Більшість медалей взяли представники Київської, Львівської, Одеської та Донецької областей!
Немало знайшлось відпочиваючих гравців на узбережжі Чорного моря, щоб прийняти участь у тенісному фестивалі «Стара фортеця» («Старая крепость»)! З 26 по 31 серпня у Затоці Одеської області в рамках цього фестивалю пройшло три турніри з настільного тенісу. Протягом шести днів була зіграна величезна кількість матчів. В змаганнях прийняли участь представники багатьох областей України – Київської, Вінницької, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Полтавської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської, Донецької, Луганської. Були окремі представники й з близького зарубіжжя – з Білорусії.
Будь-який любитель настільного тенісу, який приїхав до моря, міг стати учасником фестивалю. Більшість гравців проживало в дні змагань на території бази відпочинку «Залив», де проходили поєдинки. Тут же, після ігрового дня, можна було відпочити на березі моря, яке знаходилося зовсім поруч.
Див. також Анонс турніру
До програми змагань одним із видів входив турнір за віковими категоріями. Тенісисти мали право зіграти у своїй віковій групі та ще й у молодшій. Цим правом скористалося немало гостей, які таким чином збільшили собі ігрове «навантаження», що, зрозуміло, було зовсім необтяжливим. До активної участі спонукали призи, а також пам’ятні грамоти та медалі.
«Стара фортеця» вважається ветеранським турніром, але кожен рік тут намагаються виділяти час і місце для юних спортсменів. На жаль, незмінним залишається діапазон «наймолодшої» категорії – до 29 років. Це, звичайно, призводить до того, що 13-16 тенісисти змушені боротися проти доволі досвідчених, тридцятирічних, гравців. Можливо, наступного року щось зміниться, але поки що дітям не дуже зручно на турнірі, хоча вони отримують хороший досвід у боротьби з рейтингованими спортсменами. Був час, коли Ізяслав Михайлович Тираспольський, колишній головний організатор «Старої фортеці», обіцяв подумати, як зробити для школярів свою категорію, але до сих пір зрушень у дитячому питанні немає … 🙁
У цей раз приїхало немало майстровитих тенісистів. Біля двадцяти спортсменів мали рейтинг ФНТУ 20 і більше. Серед них – десятеро з рейтингом за 30. Найвищий показник мав Максим Шулепов із Старого Самбору Львівської області – 56,7. Трохи менше було у Романа Малинки із Полтави – 52,1, а також у Олександра Ковальчука із Покровська Донецької області – 42,3. Практично, усі вони, а також Андрій Деревянко (м. Лиман Донецької області) взяли на турнірі по дві медалі в одиночному розряді. Були гравці з невеликим рейтингом, і зовсім мало приїхали без рейтингу. Можливо, це люди, які мало грають в теніс, не є членами ФНТУ. Вони просто спробували свої сили проти сильних гравців.
Крім чоловіків, у турнірах прийняли участь жінки різного віку – 11 чол., і боротьба в їх турнірах також була дуже напруженою.
Призери турніру
Див. також минулорічні результати
Див. повні результати 2020 року на сайті ligas.io
- До 29 років і молодші
- 1 місце – Шулепов Максим (Старий Самбір)
- 2 місце – Малинка Роман (Полтава)
- 3 місце – Стібель Олександр (Покровськ)
- 30-39 років
- 1 місце – Шулепов Максим (Старий Самбір)
- 2 місце – Ковальчук Олександр (Покровськ)
- 3 місце – Синьковський Євген (Гайсин)
- 40-49 років
- 1 місце – Деревянко Андрій (Лиман)
- 2 місце – Буберенко Олександр (Сергіївка)
- 3 місце – Царьов Юрій (Одеса)
- 50-59 років
- 1 місце – Парагайло Юрій (Нова Ушиця)
- 2 місце – Волков Павло (Мірноград)
- 3 місце – Кондратенко Василь (Вишгород)
- 60-69 років
- 1 місце – Волков Павло (Мірноград)
- 2 місце – Динабург Леонід (Київ)
- 3 місце – Танчук Анатолій (Київ)
- 70 років і старші
- 1 місце – Кононіхін Володимир (Бровари)
- 2 місце – Коротенко Володимир (Київ)
- 3 місце – Головня Валерий (Черкаси)
- Жінки 40-59 років
- 1 місце – Шелест Тетяна (Кропивницький)
- 2 місце – Суворова Наталья (Білорусь)
- 3 місце – Крегул Оксана (Київ)
- Жінки 60 років і старші
- 1 місце – Кравчук Тамара (Біла Церква)
- 2 місце – Дунец Людмила (Хмельницький)
- 3 місце – Болотна Людмила (Краматорськ)
- Парний розряд, чоловіки
- 1 місце – Буберенко Олександр / Царьов Юрій (Одеська область)
- 2 місце – Аревкін Тимофій / Рубанка Ігор (оба – Бровари)
- 3 місце – Парагайло Юрій / Чижевський Олександр (Хмельницька область)
- Парний розряд, жінки
- 1 місце – Суворова Наталія / Шелест Тетяна
- 2 місце – Карпук Світлана / Панчишин Ольга
- 3 місце – Кравчук Тамара / Крегул Оксана
- Мікст
- 1 місце – Буберенко Олександр / Шелест Тетяна
- 2 місце – Ковальчук Олександр / Панчишин Ольга
- 3 місце – Царьов Юрій / Кравчук Тамара
- Суперфінал
- 1 місце – Шулепов Максим (Старий Самбір)
- 2 місце – Ковальчук Олександр (Покровськ)
- 3 місце – Деревянко Андрій (Лиман)
Фото нагородження
Традиції «Старої фортеці»
Поступово змінюється формат фестивалю «Стара фортеця». Приходять нові друзі, частково залишаються старі прихильники турніру. Лозунг «Стара фортеця – старі друзі» набуває нового сенсу, але зрозуміло одне: турнір продовжує бути популярним.
Як стало відомо зі слів давнішнього учасника турніру, а сьогодні – організатора «Старої фортеці» Олександра Буберенка, на турнірі закріплюються нові традиції. Одна із них – урочисте нагородження кращого тенісисту фестивалю. Він визначається за кількістю медалей, які були зібрані за підсумками трьох турнірів «Старої фортеці». Лідеру надається спеціальна грамота, а також проходить церемонія «коронації» – подарунок головного убору із символікою турніру.
У цьому році головний приз від «Старої фортеці» отримав Олександр Ковальчук із Покровська. У його копилці 3 срібних медалі. Вручення нагород відбулося на традиційному святковому обіді у банкетному залі.
Відео фінального поєдинку
Посмотреть эту публикацию в InstagramПобедители СУПЕРФИНАЛА «Старой крепости 2020». 1м.-Шулепов М., 2м.-Ковальчук А., 3м.-Деревянко А..
Вітання всім учасникам турніру! Цікаво було ознайомитись з результатами. Багато чув про цей фестиваль настільного тенісу у Затоці, але виступити тут поки що тільки мрію. Незрозуміло тільки, чому «королем турніру» став Олександр Ковальчук з трьома «срібними» медалями (згідно наведених результатів — хоча у тексті звіту вказано, що він взяв два «срібла» і одну «бронзу), а не Максим Шулєпов з трьома «золотими»? Чи, можливо, гра у категоріі «20 — 29» не «йде у рахунок»? Але, і тоді, як на мене, два «золота» (одне з яких — у суперфіналі), «важать»-таки більше. Дякую всім за гру!
вы правильно пишите, что лучший результат у Шулепова. Да — у него три золота! Но по с сложившейся традиции, на банкете после соревнований награждают, оказывается, лучшего игрока, но такого, который присутствует на этом мероприятии! 🙂 . Иначе как бы пропадает смысл… Если лидера нет по какой-то причине, награждают следующего. Второй результат — у Александра Буберенко. У него два золота и 1 серебро. Но так как он организатор мероприятия, то он не будет же награждать сам себя. Приз перешел до Ковальчука. У него также очень хороший результат.
Обид нет, так как все игроки-призеры за свои места уже получили грамоты и медали. А это мероприятие — дружеская посиделка со своими правилами и ритуалами.
Александр Ковальчук в прошлом году тут, на Старой крепости, взял три золота. Это очень хороший игрок, достойный любых наград… Так что все нормально. 🙂
Отрадно, что турнир в Затоке не игнорируют такие сильные игроки. Тем интереснее будет проходить это замечательное спортивное мероприятие! Относительно же выбора сильнейшего по критерию присутствия на завершающем торжестве фестиваля — то это, все же, кажется несколько странноватым (в » большом спорте» отсутствие призера соревнований на награждении (такое случается крайне редко, правда) не является же причиной перераспределения наград). Но, как говорится — «в каждой избушке свои игрушки». Да и не важно это, в конце-концов. Главное, что турнир в Затоке предоставляет возможность любителям этого прекрасного вида спорта и на отдыхе на море посвятить ему «души прекрасные порывы»! С уважением ко всем участникам Александр, г.Львов
Несмотря на хорошую организацию, мероприятие оставило неприятные впечатления.
Руководство б/о Залив вообразило себя монополистом и превратило крупный между —
народный фестиваль в закрытый турнир для проживающих на этой базе.Такой произвол
отстранил от участия большинство теннисистов из Одессы, Белгород-Днестровского и
спортсменов, проживающих в других базах и отелях Затоки. Цены на проживание в б/о
Залив одни из самых высоких, а на питание — самые высокие среди баз отдыха в Затоке.
Это сократило количество спортсменов- пенсионеров. Болельщики также в зал не
допускались.
да. Цены это головная боль Украины… Все хотят быть богатыми, причем очень быстро…
Да Б/О ЗАЛИВ борзеют.. пора дислоцироваться оттуда…лучше провести на свежем воздухе чем платить за трущёб у и похлёбку 350гр/сутки
В 1981 году я организовал 1й в стране Турнир Ветеранов в г.Одессе. Возраст 30 лет и выше. Играли мы в двух залах. ОТИПП Ломоносова и Кооперат. Техникум. Было 4группы по 6 человек и играли мы по круговой системе. Победители выходили в финал — Топ 4. В турнире играла тогда и одна женщина МСМК — Тамара Чигвинцева. А в финале она играла с МС Романом Ерентюком. Ну а в 1982г. будучи в Киеве на ФПК я завёл ребят там и они тоже в 83 году создали сначала городской Турннир Ветеранов. 30 лет и выше. С 1985 года Турнир в Киеве стал Всесоюзным.
можно ли связаться с вами по телефону?