Архивы
НАША МЕЧТА — ВЫСТУПИТЬ НА ОЛИМПИЙСКИХ ИГРАХ!
У призи потрапили Дніпропетровська область, Київ, Харків і Сєвєродонецьк!

Цікаві події відбулися на чемпіонаті юніорів (гравців 2003 р.н. та мол.), який проходив у Запоріжжі з 23 по 25 жовтня 2020 року. Тенісистів з усієї України знов гостинно прийняв спортивний клуб «Хорт». Головний суддя змагань: Зайцев М.М. (старший).

У Запоріжжі нещодавно закінчився чемпіонат України серед мінікадетів. Див. Підсумки ЧУ-2020. Тепер прийшла черга юніорів. Але коронавірус постійно вносить свої корективи. По-перше, із-за нього відмінений кадетський чемпіонат. Див. сайт ФНТУ. А по-друге, формат змагань серед юніорів прийшлося зменшити до командного розряду, відкинувши особисту та парну першість.

Не зважаючи на такі корективи, турнір пройшов у цікавій, напруженій боротьбі. Прибуло з областей 9 команд юнаків і 8 команд дівчат. За різними причинами (більшою мірою – через коронавірус), не змогли зібратися і приїхати команди Одеської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської областей, які традиційно щорічно беруть участь у командних змаганнях.

Див. також результати чемпіонату юніорів по 2002 р.н. в Чернігові: 2020 рік

У хлопців 2003 р.н. не взяв участі у змаганнях Андрій Гребенюк (Чернігівська область). У дівчат не було сильних тенісисток 2003 р.н. – Марії Куріщенко із Кропівницького і Анастасії Москалюк (Ізмаїл, Одеська область).

Приїхало також багато тенісистів, молодших, ніж 2003 р.н. Але серед них були доволі заслужені гравці, які мають медалі у чемпіонатах своєї вікової категорії або входять до складу кадетської збірної України. До таких можна віднести Ярослава Олеськевича, Микиту Заваду, Іоланту Євтодій, Вероніку Матюніну, Софію Шередегу, Олену Пентюк, Єлізавету Соломеннік, Анну Ржевську.

Зал СК «Хорт» під час змагань

Відео змагань від Олександра Мініна:

Результати змагань

Організація змагань була такою: спочатку всі команди відіграли груповий турнір, а потім перші дві команди з кожної групи потрапили до фінальної сітки. Тут боротьба йшла за олімпійською системою, з визначенням всіх місць. Ті, хто не потрапив до фінальної сітки, грали на вибування у другому фіналі. У хлопців, на відміну від дівчат, в основній сітці був організований етап чвертьфіналів.

У цілому, можна вважати, юніорський чемпіонат, як і завжди, став ареною боротьби між тенісистами, що входять до складу національної збірної України по юніорам. У хлопців такі гравці зосередилися у двох дніпропетровських командах та в команді Київ-1. У дівчат – в команді Київ-1. Різниця у класі між збірниками і деякими окремими гравцями-незбірниками була дуже відчутною…

Юнаки

команда Дніпро-1

Тенісисти Дніпра свій статус підтвердили на сто відсотків. Вони обіграли решту команд і зустрілися між собою в матчі за «золото» чемпіонату. З рахунком 3:0 перемогу одержала команда Дніпропетровської області-1 (тренер-представник Максим Черепнін). Три гравця цієї команди – Валентин Юнчик, Євген Кібка,  Микита Завада – не програли жодного матчу на турнірі! Хотілося би окремо виділити такого члена команди, як Микита Завада (2005 р.н.). Йому удалося в фінальному поєдинку взяти вверх над збірником Олександром Маловим, який є старшим його за віком та більше за досвідом! Безумовно, Микита Завада – дуже перспективний гравець, для якого необхідно надавати більше підтримки щодо подальшого розвитку майстерності. Див. про Микиту Заваду на Вікіпедії.

Денис Кебало

За «бронзу» чемпіонату боролися команди Київ-1 і Харківської області, і тут також мала місце сенсація. Харків’яни, які спочатку  не вважалися лідерами, узяли верх та змогли виграти бронзові медалі! У матчі за третє місце вони обіграли киян 3:2, які значно опереджали Харків за сумою рейтингу. Знахідкою чемпіонату стали тенісисти Артур Єлхов та Денис Кебало (незбірники). Їм вдалося добути перемогу у декількох ключових поєдинках групового та фінального турнірів.

Відомо, що Артура Єлхова тренувала Людмила Володимирівна Юношева, яка сама не змогла приїхати на турнір. Інший харків’янин, Денис Кебало, підвищує свою майстерність у клубі настільного тенісу «Spirit», і значну допомогу йому тут надають батьки, організовують хороші спаринги. Отже, настільний теніс у Харкові продовжує розвиватися, не зважаючи на скорочення навчальних закладів, де готували «малих» тенісистів. Основна роль в підготовці висококласних спортсменів, скоріш за усе, тепер належіть батькам та самим тенісистам…. Або доводиться від’їжджати на навчання в інші міста, як це зробив Микита Завада, також колишній харків’янин, але тепер він тренується у Дніпрі.

Див. настільний теніс у Харкові та Харківської області

Місця призерів у юнаків
  • 1 місце – Дніпропетровська область-1. Склад команди: Валентин Юнчик, Євген Кібка,  Микита Завада.
  • 2 місце – Дніпропетровська область-2. Склад команди: Олександр Малов, Володимир Бурилов, Олександр Оплачко, Назар Петух.
  • 3 місце – Харківська область. Склад команди: Денис Кебало, Артур Єлхов, Єгор Оприщенко.

Фото нагородження

Дівчата

Вероніка Матюніна

У дівчат боротьба запам’яталася двома дивовижними поєдинками – матчем за перше місце і матчем за третє місце. Претенденти на золоті медалі – команда Луганської області і команда Київ-1 – доволі легко пройшли своїх суперників у півфіналах (якщо брати основні склади команд) та зустрілися у фіналі. І тут трапилося диво: юніорки-збірниці, спортсменки Києва, раптово програли кадеткам із Сєвєродонецька! Причому, рахунок зустрічі – 0:3! Безперечно, це дуже несподіваний результат, і ніхто не міг собі уявити, що так трапиться. Але відбулося те, що відбулося – команда Луганської області стала володарем золотих медалей чемпіонату (тренер Олександр Мінін).

Іоланта Євтодій

Зрозуміло, що справа не в тому, що у нас збірниці слабкі. Дівчата Києва – Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Вікторія Куртенко – як і раніш, є сильними та грізними суперниками. Вони демонструють високий рівень гри. Однак, слід вважати, що сєвєродонецькі дівчата продовжують потужно прогресувати. Вероніка Матюніна і Софія Шередега стали нещодавно бронзовими призерками в команді серед юніорів по 2002 р.н. А Вероніка Матюніна, крім того, – бронзовою медалісткою в індивідуальному розряді. Див. результати ЧУ-2020. На цьому чемпіонаті до них примкнула Іоланта Євтодій, яка весною цього року записана до навчання в Луганську обласну школу вищої спортивної майстерності. Іоланта значно підсилила потенціал команди. Ці три дівчини не програли жодного матчу у Запоріжжі! Тягнеться до них і ще одна сєвєродончанка  –  Олена Чернявська, яка принесла команді два очка із трьох можливих. Скоріш за усе, і вона у майбутньому посилить свою міць. Їй не вистачає тільки того великого досвіду зарубіжних та вітчизняних виступів, який мають її подруги по команді. Див. Вероніка Матюніна у Вікіпедії, а також Іоланта Євтодій у Вікіпедії.

Василиса Кануннікова

Драматичним за сценарієм, був матч за третє місце. Ще одна київська команда – Київ-2 – прагнула забрати бронзову нагороду у дніпровських тенісисток. Зустріч завершилася з рахунком 3:2 на користь Дніпра, і при цьому, в ході боротьби, чаша ваги поперемінно схилялася то на один, то на інший бік. У підсумку, перемогли, можна вважати, тенісистки, які були більш психологічно стійкими. Ключовою стала фінальна, п’ята, зустріч, де грали Василиса Кануннікова і Анна Ржевська. З рахунком 3:2 закінчився і цей поєдинок, в якому Василиса була кращою. Вона одержала перемогу, в першу чергу, над собою та змогла витримати надзвичайно велике напруження боротьби проти досвідченої захисниці. Не тільки Василиса, а й інші дніпрянки, завжди виглядають надмірно емоційними…

Місця призерів у дівчат
  • 1 місце – Луганська область. Склад команди: Вероніка Матюніна, Іоланта Євтодій, Софія Шередега, Олена Чернявська.
  • 2 місце – Київ-1. Склад команди: Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Вікторія Куртенко, Анастасія Хачатурова, Ольга Понько.
  • 3 місце – Дніпропетровська область. Склад команди: Василиса Кануннікова, Вікторія Гусєва, Олеся Ліфанова, Олександра Новохацька.
Фото нагородження

Чемпіонат приніс велику користь його учасникам, які у період коронавіруса не мали достатньої змагальної практики. Ми побачили в дії наших найкращих юніорів, зрозуміли, хто зробив крок уперед, а хто залишився на місці. Безперечно, хочеться, щоб гравці продовжували й надалі підвищувати свою майстерність, щоб стати гідними опонентами на міжнародних змаганнях.

Відео нагородження

Відео від запорізького телеканалу «Z»

Резюме, привітання, коментарі

Как это было! Репортаж Максима Черепнина

Резюме харьківського тренера Наталії Божко

16 комментариев: Результати юніорського командного чемпіонату України з настільного тенісу 2020 року

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Copyright © 2013. Сайт "Наш теннис". При копировании текста ссылка на оригинал обязательна!