Підсумки XVI Літньої Універсіади України з настільного тенісу

У призерах тенісисти Києва, Львова, Сум і Кам’янця-Подільського!

Настільний теніс як вид спорту був включений до програми Універсіади-2021. І, до речі, він завжди входив сюди, тому що настільний теніс найбільш підходить до студентського життя, є, певним чином, «студентським» видом спорту. За спортивними результатами складається оцінка про престижність ВНЗ, його базу та потенціал. На XVI Літню Універсіаду України зібралися найбільш престижні виші нашої країни, ціла низка яких виставила свої команди з настільного тенісу.

Див. також матеріал: Одразу чотири ВНЗ України увійшли в рейтинг найкращих університетів світу 2021 року

Універсіада – змагання для студентів, де ВНЗ сперечаються між собою. Ці масштабні заходи проходять  в Україні щорічно і містять у програмі різні види спорту. Сайт «Наш теніс» писав про турнір Універсіади-2017 з настільного тенісу про Універсіаду-2019 року. Див. матеріал: Універсіада-2017 з настільного тенісу розпочалась!  У 2020 році такі змагання не проводилися через коронавірусний карантин.

Прапор Міжнародної федерації університетського спорту

Універсіади організовуються не тільки в Україні, а й у всьому світі. Ось, наприклад, є матеріал 2017 року про Універсіаду в США, в якій приймала участь наша українська тенісистка Анастасія Рибка. Є результати і Всесвітньої Універсіади 2017 року, у якій домінували представники Азії. Тепер, після карантину, відбувається пожвавлення університетського спортивного життя, і проведення Універсіад буде відновлюватися.

Організація турніру з настільного тенісу

У 2021 році тенісні змагання в рамках XVI Літньої Універсіади України, пройшли в місті Чернівці, в спортивному залі ФОП «Олімпія». Період проведення: 23-28 травня 2021 року. Головний суддя – Наталя Куліш, добре відомий усім нам спеціаліст, якого ми знаємо по проведенню чемпіонатів України з настільного тенісу. Головний секретар змагань – Оксана Шкурей, також постійний учасник суддівської колегії на ЧУ. Див. Регламент.

Суддівська колегія Універсіади

На турнір прибули представники 11 областей України, а усього в Універсіаді прийняли участь 18 вищих навчальних закладів. Не всі вони мали повні комплекти команд. Деякі прийняли участь тільки в індивідуальних змаганнях, а деякі – тільки в чоловічому або у жіночому турнірах. Див. списки учасників унизу статті.

Найбільш потужні колективи надіслали Київ, Львів, Хмельницька область (Кам’янець-Подільський), Суми, Івано-Франківськ, Черкаська область (Умань), Луцьк, Полтава, Чернівці.

Змагання відбулися у командному, парному (у тому числі й у міксті) та індивідуальному розрядах.

Фото відкриття тенісного турніру

Результати Універсіади-2021

Повні результати на сайті ФНТУ та сайті Ігоря Палагути

Протягом турнірів відчувалася значна перевага двох ВНЗ – Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ, Київ) та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (КПНУ, Кам’янець-Подільський, Хмельницька область). Також непогано виступили представники Сумського державного університету (СумДУ) та Національного університету «Львівська політехніка». Як виявилось, тут були зібрані в одну команду найкращі юніори та молодь України, серед яких було немало членів національної молодіжної збірної України. Прізвища цих спортсменів добре відомі у нас. З їхніми досягненнями ми часто зустрічаємось на чемпіонатах України або в Суперлізі України.

Див. результати: Чемпіонат України, Суперліга України

Відео

П’єдестал пошани

Команди, чоловіки

 • 1 місце – Національний університет фізичного виховання і спорту України. Склад команди: Гребенюк Андрій, Сінькевич Богдан.
 • 2 місце – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Склад команди: Лімонов Антон, Лушніков Володимир.
 • 3 місце – Сумський державний університет. Склад команди: Ратушняк Владислав, Кібка Євген.

Команди, жінки

 • 1 місце – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Склад команди: Гуд Вероніка, Налісніковська Олена.
 • 2 місце – Національний університет фізичного виховання і спорту України. Склад команди: Анастасія Димитренко, Анастасія Козак.
 • 3 місце – Сумський державний університет. Склад команди: Цюпко Олександра, Жукова Надія.

Пари, чоловіки

 • 1 місце – Гребенюк Андрій, Сінькевич Богдан (НУФВСУ, Київ)
 • 2 місце – Лімонов Антон, Лушніков Володимир (КПНУ, Кам’янець-Подільський)
 • 3 місце – Ратушняк Владислав, Кібка Євген (СумДУ, Суми)

Пари, жінки

 • 1 місце – Гуд Вероніка, Налісніковська Олена (КПНУ, Кам’янець-Подільський)
 • 2 місце – Анастасія Димитренко, Анастасія Козак (НУФВСУ, Київ)
 • 3 місце – Занік Юліана, Топчій Марія (Львівська політехніка)

Пари, мікст

 • 1 місце – Лімонов Антон, Гуд Вероніка (КПНУ, Кам’янець-Подільський)
 • 2 місце – Гребенюк Андрій, Димитренко Анастасія (НУФВСУ, Київ)
 • 3 місце – Ратушняк Владислав, Цюпко Олександра (СумДУ)

Індивідуальний розряд, чоловіки

 • 1 місце – Лімонов Антон (КПНУ, Кам’янець-Подільський)
 • 2 місце – Гребенюк Андрій (НУФВСУ, Київ)
 • 3 місце – Сінькевич Богдан (НУФВСУ, Київ)

Індивідуальний розряд, жінки

 • 1 місце – Димитренко Анастасія (НУФВСУ, Київ)
 • 2 місце – Налісніковська Олена (КПНУ, Кам’янець-Подільський)
 • 3 місце – Гуд Вероніка (КПНУ, Кам’янець-Подільський)

ПІд час проведення півфіналів і фіналів в усіх категоріях складалося враження, що ми присутні на молодіжному чемпіонаті України– настільки високою була майстерність гравців. Практично, наша краща молодь отримала ще одне змагання, яке пішло їм на користь, посприяло підвищенню свого рівня. Див. Підсумки молодіжного чемпіонату України 2019 року, Результати юніорського чемпіонату України 2020 року. Результати чемпіонату України серед дорослих, 2021.

За загальним заліком, перше місце отримав Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. На другому місці – Національний університет фізичного виховання і спорту України. На третьому місці – Сумський державний університет.

Фото нагородження кращих вузів

На першому місці — Олександр Алєксєєв, викладач кафедри спорту і спортивних ігор Кам’янець-Поділського національного університету

Результати особистого заліку
Списки учасників
 • Матеріал підготував: Андрій Лук’яненко
 • 28.05.2021

Підсумки XVI Літньої Універсіади України з настільного тенісу: 2 комментария

 1. сергій

  А Володя Лушніков разві не вчився в США? Може, він там приймав участь в універсіаді?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.