Підсумки ТОП-12 для кадетів, 2021 рік

У призи потрапили вихованці Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Сєвєродонецьку!

З 11 лютого (день приїзду) по 14 лютого проходили змагання з настільного тенісу для найкращих кадетів України – ТОП-12. Вони були організовані у двох містах. Для хлопців – у Дніпрі, в залі спортивного клубу «Велика гра» («Большая игра»). Для дівчат – у Києві, в залі ФНТУ, який знаходиться в легкоатлетичному манежі. На турнір були викликані найсильніші тенісисти 2006 року народження і молодші, відповідно до рейтингу ФНТУ. За столами боролися представники Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Сєвєродонецька, Луцька, Херсону, Кривого Рогу, Косова, Сваляви. Особливо великою була частка гравців з Києва та Дніпра.

Цікаво, що, незважаючи на те, що турнір був призначений більшою мірою для гравців 2006 р.н., на змаганнях тенісистів цього віку було не так уже й багато. Крім них, прибули також гравці 2007 р.н. і навіть 2008 та 2009 р.н.! Особливо, це відчувалось у хлопців. Тут грало тільки двоє п’ятнадцятирічних спортсменів (17%)! Ними були Пилип Колойденко і Олег Реготун. У дівчат «чистих» кадеток було трохи більше половини – 7 чол. (58%).

Причина такого становища, вважаю, не тільки в тому, що декілька гравців не приїхали за станом здоров’я, а й в тому, що молоді возрасти «наступають» на старших. У списках тенісистів 2006 р.н. чомусь не має таких сильних і яскравих представників у хлопців, як в інших вікових категоріях. Як раз на ТОП-12 і прибули найсильніші поміж 2006 р.н. – це Пилип Колойденко і Олег Реготун. Ще є у рейтингу 2006 р.н. Олександр Барабаш (не прибув) – і все:  після нього їдуть тенісисти з не дуже великими показниками рейтингу! Відстаючих кадетів випередили в рейтинговій таблиці такі талановиті молодші хлопці як Михайло Ловга, Леонід Якимчук, Назар Петух, Алі-Афсар Юнусов, Олег Реготун, Назарій Солодкий, Онуфрій Гоян, Ілля Голодюк. Більшість з них прибула на ТОП-12 і боролася проти старших суперників.

Списки спортсменів

Списки учасників див. також на сайті ФНТУ: хлопці   дівчата

У дівчат ситуація трохи інакша. У них є багато яскравих спортсменок 2006 р.н. Очолює кадеток Вероніка Матюніна, яка, за рейтингом, значно випередила решту. Дещо нижче ще дві високорейтингованих тенісистки – Анастасія Хачатурова і Софія Шередега. Але вони вже знаходяться в зоні «досяжності» для інших гравчинь 2006 р.н. Могла би приїхати на змагання і Ганна Пахомова із Бахмута, рейтинг їй дозволяв це зробити, але, можливо, не прибула за станом здоров’я.

На змагання приїхало також п’ятеро більш молодих спортсменок, але таких, що демонструють значне прискорення своєї майстерності – Ольга Понько (2007 р.н.), Ангеліна Плащинська (2007 р.н.), Вероніка Василенко (2008 р.н.), Дар’я Ковальова (2008 р.н.), Марія Боднар (2009 р.н.). Вони достатньо впевнено боролися проти старших за себе противників.

Цікавим є також те, що шість тенісисток (50%) на цьому ТОП-12 були представницями Києва! 🙂

Відео з архіву прямих трансляцій

Хід змагань і результати

Судді у дівчат були у масках, але ми їх впізнали. 🙂 Це наші відомі високорейтинговані тенісистки:

У хлопців фотографії робив, я так зрозумів, Олександр Чмихаленко – президент Федерації настільного тенісу Одеси і Одеської області. Також йому дякуємо за цю допомогу!

Хлопці

У хлопців в ході змагань виникла цікава ситуація. Якщо подивитися на результати грудневого збору кадетів у Чернігові 2020 року, організованих ФНТУ, то видно, що лідери кардинально помінялися! Тоді на збір були запрошені шість чоловік, і всі вони грали тепер тут, в Дніпрі (крім Назара Петуха). У Чернігові на вищі позиції вийшли Михайло Ловга і Олег Реготун, а позаду опинилися Пилип Колойденко, Ярослав Кравець і Леонід Якимчук, які програли усім своїм опонентам. У Дніпрі становище корінним чином змінилося! На перше місце вийшов Пилип Колойденко, на високих позиціях розташувалися Ярослав Кравець і Леонід Якимчук. Вони випередили усіх грудневих лідерів!

Зал у Дніпрі, СК «Велика гра»

Виходить, що після збору в Чернігові ті, хто програв, зробили відповідні висновки і два місяці займалися роботою над помилками. Вони усунули свої недоліки, підібрали ключі до гри суперників, і тому їх перемогли. У будь-якому разі було видно, що їхня гра значно покращилася!

Пилип Колойденко — переможець турніру!

Особливо цікаво було спостерігати за грою одесита Пилипа Колойденка! На перший погляд, він виглядає не дуже спортивно, але під час гри перетворюється! У Пилипа відмінна реакція і почуття столу. Він стабільно кладе м’яч на сторону суперника навіть у безвихідних ситуаціях. Більшість його ігор пройшло у важкій боротьбі, поєдинки тривали із великої кількості сетів. Але мало хто із опонентів витримав такої стабільності. Власні помилки приводили до програшу… До останнього дня змагань Пилип не вважався претендентом на золоту медаль, але саме у останніх турах, коли він обіграв лідерів, стало зрозуміло, що він кращий! Рік тому Колойденко був срібним призером кадетського чемпіонату України 2020 року! На змагання до Дніпра прибув його тренер Ретинський Сергій.

Срібний медаліст ТОП-12 Алі-Афсар Юнусов

Дуже вдало провів турнір харків’янин Алі-Афсар Юнусов (тепер він у  Дніпрі). Раніше він грав у Харкові, де займався з тренером О.А. Ясіним. Його гру можна було побачити у 2019 році на мінікадетському чемпіонаті України, де він завоював бронзову медаль в особистому заліку. Але свого часу він виступав також і в Дитячій лізі, і на інших турнірах України. Див. тег Юнусов. Тепер він тренується в Дніпрі, у С.Ж. Коркіна. Виходячи, з результатів ТОП-12, де було зайняте друге місце, можна вважати, що Алі-Афсар є одним із найперспективніших молодих тенісистів. До речі, він єдиний, хто зміг обіграти Пилипа Колойденка на цих змаганнях. 🙂

Ярослав Кравець зайняв третє місце

На трете місце вийшов Ярослав Кравець, до речі, також колишній харків’янин. Раніш, до 2019 року він тренувався у Харкові під керівництвом свого батька. З 2019 року він грає та тренується у Києві, в СК «Ракетка» (тренер Д.О. Дробов). На ТОП-12 у Дніпрі він доволі сильно провів увесь турнір, набрав велику кількість очок, які йому дозволили отримати призове місце після поразок останнього дня від лідерів. Він разом з Леонідом Якимчуком з Одеси набрав однакову кількість балів, але за результатом очної зустрічі становище у нього виявилося кращим.

Підсумкова табличка

Дівчата

Турнір дівчат був більш цікавішим, бо тут виступало більше рівних суперників. Усі вони показали хорошу ігру, і видно, що конкуренція між дівчатами цієї вікової категорії є значно гострішою. Не зважаючи на місця, отримані на ТОП-12, можна вважати, що усі тенісистки мають добрі перспективи. Усе буде залежати від їх бажання тренуватися. Навіть, Ганна Сирота, харків’янка, яка зайняла передостаннє місце, грала дуже сильно, в окремих епізодах переграючи призерок, і тому вона гідна до потрапляння в майбутньому до національної збірної України.

Переможець турніру Вероніка Матюніна

Значно випередила всіх тільки Вероніка Матюніна із Сєвєродонецьку (тренер О.А. Мінін). Вона не програла жодної ігри. Мало того: за весь турнір Вероніка поступилася тільки у п’яти сетах (для Шередеги, Плащинської, Понько, Ржевської і Новохацької), і було видно, що її суперниці старалися зо всіх сил обіграти майстра спорту. Зараз, за рейтингом ФНТУ, Матюніна є кращою не тільки серед гравців 2006 р.н., а й серед 2005, 2004 і навіть 2002 р.н. Див. тег Матюніна. Великий досвід змагань, які вона пройшла за роки своїх тренувань, допомагає їй просуватися вперед і вище. 🙂  Див. також Вікіпедія про Матюніну.

Анастасія Хачатурова зайняла друге місце

За друге-третє місця точилася гостра боротьба, до якої залучилися Анастасія Хачатурова, Софія Шередега, Дар’я Ковальова, Вероніка Василенко, Ганна Ржевська, Ольга Понько. Кожна з них, якщо б виграла три матчі, які проходили в останній день, могла б бути в призах. Це завдання краще за усіх виконала Анастасія Хачатурова, яка здобула в останній день 5 очків, і це дозволило їй стати срібною призеркою ТОПа. Хачатурова (тренер Я.Ю. Кокуніна) постійно показує стабільну гру, неухильно підвищуючи рейтинг. Але, будучи кадеткою та граючи в одній віковій категорії з Веронікою Матюніною, вона поки що на не може її наздогнати і тому залишається других позиціях. Див. тег Хачатурова

Софія Шередега з тренером О.А. Мініним і Веронікою Матюніною

В останні роки до боротьби з Матюніної та Хачатурової усе частіше втручається тенісистка з Сєвєродонецьку – Софія Шередега (тренер О.А. Мінін), але й в неї поки що вдаються тільки  окремі матчі проти Хачатурової. Наприклад, у 2020 році на чемпіонаті України серед кадеток Софія зайняла друге місце, а Анастасія – третє. Див. підсумки ЧУ-2020. Але усі разом: Вероніка Матюніна, Софія Шередега і Анастасія Хачатурова – складають сильну кадетську команду і у 2020 році на престижному міжнародному турнірі в Чехії вони взяли бронзові нагороди. Див. статтю медаль кадетської збірної. Згодом усі вони нагороджені у 2020 році премією від ФНТУ. Див. Премії ФНТУ.

Ольга Понько — бронзова медалістка ТОП-12

Бронзу ТОП-12 отримала Ольга Понько, яка була однією з молодших гравців турніру (2007 р.н.). Це значний успіх у спортивній біографії Ольги, яка має високі результати на рівні мінікадетів. Див. тег Понько.

На цьогорічному турнірі Понько дуже вдало зіграла проти старших тенісистів, обігравши багато кого з них (тренер Я.Ю. Кокуніна). Вона програла тільки для Вероніки Матюніної та Анастасії Хачатурової. Ключовою була її зустріч проти Софії Шередеги, яка була вирішальною в боротьбі за третє місце. З рахунком 4:0 Ользі вдалося перемогти!

Решта дівчат також заслуговують на добрі слова. Усі вони старалися, видно, що рівень їх  гри за останній рік значно покращився. Приємним сюрпризом була зріла гра Олександри Новохацької, Ганни Сироти, а також Ганни Ржевської, Вікторії Шевчук, Вероніки Василенко, Дар’ї Ковальової, Ангеліни Плащинської, Марії Боднар, які раніше також демонстрували хороші успіхи на всеукраїнських змаганнях. Див. мінікадетські та кадетські турніри в розділі ЧУ.

Підсумкова табличка

Підсумки

Отже, завершений дуже корисний для кадетів турнір, який приніс їм відповідний досвід. Рівень гравців зростає, і є надія, що вони досягнуть ще більших успіхів. Таких, щоб можна було гордитися ними на міжнародному рівні. Зрозуміло на прикладі хлопців, що їх місця можуть змінюватися з часом, і лідером може стати інший. Найвищих вершин зможуть дістатися тільки найбільш цілеспрямовані спортсмени…

Фото нагородження

Відео нагородження

Резюме, коментарі

Підсумки ТОП-12 для кадетів, 2021 рік: 6 комментариев

  1. Николай

    1) О.Понько в прошлом году на топ12 заняла 5-е место!), но никак не 2-е!
    2) О.Понько выиграла у С.Шередеги 4:0!
    3) можно было бы написать, что девочки стараются и выиграные сеты (хоть и единичные) у Вероники говорят о росте спортсмена, а не о «головокружение от успеха» у Вероники.

  2. Андрій

    Матюніна не 3 сети віддала Шередегі Плащинські Нлвохацькі ,а 5 сетів Хачатурові Понько Ржевскій Плащинскій Новохацькій .. Матюніна 44 сета , а Понько 40 сетів .І взагалі зустріч Матюніна — Понько розвивалась цікаво ( можна перегянути ) поки в Олі в пятому сеті не збився приціл . ( 14 : 12 11: 9 11: 8 1 :: 11 11: 4 )

  3. Андрій

    Матюніна програла не 3 ,а 5 сетів Хачатурові Понько Ржевскі Плащинській Новохацькій А виграла всі 44 .Понько чуть відстала 40 переможних сетів .І взагалі зустріч Матюніна — Понько заслуговує уваги . Цікава активна гра до 5 сета — поки в Олі не збився приціл ! Цікаво ( 14 : 12 . 11:9 .11: 8 . 1: 11 . 11: 4 ).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.