Результати Кубку України 2019 року з настільного тенісу

Серед переможців – тільки київські та дніпровські спортсмени

Кубок України з настільного тенісу, який має також назву Кубка Басіної, у 2019 році проходив у місті Суми в період з 11 по 13 грудня. Це одні із найважливіших змагань, за результатами яких визначається статус тенісиста в країні. Непросто стати учасником таких змагань, а ще важче – піднятися на ступені п’єдесталу пошани. Однак підсумки цьогорічного кубку знов навіяли деякі сумні думки…

По-перше, у Кубку не прийняли участь члени національної збірної України (дорослі). Це означає, що до Сум не приїхали найсильніші тенісисти… Зрозуміло, що у них у всіх є поважні причини на те: вони тренуються та грають за кордоном, приділяючи основну увагу своїм зарубіжним командам. Але зрозуміло, що цінність українського Кубку від цього сильно втрачається… Практично, він у цьому році нагадував молодіжний (а в окремих випадках – юніорський та кадетський чемпіонат України).

Див. Результати Кубку України 2018 року

По-друге, у командній частині було невелике представництво за областями. У чоловічому турнірі було заявлено 9 команд (з них 2 київських, 2 дніпровських і 2 сумських, місцевих). У жіночому турнірі – 11 команд. І тут також основу склали київські, дніпровські, сумські спортсмени, а також дві збірних з Харківської області. З інших поодиноких регіонів можна виділити Одеську, Хмельницьку, Херсонську, Чернівецьку, Луганську область.

Зал в Сумському державному університеті

Ніхто не приїхав із Львівської, Волинської, Вінницької, Донецької, Полтавської областей, де зараз настільний теніс активно розвивається, і є велика кількість діючих гравців. Тут, видимо, є якась певна таємниця: Кубок України не приваблює ані самих спортсменів, ані керівництво областей, які, начебто, повинні були б зацікавлені в цьому…

Судді чемпіонату Антон Молочко і  Інна Білащенко чітко і грамотно провели Кубок

За суттю, кубки і всі чемпіонати України зараз віддані молоді. Тут провідну роль відіграють члени національної молодіжної та юніорської збірних. Вони, до речі, останнім часом настільки високо піднялись у своїй майстерності, що їх конкуренцію не можуть витримати дорослі тенісисти, які ще залишилися в Україні. Можливо, це і непогано. На зміну старим кадрам повинні йти нові. Молодь, що пробилася до лав національної збірної, відчуває певне піклування з боку керівництва настільного тенісу. Вони постійно їздять на зарубіжні тури, приймають участь у зборах.

Результати та підсумки

Уся детальна інформація про турніри Кубку, а також сітки та таблички на сайті Ігоря Палагути

Кубок-2019 продемонстрував повну перевагу київських та дніпровських шкіл настільного тенісу. Конкурувати з ними іншим регіонам майже неможливо, про що й свідчать результати цьогорічного турніру. Можливо, тому кубкові змагання і не користуються попитом, тому що на них результатів для своєї області не доб’єшся… 🙁  У Києві та Дніпрі «піднімають на крило» не тільки місцевих тенісистів, а й всіх інших, тих, хто приїжджає до них на навчання із других областей. А таких юних спортсменів становиться все більше, тому що в «глибінці» немає відповідних умов…

Див:  результати молодіжного ЧУ 2019 р.           результати юніорського ЧУ 2019 р.

Тренер О. Мінін та жіноча команда Луганської області

Інша, не песимістична, картина вимальовується у Луганської області. Команда тренера Олександра Мініна із Сєвєродонецька стала бронзовим призером нинішнього Кубку!  Ось гідний приклад для наслідування в інших регіонах! Практично, в одиночку тренер Олександр Мінін виховував своїх юних тенісисток – Вероніку Матюніну, Софію Шередегу, Діану Радченко, Марію Тертичну. Вони пройшли довгий шлях від мінікадетських змагань до дорослого Кубку Басіної і тепер продемонстрували відмінний результат! Заслужене третє місце, яке вони взяли проти команди Київ-2! Див. також тег Матюніна

 • Призери в командах чоловіків
 • 1 місце – Київ. Склад команди: Олексій Сарматов, Антон Лімонов, Брояковський Всеволод, Дробов Дмитро, Євген Король. (усі прізвища надані згідно заявочних, стартових, списків)
 • 2 місце – Тенісна академія (Суми). Склад команди: Валерій Мельник, Богдан Когут, Олександр Тужилін, Олександр Скрипник, Андрій Даценко.
 • 3 місце – Київ-2. Склад команди: Богдан Сінкевич, Володимир Лушніков, Кирило Юрченко, Назар Третяк, Максим Мельничук.
 • Призери в командах жінок
 • 1 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Василиса Кануннікова, Іоланта Євтодій, Олександра Сова, Вікторія Гусєва.
 • 2 місце – Київ. Склад команди: Валерія Степановська, Олена Налісниковська, Аліна Куртенко, Яна Михайлик, Ольга Юренєва.
 • 3 місце – Луганська область. Склад команди: Вероніка Матюніна, Софія Шередега, Діана Радченко.

Призери особистого заліку

 • Чоловіки
 • 1 місце – Антон Лімонов (Київ-Вінниця)
 • 2 місце – Володимир Лушніков (Київ)
 • 3 місце – Олександр Малов (Дніпро)
 • Жінки
 • 1 місце – Олена Налісниковська (Київ-Херсон-Красилів)
 • 2 місце – Іоланта Євтодій (Дніпро-Одеса)
 • 3 місце – Валерія Степановська (Київ-Чернівці)

В індивідуальному розряді нагороди взяли молоді тенісисти, про яких сайт «Наш теніс» вже неодноразово писав, і які останнім часом постійно отримували нагороди на чемпіонатах та інших турнірах України. Див. теги:

Фото нагородження

За всі фото знов дякуємо Олександру Мініну! 🙂 Повністю фотоальбом «Кубок України-2019» можна подивитися на його сторінці

Відео нагородження


Відеотрансляції з Кубку

Післямова та коментарі учасників і тренерів

Результати Кубку України 2019 року з настільного тенісу: 4 комментария

 1. Остап

  А хто був на кубку з міністерства? Якось дивно: пройшли змагання, а представника не було видно!

 2. Александр Матюнин

  Такого фаната своего дела, как Минин А.А. надо еще поискать. Он живет своим делом, ему небезразличны спортсмены, он делает максимум из своих возможностей. Благодаря этому есть и результат. Спасибо!

 3. Тетяна

  Чому у таких залах проводяться змагання? Усього 5 столів, темно, слизько. Дівчата грали до 9 вечора. Сумно. Невже немає більш гідних умов для спортсменів? Це і В.Степановська відмітила і ФБ, та й інші спортсмени м’яко кажучи здивовані і незадоволені. Спортсмени — молодці, зал — не для такого рівня змагань. О. Мінін правильно написав, це не Кубок України, а кубок туалета.

 4. Андрей

  Конечно странно, что в кубке по нт мало кто хочет участвовать. Возьмем футбол: тут тоже есть кубок, но много клубов из глубинки с удовольствием в нем участвует, хотя, конечно, понимают, что не пройдут даже до одной восьмой финала!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.