Результати турніру Якутовичів-2020: дитячі змагання

Золоті нагороди отримали тенісисти Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Нікополя, Кривого Рогу та Охтирки!

Турнір пам’яті тренерів настільного тенісу Ф.А. Якутовича та  О.Ф. Якутовича завжди знаходиться у центрі уваги спортивного керівництва міста Запоріжжя. Він проводиться щорічно, і сайт «Наш теніс» постійно цікавиться розвитком подій на ньому. У 2020 році відбувся вже 19-й турнір, який проходив у три етапи. Першим з них був молодіжний – змагання для спортсменів віком від 9 до 17 років. З 7 по 9 лютого змагалися між собою більше 160 юних тенісистів. Головний суддя змагань – Войтехова М.О. (суддя національної категорії). Головний секретар змагань  – Велігіна О.В. Турнір, за статусом, вважався рейтинговими, а це значить, що на ньому йшла також боротьба і за рейтинг ФНТУ,

Інформація про турнір Якутовичів за роками:

• Турнир 2014 • Турнир 2015 • Турнир 2016 • Турнир 2017 • Турнир 2018 • Турнир 2019

У порівнянні з минулими роками, представництво різних областей України було значно більшим. До запорізького спортивного клубу «Хорт», де відбувалися змагання, приїхали тенісисти Києва, Харкова, Дніпра, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Черкаської, Львівської, Сумської, Запорізької областей. Окремі вікові категорії були перенасичені майстровитими гравцями, між якими розгорнулася гостра конкуренція за медалі. Отримати кубок Якутовичей у цьому році було нелегко.

Зал СК «Хорт»

У перший день змагань відбулося урочисте відкриття турніру. З вітальними словами до учасників звернулися президент федерації настільного тенісу Запорізької області Олександр Пельонкін, депутат Запорізької міської ради Дмитро Сєрий, віце-президент спортивного клубу «Хорт» Микита Севастьянов, старший тренер з настільного тенісу ДЮСШ-4, майстер спорту, вихованка Якутовичів Людмила Громада.

Фото і відео відкриття змагань

Відео відкриття ТУТ

Результати турніру

Повні результати на сайті ligas.io , а також на сайті федерації настільного тенісу Запорізької області

Вікова категорія 2010 р.н. та молодше

До цієї категорії заявилося не так вже і багато тенісистів (11 хлопців та 6 дівчат), але при цьому вона була найбільш представницькою. Саме тут грали діти чи не з усієї України. 🙂  У хлопців лідерство захопили спортсмени із Нікополя, Черкас та Одеської області (Ізмаїл). У дівчат – Миколаєва, Києва та Дніпра. Найбільш авторитетною тут була Поліна Кривошея із Миколаєва, яка мала рейтинг ФНТУ 6,1. Поліна представляє собою вже досвідченого спортсмена! Вона постійно їздить на всі крупні турніри, буває на змаганнях за кордоном. Прогрес відчутний: вже в дев’ять років Кривошея має такий рейтинг, який не мають деякі тенісисти, старші за неї на два-три роки.

Поліна Кривошея і О.Пельонкін

Див. про участь Полини у міжнародних змаганнях в Молдові.  Див. також: Різдвяні канікули у Будапешті.

 • Призери у хлопців  2010 р.н. та молодше
 • 1 місце – Голубков Ярослав (Нікополь)
 • 2 місце – Гриценко Артьом (Черкаси)
 • 3 місце – Тарнавський Георгій (Ізмаїл)
 • Призери у дівчат  2010 р.н. та молодше
 • 1 місце – Кривошея Поліна (Миколаїв)
 • 2 місце – Міняйло Анастасія (Київ)
 • 3 місце – Сидоренко Катерина (Дніпро)

Вікова категорія 2008 р.н. та молодше

У цій категорії грало 35 хлопців та 14 дівчат. Було заявлено немало рейтингованих тенісистів. Наприклад у дівчат нараховувалося 60 процентів учасниць із рейтингом! Відповідно до цього, і боротьба у цій групі була більш напруженою.

У хлопців жорстке протистояння тривало між місцевими, запорізькими, тенісистами, а також гостями із Харкова, Одеси, Вознесенська, Кропівницького та Херсонської області, які разом складали більшість групи. Однак перше місце вдалося захопити одному-єдиному представнику Охтирки!

 • Призери у хлопців  2008 р.н. та молодше
 • 1 місце – Ткаченко Андрій (Охтирка)
 • 2 місце – Ковальчук Ярослав (Н. Каховка)
 • 3 місце – Репалов Олександр (Кропивницький)

У дівчат було дві основних претендентки на медалі – це Дар’я Ковальова із Кривого Рога та Анна Дерлюк із Нікополя. Вони завжди конкурують між собою, зустрічаючись на турнірах різного рангу. Див. Настільний теніс у Дніпропетровської області. У цей раз перемогла Дар’я Ковальова, яка і стала золотою призеркою. На третє місце вийшла Поліна Кривошея, яка заявилась також і в цю категорію. Їй вдалося обійти інших суперниць, які мали вищий рейтинг! У боротьбі за друге місце чотири тенісистки набрали однакову кількість очок!

 • Призери у дівчат  2008 р.н. та молодше
 • 1 місце – Ковальова Дар’я (Кривий Ріг)
 • 2 місце – Дерлюк Анна (Нікополь)
 • 3 місце – Кривошея Поліна (Миколаїв)

Вікова категорія 2005-2007 р.н.

Сюди заявилося 44 хлопців та 18 дівчат (найчисленніша категорія!). Було дозволено грати також і молодшим спортсменам, і цим правом скористалися майже усі рейтинговані гравці з групи 2008 р.н.

У юнаків особливих несподіванок не трапилося. Тут перемогли гравці з найбільшим рейтингом – Пилип Колойденко та Леонід Якимчук (обидва – Одеса). За третє місце змагалися Дмитро Нагорний та Богдан Похиленко (обидва – Запоріжжя), і у цій боротьбі переміг Богдан.

 • Призери у хлопців  2005-2007 р.н.
 • 1 місце – Колойденко Пилип (Одеса)
 • 2 місце – Якимчук Леонід (Одеса)
 • 3 місце – Похиленко Богдан (Запоріжжя)

У дівчат знов перемогла Дар’я Ковальова, яка заявилася також і в цій віковій категорії! Вона обіграла усіх старших тенісисток та добилася другої золотої медалі! Це не дуже несподівано, адже ми знаємо, що Дар’я є чемпіонкою України у своєму віці. Див. Результати ЧУ-2019.

За друге-третє місця точилася вперта боротьба, тому що кандидаток на призи було немало (як мінімум, п’ятеро тенісисток з рейтингом більше 14). Успіху досягли представники Харкова та Одеської області.

 • Призери у дівчат  2005-2007 р.н.
 • 1 місце – Ковальова Дар’я (Кривий Ріг)
 • 2 місце – Зоідзе Єлізавета (Харків)
 • 3 місце – Сібагатуліна Поліна (Ізмаїл)

Вікова категорія 2003 р.н. та молодше

Тут зіграло 23 хлопця і 16 дівчат, представництво від областей також було великим. У юнаків знов переміг Пилип Колойденко! У дівчат – майстер спорту Аліна Ман із Запоріжжя. Разом з нею зійшла на п’єдестал пошани Дар’я Ковальова, яка взяла на турнірі третю нагороду, на цей раз срібло.

 • Призери у хлопців  2003 р.н. та молодше
 • 1 місце – Колойденко Пилип (Одеса)
 • 2 місце – Олексенко Богдан (Запоріжжя)
 • 3 місце – Метельський Володимир (Запоріжжя)
 • Призери у дівчат  2003 р.н. та молодше
 • 1 місце – Ман Аліна (Запоріжжя)
 • 2 місце – Ковальова Дар’я (Кривий Ріг)
 • 3 місце – Чернявська Аліна (Вознесенськ)

Відео нагородження

Відео ігор

плей-лист ігор ТУТ

Фото турніру від Поліни Кривошеї і Олега Петренка:

Телебачення про турнір Якутовичей

Результати турніру Якутовичів-2020: дитячі змагання: 12 комментариев

 1. admin Автор записи

  Спасибо Оксане Кривошее за проведённый фото- та видеорепортаж, также Олегу Петренко — за фото!

 2. Кирилл

  просмотрев на сайте лигас таблицу девочек 2008 года рождения увидев 4 девочек(Дерлюк,Кривошея,Хритина,Колтун) с одинаковыми очками решил для себя проверить и подсчитать их места и вот что нашол:
  1 2 3 4
  1.Дерлюк % 3:2 3:2 0:3 6\7 -1
  2.Кривошея 2:3 % 3:2 3:2 8\7 +1
  3.Колтун 2:3 2:3 % 3:1 7\7 0
  4.Хритина 3:0 2:3 1:3 % 6\6 0
  я считал по этим правилам :
  Занятые места в соревнованиях по круговой системе определяются по числу выигранных встреч. 1. Если два участника одержали одинаковое число побед то победитель встречи между ними занимает более высокое место. 2. Если три или более участников одержали одинаковое число побед то их места определяются по лучшей разности между выигранными и проигранными партиями во всех встречах этих участников. 3. Если после этого оказывается равными два участника то более высокое место получает участник одержавший победу в личной встрече. 4. Если три или более участников одержали равное число побед и имеют равную разность между выигранными и проигранными партиями то преимущество получает тот кто имеет лучшую разность между выигранными и проигранными очками во всех встречах этих участников. 5. Если и после этого оказывается равными два участника то более высокое место получает участник одержавший победу в личной встрече. 6. Если три и более участника вновь оказываются равными то места между ними распределяется жеребием.
  и тогда получается что 2 место должна получить Кривошея а 3 место Колтун или я не прав?

  1. admin Автор записи

   Тут немножко не так, как вы написали. Да, в Правилах сказано, что считается баланс, но не сказано, как считать этот баланс. Сейчас считают методом деления! Это более правильно и справедливо. Ведь получилось, что Дерлюк и Кривошея выиграли по две встречи, а те две девочки — по две проиграли, но, к сожалению, у них сумма баланса, как вы посчитали, одинаковая. Это немного несправедливо. Первые два места должны быть у Дерлюк и Кривошеи. Так как Дерлюк выиграла личную встречу, то у Дерлюк выше место, чем у Кривошеи.табличка теннис

    1. admin Автор записи

     6.4.14.1.1. Розподілення місць повинно бути визначено підрахунком набраних очок; якщо два або більше членів групи набрали однакове число очок, їх відносні позиції повинні бути визначені відношенням між числом перемог і поразок, спочатку в командних зустрічах, а потім в індивідуальних зустрічах, потім в партіях і, в кінці кінців, очків в партіях до тих пір, поки не буде виявлено порядок розподілу місць; при цьому в розрахунок приймаються зустрічі між тими учасниками даного змагання, які мають однакову кількість очок.

     1. admin Автор записи

      Это те же самые правила, что и на сайте «Наш теннис» 🙂

 3. Ярослав

  Кирилл, считается ещё по выигранным встречам в круге. У Колтун и Хритиной по две баранки в кругу, соответственно они не могут быть выше Кривошеи и Дерлюк, у которых только по одному поражению в кругу

 4. Кривошея Владимир

  Спасибо за теплые слова. Возможно, даже перебор по похвалам. Скажу, что Полина много и упорно тренируется под руководством Зубенко Игоря Владимировича.

  1. admin Автор записи

   Полина хорошо идет! В 10 лет рейтинг 6 — это очень неплохо! Надеюсь, что дальше будет еще лучше. Главное, не пережать. Пусть тренируется в свое удовольствие. Больше позитивных стимулов, больше участия и сопереживания.

 5. Кирилл

  Спасибо за объяснения сложившейся ситуации, теперь стало понятно как подсчитуються места при 4 одинаковых результатов в круговой системе.

 6. Максим

  Да — турнир становится большим, много теннисистов приехало в этом году. У девочек прибыла куча рейтингованных спортсменок, медаль взять тяжело, зато имеет место хорошая практика. Дети наигрались по полной программе. Успехов этому турниру и в дальнейшем!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.