Результати ТОП-12 для юніорів, 2021 рік

У Чернігові, в залі СК «Хімік, завершився турнір для кращих юніорів України. У період з 25 по 28 лютого 2021 року тут змагалися спортсмени віком 2003 р.н. та молодші. Такі турніри проводяться щорічно, а їх основною метою є відбір до складу національної збірної України. Точніше кажучи, не до діючої збірної, а до резерву, з якого потім буде прямий шлях до основного складу. Після відбору цим спортсменам приділяється підвищена увага, надається можливість їздити на змагання за кордон (але, зрозуміло, що в умовах нашого скупого фінансування).

.

ТОП-12 зібрав тенісистів, які добре знають гру один одного, і тому їх змагання скоріш нагадують відпрацювання «роботи над помилками». Лідери періодично змінюються, і якщо передивіться результати, наприклад, минулого року, то видно, що верхівка юніорів складається з одних і тих же гравців.

Інформація про рейтинг ITTF українських юніорів

Див. матеріали сайту «Наш теніс»:

Крім того, юніори змагаються між собою і на більш представницьких, дорослих, змаганнях. Див. посилання на інформацію по ЧУ з настільного тенісу.

ТОП-12 демонструє функціональну здатність спортсмена на даному відрізку часу, а от його рівень гри, тобто фактичну вагомість, скоріш, можна побачити через рейтинг ITTF (див. таблички праворуч). Хоча й тут є різні нюанси. Не всі тенісисти в Україні мають рівні можливості для поїздок за кордон.

Списки учасників

Хід змагань. Результати

Повні результати ТОП-12 можна передивитися на сайті ФНТУ і на сайті Ігоря Палагути

Щоденно йшла пряма відеотрансляція турніру, яка була організована ФНТУ.

Запис матчу від Сєвєродонецької федерації настільного тенісу

Хлопці

Андрій Гребенюк

У цьому році впевнено здобув перемогу Андрій Гребенюк із Прилук Чернігівської області. Він добре підгодовувався до змагань, знаходився у відмінній спортивній формі. Андрій і до цього був кращий у своїй віковій категорії. Він займав і продовжує займати перший рядок в рейтингу ФНТУ, але йому постійно «наступають на п’яти» його дніпровські опоненти – Олександр Малов, Євген Кибка і Валентин Юнчик. В останній час з’явилися й нові загрози. Це більш молоді спортсмени – Назар Третяк (Київ, Рогатин), Микита Завада (Дніпро, Харків), Ярослав Олеськевич (Львів).

Тренери цих юнаків постійно працюють з ними, і боротьба за місце у дорослій збірній ще не завершена. Конкуренція нікому не дає розслаблятися… Як бачите, географія центрів настільного тенісу доволі широка. Це Київ, Дніпро, Чернігів, Харків, Львів, і з молоддю працюють амбіційні тренери, які свою енергію і досвід передають юним тенісистам.

Олександр Малов

Олександр Малов із Дніпра на цьому ТОПі також виступив вдало, програвши тільки Гребенюку. Він завоював срібну нагороду. А ось за третє місце точилася гостра боротьба. Однакову кількість очок здобули Назар Третяк і Микита Завада. Спір вирішився в очній зустрічі, яку Назар Третяк виграв з рахунком 4:3. Це був надзвичайно напружений матч!

Цікаво, що бронзову нагороду Третяк міг вибороти більш впевнено, але цьому завадив його програш Ярославу Олеськевичу. Незважаючи на це, слід відмітити, що рівень гри Назара активно зростає в останні місяці. Видно, що саме в цьому році він значно піднявся. Його зустріч з Олександром Маловим також була дуже напруженою, і тут був теж зафіксований максимальний рахунок (3:4). Якщо б Назар переміг, то міг розраховувати й на срібну медаль.

Назар Третяк

П’єдестал призерів

 • 1 місце – Андрій Гребенюк (Прилуки)
 • 2 місце – Олександр Малов (Дніпро)
 • 3 місце – Назар Третяк (Київ)
 • Решта місць:
 • 4 місце – Микита Завада (Дніпро, Харків)
 • 5 місце – Євген Кибка (Дніпро)
 • 6 місце – Гліб Яковлєв (Ізмаїл)
 •  7 місце – Степан Мул (Умань)
 • 8 місце – Ярослав Олеськевич (Львів)
 • 9 місце – Володимир Бурилов (Дніпро)
 • 10 місце – Валентин Юнчик (Дніпро)
 • 11 місце – Денис Кебало (Харків)
 • 12 місце – Максим Овчаренко (Полтава)

Підсумкова табличка

Дівчата

Іоланта Євтодій

У дівчат, можна сказати, традиційно перемогли сєвєродончанки. На цей раз кращою була Іоланта Євтодій, а другою – Вероніка Матюніна (тренер О.А. Мінін). Буквально місяць тому вони зустрічалися одна проти одної на дорослому чемпіонаті України. Див. ЧУ-2021. І тоді також перемога була на стороні Іоланти. Це, нібито, зрозуміло: вона є старшою за віком, і досвід у неї більший, але рахунок зустрічі (4:3 на користь Іоланти), свідчить про те, що Вероніка Матюніна майже наблизилася до неї, за рівнем ігри.

Ще одна цікавинка цього ТОПу: Ольга Понько (Київ) стала рекордсменкою турніру за кількістю матчів, які завершилися з максимальним рахунком (4:3 або 3:4). Із одинадцяти зустрічей вона зіграла таким чином шість! У підсумку – дуже почесне п’яте місце (для гравця 2007 р.н.), і великі перспективи на майбутнє!

Марія Курищенко та її тренер батько Юрій Курищенко

Третє місце буквально «вигризла зубами» Марія Курищенко! Вона обійшла грізних киянок і дінпрянок, які також мріяли про медаль. Марія, безсумнівно, помітно додала саме в цьому році і вже на рівних виступає з найсильнішими тенісистками. Але їй потрібно ще добре готуватися, тому що, крім спортсменок свого віку, їй доведеться конкурувати з окремими талановитими кадетами, які з’явилися на тенісному небосхилі України в останні роки. Серед них на цьому ТОПі були зовсім юні Ольга Понько, Вероніка Василенко, Анастасія Хачатурова, Софія Шередега.

У дівчат також видно, що розгортається гостра конкуренція. Високі показники мають не тільки призери, а й інші учасниці ТОПа – Аліна Видрученко, Василиса Кануннікова, Олена Пентюк. На цих змаганнях вони не потрапили на п’єдестал, але мають хорошу можливість це зробити наступним разом.

Команда із Сєвєродонецька — два вищих місця!

П’єдестал призерів

 • 1 місце – Іоланта Євтодій (Сєвєродонецьк)
 • 2 місце – Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк)
 • 3 місце – Марія Курищенко (Кропивницький)

Підсумкова табличка

Фото нагородження

Результати ТОП-12 для юніорів, 2021 рік: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.