Підсумки турніру ТТ-Куміте сезону 2018 року

Підійшов до кінця перший сезон турнірного марафону з настільного тенісу під назвою «ТТ-Куміте», який проходив у Хмельницькій області у місті Красилів протягом 2018 року. Нагадаю для усіх, що «ТТ-Куміте» – це ліга команд, які цілий рік змагались між собою по колу та зіграли при цьому дуже велику кількість ігор. До складу команд залучались до 5-7 учасників, які повинні були зіграти між собою. Обов’язковою була наявність у команді дітей віком до 16 років. Усі результати змагань ішли в обрахунок рейтингу ФНТУ! Також значним бонусом були великі грошові нагороди переможцям. До участі у турнірі запрошувалися будь-які команди з інших областей та міст.

Є й інші особливості цього нового в Україні турніру. Про це більш детально можна почитати за посиланням » ТТ-Куміте» на сайті «Наш теніс».

Подробицями минулого сезону діляться організатори цього турніру:

 Завершився турнірний сезон «TT-Kumite» 2018 року. Будучи започаткованим 28.04.2018 року, за 7 місяців минулого року у турнірі прийняли участь загалом 12 команд, переважно з Хмельниччини (8 команд), а також кількох областей (Рівненська – «Рокитне», Київська, м.Біла Церква – «Еталон»), Тернопільська («Демос»). Новий формат командної гри, нові критерії підрахунку переможців зацікавили багатьох учасників. Принцип закладений в основу турніру – «Грай у зручний час і борись за кожен м’яч!» – дав свої результати.

На відкритті турніру

Були звичайно сумніви організаторів і  учасників щодо можливості саморганізуватися через відсутність конкретного, наперед визначеного часу для турнірних днів. Але ці побоювання не виправдалися. Через соціальні мережі, месенджери, телефони учасники самостійно визначали час зустрічі, домовляючись про турнірні дні для своїх команд, і завдяки цьому фактично по колу таки зіграла більша частина  команд турніру, що дало змогу визначити переможців. Організатори надавали турнірну площадку на будь який зручний для команд день і забезпечували суддівство і підрахунок та передачу результатів ігор для обрахунку рейтингу.

Статистика турніру:

Прийняло участь 12 команд, згідно цієї кількості кожна команда мала б провести 11 зустрічей, усі разом 132 зустрічі, а загальна кількість ігор зіграних всіма учасниками могла б скласти 3300 ігор (25 особистих ігор за зустріч, по п’ять кожним учасником).

Фактично зіграно 74 зустрічі, або 56% від усіх можливих, а загалом 1850  особистих ігор. Таку кількість ігор, мабуть в України, не дає можливість зіграти жоден інший турнір, навіть командні ліги і ветеранські чемпіонати мають значно меншу кількість особистих зустрічей. При цьому більшість ігор було обраховано у рейтингу, до тих пір поки не були внесені зміни ФНТУ, щодо збільшення розміру оплати за розрахунок рейтингу.

Перше місце отримала команда «Дністер» (Кам’янець-Подільский-Хотин), яка без поразок пройшла весь марафон – 280 виграних сетів, 180 програних і переможна різниця у 100 сетів!

Команда «Дністер»

З однією поразкою від команди переможця на другому місці команда «Проскурів» (Хмельницький-Красилів), яка відстала від першої команди тільки на 28 сетів (274 виграних, 202 програних, 72 різниця).

Команда «Проскурів»

Із різницею лише в 7 сетів, що свідчить про напружену боротьбу, третє місце посіла команда гостей турніру «Еталон» (Біла-Церква, Красилів). Результат: 264 виграних сета, 169 програних, 65 різниця.

Команда «Еталон»

Хороші шанси на попадання у трійку кращих мали команди «Ракетка», «Демос», «Рокитне», «Північ», якби вони зіграли більшу кількість ігор. Командам «Демосу» та «Ракетка» взагалі не хватило однієї взаємної зустрічі аби розіграти вищі місця.

Загалом, як засвідчила практика,  для того аби зіграти у турнірі принаймні десятьом командам достатньо всього 5 турнірних днів. Деякі команди взагалі приїжджали на турнір     усього три рази і посіли високі місця. Це говорить про те, що умови які надаються організаторами дають можливість вибрати для себе зручний час і зіграти.

За підсумками турніру 13.01.2019 на «Красилів ТОП-16» урочисто було вручено перехідний Кубок, медалі, грамоти і призи присутнім учасникам – представникам цих команд.

Награди сезону

Організаторами відмічено, що найкращим гравцем турніру «ТТ-Кumite», який прийняв участь у всіх іграх команди і програв лише одну особисту зустріч, став Степанков Сергій (Кам’янець-Подільський). Серед дітей прийняв участь у всіх іграх команди і здобув найбільше особистих перемог, у тому числі над дорослими суперниками, Мартинюк Богдан (2004 р.н.) із Красиліва.

Турнір вийшов надзвичайно насиченим і корисним, особливо, як і задумувалося, для росту спортивної майстерності дітей. У більшій мірі вихованці ДЮСШ міста Красилова, приймаючи участь у командних зустрічах, отримали хорошу школу і тому істотно підвищили свій особистий рівень майстерності та рейтинг. Це видно навіть з початкової таблиці реєстрації учасників, де записано рейтинг станом на 2018 рік і рейтинг у цих же учасників тепер.

Незабаром буде анонсовано початок нового сезону2019 року ТТ Куміте, який однозначно буде розширятися і поширювати свою дію на інші ігрові площадки. Організаторами враховано проблемні питання, які виникали при його проведенні, і у куміте цього року будуть внесені певні зміни спрямовані на покращення  турніру, участь у ньому команд буде більш мотивованою.

Найбільша кількість команд, які за умовами турніру зіграли між собою, з групи яких визначалися призери:

Про напруженість боротьби між окремими командами свідчать результати  і іншої групи з п’ятьох команд, які зіграли між собою:

Більш детальна табличка та списки турніру див. за посиланням «Куміте-2018»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.