Архивы
НАША МЕЧТА — ВЫСТУПИТЬ НА ОЛИМПИЙСКИХ ИГРАХ!

Серед переможців – тільки київські та дніпровські спортсмени

Кубок України з настільного тенісу, який має також назву Кубка Басіної, у 2019 році проходив у місті Суми в період з 11 по 13 грудня. Це одні із найважливіших змагань, за результатами яких визначається статус тенісиста в країні. Непросто стати учасником таких змагань, а ще важче – піднятися на ступені п’єдесталу пошани. Однак підсумки цьогорічного кубку знов навіяли деякі сумні думки…

По-перше, у Кубку не прийняли участь члени національної збірної України (дорослі). Це означає, що до Сум не приїхали найсильніші тенісисти… Зрозуміло, що у них у всіх є поважні причини на те: вони тренуються та грають за кордоном, приділяючи основну увагу своїм зарубіжним командам. Але зрозуміло, що цінність українського Кубку від цього сильно втрачається… Практично, він у цьому році нагадував молодіжний (а в окремих випадках – юніорський та кадетський чемпіонат України).

Див. Результати Кубку України 2018 року

По-друге, у командній частині було невелике представництво за областями. У чоловічому турнірі було заявлено 9 команд (з них 2 київських, 2 дніпровських і 2 сумських, місцевих). У жіночому турнірі – 11 команд. І тут також основу склали київські, дніпровські, сумські спортсмени, а також дві збірних з Харківської області. З інших поодиноких регіонів можна виділити Одеську, Хмельницьку, Херсонську, Чернівецьку, Луганську область.

Зал в Сумському державному університеті

Ніхто не приїхав із Львівської, Волинської, Вінницької, Донецької, Полтавської областей, де зараз настільний теніс активно розвивається, і є велика кількість діючих гравців. Тут, видимо, є якась певна таємниця: Кубок України не приваблює ані самих спортсменів, ані керівництво областей, які, начебто, повинні були б зацікавлені в цьому…

Судді чемпіонату Антон Молочко і  Інна Білащенко чітко і грамотно провели Кубок

За суттю, кубки і всі чемпіонати України зараз віддані молоді. Тут провідну роль відіграють члени національної молодіжної та юніорської збірних. Вони, до речі, останнім часом настільки високо піднялись у своїй майстерності, що їх конкуренцію не можуть витримати дорослі тенісисти, які ще залишилися в Україні. Можливо, це і непогано. На зміну старим кадрам повинні йти нові. Молодь, що пробилася до лав національної збірної, відчуває певне піклування з боку керівництва настільного тенісу. Вони постійно їздять на зарубіжні тури, приймають участь у зборах.

Результати та підсумки

Уся детальна інформація про турніри Кубку, а також сітки та таблички на сайті Ігоря Палагути

Кубок-2019 продемонстрував повну перевагу київських та дніпровських шкіл настільного тенісу. Конкурувати з ними іншим регіонам майже неможливо, про що й свідчать результати цьогорічного турніру. Можливо, тому кубкові змагання і не користуються попитом, тому що на них результатів для своєї області не доб’єшся… 🙁  У Києві та Дніпрі «піднімають на крило» не тільки місцевих тенісистів, а й всіх інших, тих, хто приїжджає до них на навчання із других областей. А таких юних спортсменів становиться все більше, тому що в «глибінці» немає відповідних умов…

Див:  результати молодіжного ЧУ 2019 р.           результати юніорського ЧУ 2019 р.

Тренер О. Мінін та жіноча команда Луганської області

Інша, не песимістична, картина вимальовується у Луганської області. Команда тренера Олександра Мініна із Сєвєродонецька стала бронзовим призером нинішнього Кубку!  Ось гідний приклад для наслідування в інших регіонах! Практично, в одиночку тренер Олександр Мінін виховував своїх юних тенісисток – Вероніку Матюніну, Софію Шередегу, Діану Радченко, Марію Тертичну. Вони пройшли довгий шлях від мінікадетських змагань до дорослого Кубку Басіної і тепер продемонстрували відмінний результат! Заслужене третє місце, яке вони взяли проти команди Київ-2! Див. також тег Матюніна

 • Призери в командах чоловіків
 • 1 місце – Київ. Склад команди: Олексій Сарматов, Антон Лімонов, Брояковський Всеволод, Дробов Дмитро, Євген Король. (усі прізвища надані згідно заявочних, стартових, списків)
 • 2 місце – Тенісна академія (Суми). Склад команди: Валерій Мельник, Богдан Когут, Олександр Тужилін, Олександр Скрипник, Андрій Даценко.
 • 3 місце – Київ-2. Склад команди: Богдан Сінкевич, Володимир Лушніков, Кирило Юрченко, Назар Третяк, Максим Мельничук.
 • Призери в командах жінок
 • 1 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Василиса Кануннікова, Іоланта Євтодій, Олександра Сова, Вікторія Гусєва.
 • 2 місце – Київ. Склад команди: Валерія Степановська, Олена Налісниковська, Аліна Куртенко, Яна Михайлик, Ольга Юренєва.
 • 3 місце – Луганська область. Склад команди: Вероніка Матюніна, Софія Шередега, Діана Радченко.

Призери особистого заліку

 • Чоловіки
 • 1 місце – Антон Лімонов (Київ-Вінниця)
 • 2 місце – Володимир Лушніков (Київ)
 • 3 місце – Олександр Малов (Дніпро)
 • Жінки
 • 1 місце – Олена Налісниковська (Київ-Херсон-Красилів)
 • 2 місце – Іоланта Євтодій (Дніпро-Одеса)
 • 3 місце – Валерія Степановська (Київ-Чернівці)

В індивідуальному розряді нагороди взяли молоді тенісисти, про яких сайт «Наш теніс» вже неодноразово писав, і які останнім часом постійно отримували нагороди на чемпіонатах та інших турнірах України. Див. теги:

Фото нагородження

За всі фото знов дякуємо Олександру Мініну! 🙂 Повністю фотоальбом «Кубок України-2019» можна подивитися на його сторінці

Відео нагородження


Відеотрансляції з Кубку

Післямова та коментарі учасників і тренерів

4 Responses to Результати Кубку України 2019 року з настільного тенісу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Copyright © 2013. Сайт "Наш теннис". При копировании текста ссылка на оригинал обязательна!