Призери першого Setka Cup Open 2020 Cadets Minicadets

Переможцями стали представники Львівської, Закарпатської і Вінницької областей!

Захоплююче пройшов перший турнір кадетів і мінікадетів під егідою Setka Cup! У суботу, 29 серпня, вісім команд України, які пройшли попередній відбір, прийняв тенісний зал київського клубу настільного тенісу «Гурман». Сюди прибули найбільш сильні юні тенісисти – переможці і призері чемпіонатів України, медалісти Дитячої ліги. Завдяки прямим веб-трансляціям його подивилися багато любителів настільного тенісу.

Склад учасників

Див. списки в прес-релізі Setka Cup Open 2020

Головний суддя змагань Антон Бобир, замість захворівшого Юрія Гусака.

Як бачимо із списків, процент нерейтингованих гравців на турнірі був дуже низьким. На жаль, через карантин не змогли прийняти участь дніпровські і харківські тенісисти, які також високо котируються у дитячому настільному тенісі.

За медалі турніру Setka Cup боролися чотири київських команди – «Ракетка», «Лідер», «Оріон-Лідер», «NONSTOP», а також чотири збірні команди із областей: «West Juniors» (Львівська, Закарпатська, Вінницька обл., тренер-представник Олександр Тітус), команда Одеської області (тренер-представник Юлій Фарладанський), «Ера» (збірна команда Дніпропетровської та Хмельницької областей, тренер-представник Світлана Братик, Нікополь), «Прудкий м’яч» (збірна команда Львівської області і Вінниці, тренер-представник Анжела Сидорко).

зал клуба «Гурман». Денис Калачевський проводить жеребкування команд

Можна сказати, що це був такий своєрідний чемпіонат України, тільки за скороченим складом! 🙂  Усі гравці і тренери добре знали один одного, тому що не раз зустрічалися на турнірах вищої категорії. Практично, всі представники першої десятки мінікадетського і кадетського рейтингу України були тут. Для повного чемпіонського «комплекту» не вистачало гравців, як уже говорилося, із Дніпра, Харкова і Сєвєродонецька, які не подали свої кандидатури через карантин. Можливо, вони приймуть участь у наступному турнірі Setka Cup, якщо не ускладниться ситуація з епідемією коронавіруса…  🙁

Хід змагань

Цікаво і змістовно здійснювали коментування веб-трансляції Костянтин Клименко і Яна Михайлик

Боротьба йшла за олімпійською системою – на вибування, але з визначенням усіх місць. Були зіграні ігри чвертьфіналу, півфіналу, фіналу. Програвші команди розігрували 5-8 місця.

Зранку, коли турнір тільки розпочався, атмосфера серед гравців і глядачів була дуже спокійною. Часом здавалося, що деякі тенісисти ще не «прокинулися», були трохи незосереджені. Але поступово напруження змагань збільшувалося, і юні гравці почали набирати свою силу. Заключна частина турніру пройшла на високому емоційному піднесенні та в запеклій боротьбі.

Чвертьфінали

У чвертьфіналах зустрілися «West Juniors» – «Ракетка», «Лідер» – «NONSTOP», Одеська область – «Оріон-Лідер», «Ера» – «Прудкий м’яч».

Грають Андрій Кунда і Анна Ржевська, команда «Оріон-Лідер»

Упевнену гру показала команда «Ера», де лідером був спортсмен із Хмельницького Андрій Островський. З рахунком 5:1 він та його партнери з Нікополя перемогли «Прудкий м’яч».

У важкій боротьбі пройшла зустріч Одеської області проти «Оріон-Лідер». Для одеситів спочатку все йшло успішно. Леонід Якимчук і Поліна Сібагатуліна показали свій високий рівень гри, але в їхньої команді було два мінікадети з нулевим рейтингом, які не встояли проти майстровитих киян… У підсумку, до півфіналу потрапили вихованці київського тренера Кирила Самокіша (рахунок 4:2).

З однаковим рахунком 3:3 завершилися матчі «West Juniors» проти «Ракетки» і «Лідера» проти «NONSTOP». Згідно положення турніру, переможець визначався за різницею виграних/програних сетів, а потім – за різницею очок. Завдяки такій системі до півфіналу потрапили «West Juniors» і «NONSTOP».

На жаль, не пройшла до наступного колу Ольга Понько – неодноразова чемпіонка України серед мінікадетів (команда «Лідер»). Як на мій погляд, то вона була єдиною дівчиною на цьому турнірі, яка з самого ранку була «заряджена» на перемогу, активно та наполегливо прагнула до найвищого результату. Див. про Ольгу Понько результати ЧУ серед кадетів.

Півфінали

Півфінал уже різко відрізнявся від чвертьфіналу за рівнем на напруженням боротьби. У півфінальних поєдинках зійшлися: «Оріон-Лідер» проти «Ери» та «West Juniors» проти «NONSTOP».

За ігровим столом Вадим Солтис, команда «West Juniors»

Команда «Оріон-Лідер», яку вів уперед тренер Кирило Самокіш, доволі впевнено переграла хмельничан з нікопольчанами, хоча спочатку вдача була на стороні гостів. Андрій Островський і Антон Дерлюк виграли свої поєдинки, а ось дівчата не встояли. На жаль, Анна Дерлюк і Настя Дубініна програли свої особисті зустрічі, а потім і парні… 🙁  На відміну від них, багато для перемоги киян зробила захисниця Анна Ржевська, бронзова призерка чемпіонату України. Див. результати ЧУ-2018 серед мінікадетів. Непогано виступила й Аліна Оврях, яка обіграла Анну Дерлюк, вищу її за рейтингом!

У другому півфіналі – «West Juniors» проти «NONSTOP» – боротьба йшла більш запекліше, і тому тут був зафіксований знов рівний результат – 3:3. Усі матчі проходили дуже напружено, і передбачити остаточний результат було неможливо – так різко змінювалася ситуація. Єдине «стабильно» виступив Кирило Туяхов, тенісист без рейтингу, якому було важко боротися проти лідерів українського дитячого тенісу, і він не дав команді жодного очка…

Фото від Setka Cup

(фото Ігоря Костюченко)

повний фоторепортаж ТУТ

Слідує також відмітити й Марію Боднар, яка проявила найкращі лідерські якості та повела за собою товаришів. Марія «заряджала» своїми емоціями партнерів, налаштувала їх на подальшу боротьбу. Вище усіх похвал стала її вдала гра проти срібної чемпіонки України Анни Тітус (див. ЧУ-2019). На жаль, киянам, в цілому, не вистачило двох переможних сетів, щоб потрапити до фіналу… Командна гра передбачає, що кожен повинен виступити максимально результативно, і, навіть програючи, слід прагнути добути хоч один переможний сет…

Тривають півфінальні поєдинки

Фінальна частина

Ігра з третє місце також була дуже видовищною. У боротьбі за бронзові медалі зійшлися «Ера» і «NONSTOP». Знов прекрасно проявила себе Марія Боднар із «NONSTOP», яка дала бал команді в очній зустрічі. На цей раз – проти сильної тенісистки Анни Дерлюк. Повторилася ситуація і для «Ери»: хлопці виступили вдало, а ось дівчата – ні. Однак, запас переможних сетів, який створили хлопці, дозволило команді «Ера» вийти у підсумку на третє місце!

Тренер Олександр Тітус налаштовує Богдану Заблоцьку на перемогу!

У фіналі особливих подій не трапилося. «West Juniors» чомусь дуже впевнено переграв «Оріон-Лідер» з рахунком 4:2. Можливо, гравці трохи повтомлювалися від тенісного марафону, можливо, перегоріли емоції…

На цьому етапі впевнено виступив Михайло Ловга із Сваляви, команда «West Juniors». Михайло (його тренує Віктор Дідух) – чемпіон України серед мінікадетів, найліпший гравець за рейтингом серед хлопців 2007 р.н. Див. результати ЧУ-2019. У фінальному матчі він приніс команді два переможних очка. Впевнено в парі з Михайлом Ловгою зіграла й Богдана Заблоцька. Анна Тітус обіграла Аліну Оврях в особистому поєдинку.

У команді «Оріон-Лідер» слід відмітити Андрія Кунду і Микиту Запорожця. Вони здорово потріпали нерви майбутнім золотим медалістам, до самого кінця зустрічей претендуючи на перемогу.

У підсумку місця розподілилися наступним чином:

 • Медалі турніру

  1 місце – «West Juniors» (тренер-представник Олександр Тітус)

 • 2 місце – «Оріон-Лідер» (тренер-представник Кирило Самокіш)
 • 3 місце – «Ера» (тренер-представник Світлана Братик)
 • 4 місце – «NONSTOP» (тренер-представник Ольга Шаблиста)
 • 5 місце – «Ракетка» (тренер-представник Дмитро Дробов)

  Кубок Сетка Кап

 • 6 місце – «Прудкий м’яч» (тренер-представник Анжела Сидорко)
 • 7 місце – «Лідер» (тренер-представник Яніна Кокуніна)
 • 8 місце – Одеська область (тренер-представник Юлій Фарладанський)

Нагороджувалися грамотами и подарунками всі учасники змагань. Але грошовими призами і медалями – перші п’ять команд.

Окремі нагороди отримали наймолодші учасники турніру, а також гравці, які перемогли у конкурсі кращого знавця історії настільного тенісу. Змагання ерудитів проводили коментатори Костянтин Клименко і Яна Михайлик у перерві між турами.

У цілому, можна сказати, змагання пройшли дуже вдало. Усі були задоволені організацією і ходом турніру та, я впевнений, будуть чекати наступного Setka Cup Open для кадетів та мінікадетів.

 

Фото нагородження

Переможці турніру: тренер Олександр Тітус. Гравці: Михайло Ловга, Богдана Заблоцька, Вадим Солтис, Анна Тітус

Резюме і привітання

Призери першого Setka Cup Open 2020 Cadets Minicadets: 19 комментариев

 1. Ононим

  «У фіналі особливих подій не трапилося. «West Juniors» чомусь дуже впевнено переграв «Оріон-Лідер» з рахунком 5:1.»
  «Переможні очки для киян дала тільки Анна Ржевська.»
  Это не совсем так. 🙂

 2. Ононим

  «Нагороджувалися призами і грамотами перші п’ять команд.»
  Снова вас поправлю. Призами, грамотами и подарками награждались ВСЕ участники турнира. А вот денежными призами награждались первые ПЯТЬ команд.

  1. admin Автор записи

   Спасибо за поправку! Да, нет пока официальных результатов. Если есть дайте ссылку. Вчера я смотрел прямую трансляцию. Последний матч (парная встреча) не показали до конца…. Она уже ничего не решала. Будут результаты — исправлю все, согласно результатов.

 3. Николай

  Результаты на самом деле вышли неожиданными из-за того, что команды были посеяны вслепую и выход в 4 решило просто везение (кто на какую команду попал)!

 4. Николай

  И почему вы решили, что только Оля Понько была нацелена на победу???? Если Вы уже взялись отмечать кто хорошо играет, а кто проигрывае все, то можно было также отметить, что Олю Понько выиграла Ангелина Плащинская (3:0)!!!!
  Детский спорт очень непредсказуем и с комментариями нужно быть аккуратным!

  1. admin Автор записи

   по веб-трансляции тяжело было увидеть настроение всех участников! 🙂 А кто еще был нацелен на победу?

 5. admin Автор записи

  я немножко неправильно пишу статьи. Некоторые думают, что я пишу под заказ от ФНТУ или еще от кого. На самом деле, этот сайт — мой личный блог, где я выкладываю свои мысли и впечатления от соревнований, где играю я, мои знакомые или друзья. Иногда бывает информация, которая мне просто интересна.
  Мы все ждем официального отчета Сетка Кап о соревнованиях. Вот там будет все правильно и объективно. 🙂

 6. Ю

  А ви задумувалися, що ці коментарі читають діти. І, можливо, призери в тому числі. Вони старалися, зустрічалися за одним столом з «очікуваними» переможцями, робили все, що в їх силах, виграли, а Ви пишете, що це- » везение» не дало фаворитам перемогти? Дуже толерантно!

 7. Николай

  Ни для кого не секрет, что любой посев — это всегда доля везения! А на этих соревнованиях тем более, когда посев был случайным!!!
  Я ни в коем случае не говорю, что кто-то не заслуженно занял место!
  Дети несомненно молодцы, все очень старались и переживали за успех команды!

 8. admin Автор записи

  Как для детей, то эти соревнования очень хорошие! Играя в команде, игрок чувствует больше ответственности за результат. Есть возможность сыграть в течение дня с игроками, разными по стилю и уровнем мастерства. Если такие турниры будут проводить в Киеве и дальше, то это будет очень хорошо. Просто уже к ним будет меньше внимания со стороны разного рода сайтов! 🙂 Обычное дело. Только для детей они станут хорошим подспорьем в подготовке.

 9. Денис

  Не грузите админа,а то он вообще перестанет писать о настольном теннисе. Это один единственный сайт,который хоть оперативно освещает события в настольном теннисе. Все остальные умерли,или на стадии.
  Да,случаются ошибки,поправляют их,но зачем так критиковать. У администратора есть своё личное мнение,и он его высказывает.

 10. Андрей

  Надо срочно проводить второй Сетка Кап! 🙂 Тогда, кто проиграл сейчас, выиграет, а тот, кто выиграл, проиграет, и уже не будет никто жаловаться на судьбу, на мнения и на жеребьевки! 🙂

 11. Василь

  Я так читаю коментарі і розумію, що цей турнір проходив за «бугром»:Ростові чи Вологді.Та пишіть уже нарешті рідною мовою.Або так і скажіть що Ви її не розумієте,або не хочете розуміти.З повагою до всіх, Василь.

  1. Мирослав

   Однозно, треба подякувати Андрію за оперативне висвітлення усіх подій в настільному тенісі! Людина витрачає свій час, ресурси і просто живе нашим улюбленим спортом! Критика в його адрес аж ніяк не має місце! Спасибі, Андрій!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.