Підсумки ТОП-12 юніорів України у 2020 році

До призерів потрапили представники Києва, Дніпра, Прилук і Сєвєродонецька!

Услід за ТОП-12 кадетів відбулися топові змагання для юніорів (спортсменів 2002 р.н. та молодші). Юніорський турнір, як і для кадетів, пройшов у Чернігові, в спортивному комплексі «Хімік». Головний суддя змагань – Інна Білащенко.  Змагання були організовані в період 31 січня – 2 лютого 2020 року. На них також приїхали тенісисти з усієї України, але більше 60% складали гравці київської та дніпровської шкіл настільного тенісу (на цей раз їх було майже порівну). Решта спортсменів представляли Харків, Львів, Одеську, Чернігівську, Рівненську, Кіровоградську і Луганську області.

Див. також інформацію про минулорічний турнір юніорів ТОП-12

Не зважаючи на те, що виступало по 12 чоловік у кожній категорії, різниця в групах між ними була доволі відчутна. У хлопців основними претендентами на призи вважалися: Андрій Гребенюк (рейтинг перед змаганнями 68,5), Олександр Малов (65,5) і Валентин Юнчик (62.0). У дівчат беззаперечним лідером була Анастасія Димитренко (рейтинг 70,4), яка зараз входить в трійку кращих дорослих тенісисток України. Завершували списки ТОП спортсмени, які мали показники рейтингу менше на 20-40(!) балів, і тому вони не склали відчутної конкуренції. Практично, можна сказати, що основна боротьба точилася не серед дванадцяти спортсменів, а, по меншій мірі, серед шести.

Усі учасники ТОП-12 в Чернігові: спортсмени, судівська колегія, голова ФНТУ О. Зац

На головні змагання прибули практично усі спортсмени з топової десятки. Деякими втратами можна вважати відсутність Степана Мула, Аліни Куртенко, Анни Міклухи, Валерії Івахів (у всіх рейтинг більше 40), які не підтвердили свою участь. На їхні місця прийшли гравці з резерву. Див. табл. з рейтингом ФНТУ на ligac.io

За віковими критеріями, турнір також був дещо своєрідним. Спортсменів 2002 р.н. практично тут і не було, а ті, хто і був, не зміг повести спір за медалі (крім Анастасії Димитренко). Переважну більшість складали тенісисти 2003 р.н. Також дуже гучно заявили про себе і деякі більш молодші гравці, які останнім часом зустрічаються все частіше. Молодь потрохи наздоганяє старших спортсменів. На цих змаганнях прекрасно виступили кадети: Вероніка Матюніна, Нікіта Завада, Ярослав Олеськевич.

Списки учасників

Фото учасників

Усі фото зроблені завдяки допомозі Олександра Мініна. Див. альбом «ТОП-12 Юниоры 2020 31.01-02.02.2020»

Хлопці

Дівчата

Результати змагань

Усі повні результати змагань див. на сайті Ігоря Палагути

У цілому, можна вважати, турнір не приніс неочікуваних результатів. Перемогли найкращі за рейтингом. Могли бути несподіванки тільки при розподілі перших трьох місць (Гребенюк, Малов, Юнчик). У хлопців боротьбу за медалі міг повести також і Євген Кібка, але цього не відбулося. У дівчат головними претендентками були Анастасія Димитренко, Аліна Видрученко та Вероніка Матюніна. До них могла приєднатися й Іоланта Євтодій, проте вона не встояла в боротьбі з Уляною Дроновою та Веронікою Матюніною.

Тренерська сторіночка

Відео від ФНТУ

Результати: юнаки

Андрій Гребенюк

Андрій Гребенюк знов підтвердив своє чемпіонське звання. Раніше, на минулорічному чемпіонаті України, він був другим, пропустив уперед тільки Володимира Лушнікова (який був старше на два роки). Див. результати ЧУ 2019 року. У цей рік Андрій переміг усіх, крім, як це не дивно, Давида Симончука із Клевані (рейтинг 48). Це, безперечно, була сенсація першого дня турніру, але вона не дала ніяких суттєвих наслідків ні для кого – ні для переможця, ні для програвшого  – золота медаль все рівно дісталася Андрею.

Олександр Малов

Срібний медаліст Олександр Малов та молодий гравець Микита Завада (2005 р.н.) також принесли несподіваний результат у зустрічі між собою.  Вона завершилася з рахунком 4:3(!) на користь Микити, і це ще раз підтверджує те, що на будь-який матч слід серйозно налаштовуватися, незважаючи на те, який перед тобою суперник. Такою ж важкою (3:4) була зустріч Олександра Малова з Андрієм Гребенюком, де він, у випадку перемоги, міг би взяти золоту медаль. Див. також репортажі тренера Максима Черепніна на сайті Олександра Тарасенка.

Микита Завада – гроза авторитетів

Харків’янин кадет Микита Завада (зараз тренується у Дніпрі) поступово нарощує свій потенціал. У тому році він став чемпіоном серед кадетів у особистому розряді. Див. результати ЧУ-2019 року, а на юніорському взяв 8 місце. Тепер, на ТОП-12 він зайняв 7-е місце, доволі сильно зігравши з претендентами на нагороди. Буде цікаво подивитися на його гру через рік: наскільки потужне він зможе добавити у своєму зрості.

Валентин Юнчик

За третє місце могли поборотися, крім Валентина Юнчика, Назар Третяк і Євген Кібка. Валентин доволі легко пройшов Назара, але програв Євгену. Крім того, Юнчику довелося помучитися з непоступливими Микитою Завадою та Глебом Яковлевим, яких він переміг з граничним рахунком 4:3. У цих умовах, коли претенденти втрачали очки між собою, уперед вирвався Ярослав Олеськевич (2005 р.н.), який обіграв цілий ряд києвських та дніпровських спортсменів! 🙂

Олександр Олеськевич – четверте місце серед юніорів

Доля третього місця була вирішена в особистій зустрічі Олеськевича з Юнчиком – хто в ній вигравав, той становився бронзовим призером! Однак перемогу у вирішальному поєдинку одержав Валентин Юнчик (4:0), і тому він позбавив турнір ще однієї сенсації, коли б медалістом міг би став тенісист кадетського віку.

Місця призерів серед юнаків

  • 1 місце – Андрій Гребенюк (Прилуки)
  • 2 місце – Олександр Малов (Дніпро)
  • 3 місце – Валентин Юнчик (Дніпро)

Підсумкова табличка юнаків

Результати: дівчата

Анастасія Димитренко

У дівчат чемпіоном стала Анастасія Димитренко, до речі, єдина призерка серед тенісистів 2002 р.н. Вона обіграла всіх, без винятку, спортсменок. Усього по одному сету вона віддала для Вероніки Матюніної, Іоланти Євтодій, Уляні Дронової та Марії Курищенко – решта матчів відіграна на нуль, тобто без єдиної поразки! Думаю, що для Насті вже становиться «тісно» на наших топах, бо вона значно їх переросла, давно забронювавши себе місце у юнацькій збірній. Крім того, вона має значний досвід міжнародних змагань. Див. Анастасія Димитренко на European Championships Teams.

Аліна Видрученко

Відмінно виступила срібна призерка Аліна Видрученко, яка також поступово зростає, як майстер настільного тенісу. На минулорічному юніорському чемпіонаті вона завоювала золоту медаль, випередивши навіть Анастасію Димитренко. Див. результати ЧУ 2019 року. У Аліни, яка є 2003 р.н., є хороші перспективи стати переможницею ТОП у наступному році, який буде вже для її віку. Бажаємо їй успіхів, а також частіше виступати на міжнародних турнірах! 🙂

Вероніка Матюніна

Беззаперечно, феноменом ТОП-12 стала сєвєродончанка Вероніка Матюніна – наймолодша його учасниця (2006 р.н.). Тут Вероніка взяла третє місце, яке виборола у напруженій боротьбі з більш старшими суперницями. Вона програла тільки три гри: дві – призеркам і ще одну – Марії Курищенко. Якщо казати про рівень настільного тенісу Вероніки, то видно, що він також поступово зростає. Зараз Матюніна є лідером серед кадетів. Див. результати ТОП-12 2020 року. У минулому році на чемпіонаті України серед юніорів вона була восьмою, а зараз на ТОПі  юніорів – вже третьою! Чотирнадцятирічна дівчина значно випереджує свій вік, входить у число 20 найкращих за рейтингом дорослих тенісисток України. Див. також підсумки ЧУ 2019 для дорослих.

Звіт Олександра Мініна про ТОП-12 в Чернігові

Іоланта Євтодій

Трохи не дотягнулася до призового місця одеситка Іоланта Євтодій (зараз тренується у Дніпрі). Але вона також є молодшою за віком (2004 р.н.), ніж багато інших спортсменок, і їй було важко боротися з більш досвідченими тенісистками. Як кажуть тренери, це був ще не її ТОП. Очікується, що наступного року вона виступить набагато краще. Тут, в Чернігові, Іоланта заробила немало очок, а програла лише призеркам та ще Уляні Дронової, чемпіонці України серед кадетів 2019 року. Див. результати ЧУ-2019. У ключовій зустрічі, в якій вирішувалася доля третього місця, Іоланта поступилася Вероніці Матюніної (матч завершився з рахунком 3:4!). Це була «битва титанів», коли ніхто не хотів програвати…

Місця призерок

  • 1 місце – Анастасія Димитренко (Київ)
  • 2 місце – Аліна Видрученко (Київ)
  • 3 місце – Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк)

Підсумкова табличка дівчат

Фото нагородження

Ще хочеться довести таку думку. Практично усі призери нинішнього ТОПу – це спортсмени, які розпочали займатися настільним тенісом в областях, регіонах, далеких від Києва та Дніпра. Анастасія Димитренко – Одеська область (смт. Сергієвка, перший тренер О. Буберенко), Аліна Видрученко (м. Миколаїв, перший тренер І. Зубенко), Вероніка Матюніна – Сєвєродонецьк (перший і єдиний тренер О. Мінін). У хлопців: Андрій Гребенюк – Прилуки (перший тренер – папа, Сергій Гребенюк, але потім тренування проходили та продовжують проходити під керівництвом В.Ю. Лунєгова); Валентин Юнчик – Луцьк (перший тренер Є. Демчук). Єдиний серед них – це Олександр Малов, який проживає у Дніпрі та продовжує займатися у С.Коркіна. Але всі вони завдяки своїй праці, завзятості, впертості продерлися наверх та добилися того, що з ними почали працювати столичні тренери, які мають найвищу кваліфікацію. Виходить, що у нас в Україні постачальником видатних спортсменів до центрів НТ як раз є «глибінка», яка проводить велику селекційну роботу, знаходить тих талановитих спортсменів, які мотивовані на високі результати, на копітку працю. Хотілося б, що керівники спорту бачили це та давали областям більш засобів та можливостей продовжувати таку необхідну для спорту працю. Бюджетні кошти могли би виділятися додатково на проведення селекції, виїзди перспективних спортсменів із місцевих ДЮСШ на змагання в інші області. Тільки так можна підняти рівень настільного тенісу.

Олександр Мінін та Вероніка Матюніна

Серед учасників ТОП-12 також: Іоланта Євтодій (Одеса), Олена Пентюк (Чернівці), Микита Завада і Уляна Дронова  (Харків), Ярослав Олеськевич (Львів), Назар Третяк (Рогатин), Глеб Яковлев і Анастасія Москалюк (Ізмаїл, Одеська область, обидва вихованці Ю. Фарладанського), Кирило Юрченко (Умань, тренер І.Ф. Чернобаб), Давид Симончук (Клевань, Рівненська область, також першим тренером був папа – Сергій Симончук), Євген Кібка (Донецька область), Марія Курищенко (Кропивницький). Майже 80 процентів кращих тенісистів юнацького віку, учасників ТОП-12, формально, із областей!

Виокремлюється із цієї «схеми» тільки тренер Олександр Мінін із Сєвєродонецьку разом із своєю талановитою підопічною Веронікою Матюніною. Вони на периферії змогли самотужки досягти дуже високого рівня у настільному тенісі та продовжують тренування у себе дома. Сєвєродонецьк складає значну конкуренцію столичним школам та продовжує просуватися на шляху зростання результатів. Але цей факт свідчить лише про те, що у житті, як й у спорті, завжди є місце для винятків, і тільки ті люди, які дуже сильно чогось хочуть, можуть добитися найвищих результатів.

Крім того, архівний матеріал: історична для сьогодення публікація 2014 року – деякі топові гравці на ЛІРСЕ Оупен-2014 ТУТ  🙂

Видео нагородження

Привітання

Підсумки ТОП-12 юніорів України у 2020 році: 9 комментариев

  1. Володя

    Поздравляю всех призеров! Я вижу, что один из самых популярных счетов на этом топе — это 4:3 (3:4)!!!

  2. Юрий

    Курищенко тоже могла быть третьей! Она проиграла столько же, как и Евтодий, но при этом обыграла Матюнину! Просто не повезло в других играх…

    1. Татьяна

      Да, могла бы Мария быть третьей, но в этом и суть системы ‘каждый с каждым’. Настольный теннис, как я считаю, один из самых объективно оцениваемых видов спорта. Да, бывают спорные моменты (об одном из них рассказала М.А. Песоцкая в недавнем интервью), но в основном все четко и понятно. В отличие, например, от фигурного катания, где на Олимпиаде случались две золотые медали (в одной категории имеется ввиду) 😲

    1. admin Автор записи

      Спасибо, Владимир, за подсказку! Уже внес изменения. Далеки мы сейчас от Николаева… 🙂 Хотя я там когда-то женился….

  3. spez

    У девчат, как минимум, восемь девушек могли бороться за медали, но не всем повезло!

    1. Татьяна

      Если уж на то пошло, то за медали могли бороться все 12 девушек и все 12 юношей )

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.