Особисті медалі молодіжного чемпіонату взяли наймолодші — з Дніпра і Києва!
Чемпіонат України для молоді (гравців 2020 р.н. та мол.) проводився у Чернігові в період з 11 по 15 листопада 2021 року. Це найстарша молодіжна категорія, наступними за рангом йдуть змагання для дорослих. До Чернігова прибуло, в порівнянні з юніорськими та кадетськими чемпіонатами, не так уж і багато тенісистів. У командній частині були представлені тільки дев’ять областей. У особистому заліку прийняли участь 53 юнаки і 30 дівчат. У парному розряді – 24 пари юнаків, 14 пар дівчат і 27 мікстових дуетів.
Медалі розігрувалися в командному, особистому і парному турнірах. Всюди визначалося третє місце. Чемпіонат пройшов у спортивному комплексі «Хімік». Головний суддя змагань – Інна Білащенко.
У 2020 році молодіжний чемпіонат через епідемію коронавірусу не організовувався, а маємо результати ЧУ-2019, де переможцями були Антон Лімонов і Анастасія Димитренко.
Учасники змагань
Цей чемпіонат показав загальну тенденцію, яка просліджується не тільки у нас, а й в інших країнах: до вікового рубіжу 21 рік залишається мало спортсменів, які продовжують активно тренуватися та приймати участь у чемпіонатах країни. 20-21 роки – це переламний вік, коли людина остаточно повинна вирішити, чи буде вона професійним гравцем у теніс, чи піде іншим життєвим шляхом.
Із хлопців до Чернігова приїхало 4 спортсмени 2020 р.н.: Горбаненко Олексій (Дніпро), Ткаченко Олександр (Київ), Слюзенко Владислав (Київ), Житарюк-Войценко Станіслав (Чернівці). У дівчат: тільки Кондратенко Вікторія (Київ, Донецьк).
Також було мало двадцятирічних спортсменів: у хлопців – двоє: Камінський Сергій (Запорізька обл.) і Токар Вадим (Хмельницький); у дівчат – киянки Гуд Вероніка і Цюпко Олександра.
Основну частину гравців складали кадети і юніори, тобто ті, які вчяться у спортивних закладах, де будуть згодом отримувати шкільні атестати або дипломи про вищу освіту. Тому тут були чисельні представники Київського, Дніпропетровського, Харківського, Сєвєродонецького училищ фізичної культури (у Сєвєродонецьку – ЛОШВСМ), які готують професіональних спортсменів та тренерів. Чомусь не було нікого з Херсону, де також є вище училище фізичної культури…
Львів делегував спортсменів «Політехніки», де завжди був добрий розвиток настільного тенісу. Можливо, такі ж самі студенти приїхали з Чернівецького національного університету (дві команди – чоловіча і жіноча). До речі, є ще Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України, де діти отримують шкільний атестат про повну середню освіту та отримують спеціальність тренера, але щось ніколи не видно його учнів на чемпіонатах України для будь-якого віку… (хоча тут є навчальна група з настільного тенісу). Давно не видно у числі призерів з настільного тенісу вихованців Львівського державного університету фізичної культури…
Аналіз ситуації, яка склалася, свідчить про те, що не всі двадцятирічні тенісисти завершили свою кар’єру після навчання в спортивних закладах. Навпаки: високорейтингованих спортсменів такого віку у нас на Україні багато, і майже усі вони активно грають в настільний теніс. Інша справа в тому, чому вони не приїхали на головний чемпіонат країни за своїм віком…
Наприклад, в рейтингу України є зараз мінімум 18 гравців 2000 р.н., які мають рейтинг за 30 і які регулярно приймають участь у комерційних турнірах або в Суперлізі України.
Дівчат, конечно, менше – дев’ять спортсменок 2000 р.н., але усі вони задіяні в різних турнірах: Setka cup, Winners, WinCup. Про їх активність свідчить просто космічний «вес»: наприклад, у Юлії Оробинської – 104!, у Ярослави Лесной – 101! Можна вважати, що у них кожен тиждень – комерційний турнір.
Така ж тенденція спостерігається у дев’ятнадцятирічних і двадцятирічних тенісистів. Багато кого з них можна вже вважати професійними спортсменами, тому що майже всі вони задіяні в різного роду «капах», і тепер зрозуміло, що просто чемпіонат України їх не дуже приваблює…
Результати змагань
-
Усі результати матчі і детальні таблички див. на сайті ФНТУ та на сайті Ігоря Палагута.
- Висвітлення турніру на сайті Олександра Тарасенка.
- Фото від Олександра Мініна.
- Відео від Олександра Мініна.
Основна боротьба, як стало зрозуміло зі складів команд, точилася між представниками Києва і Дніпропетровської області. Їх спортсмени завоювали, практично, сто відсотків нагород командного розряду, а також більшість медалей в інших змаганнях.
Найбільш прославилися наймолодші учасники змагань – Нікіта Завада (2005 р.н.) і Вероніка Матюніна (2006 р.н.), які вибороли золоті медалі особистого чемпіонату. Нікіта розпочав займатися настільним тенісом у Харкові (тренер О.А. Ясін), але тепер вчиться в Дніпрі у С.Ж. Коркіна. Вероніка Матюніна родом з Сєвєродонецка, де тренувалася під керівництвом О.А. Мініна. Тепер вона проходить навчання в Києві та займається у Т.Б. Кокуніної та Я.Ю. Кокуніної.
Без сумніву, це наші найперспективніші тенісисти, які набагато випередили своїх ровесників, розпочали перемагати тепер і більш старших за віком гравців. З’явилися у них і дуже добрі результати в Європі, де вони гідно захищають честь своєї країни.
- Див. матеріал: Мало! )
- Результаты украинских юниоров на ЮЧЕ-2021 в Хорватии
- Українське золото на головному європейському турнірі для молоді!
Звернула на себе команда із Луганської області під керівництвом Олександра Мініна. Після уходу із ЛОШВСМ Вероніки Матюніної та Іоланти Євтодій, які перейшли до Києва, тут зберігся непоганий потенціал. Дівчата Мініна змогли довести, що їх школа є однією із кращих в Україні! У підсумку новостворена команда зайняла третє, призове, місце на цьому чемпіонаті.
Відео фіналів
П’єдестал нагородження
- Командний розряд, юнаки
- 1 місце – Дніпропетровська область.
Склад команди: Завада Микита, Горбаненко Олексій,
- Малов Олександр, Юнчик Валентин, Кібка Євген. Тренер: С.Ж. Коркін.
- 2 місце – Київ-1. Склад команди: Третяк Назар, Юрченко Кирило, Грибан Вадим, Слюзенко Владислав, Вірозуб Олександр. Тренер. В.І. Король.
- 3 місце – Дніпропетровська область-2. Склад команди: Хименко Артем, Бурилов Володимир, Реготун Олег, Демченко Іван, Умников Вадим. Тренер: М.С. Черепнін.
- Командний розряд, дівчата
- 1 місце – Київ-1.
Склад команди: Гуд Вероніка, Матюніна Вероніка, Кондратенко Вікторія, Євтодій Іоланта, Понько Ольга. Тренер: Я.Ю. Кокуніна.
- 2 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Куріщенко Марія, Гусєва Вікторія, Новохацька Олександра, Ковальова Дар’я, Горчакова Ганна. Тренер: М.М. Зайцев.
- 3 місце – Луганська область. Склад команди: Шередега Софія, Зоїдзе Єлизавета, Постол Анастасія, Чернявська Олена. Тренер: О.А. Мінін.
- Парний розряд, юнаки
- 1 місце – Гребенюк Андрій, Третяк Назар.
- 2 місце – Горбаненко Олексій, Завада Микита.
- 3 місце – Олеськевич Ярослав, Юрченко Кирило.
- Парний розряд, дівчата
- 1 місце – Євтодій Іоланта, Матюніна Вероніка.
- 2 місце – Гуд Вероніка, Кондратенко Вікторія.
- 3 місце – Кануннікова Василиса, Куріщенко Марія.
- Парний розряд, мікст
- 1 місце – Третяк Назар, Гуд Вероніка.
- 2 місце – Гребенюк Андрій, Євтодій Іоланта.
- 3 місце – Завада Микита, Матюніна Вероніка.
- Індивідуальний розряд, юнаки
- 1 місце – Завада Микита (Дніпро, Харків).
- 2 місце – Горбаненко Олексій (Дніпро).
- 3 місце – Третяк Назар (Київ, Рогатин).
- Індивідуальний розряд, дівчата
- 1 місце – Матюніна Вероніка (Київ, Сєвєродонецьк).
- 2 місце – Гуд Вероніка (Київ).
- 3 місце – Кондратенко Вікторія (Київ, Донецьк).
Кількість медалей (інформація з сайту Ігоря Палагута)
Кращим гравцем чемпіонату України серед молоді 2000 р.н. стала Вероніка Матюніна, в активі якої 3 золоті та 1 бронзова медаль (у змішаній парі). Друга: Вероніка Гуд — 2 золоті та 2 бронзові. Далі йдуть Микита Завада та Третяк Назар з двома золотими та по одній срібній та бронзовій.
Фото нагородження
Кого вважати чемпіоном?
Чемпіонат України серед молоді проводиться не просто так, а з метою відбору кандидатів до молодіжної збірної України. У цьому році трапилося так, що дата чемпіонату Європи для U-21 і чемпіонату України для цього ж віку співпали. Практично, вони проходили в одні і ті ж дні, і тому ті українські спортсмени, які були делеговані на європейську першість, не прийняли участь в українському турнірі. В Європі честь країни захищали Антон Лімонов і Анастасія Димитренко – чемпіони останньої молодіжної першості України (2019 рік). Ось інформація про європейську першість: результати ЧЄ-2021 в Спа, Бельгія. Зрозуміло, що Лімонов і Димитренко не будуть тепер вважатися чемпіонами України у 2021 році, а значить, за положенням, скоріше за усе, не зможуть бути направлені на «молодіжку» в Європу наступного разу…
З іншого боку, чемпіони цього року – Нікіта Завада та Вероніка Матюніна – навряд чи будуть претендувати на місце в «молодьожці». Їм вистачить й юніорських змагань. Навантаження велике, але і за рівнем ігри їм поки що не дотягнутися до старших чемпіонів. Хоча, якщо подивитися на рейтинг, то молоді тенісисти прагнуть дістати «старичків». Кращими ж у віці 2000 р.н., як і раніш слід вважати Антона Лімонова і Анастасію Димитренко.
Ще один момент: одночасна трансляція європейського і українського чемпіонатів показали, що ми значно відстаємо від європейських молодих спортсменів… 🙁 Тільки одиниці з наших тенісистів можуть приблизно на рівних боротися з елітою настільного тенісу. Більшість з перспективних гравців, які можуть дати медалі у Європі в найближчі роки знаходиться поки що в кадетській та юніорській категоріях, на які треба звернути більшу увагу для підготовки. Те, що провели чемпіонат для віку 21 р., це, конечно, добре, але особливо великого значення для майбутніх міжнародних змагань немає…
Рейтинг найкращих гравців 2000 р.н. та молодші на 16.11.2021
Табличка перших шістнадцяти місць чемпіонату
Місця | Юнаки | Дівчата |
|
|
|
Кращі фото від Олександра Мініна
Весь фотоальбом ТУТ
Відео нагородження
- Матеріал підготував Андрій Лукьяненко
- 16.11.2021
Лимонов, а не Антонов)
да! маханул я…. Такое впечатление, что кроме вас больше никто не читает мой сайт….. 🙂 Кому я пишу…. для кого….. кому єто надо…..
читают, читают. Просто не все обращают внимание, и не все из обращающих комментируют )) а так вас многие смотрят точно у на в группе, лайков море
комментарии обязательно нужно писать. Я по ним ориентируюсь, куда двигаться дальше, кому, что интересно…
Когда Кокунина напишет свой отчёт о молодёжном евро, выложите на сайте.
На молодёжное евро можно поехать только благодаря высокому международному рейтингу,то есть на следующее евро скорее всего поедут те же, молодёжное первенство страны здесь не причем.
да, это правильно!
Для того, чтобы получить высокий международный рейтинг нужно участвовать в международных турнирах. Для этого государство должно возить не по 1 спортсмену каждого пола на соревнования, а хотя бы по 3. И не 1-2 раза за год, а почаще.
Годиков 5 назад не выделяли деньги даже на 1-2 поездки для одного спортсмена каждого пола. Так что сейчас ситуация намного лучше.
Я не против, что лучше. Но если возить двух спортсменов, то не надо удивляться почему у них самый высокий рейтинг. И получается замкнутый круг — едут двое потому, что у них рейтинг, а рейтинг у них потому, что едут.
А кто знает сколько стоит сейчас поездка на контендер для юниоров и ниже, а для взрослых? На сколько знаю, они стали намного дороже чем раньше.
Почему никто не читает? У меня вся семья читает (ну кроме кота). Просто не всегда комментарии пишем.
Спасибо за материал! Как всегда, оперативно и интересно!!!
почему кот не читает?!!!!
Будем работать над этим вопросом)
По поводу кого считать чемпионами. Только что Завада выиграл Лимонова! Матюнина на последнем туре суперлиги выиграла Димитренко.
По поводу кого возить. Если посмотреть, то Лебруны, Кауфманы, Павады ездят на всякие протуры НЕ за медалями, они ездят поиграть, набрать опыт и рейтинг (в этом можно убедиться, посмотрев где они участвуют, а где пропускают). А медали — появляются потом.
Выводы делайте сами.
То что они по разу их обыграли — не значит, что они сильнее. А с тем, что сильнейших молодых спортсменов нужно возить на взрослые турниры, никто и не спорит. Просто у нас не хватает на это финансирования.