Результати чемпіонату України серед дорослих, 2021

Левова частина нагород чемпіонату дісталася гравцям з Києва! У призах також Дніпропетровська, Харківська, Чернігівська, Луганська, Львівська області.

Промайнув черговий чемпіонат України вищої категорії (серед дорослих) з настільного тенісу. Він проходив у Чернігові, у спортивній арені СК «Хімік», з 31 січня по 2 лютого 2021 року. Головний суддя змагань: Інна Білащенко. Термін проведення ЧУ збігся з завершенням локдауну від коронавірусу в Україні. Але, зрозуміло, що про повну ліквідацію усіх пересторіг карантину не могло бути й мови. Чемпіонат проходив без уболівальників. Судді та тренери мали надягти маски та дотримуватися соціальної дистанції. Гравці-призери навіть наприкінці чемпіонату, під час нагородження, змушені були знаходитися в масках.

Див. результати минулого чемпіонату України з настільного тенісу

Уже після церемонії нагородження, коли значна кількість тенісистів отримали медалі та дипломи за призові місця, стало зрозуміло, що чемпіонат, в цілому, пройшов непогано. Це був корисний захід, який дійсно послужив добру службу спортсменам. Були створені достатні умови для чесної, безкомпромісної боротьби і для набуття необхідного досвіду, хоча на початку змагань не все складалося так райдужно. Не всі були задоволені жеребкуванням, комплектацією команд. Деяка частина уболівальників прагнула подивитися гру наших прославлених тенісисток, але вони знялися зі змагань після командного турніру.

Зал для настільного тенісу у Чернігові, СК «Хімік»

Цей чемпіонат України вкотре підняв деякі невирішені питання. Не зрозуміло, наприклад, було те, як точно визначати дорослого тенісиста-професіонала за приналежністю до області? Також, можливо, залишається доречним питання «вирощування» майстрів настільного тенісу, коли вони отримують це звання за рахунок досвідчених гравців команди.

Продовжує залишатися питання взаємодії тенісистів-професіоналів з Мінмолодьспортом: чи зобов’язані вони  приймати участь у чемпіонаті України чи можуть пропускати його? Що взагалі робиться для того, щоб задовольняти професійні потреби таких гравців? Чи вони вже давно відпущені у «вільне плавання» і можуть робити, що завгодно? Питань багато, і вони дуже цікаві.

До речі, паралельно з українським проходив такий же чемпіонат у Румунії, і там також не були присутні усі зірки європейського настільного тенісу. Ціла низка нагород дісталася молодим румунським спортсменам.

Склад учасників

На змагання прибуло приблизно 50 чоловіків і 45 жінок (але деякі учасники не прийняли участі в усіх видах змагань). Див. списки на сайті Чемпіонати, турніри, а також на сайті ФНТУ. Рівень гравців був достатньо високий. Більше двох третин у чоловіків мали рейтинг за 60. У жінок – половина учасниць були з рейтингом 50 і вище. У змаганнях прийняли участь практично всі члени і кандидати в члени національної збірної України з настільного тенісу, а також тенісисти з високим міжнародним рейтингом: Маргарита Песоцька, Тетяна Біленко, Ганна Гапонова, Євген Прищепа, Ярослав Жмуденко, Соломія Братейко. На жаль, не прийняли участі наші відомі тенісисти: Коу Лей і Олександр Дідух.

За віком, чемпіонат знов, як і минулого року, був молодий. 🙂 Не менш 50 відсотків учасників були молодші 20 років. Решта – більш старші. 10 спортсменів були віком понад 40 років.

Олександр Ковальчук

Найстаршим серед гравців був Олександр Ковальчук із Покровська Донецької області (46 років), який продемонстрував тут відмінну спортивну форму і добротний настільний теніс. До речі, я не знайшов в Регламенті ЧУ положення, яке обмежує участь тенісиста в чемпіонаті України за віком… Див. Регламент ЧУ. Тобто може приймати участь будь-який спортсмен. Олександр Ковальчук є, як відомо, також переможцем суперфіналу на Міжнародному турнірі «Стара фортеця-2020» в Одеській області (Затока).

Наймолодшою учасницею була представниця міста Сєвєродонецька Віолетта Афанасьєвська (9 років). Вона приїхала у складі команди і підтримувала ізо всіх сил своїх старших товаришів, а також прийняла участь в індивідуальних змаганнях.

Національна збірна України демонструє на чемпіонаті свою нову форму

Хід чемпіонату

У ході чемпіонату, безперечно, були різні драматичні ситуації. Не всім гравцям вдалося виконати свої плани на медалі… 🙁  Було декілька несподіванок. Прикрасою чемпіонату стала низка напружених та переламних поєдинків:  Єфімов – Прищепа (у командному турнірі), Писар – Брояковський (у командному турнірі), Гребенюк – Жмуденко (у лічці), Єфімов – Жмуденко (у лічці),  Грибан – Сінкевич (у командному турнірі), Димитренко – Степановська (у командному турнірі), Гуд – Димитренко (у лічці), Євтодій – Матюніна (у лічці), Гуд – Євтодій (у лічці), Третяк – Горбаненко (у лічці). Не менш цікавими були й парні змагання.

Усе відео виставлено на каналі ФНТУ, а також у Кінотеатрі настільного тенісу Олександра Мініна.

Відео поєдинків

Усі фото чемпіонату на ресурсі Олександра Мініна на Фейсбуці

Результати чемпіонату

Усі повні результати виставлені на сайті ФНТУ і на сайті Ігоря Палагути.

Командний турнір

У чоловіків на цей турнір заявилося 12 команд, у жінок – 8. Представництво, на жаль, невелике… Що завадило приїхати іншим, незрозуміло, хоча настільний теніс у нас активно культивується й в цілому ряді інших областей… Київ виставив дві команди чоловіків і дві команди жінок. Що не кажіть, але «усі дороги ведуть до Києву »… 🙂  Багато спортсменів з регіонів знаходять тут гідні умови для тренувань і для кар’єрного зростання. За київські команди на цьому чемпіонаті виступило багато тенісистів, які є родом з інших областей.

Див. також матеріал Де пограти в настільний теніс у Києві

Чоловіки, командний турнір між областями

П’єдестал у чоловічих команд
 • 1 місце – Київ-1. Склад команди: Прищепа Євген, Жмуденко Ярослав, Лімонов Антон, Рибка Олексій, Грибан Вадим.
 • 2 місце – Чернігівська область. Склад команди: Єфімов Віктор, Гребенюк Андрій, Май Іван, Говорунець Олександр.
 • 3 місце – Київ-2. Склад команди: Брояковський Всеволод, Третяк Назар, Юрченко Кирило, Сінькевич Богдан, Яремчук Дмитро.
 • 3 місце – Дніпропетровська область-2. Склад команди: Малов Олександр, Завада Микита, Барановський Сергій, Бурилов Володимир, Калачевський Денис.

Жінки, командний турнір між областями

Команда Харкова перед турніром (чомусь відсутня Поліна Шумакова)

У жінок особливих несподіванок не відбулося. Кращими стали команди Києва і Харкова, де зібралися наші прославлені тенісистки, члени національної збірної України – Маргарита Песоцька, Тетяна Біленко, Ганна Гапонова. Практично, тут не було нікого, хто зміг би витримати хоча б одну партію проти них. У протистоянні Київ-Харків кращим були кияни. Два вагомих очка команді принесла Маргарита Песоцька, і ще одно – Анастасія Димитренко, яка перемогла Ганну Сироту… Я подумав: дай команді іншу розстановку, і перемога могла бути на стороні харків’янок! 🙂

Команда Сєвєродонецька

Бронзові медалі отримала молода команда із Сєвєродонецьку! Вероніка Матюніна, Софія Шередега і Іоланта Євтодій ще раз довели свою зростаючу майстерність і готовність перемагати будь-якого суперника! Іоланта Євтодій дуже вдало відіграла проти Ганни Гапонової і взяла у неї два сети. Перемога була дуже близько! Тепер у сєвєродончанок є перша командна медаль на чемпіонатах України серед дорослих. Усім дівчатам – 14-16 років. Є в команді і ще більш молодші тенісистки, які зараз тільки навчаються науці перемагати.

П’єдестал у жіночих команд
 • 1 місце – Київ-1. Склад команди: Песоцька Маргарита, Димитренко Анастасія, Гуд Вероніка, Фарладанська Ганна, Пентюк Олена.
 • 2 місце – Харківська область. Склад команди: Біленко Тетяна, Гапонова Ганна, Шумакова Поліна, Сирота Ганна, Пономаренко Валерія.
 • 3 місце – Київ-2. Склад команди: Кондратенко Вікторія, Степановська Валерія, Налісніковська Олена, Куртенко Аліна, Видрученко Аліна.
 • 3 місце – Луганська область-2. Склад команди: Матюніна Вероніка, Євтодій Іоланта, Шередега Софія, Афанасьєвська Віолетта, Чернявська Олена.

Парний розряд

П’єдестал у чоловіків:

Ярослав Жмуденко, Євген Прищепа

 • 1 місце – Жмуденко Ярослав, Прищепа Євген
 • 2 місце – Калачевський Денис, Юнчик Валентин
 • 3 місце – Гребенюк Андрій, Яремчук Дмитро
 • 3 місце – Асєєв Дмитро, Олеськевич Ярослав
 • .

П’єдестал у жінок:

 • 1 місце – Братейко Соломія, Гуд Вероніка
 • 2 місце – Димитренко Анастасія, Фарладанська Ганна
 • 3 місце – Євтодій Іоланта, Матюніна Вероніка
 • 3 місце – Налісніковська Олена, Степановська Валерія
 • .

  Соломія Братейко і Дмитро Яремчук

П’єдестал мікст:

 • 1 місце – Єфімов Віктор, Димитренко Анастасія
 • 2 місце – Яремчук Дмитро, Братейко Соломія
 • 3 місце – Лімонов Антон, Гуд Вероніка
 • 3 місце – Сінькевич Богдан, Кондратенко Вікторія

Приклад невпинного прагнення до перемоги продемонструвала пара Дмитро Яремчук та Соломія Братейко!  🙂 Було чітко видно, що молоді люди, крім спортивних пристрастей, були охоплені також ніжними почуттями один до одного.

Див. також статтю про закордонних тенісистів: «Любовь творит чудеса!»

Особистий розряд, чоловіки

Євген Прищепа

У чоловіків конкуренція була просто шаленою. До самого кінця змагань неможливо було визначити ім’я чемпіона! 🙂 І тільки фінальна зустріч між Ярославом Жмуденко і Євгеном Прищепа надала цю відповідь. До речі, інший, півфінальний, поєдинок між Ярославом Жмуденко і ще одним претендентом на нагороди – Віктором Єфімовим – йшов до результату 4:3 (останній сет 13:11!), і тут також чаша терезів декілька разів схилялася то в один, то в інший бік. Єфімов відчайдушно боровся, але йому не вистачило якоїсь малості, щоб перемогти… Євген Прищепа вийшов у фінал і тут переміг (4:0) Ярослава Жмуденко.

Антон Лімонов

У розподіл медалей могли втрутитися Дмитро Писар і Денис Калачевський, але вони знялися з особистих змагань, хоча на командному турнірі показали високий клас ігри.

На третє місце вийшов молодий спортсмен Антон Лімонов. Таким чином, Антон Лімонов, став в історії чоловічого настільного тенісу України наймолодшим призером, який зміг дістатися п’єдесталу в особистому заліку! 🙂

Див. також тег Антон Лімонов.

П’єдестал у чоловіків
 • 1 місце – Прищепа Євген (Київ)
 • 2 місце – Жмуденко Ярослав (Київ, Умань)
 • 3 місце – Лімонов Антон (Київ, Вінниця)

Нагородження чоловіків здійснюють: президент ФНТУ О. Зац, головний тренер національної збірної України В. Геворгізов, головний суддя чемпіонату І. Білащенко

Особистий розряд, жінки

Соломія Братейко

Після вибуття зі змагань жінок-спортсменок, які входять до еліти європейського настільного тенісу, можливість отримати чемпіонське звання реально з’явилася у решти учасниць. Цим шансом скористалася наша провідна серед молоді тенісистка Соломія Братейко – срібний призер молодіжного чемпіонату Європи. Див. тег Соломія Братейко. Вона впевнено обіграла решту опоненток і заслужено завоювала золоту нагороду чемпіонату України. Приємно, але, до речі, Соломія, ледь не єдина тенісистка (крім ще, мабуть, харків’янок), яка віддана своєму регіону: Львівської області та місту Жовква, де вона розпочала грати у настільний теніс у дитинстві.

Іоланта Євтодій

На друге місце доволі несподівано вийшла Іоланта Євтодій, представниця Одеси, але яка на цьому чемпіонаті виступила за Луганську область. Іоланта зараз тренується в Сєвєродонецьку, у вищому вчилищі фізичної культури (тренер О.А. Мінін) та неухильно підвищує свою майстерність. Див. тег Євтодій. На шляху до особистого п’єдесталу їй довелося провести два важких поєдинки (проти Вероніки Матюніної  і Вероніки Гуд), але їй вдалося встояти та довести переможну ходу до кінця.

.

Вікторія Кондратенко

На третьому місці опинилася Вікторія Кондратенко, хоча вона, як я зрозумів, прагнула до більш високого результату. Вікторія – дуже вольова спортсменка (тренер Т.Б. Кокуніна). Помітно зростає її майстерність, особливо в останні два роки. Вона значно покращила і продовжує покращувати свої рейтингові показники, і можна бути впевненими у тому, що ми невдовзі побачимо тенісистку такого ж рівня, як і Соломія Братейко. Див. тег Кондратенко. Зрозуміло, що саме для неї потрібні більш інтенсивні спаринги за кордоном, якщо вона хоче вийти на європейський рівень. Своїм відношенням до настільного тенісу вона довела, що серйозно націлена на досягнення найвищого результату у спорті.

П’єдестал у жінок
 • 1 місце – Братейко Соломія (Жовква)
 • 2 місце – Євтодій Іоланта (Сєвєродонецьк, Одеса)
 • 3 місце – Кондратенко Вікторія (Київ, Донецьк)

Відео нагородження

Резюме, коментарі, привітання

Під час чемпіонату святкувала свій день народження Марія Куріщенко! 

 • Матеріал зібрав та розмістив: Андрій Лукьяненко
 • 03.02.2021

Результати чемпіонату України серед дорослих, 2021: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.