Польща стає ближчою!

Українські юні тенісисти прийняли участь у польському дитячому турнірі

Корисною та приємною виявилася поїздка українських дітей на змагання з настільного тенісу до Польщі. Тут, у місті Краснік Люблінського воєводства, з 14 по 15 грудня 2019 р. був організований великий дитячий різдвяний турнір. Усіх учасників прийняв зал в школі номер 2 міста Краснік, в якій функціонує клуб настільного тенісу «Двійка». На змагання прибуло біля 200 дітей різного віку. Турнір проводився у чотирьох вікових категоріях.

До речі, мене приємно вразили деякі питання організації змагань (див. Положення). Достатньо масштабний турнір проводить школа, а ось фінансово його підтримує Міністерство спорту та туризму. Я вважаю, що у нормальній країні так і повинно бути для розвитку дитячого спорту, якщо про нього всебічно піклується держава.

Положення турніру у Красніку

Ще один позитивний момент: з учасників не брали вступний внесок. У кінці змагань спортсмени нагороджувалися гарними призами та грамотами. Дітей української делегації, крім усього іншого, безкоштовно розмістили у дуже хорошому готелі. Тобто майже з усіх боків господарі турніру виявили дружність та гостинність до своїх українських гостей.

Змагання проводилися у зручному та комфортному спортивному залі на 16 столів. Це було шкільним приміщенням, але дуже добре підготовленим до змагань. Столи – професійні, фірми Butterfly. Усі інші вимоги до проведенню змагань також дотримувалися у повному обсязі.

Фото залу у Красніку

Від України поїхала достатньо велика делегація. Були діти з Луцька – Денис Панчук, Ілля Голодюк,  Роман Держай, представники Жовкви Львівської області – Вадим Солтис, Остап Заблоцький, Богдана Заблоцька, а також юні тенісисти із Рогатина Івано-Франківської області – Матвій Третяк, Тетяна Пукало. Усі ці діти активно займаються настільним тенісом, постійно їздять на змагання в інші області (і навіть у країни! 🙂 ), показують високі результати. Вадим Солтис, Матвій Третяк, Тетяна Пукало є призерами останнього міні-мінікадетського чемпіонату України. Вадим Солтис, крім цього, – переможець у парі. Див. ЧУ-2019. Ілля Голодюк, Роман Держай – срібні призери командного заліку мінікадетського чемпіонату. Ілля Голодюк – чемпіон в парі. Див. ЧУ-2019, мінікадети.

Ілля Голодюк
Фото: Мichat F.Lenart

Уже неодноразово деякі з них виступали і за кордоном. Сайт «Наш теніс» слідкує за їх результатами, намагається якомога частіше висвітлювати цю інформацію.

Про турнір у Польщі див. на сайті міста Краснік

Результати змагань

Матвій Третяк. Фото: Мichat F.Lenart

Українські гравці достатньо успішно виступили на турнірі, взявши багато медалей у молодших вікових категоріях.

Матвій Третяк став переможцем у віковій групі 2009-2010. Його партнерка по рогатинській школі СДЮСШОР Тетяна Пукало не відстала від нього та також взяла золото у тій же самій категорії. До речі, Матвію Третяку довелося боротися за перше місце проти жовківчанина Вадима Солтиса. Як виявилося, Матвій був більш добре підготовлений у психологічному плані та тому зміг виграти у більш сильного Вадима. У підсумку обидва наших тенісиста опинилися на п’єдесталі пошани, але на різних сходинках.

Тетяна Пукало.
Фото: Мichat F.Lenart

 

Ілля Голодюк із Луцька здобув золоту медаль у категорії 2007-2008, а його земляк Роман Держай у тій же самій категорії добрався до півфіналу, що на деяких турнірах прирівнюється до бронзової нагороди.

Ще одне перше місце принесла спортсменка із Жовкви Богдана Заблоцька. Вона здобула чемпіонського звання у віковій категорії 2007-2008 р.н., вигравши у дуже важкій боротьбі. Отже, у підсумку українські тенісисти добилися високого результату, продемонстрували непоганий рівень настільного тенісу. У їхній скарбничці зібралося 4 золотих, 1 срібна і одна бронзова нагорода!

Богдана Заблоцька.
Фото: Мichat F.Lenart

Навряд чи можна зупинятися на цих досягненнях. Як свідчать результати турніру, у старших вікових категоріях польські тенісисти показують більш зрілу на стабільну гру, а це значить, що в них постійно відбувається планомірне нарощування потенціалу молодих гравців. Чи зможемо ми у майбутньому гідно протистояти проти тенісистів сусідньої країни, покаже час. Поки що польський настільний теніс є одним із провідних в Європі. За результатами останнього чемпіонату континенту, польська збірна займає третє місце у командному заліку. Див.: результати командного ЧЄ-2019

Фото нагородження

Фото зроблені Мichat F.Lenart

Фото з турніру в Красніку

 

Польща стає ближчою!: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.