Підсумки ТОП-16 в Хмельницької області в 2020 році

Почесний трофей Хмельниччини поїхав до Дніпра!

У Красилові 12 січня 2020 р. пройшов щорічний ТОП Хмельницької області з настільного тенісу, який тепер стає все більш відомий під назвою Krasyliv TOP-16. Усіх тенісистів Хмельниччини та гостей з інших областей знов прийняв місцевий центр настільного тенісу, який розташований в дитячо-юнацькій спортивній школі. Події, які розгорталися тут, були дуже цікавими та знов підтвердили наявність бажань великої кількості тенісистів України до отримання звання кращого.

Змагання у Красилові завжди проходять у запеклій боротьбі, і сайт «Наш теніс» неодноразово про них писав у минулі роки. Див. матеріал:

Особливістю змагань на Хмельниччині завжди була їх відкритість для будь-яких інших регіонів України. Відповідно до Положення, на обласний топ-турнір запрошувалися усі бажаючи, тому серед учасників змагань були представники Київської, Дніпропетровської, Рівненської, Тернопільської областей. Див. склад учасників змагань на сайті ligas.io. Головний суддя змагань – М.Д. Диса. Головний секретар – С. Угніченко.

Фото відкриття турніру

Перш ніж перейти до висвітлення турніру, декілька слів про його історію:

Віхи Красилівського ТОП-16

Цей турнір був започаткований у 1995 р., а  у 2020 році він святкував свій 25-річний ювілей! Спочатку ТОП був задуманий як змагання районного масштабу, і у ньому приймали участь тільки місцеві гравці, яких нараховувалося на той час близько тридцяти. Поступово масштаб змагань збільшувався, а популярність їх зростала. Через декілька років на турнір до Красилова стали приїжджати тенісисти з Хмельницького та районних центрів Хмельниччини, а кількість учасників зросла до п’ятдесяти. Змагання стають обласними.

У подальшому рамки спортивного заходу продовжували розширюватися. Приблизно з 2010 року ТОП-16 почали відвідувати тенісисти сусідніх областей – Тернопільської, Рівненської, Чернівецької, і турнір набуває статусу регіонального.

Змагання 2017-2020 років показали, що до Красилова з великим задоволенням почали приїжджати гравці з Київської, Дніпропетровської, Вінницької областей. Нинішній, ювілейний, ТОП нараховував вже 75 учасників. Тенденція до розширення географії змагань продовжує зберігатися, і турнір прагне перейти у розряд всеукраїнських. З 2018 року він носить назву Krasyliv TOP-16. Одночасно з цим покращуються умови матеріальної бази. Див. статтю У Красилові оновився центр настільного тенісу

Красилівчанка Олена Налісніковська — володарка Кубку України 2019 року

Найбільш титулованими призерами ТОПу за всю історію його існування вважаються Віталій Клімов, Іван Архіпов, Олег Диса, Вілен Ящук, Олександр Алексєєв, Олексій Євтішенков.

Почесними гостями або учасниками турніру були такі відомі в Україні тенісисти як: Микола Ульянчич, Микола Закладний, Ірина Моцик, Олена Налісніковська.

.

Див. про Олену Налісніковську на Кубку України

Майстерність красилівських тенісистів неухильно зростає, і є надія, що у майбутньому вони будуть впевнено перемагати своїх опонентів з інших областей та міст.

Організація турніру у 2020 році

ТОП-16 в цьому році відзначився модернізацією та вдосконаленням графіку змагань. Спочатку турнір планувався, як і завжди, в два дні, але, за проханням багатьох учасників, термін скоротився до одного дня. Завдяки можливостям Красилівського центру настільного тенісу, який має два зали та 15 столів, були проведені без затримок відбори у 16 групах, а після обіду – зіграні сітки чотирьох фіналів! Турнір, який розпочався о 10 ранку, закінчився в 17.00 з визначенням місць першим 32-м тенісистам. Ніяких затримок, ніяких гальмувань, а найголовніше те, що самі тенісисти не отримали надмірного фізичного навантаження.

Фото і відео зала

Головний зал турніру

Також турнір став більш демократичним до учасників. Раніше на ТОП допускалися тільки рейтинговані тенісисти, або ті, що мали дорослі спортивні розряди та заслуги у настільному тенісі. Зараз на турнір можуть приїхати і молоді тенісисти, такі, які мають юнацькі спортивні розряди, початковий рейтинг. Змагальна база ДЮСШ Красилова дозволяє прийняти всіх, і дітям надається можливість випробувати свої сили у поєдинках з дорослими. Одним із таких учасників ТОПу був Сергій Божкевич з Ізяслава (10 років), який цілеспрямовано та вперто опановує технікою настільного тенісу, прагне стати майстром. Він був відмічений грамотою як наймолодший учасник змагань. До цього часу Сергій вже був нагороджений грамотами за особисті перемоги в дитячих змаганнях обласного рівня.

Сергій Божкевич — наймолодший учасник ТОП

Нагородження призерів у цьому році пройшло  за збільшеною схемою. Значна частина грошових внесків пішла на преміювання спортсменів. Грамоти, медалі та грошові премії отримали не тільки призери першого фіналу, а й переможці трьох інших фіналів. За традицією, кубок, головна нагорода, є перехідним призом та вручається переможцю терміном на рік.

Цікаво, що буквально місяць тому практично ті ж самі тенісисти відіграли абсолютну першість Хмельницької області, і тепер багато хто з них мав можливість для реваншу. Див. посилання Абсолютна першість Хмельниччини 2019 року та Настільний теніс у Хмельницькій області

Результати змагань

Боротьба на турнірі була дуже запеклою. Прибуло немало високорейтингованих тенісистів, які й повели між собою спір за медалі. Більш двох десятків тенісистів мали рейтинг понад 20, серед них – біля десяти гравців були з рейтингом понад 30. Але ніхто із них не зміг нічого протипоставити грі тенісиста із Дніпра Костянтина Кірсанова (рейтинг 43.8). Він впевнено вийшов з групи та переможним шляхом пройшов усю сітку першого фіналу. Головний приз змагань тепер поїде до Дніпра.

Див. повні результати на сайті ligas.io

За друге-третє місце також пішла дуже гостра боротьба. В гості до красилівчан приїхала потужна делегація з Рівненської області, яка до самого кінця реально претендувала на медалі. Серед них: Олександр Будніков та Ігор Дем’янець – одні із найкращих тенісистів Рівненщини. Див. настільний теніс у Рівненській області. Олександр дійшов до півфіналу, а Ігор – прийняв участь у матчі за вихід на третє місце, але обидва були зупинені хмельницькими тенісистами.

Із наших земляків дуже вдало зіграли Борис Фоменко (Хмельницький) та Андрій Домбровський (Кам’янець-Подільський). Борис вийшов у головний фінал, де програв Кірсанову та отримав срібну нагороду турніру, а Андрій в матчі за третє місце переміг Олександра Івчука (Полонне) і у підсумку став бронзовим призером.

Отже, відповідно до результатів змагань ТОП-16 зразку 2020 року тепер виглядає так:

Костянтин Кірсанов – володар головного призу

 • 1 місце – Костянтин Кірсанов – переможець
 • 2 місце – Борис Фоменко
 • 3 місце – Андрій Домбровський
 • 4 місце – Олександр Івчук
 • 5 місце – Олександр Будніков
 • 6 місце – Ігор Дем’янець
 • 7 місце – Сергій Степанков
 • 8 місце – Олександр Алєксєєв
 • 9 місце – Юрій Гара
 • 10 місце – Олексій Глазков
 • 11 місце – Олександр Грицюк
 • 12 місце – Вілен Ящук
 • 13 місце – Максим Микитюк
 • 14 місце – Олександр Васькевич
 • 15 місце – Сергій Кунинець
 • 16 місце – Віталій Клімов

Крім визначення призерів, ще одним завданням турніру стояло просто пограти, набратися досвіду рейтингованих змагань. Ті тенісисти, що не потрапили до першого фіналу, мали можливість відіграти «олімпійку» у другому, третьому або четвертому фіналах, і багато учасників скористалися цією можливістю. Поєдинки йшли у обидвох залах спорткомплексу, були задіяні усі тенісні столи. Тут, безумовно, грали вже менш сильні спортсмени, але головним для них був той досвід, який вони отримали у зустрічах проти різних суперників. Немаловажним стимулом був і сам рейтинг, тому що турнір підлягав обрахуванню через систему ligas.

 • Переможцем другого фіналу став Микола Ярошенко (Хмельницький)
 • Переможцем третього фіналу – Олександр Калмиков (Шепетівка)
 • Переможцем четвертого фіналу – Наіф Самер (Хмельницький)

Вітаємо усіх призерів з високим результатом, бажаємо подальших перемог! 🙂

Фото нагородження

Сітка першого фіналу

Плакат змагань

Підсумки ТОП-16 в Хмельницької області в 2020 році: 5 комментариев

 1. Денис

  Чому на вашому сайті не було анонсу турніра??Ви ніби завжди анонсуєте такі речі….

  1. admin Автор записи

   я боялся, что хмельничан победят более сильные львовские теннисисты…. 🙂

   1. admin Автор записи

    у нас просто в области есть группа в вайбере «хмельницкий нт», и там местные анонсы выставляются очень быстро и оперативно

 2. admin Автор записи

  Денис, я вас приглашу лично на следующий год! Берите еще пару игроков с собой!

 3. Сергій

  Домовились з Лігас, що всі анонси турнірів будемо виставляти також додатково у них. Крім того запрошуємо стати друзями у ФБ — Krasyliv table tennis. Там також виставляються анонси найпершими.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.