У призи потрапили Дніпропетровська область, Київ, Харків і Сєвєродонецьк!
Цікаві події відбулися на чемпіонаті юніорів (гравців 2003 р.н. та мол.), який проходив у Запоріжжі з 23 по 25 жовтня 2020 року. Тенісистів з усієї України знов гостинно прийняв спортивний клуб «Хорт». Головний суддя змагань: Зайцев М.М. (старший).
У Запоріжжі нещодавно закінчився чемпіонат України серед мінікадетів. Див. Підсумки ЧУ-2020. Тепер прийшла черга юніорів. Але коронавірус постійно вносить свої корективи. По-перше, із-за нього відмінений кадетський чемпіонат. Див. сайт ФНТУ. А по-друге, формат змагань серед юніорів прийшлося зменшити до командного розряду, відкинувши особисту та парну першість.
Не зважаючи на такі корективи, турнір пройшов у цікавій, напруженій боротьбі. Прибуло з областей 9 команд юнаків і 8 команд дівчат. За різними причинами (більшою мірою – через коронавірус), не змогли зібратися і приїхати команди Одеської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської областей, які традиційно щорічно беруть участь у командних змаганнях.
Див. також результати чемпіонату юніорів по 2002 р.н. в Чернігові: 2020 рік
У хлопців 2003 р.н. не взяв участі у змаганнях Андрій Гребенюк (Чернігівська область). У дівчат не було сильних тенісисток 2003 р.н. – Марії Куріщенко із Кропівницького і Анастасії Москалюк (Ізмаїл, Одеська область).
Приїхало також багато тенісистів, молодших, ніж 2003 р.н. Але серед них були доволі заслужені гравці, які мають медалі у чемпіонатах своєї вікової категорії або входять до складу кадетської збірної України. До таких можна віднести Ярослава Олеськевича, Микиту Заваду, Іоланту Євтодій, Вероніку Матюніну, Софію Шередегу, Олену Пентюк, Єлізавету Соломеннік, Анну Ржевську.
Зал СК «Хорт» під час змагань
Відео змагань від Олександра Мініна:
Результати змагань
- Повні результати на сайті Ігоря Палагути
- Фотоальбом Олександра Мініна
- Фотоальбом нагородження
Організація змагань була такою: спочатку всі команди відіграли груповий турнір, а потім перші дві команди з кожної групи потрапили до фінальної сітки. Тут боротьба йшла за олімпійською системою, з визначенням всіх місць. Ті, хто не потрапив до фінальної сітки, грали на вибування у другому фіналі. У хлопців, на відміну від дівчат, в основній сітці був організований етап чвертьфіналів.
У цілому, можна вважати, юніорський чемпіонат, як і завжди, став ареною боротьби між тенісистами, що входять до складу національної збірної України по юніорам. У хлопців такі гравці зосередилися у двох дніпропетровських командах та в команді Київ-1. У дівчат – в команді Київ-1. Різниця у класі між збірниками і деякими окремими гравцями-незбірниками була дуже відчутною…
Юнаки
Тенісисти Дніпра свій статус підтвердили на сто відсотків. Вони обіграли решту команд і зустрілися між собою в матчі за «золото» чемпіонату. З рахунком 3:0 перемогу одержала команда Дніпропетровської області-1 (тренер-представник Максим Черепнін). Три гравця цієї команди – Валентин Юнчик, Євген Кібка, Микита Завада – не програли жодного матчу на турнірі! Хотілося би окремо виділити такого члена команди, як Микита Завада (2005 р.н.). Йому удалося в фінальному поєдинку взяти вверх над збірником Олександром Маловим, який є старшим його за віком та більше за досвідом! Безумовно, Микита Завада – дуже перспективний гравець, для якого необхідно надавати більше підтримки щодо подальшого розвитку майстерності. Див. про Микиту Заваду на Вікіпедії.
За «бронзу» чемпіонату боролися команди Київ-1 і Харківської області, і тут також мала місце сенсація. Харків’яни, які спочатку не вважалися лідерами, узяли верх та змогли виграти бронзові медалі! У матчі за третє місце вони обіграли киян 3:2, які значно опереджали Харків за сумою рейтингу. Знахідкою чемпіонату стали тенісисти Артур Єлхов та Денис Кебало (незбірники). Їм вдалося добути перемогу у декількох ключових поєдинках групового та фінального турнірів.
Відомо, що Артура Єлхова тренувала Людмила Володимирівна Юношева, яка сама не змогла приїхати на турнір. Інший харків’янин, Денис Кебало, підвищує свою майстерність у клубі настільного тенісу «Spirit», і значну допомогу йому тут надають батьки, організовують хороші спаринги. Отже, настільний теніс у Харкові продовжує розвиватися, не зважаючи на скорочення навчальних закладів, де готували «малих» тенісистів. Основна роль в підготовці висококласних спортсменів, скоріш за усе, тепер належіть батькам та самим тенісистам…. Або доводиться від’їжджати на навчання в інші міста, як це зробив Микита Завада, також колишній харків’янин, але тепер він тренується у Дніпрі.
Див. настільний теніс у Харкові та Харківської області
Місця призерів у юнаків
- 1 місце – Дніпропетровська область-1. Склад команди: Валентин Юнчик, Євген Кібка, Микита Завада.
- 2 місце – Дніпропетровська область-2. Склад команди: Олександр Малов, Володимир Бурилов, Олександр Оплачко, Назар Петух.
- 3 місце – Харківська область. Склад команди: Денис Кебало, Артур Єлхов, Єгор Оприщенко.
Дівчата
У дівчат боротьба запам’яталася двома дивовижними поєдинками – матчем за перше місце і матчем за третє місце. Претенденти на золоті медалі – команда Луганської області і команда Київ-1 – доволі легко пройшли своїх суперників у півфіналах (якщо брати основні склади команд) та зустрілися у фіналі. І тут трапилося диво: юніорки-збірниці, спортсменки Києва, раптово програли кадеткам із Сєвєродонецька! Причому, рахунок зустрічі – 0:3! Безперечно, це дуже несподіваний результат, і ніхто не міг собі уявити, що так трапиться. Але відбулося те, що відбулося – команда Луганської області стала володарем золотих медалей чемпіонату (тренер Олександр Мінін).
Зрозуміло, що справа не в тому, що у нас збірниці слабкі. Дівчата Києва – Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Вікторія Куртенко – як і раніш, є сильними та грізними суперниками. Вони демонструють високий рівень гри. Однак, слід вважати, що сєвєродонецькі дівчата продовжують потужно прогресувати. Вероніка Матюніна і Софія Шередега стали нещодавно бронзовими призерками в команді серед юніорів по 2002 р.н. А Вероніка Матюніна, крім того, – бронзовою медалісткою в індивідуальному розряді. Див. результати ЧУ-2020. На цьому чемпіонаті до них примкнула Іоланта Євтодій, яка весною цього року записана до навчання в Луганську обласну школу вищої спортивної майстерності. Іоланта значно підсилила потенціал команди. Ці три дівчини не програли жодного матчу у Запоріжжі! Тягнеться до них і ще одна сєвєродончанка – Олена Чернявська, яка принесла команді два очка із трьох можливих. Скоріш за усе, і вона у майбутньому посилить свою міць. Їй не вистачає тільки того великого досвіду зарубіжних та вітчизняних виступів, який мають її подруги по команді. Див. Вероніка Матюніна у Вікіпедії, а також Іоланта Євтодій у Вікіпедії.
Драматичним за сценарієм, був матч за третє місце. Ще одна київська команда – Київ-2 – прагнула забрати бронзову нагороду у дніпровських тенісисток. Зустріч завершилася з рахунком 3:2 на користь Дніпра, і при цьому, в ході боротьби, чаша ваги поперемінно схилялася то на один, то на інший бік. У підсумку, перемогли, можна вважати, тенісистки, які були більш психологічно стійкими. Ключовою стала фінальна, п’ята, зустріч, де грали Василиса Кануннікова і Анна Ржевська. З рахунком 3:2 закінчився і цей поєдинок, в якому Василиса була кращою. Вона одержала перемогу, в першу чергу, над собою та змогла витримати надзвичайно велике напруження боротьби проти досвідченої захисниці. Не тільки Василиса, а й інші дніпрянки, завжди виглядають надмірно емоційними…
Місця призерів у дівчат
- 1 місце – Луганська область. Склад команди: Вероніка Матюніна, Іоланта Євтодій, Софія Шередега, Олена Чернявська.
- 2 місце – Київ-1. Склад команди: Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Вікторія Куртенко, Анастасія Хачатурова, Ольга Понько.
- 3 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Василиса Кануннікова, Вікторія Гусєва, Олеся Ліфанова, Олександра Новохацька.
Фото нагородження
Чемпіонат приніс велику користь його учасникам, які у період коронавіруса не мали достатньої змагальної практики. Ми побачили в дії наших найкращих юніорів, зрозуміли, хто зробив крок уперед, а хто залишився на місці. Безперечно, хочеться, щоб гравці продовжували й надалі підвищувати свою майстерність, щоб стати гідними опонентами на міжнародних змаганнях.
Відео нагородження
Відео від запорізького телеканалу «Z»
Резюме, привітання, коментарі
Как это было! Репортаж Максима Черепнина
Резюме харьківського тренера Наталії Божко
что-то маловато у нас сильных юниоров, и все они, получаются, в одном городе. Нет конкуренции. Нет теннисистов с западной Украины.
а цікаво, що там у Харкові залишилося від державного для настільного тенісу?
там только, по-моему, две ДЮСШ осталось — номер 4 и номер 11. Но это неточно… Ещё Людмила Гапонова в колледже работает.
Не точно.
В Харькове настольный теннис есть в ДЮСШ #4, ДЮСШ#11, ДЮСШ#12 (все три подчинены Министерству образования и не финансируются), а также ДЮСШ «ХТЗ», имеющее другое подчинение и финансирование. А также в колледже спортивного профиля (областном, который тоже финансируется, но не для всех).
Соревнований практически никаких не проводится, разве перед отбором на ЧУ.
Остаются турниры только в частных клубах. Играя 2-3 раза в неделю, в итоге всё равно дешевле, чем выезд в другой город.
а такой вариант тренеры не пробовали — приглашать друг друга на соревнования? Сели дети с тренером в трамвай, проехали пару остановок, сыграли турнир по кругу, да и вернулись назад! 🙂 А ещё я хотел уточнить: кто эта женщина-тренер на фотографии с награждения? Она тренер какой ДЮСШ? Как её зовут? Хотел её отметить, но не знаю её лично… 🙁
Пробовали. Приглашали. Ездили. Из 4х оставшихся школ, только одна имеет возможность проводить турниры, в наличии 8 столов, на 4х играть не возможно, мало места.. А там свои нюансы. Прекратили в этой школе проводить чемпионаты области, по той же причине — нюансы.
И вторая причина — мало кто хочет «наигрывать чужих детей, когда это невыгодно».
О «паре остановок на трамвае» не соглашусь, все школы в разных концах Харькова, добираться приходится 1-1,5-2 часа.
Что значит ,трапилося диво’? Луганс. область изначально была фаворитом,посмотрите рейтинги. А Евтодий перебралась на совсем или она там только числится?
думаю, что насовсем. А почему нет? Диво в том, что девочки из Северодонецка только кадетки, а чемпионат-то для юниоров!
ну просто ради точности
1. Елена Чернявская молодец. Но … у нее 1 : 1. И эта победа против такой же теннисистки без рейтинга.
2. Наталья Божко не про этот турнир писала этот пост. А про харьковских миникадетов 2008 года. Мащенко Роман и Кановец Николай
да. Пост Натальи не про этот турнир, но я включил его, потому что это знаковый пост. Он общий для нас всех. Везде одинаково. Практически, всё за свой счёт. Все турниры, все поездки. Я же считаю, что спортсмен должен знать и чувствовать, какая страна за него переживает. Иначе потом он будет выступать за зарубежные клубы.
Просто такое ощущение, что скоро и ДЮСШ позакрывают. А ДЮСШ — это пока структура, где могут заниматься дети родителей любого материального достатка. Если не будет ДЮСШ, то что действительно будут делать дети не из богатых? Вязать макраме? Грабить по улицам?
Соломеник Лиза заболела и не приехала ( подменила Мерзликина ) не попавшая в 10 на отборе в Киеве .. Отбор Киев 1 Видрученко 2 Куртенко 3 Пентюк 4 Понько 5 Боднар 6 Хачатурова 7Будник 8 Ржевская 9 Плащинская 10 Соломеник ……
Спасибо за уточнение. Я как раз просматривал фото Александра Минина и не увидел нигде Лизы, хотя в списках она числилась.
Интересные разборки в тренерском цехе начались.
На Западе никто не занимается детским настольным теннисом,всё умерло,залов нет,трениров нет,детей нет. Везде коммерция… Печально
думаю, что мы уверенно идет к этому. Кажется, только во Франции есть движуха по детям. Там и тренеров много и турниры есть. Но может быть, это частные тренера. Так сказать, тренера-любители или даже тренера-бизнесмены. За деньги готовят чужих детей или своих бесплатно. Во всяком случае, на кадетские и юниорские чемпионаты Европы французов приезжает большая толпа.