 «Ракетка» (Київ), «Енергія» (Сміла)-ДЮСШ (Косів, Кременчук), ОДЮСШ (Івано-Франківськ), «Динамо» (Умань, Монастирище), ДЮСШ-4 «Стройоптом» (Запоріжжя), ДЮСШ-26 «Лідер» (Київ). Причому боротьба точилася таким чином, що до самого останнього матчу не можна було визначити, як розподіляться підсумкові позиції. Не було жодної команди, яка б не програла, втрати очок були у кожного колективу.

Списки команд хлопців

Безумовно, центральним матчем останнього туру був поєдинок між київськими (ДЮСШ-23) та івано-франківськими тенісистами (ОДЮСШ). Значення протистояння було дуже великим, тому що від нього залежали місця й для інших команд. Івано-франківці у випадку перемоги могли посісти перше місце за тур і в сезоні. Таке ж саме завдання стояло і перед киянами. Командна зустріч завершилася на користь Києва – 3:2. Переможну крапку в ігрі поставив Давид Дробов, який при рахунку між командами 2:2 виграв свій матч у Олега Кісилейчука.

Фото команд

Непогано відіграли другий тур тенісисти ДЮСШ-26 (Київ). Їм вдалося обіграти земляків із ДЮСШ-23, і після цього вони стали претендувати на призове місце в турі. Вирішальним для них був командний матч проти ОДЮСШ, який вони програли 2:3 і при цьому були дуже близькі до перемоги. Очки для команди принесли Тимур Чернов і Іван Бур. При рахунку між командами 2:2 останню зустріч грали Артем Ткач і Олег Кісилейчук, і тут переміг тенісист із Івано-Франківська.

Після завершення всіх ігор визначився лідер другого туру. Ним стала команда «Динамо» (Умань), яка набрала 13 очок. Вона програла лише івано-франківцям. Для решти команд склалася проблемна ситуація, коли три колективи набрали по 12 очок, і тут довелося рахувати підсумки особистих зустрічей між ними. Після обрахування результатів 2 туру «Ракетка» опинилася на другому місці, на третьому – «Енергія», на четвертому – ОДЮСШ із Івано-Франківська.

Табличка 2 туру

При обрахуванні балів за сезон також виникла ситуація з рівними очками. І якщо з визначенням першого місця проблем не було (його посіла команда ДЮСШ-23 із Києва), то 2, 3 і 4 місця вимагали більш детального обрахування – ОДЮСШ, «Динамо» і «Енергія» набрали однакову кількість балів за сезон.

Спочатку пріоритет був відданий результатам зустрічей між собою, і тут «Енергія» посіла друге місце, а ОДЮСШ – третє. За такими місцями й відбулося нагородження команд, що можна побачити на фото церемонії нагородження. Але потім це рішення було переглянуте за вимогою Регламенту Дитячої ліги, де пріоритет у випадку рівності очок віддається команді, яка мала протягом сезону найвище місце. Такою командою виявилася «Динамо» (Умань), яке у другому турі посіла 1 місце!

Отже, з врахуванням виправлень, перші три місця у Дитячій лізі сезону 2023 офіційно виглядають так:

  • 1 місце – ДЮСШ-23 «Ракетка» (Київ). Склад команди: Всеволод Гладенков, Назарій Гурін, Давід Дробов. Тренери: Д.О. Дробов.
  • 2 місце – «Динамо» (Умань, Монастирище). Склад команди: Андрій Аркуша, Дмитро Аркуша, Арсеній Галай, Олександр Мазур. Тренери: А. Аркуша, В. Швидкий.
  • 3 місце – ОДЮСШ (Івано-Франківськ). Склад команди: Олег Кісилейчук, Роман Окун, Максим Павлюк, Андрій Ушко, Андрій Кісилейчук, Владислав Витвицький. Тренери: В. Верб’яний, О. Павлюк.

Команда «Динамо» (Умань) нагороджувалася окремо, уже в Умані, після проведення Дитячої ліги.

Фото нагородження команди «Динамо» (Умань)

Табличка за сезон

Фото змагань

Дівчата

У дівчат головними і єдиними претендентами на перше місце були з самого початку дві команди – збірна «Динамо» (Умань)-ДЮСШ-4 (Запоріжжя) та збірна СДЮСШОР (Рогатин) — ДЮСШ (Богородчани). У першому турі, в квітні, на першому місці було «Динамо», у другому турі навпаки – переможцями стали івано-франківські тенісисти.

Табличка 2 туру

За підсумками сезону обидві команди набрали однакову кількість балів і також мали однакові показники за найвищими місцями (тільки 1 і 2 місця), тому тут переможця сезону довелося обраховувати за результатами особистих зустрічей між ними. Чемпіоном дитячої ліги стала збірна команда СДЮСШОР (Рогатин), ДЮСШ (Богородчани).

Фото команд дівчат

У другому турі центральним матчем для визначення першого місця був поєдинок між Уманью і Рогатином, де вони в очній боротьбі вирішували, хто є найсильнішим. У цій командній зустрічі два очки принесла Рогатину Тетяна Пукало, яка боролася проти більш сильних уманських гравців, і ще одну перемогу дала Катерина Оглоб’як. В уманській команді успіх був тільки у Марії Дробової. Остаточний рахунок – 3:1 на користь івано-франківців, і вони стають чемпіонами сезону 2023 року!

Списки команд дівчат

Відмінно проявила себе на Дитячій лізі також і команда з Красилова Хмельницької області. Дівчата в обидвох турах посідали треті місця, програючи тільки першим двом лідерам змагань. До складу команди увійшли тенісистки ДЮСШ міста Красилова Каріна Дидюк і Марія Літвінчук та представниця ДЮСШ міста Дніпро Софія Кузьміна.

П’єдестал за сезон у дівчат виглядає так:

  • 1 місце – Команда СДЮСШОР (Рогатин), ДЮСШ (Богородчани), Івано-Франківська область. Склад команди: Тетяна Пукало, Дарина Польчій, Наталя Тичківська, Катерина Оглоб’як. Тренери: З.М. Верб’яний, Б.Б. Сенишин.
  • 2 місце –  команда «Динамо» (Умань), ДЮСШ-4 (Запоріжжя). Склад команди: Дар’я Романова, Анастасія Омельчук, Марія Дробова, Марія Гадзінська, Тетяна Кишко. Тренери: М. Джерелейко.
  • 3 місце – Команда «Красилів-Star» (Красилів, Хмельницька область). Склад команди: Каріна Дидюк, Марія Літвінчук, Софія Кузьміна. Тренери: В. Терещук, А. Лопатнюк.

Табличка команд дівчат за сезон

Фото зі змагань

Підсумки

Змагання у Дитячій лізі молодшого віку продемонстрували, що настільний теніс стрімко поширюється в багатьох куточках нашої країни. Було багато команд не тільки з обласних центрів, а й з районного рівня — містечок та місцевих громад. При цьому події, яким ми були свідками, показали, що успіх є там, де з дітьми займаються високопрофесійні тренери, фахівці своєї справи. Підтвердили свій високий клас молоді тенісисти Києва, Івано-Франківська, Харкова, Запоріжжя.

У будь-якому разі, змагання дали дітям багато емоцій, підштовхнули до подальшого розвитку. Майбутнє їх тренування залежитиме від дорослих, які повинні підтримати прагнення дітей до спорту. Неабияке значення при цьому буде мати і місцеве фінансування, яке необхідне для відрядження тенісистів на всеукраїнські турніри.

Фото нагородження
  • матеріал і фото підготував: Андрій Лук’яненко
  • 25 травня 2023 року.

Коментарі, резюме привітання із соцмереж

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.