Підсумки старшої Дитячої ліги сезону 2023 року

Переможцями ліги стали команди Києва і Львівської області. У призах – Умань, Вінницька область, Дніпро

Услід за молодшою Дитячою лігою завершила сезон старша. Змагалися тенісисти 2007 р.н. та молодші. Фінальний тур проходив з 26 по 28 травня 2023 року в Академії настільного тенісу Віктора Дідуха (Андріївка, Львівська область). На другий тур приїхало менше команд, ніж було на першому – 11 колективів юнаків та 11 – дівчат.

Див. підсумки першого туру старшої Дитячої ліги

Головний суддя змагань – С.А. Лімонов.

Як вже говорилося, на цю Дитячу лігу, яка є за віковою категорією кадетською, була надана можливість заявитися окремим гравцям-юніорам (2007 р.н.), які через війну не змогли відіграти свої змагання у 2022 році. Таких тенісистів було небагато – 11 чоловік, але вони, безперечно, придали змаганням більш гострого, конкурентного характеру.

Списки учасників змагань

Головний суддя змагань Сергій Лімонов і його помічниці!

Через те, що прибуло відносно небагато команд, було прийнято рішення грати за коловою системою – кожна команда з кожною. Протягом трьох днів точилася завзята боротьба, і всі могли спробувати себе проти суперників різного тактичного плану та ігрового рівня.

Змагання відбувалися на дев’яти столах Академії та відповідали усім вимогам Правил. Як і завжди, учасникам було зручно грати, а також вони мали непогані умови для тренування, проживання та харчування. Ще один плюс дала спортсменам Андріївка у травні: розквітла природа навколо тенісного центру! І тут вже було просто приємно знаходитися на вулиці, що відразу використала молодь, яка з задоволенням гуляла ввечері по території академії.

Результати змагань

Повні результати на сайті ФНТУ (Лігас):   юнаки         дівчата

Юнаки

Команда «Академія настільного тенісу»

У юнаків події розгорталися за сценарієм першого туру. Ніхто не зміг здолати Академію настільного тенісу. Андріївська команда пройшла обидва тури без поразок. Більш менш серйозний спротив спроміглися здійснити тільки вінницькі тенісисти, які виграли у них два матчі (2:3), і харківські тенісисти (1:3), а майже усі решта програли на 0:3. «Академія» була першою в першому і в других турах, у підсумку – вони чемпіони Дитячої ліги!

Команда «Тайфун» Умань

«Тайфун» (Умань) на завершальному турі потрапив на третю позицію. За сумою двох турів він набрав однакову суму балів з «Ракеткою», і кращу команду довелося визначити за результатами сетів особистих зустрічей. У підсумку уманчани – срібні призери Дитячої ліги! Команда «Тайфун» також мала у своєму складі потужних гравців, але більше за усіх очок приніс уманцям одесит Євген Агапов, який був запрошений до команди (тренер О. Дегтярьов).

Команда «Ракетка» Київ (ДЮСШ-23)

Потужно пройшла тур команда із Києва «Ракетка» (тренер Д.О. Дробов). Вона програла тільки лідерам. Найбільш важкий матч був для неї проти уманського «Тайфуна», де вони витягли перемогу 3:2. Вирішальний бал приніс киянам Артем Харчук наприкінці зустрічі. Київська команда має на сто відсотків сильний склад, і хлопці виграли на 3:0 решту команд. Один сет тільки вдалося взяти у них тенісисту із міста Вознесенськ Сергію Байчеву. За підсумками першого туру, «Ракетка» посідала 3 місце, але на це раз вони стали другими, випередив «Тайфун». Також третіми стали вони і за підсумками сезону, майже трохи не дотягнув до срібних медалей чемпіонату.

Команда ДЮСШ-26 Київ

Упритул наблизилися до медалей сезону кияни із ДЮСШ-26. Вони посіли четверте місце, але грали без Назарія Солодкого, який був заявлений на початку сезону. Разом з Назарієм, вони, безсумнівно, потрапили би до призів, однак їх лідер в цей час як раз їхав на міжнародні змагання до Чехії. У Дитячій лізі решта команди гравців відіграла непогано і програла тільки першим трьом лідерам.

Призери сезону у юнаків

1 місце – команда «Академія настільного тенісу» (Андріївка). Склад команди: Вадим Солтис, Олександр Даценко, Дорін Вакараш, Олександр Шинкарьов. Тренер: В. Дідух.

2 місце – команда «Тайфун» (Умань). Склад команди: Святослав Кочмар, Олександр Павлюк, Євген Агапов. Тренер: І.Ф. Чорнобаб.

3 місце – команда «Ракетка» (Київ, ДЮСШ-23). Склад команди: Ілля Гермаківський, Ілля Поліщук, Артем Харчук, Артем Денисюк. Тренер: Д.О. Дробов.

Табличка другого туру
Результати за сезон
Фото нагородження
Фото змагань

Дівчата

У дівчат було більше рівноцінних суперників, які могли б поборотися за медалі чемпіонату: «Ракетка-1» (Київ), «Берлікс» (Могилів-Подільський, Заліщики, Богородчани, Жовква), «Атланта» (Дніпро, Вознесенськ, Рогатин), «Ракетка-ЛОДЮСШ» (Київ, Львів), «Баланс» (Дніпро). До останнього туру чекали результатів, щоб можна було визначити місця за тур, і кожен наступний матч вносив зміни в розстановку команд. За великим рахунком, це все були рівнозначні суперники. Ціла низка зустрічей між ними завершилася з рахунком 3:2.

Команда «Ракетка-1» Київ

Першими у турі стали тенісистки команди «Ракетка-1» (Київ). Вони обіграли всіх, і найбільш важким для них був матчевий поєдинок з дніпровським «Балансом». Матч тримав у напруженні і гравців, і тренерів, і вболівальників, боротьба точилася дуже довго. Два матчі серед тенісисток у них закінчилося також на 3:2. У підсумку киянки виграли з загальним командним рахунком 3:2. Переможні очки у них принесли Аліна Оврях (двічі) і Ангеліна Плащинська. У дніпрянок очки дали Кіра Полтавченко і Поліна Пащенко. До речі, Аліна Оврях стала єдиною тенісисткою, яка виграла усі свої зустрічі на турнірі. Команда киянок стала чемпіонкою сезону!

Команда «Баланс» Дніпро

Другою у сезоні стала команда СК «Баланс» (Дніпро). Можна сказати, що його дівчата величезним вольовим зусиллям витягли себе на «срібло» завдяки саме другому турі. На першому вони виступили не дуже вдало і посіли тоді четверте місце, а ось зараз вони значно посилили свою гру і перемогли в усіх зустрічах, крім матчу з «Ракеткою-1», хоча і тут вони були близькі до перемоги. Усі дніпрянки – Катерина Бондаренко, Кіра Полтавченко і Поліна Пащенко – виступили дуже потужно та мали блискучі перемоги над сильними суперницями.

Команда «Берлікс»

Гравчиням команди «Берлікс», які посіли третє місце в сезоні, було важко боротися з надмотивованими суперницями, які вперто прагнули до призових місць. На другому турі вони поступилися 2:3 команді «Баланс», 2:3  – команді «Аталанта», 1:3 – команді «Ракетка» – своїм головним опонентам. Також виграли 3:2 у «Ракетки-2», і цей матч також був нелегким. За кожен сет, за кожен матч необхідно було викладатися на двісті відсотків! У підсумку за другий тур збірна «Берлікс» стала четвертою, але високе, друге, місце у першому турі, дозволило їм стати у підсумку бронзовими призерками сезону 2023 року.

Команда «Атланта»

Дуже близька була до призів сезону збірна команда «Атланта» (Харків, Дніпро, Вознесенськ, Рогатин). За команду, на жаль, не змогла виступити Валерія Пономаренко із Харкова, яка була головною ударною силою в першому турі. Валерія зараз знаходиться в Німеччині, і не змогла звідти виїхати на другий тур. За «Атланту» виступили Ксенія Тимченко, Ольга Зарубіна, Тетяна Пукало. Тренером- представником команди, який провів поруч з командою всі три дні, був Максим Зарубін, який зробив все, що від нього залежало для перемоги. «Атланта» набрала разом з «Берліксом» однакову кількість балів, але стала лише четвертою в сезоні. Як виявилося, два третіх місця (у першому і у другому турі) не стали гарантією отримання медалей…

команда «Ракетка-2»

Рівною з лідерами показала себе команда «Ракетка» (Київ) – ЛОДЮСШ (Львів), яку тут всі називали просто «Ракетка-2». Тренером команди був Дмитро Дробов, але на тур прибули й особисті тренери дівчат – Леонід Бойко, Анжела Сидорко. «Ракетка-2» боролася дуже завзято, однак слід враховувати, що це команда, в основному, складається з мінікадеток, і їм було важко боротися проти кадеток. Скоріш за усе, цей склад у наступному році буде вже непереможним у старшій Дитячій лізі, де інші команди сезону 2023 не мають таких високих результатів.

Сильно пройшли тур, і було видно, що дівчата стали набагато краще грати, у командах ЛОДЮСШ (Львів), «Академія настільного тенісу-1», «Академія настільного тенісу-2», ДЮСШ-1 (Львів)-ЛОДЮСШ, ДЮСШ (Стрий), Іржавецький ЗЗСО.

Табличка другого туру
Призери сезону у дівчат

1 місце – команда «Ракетка-1 (Київ). Склад команди: Ангеліна Плащинська, Аліна Оврях, Олександра Хрітіна, Катерина Окіпнюк. Тренери: Д.О. Дробов, В. Окіпнюк.

2 місце – СК «Баланс» (Дніпро). Склад команди: Катерина Бондаренко, Кіра Полтавченко, Поліна Пащенко, Поліна Лебідь. Тренер: С. Бондарєв.

3 місце – збірна команда «Берлікс» (Могилів-Подільський) – ДЮСШ (Заліщики, Богородчани, Жовква). Склад команди: Анна Тітус, Марія Демчук, Людмила Павлюк, Богдана Заблоцька. Тренери: О.П. Тітус, О.В. Мамалига.

Результати за сезон

Фото змагань

Фото нагородження

Відео нагородження

Післямова

Конкуренція серед тенісистів посилюється. На жаль, ця, кадетська, ліга для багатьох тенісистів сезону є останньою. Спортсмени 2008 р.н. прощаються з Дитячою лігою і наступного року переходять у розряд юніорів. Аналогічних змагань для юніорів у зв’язку з війною не передбачається, і тому перспективи для них залишаються не дуже райдужні…

  • Матеріал і фото підготував: Андрій Лук’яненко
  • 30.06.2023

Резюме, коментарі та привітання із соцмереж

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.