Підсумки першого туру старшої Дитячої ліги сезону 2020-2021

Переможцями туру стали тенісисти Одеси і Херсону!

Дитяча ліга – потужний засіб розвитку майстерності юних спортсменів. Вони проводять велику кількість матчів з різними, за стилем та рівнем гри, суперниками. У більшості регіонів сформувалися власні школи настільного тенісу, які впроваджують свої техніки тренування. За останній час з’явилися перспективні гравці в Одеській, Харківській, Закарпатській, Вінницькій областях. Сильними, як і раніш, є представники Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Харківської областей. Дуже цікавими були змагання українських тенісистів 2006-2008 р.н., які зібралися на перший тур у Жовкві Львівської області (5-7 листопада 2020). 

Старша дитяча ліга (для кадетів – гравців 2006 р.н. та молодше) має багато сильних тенісистів. Деякі з них досягли рейтингу 30 та вище. Чотирнадцятирічні гравці здатні дати справжній бій дорослим тенісистам-любителям! 🙂 На перший тур дитячої ліги приїхало три учасники з рейтингом за 30: Колойденко Пилип (Одеса, рейтинг 40.8), Якимчук Леонід (Одеса, рейтинг 35.2), Гоян Онуфрій (Косів, рейтинг 33.4). Також немало було спортсменів з рейтингом за 20: Чмихаленко Ярослав (Одеса), Деревяник Віталій (Тернопіль), Вонс Віктор (Тернопіль), Гелета Олександр (Львів), Даценко Олександр (Хмільник), Голодюк Ілля (Луцьк), Острий Ілля (Луцьк), Солтис Вадим (Жовква), Матико Владислав (Харків), Глобін Микита (Харків). У дівчат: Шевчук Вікторія (Херсон), Боднар Марія (Київ), Гордієць Маргарита (Херсон), Іванова Олена (Одеса), Тітус Анна (Могильов-Подільський), Сирота Ганна (Харків), Пономаренко Валерія (Харків). Ці спортсмени й стали лідерами команд та повели за собою товаришів.

Усього прибуло 19 команд юнаків і 15 команд дівчат. Це ненабагато менша наповненість Дитячої ліги, ніж було раніше. Див. тег Дитяча ліга. Зрозуміло, що коронавірус і тут зробив свої корективи, і ціла низка команд не приїхала через карантинні обмеження та низьку тренованість в період пандемії.

Багато було збірних команд (з різних областей і з різних ДЮСШ). Це зрозумілий крок тренерів, які прагнуть до того, щоб їх вихованці мали заслужені нагороди відповідно до свого рівня гри. Об’єднана команда, яка складається з сильних тенісистів, має набагато більше шансів на призи престижного чемпіонату Дитяча ліга.

Головний суддя змагань С. Лімонов

Велику подяку слід висловити власнику залу ЛІРС в Жовкві Ігорю Скоропаду, який надав для дітей приміщення для проведення турніру. Зал в Жовкві, безперечно, унікальний, і добре, що він зберігається у належному стані, хоча поки що не чути інформацію про впровадження якоїсь державної підтримки таким великим спортивним спорудам, адже спортсмені мають право змагатися у більш комфортних умовах. Зал ЛІРС – це гордість усієї України, одне із надбань, яке виникло зусиллями окремої приватної особи.

Фото залу в Жовкві

Хід змагань. Загальні результати

Тур Дитячої ліги складався з відбіркового, групового, турніру, а також із фіналів, куди, відповідно до своїх результатів, потрапляли команди після відбору – перший, другий, третій фінал (у дівчат тільки перший і другий). Як і раніш, трохи жорстко виглядає схема відбору – одна поразка в групі і ти потрапляєш до другого фіналу, який розігрує місця з 9 по 15… 🙁  (або з  7 по 12). Тому ціна кожної зустрічі у груповому раунді була дуже високою. Тільки лідери груп могли претендувати потім на призові місця у загальному підсумку.

Боротьба за призові місця першого туру була запеклою і непередбачуваною. Зрозуміло, що головними претендентами на нагороди були колективи, які мали більше високорейтингованих гравців. У хлопців – Evolution (Одеса), збірна ОДЮСШ (Тернопіль) — Косівська ДЮСШ — Кременецька ДЮСШ, збірна ЛОДЮСШ (Львів)-СОК ДЮСШ (Мукачево), КДЮСШ №4 (Харків), ДЮСШ №2 (Луцьк). У дівчат – ХФСК (Херсон), КЗ ХПКСП ХОР (Харків)-КДЮСШ (Вовчанськ), West Juniors (Могилів-Подільський-Жовква-Вінниця). Но в боротьбу за розподіл медалей втрутилися й інші команди.

Хлопці

Особливо цікавою була розстановка перед останнім туром першого фіналу. У хлопців тільки дві команди претендували на «золото» –  Evolution (Одеса) і збірна ОДЮСШ (Тернопіль)-Косівська ДЮСШ-Кременецька ДЮСШ. У них була однакова кількість очок і можливість покращити результат за підсумками очної зустрічі.

Переможці у хлопців команда Evolution (Одеса) (зліва направо): Ярослав Чмихаленко, Леонід Якимчук, Ярослав Карапузов, Пилип Колойденко

В цьому матчі одесити з великими труднощами перемогли збірну Тернополя-Косова. Значну роль в цьому відіграв Пилип Колойденко, який приніс перемогу в обидвох своїх партіях, в тому числі і в останній, ключовій. Пилип Колойденко демонструє дуже високий рівень гри для кадета, має срібну нагороду в особистому заліку на чемпіонаті України серед гравців 2005 р.н. Див. результати ЧУ-2020.

За бронзу боролися три команди юнаків: ДЮСШ №2 (Луцьк), КДЮСШ №4 (Харків) та збірна ЛОДЮСШ (Львів)-СОК ДЮСШ (Мукачево). В останньому турі зустрічались між собою лучане і об’єднані львів’яни-закарпатці. Перевагу по очкам в турнірній таблиці мали луцькі тенісисти, однак вони не витримали натиску суперників. Важливу роль для львів’ян відіграв Олександр Гелета, який приніс команді два переможних очка.

Реальні шанси на призи туру мали і харків’яни. Їм залишалося у останньому турі перемогти новоград-волинців, які вважалися рангом нижчими. Однак Новоград разом з Вадимом Солтисом із Жовкви твердо встали на їх шляху та у фінальному матчі обіграли. Тут два очка для команди добув Вадим Солтис, який переміг найбільш сильних гравців Харкова.

Табличка у хлопців

Фото команд

Дівчата

У дівчат перед останнім туром  турнірний стан команд був більш заплутаним, ніж у хлопців. Відразу чотири колективи претендували на «золото». Із них – команда «Вега»(Умань) мала найменшу кількість очок серед четвірки кращих. Цікаво, що саме з нею довелося битися в фінальному раунді лідерам змагань – команді West Juniors. Однак уманчанки, які до цього втратили неприпустиму кількість очок з більш слабими колективами, дали в цей раз справжній бій! З рахунком 3:2 вони перемогли своїх опонентів та у підсумку перемістилися на другу сходинку, а West Juniors – на третю…

Перше місце відійшло до тенісисток ХФСК (Херсон), які у заключному матчі обіграли івано-франківських дівчат, менших їх за віком. Херсонські спортсменки Маргарита Гордієць і Вікторія Шевчук, крім Дитячої ліги, виступають у Суперлізі України, мають багатий досвід змагань і у вищій лізі. Для них це останній сезон в Дитячій лізі за віком, і вони, скоріш за усе, рішили завершити його на мажорній ноті! 🙂

Табличка у дівчат

Фото команд

Отже, команди КЧУ Дитяча ліга отримали свої перші очки, і тепер уся боротьба переноситься на другий та третій тури, які відбудуться впродовж сезону. Лідери визначалися, але ніхто не знає, які несподіванки чекають на нас попереду… Своє слово ще не сказав коронавірус. Як відомо, минулий сезон у Дитячій лізі так і залишився недограним… 🙁

Фото з турніру

Щиро дякую за допомогу з фото:  Віталію Солтису, Анжелі Сідорко, Наталії Завадської, Сергію Божкевичу, Олександру Чмихаленко, Софії Колєннікової, Анні Галевич. 🙂

Резюме, привітання, думки

Відео від учасників змагань

Підсумки першого туру старшої Дитячої ліги сезону 2020-2021: 5 комментариев

 1. admin Автор записи

  Такую ситуацию, которая возникла в Детской лиге, я встречал неоднократно и не только на детской лиге, а и на других турнирах. Ряд игроков или команд начинают давить на организаторов соревнований и на других тренеров, призывая досрочно сыграть оставшийся тур… Хорошо ли это или плохо, надо признать, что не очень хорошо…. Мотивация тут одна: уехать раньше, чтобы не ночевать лишнюю ночь в гостинице, а это лишние 200 (сейчас может быть уже 300) гривен на ребенка. Тренер экономит в первую очередь свои деньги, так как родители, отправляя детей, никогда не скажут тренеру «ты там давай сэкономь», а обеспечивают деньгами детей на весь турнир… Но вот так у нас сложилось…. Привыкли экономить на всем, везде бедность…

  1. Светлана

   Как бы там ни было, две команды с одного города, в которых девочки друг друга знают, тренера всегда пересекаются в решении многих вопросов и так поступить, в первую очередь огорчить ДЕТЕЙ. Сейчас многие мне начнут отвечать что это спорт… Что в спорте друзей не бывает… Что регламент… Но если мы перестанем быть ЛЮДЬМИ в первую очередь, нас всех ждёт разруха. Когда мы научимся радоваться за победу , а не ставить подножки в самый ответственный момент.

 2. Светлана

  И пожалуйста , никто ни на кого не давил. В корректной форме были сделаны обращения к судье и к команде , которая должна была встретиться в последний день с нашими девочками. Команда Херсона пошла на встречу . Сейчас хочется спросить , команду, которая заслужено была претендентом на призовое место можно было поддержать? Ведь девчонки боролись из последних сил. И пускай в меня бросит КАМЕНЬ, ТОТ , кто придерживается всех правил без исключения.

 3. Татьяна.

  Участникам повезло, что соревнования состоялись. Хоть что-то не отменено …

 4. Владимир

  Команда Вега програла дві зустрічі — Херсону та Харкову.Назвати ці команди слабкими якось язик не повертається.Автору не мішало б уважніше вивчати таблицю та протоколи перед публікацією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.