Суперліга України, 1 тур: феноменальний початок сезону!

Неймовірне цікаво розпочався сезон 2021-2022 в чоловічій Супер лізі України! Перший тур, який проходив у Чернігові з 14 по 17 жовтня, подарував для уболівальників декілька сюрпризів. Гегемонії київської «Фортуни», скоріш за усе, насувається кінець! 🙂 Ціла низка команд-учасниць зробила зміни у складах команд, залучила нових гравців. Також значно піднявся рівень гри окремих тенісистів, які добре потренувалися в міжсезонний період. Усе це відбилося на результатах команд і на розподілі місць у підсумковій таблиці тура.

Головна подія початку сезону: прихід до українського чемпіонату відомого закордонного гравця – Андрія Гачини (Andrej GACINA, Хорватія)! 🙂  Андрій займає зараз у світовому рейтингу 46-у позицію, а значить, він випереджає за цим показником найкращого гравця України Коу Лея (57 місце). Хорват останнім часом бурхливо прогресує і поступово наближається до рівня еліти настільного тенісу в Європі. Тепер він ще й гравець полтавської «TT Team».

Помітно, що в Хорватії, крім Андрія Гачини, значно піднявся рівень гри також й у Томіслава Пукара (Tomislav PUCAR, №34). Прагне до їх майстерності і Фране Кожич (Frane KOJIC, №96). Хорвати взяли собі за практику приймати участь в різноманітних європейських змаганнях. Їх можна побачити в різних країнах, чемпіонатах та міжнародних турнірах. Така стратегія дає свої плоди – хорватські тенісисти стали високо котуватися в Європі. На останньому чемпіонаті континенту, який проходив у Варшаві, Пукар і Гачина потрапили до ТОП-16. Див. матеріал: ТОП-16 Европы выиграли запасные игроки!  Наших тенісистів тут немає жодного… 🙁

Див. також про Андрія Гачину: Матч «Все звезды 2015» по настольному теннису.

Підсумкова табличка першого туру

Повні результати на сайті ФНТУ і на сайті Ігоря Палагута

Огляд подій на сайті Олександра Тарасенка

Команда «Фортуна»

У команді «Фортуна» відбулися зміни складу, які дещо послабили її. Пішов з команди досвідчений Дмитро Писар. Замість нього прийняли гравця зі Львову Ярослава Олеськевича, 2005 р.н. Див. про Ярослава у Вікіпедії.

Це приємно, коли в солідній команді знаходиться місце для молодого перспективного спортсмена, кандидата в члени збірної України. Цікаво, що «Фортуна» в останні роки взяла курс на омолодження. Її основу зараз складають як раз члени юнацької національної збірної України: Антон Лімонов, Богдан Сінкевич, які грають переважну кількість усіх матчів  у лізі. Тепер до них добавився Ярослав Олеськевич, який ще не пробував себе в таких змаганнях. Лідером команди є відомий Віктор Єфімов, третя ракетка України.

Лідер команди Віктор Єфімов

Віктор Єфімов не грав усі ігри першого туру, а прийшов тоді, коли «Фортуні» стала загрожувати втрата значної кількості очок. Два матча без його участі – з «Тенісної академією» (Суми) і з «Вікторією» (Кропивницький) – завершилися поразкою киян, і це також можна вважати великою несподіванкою першого туру.

У підсумку «Фортуна» зараз на другому місці, і це незвично для нас, адже вона в останні роки була завжди першою, і здавалося, що ніхто і ніколи її не переможе. Див. підсумки минулого сезону Суперліги. Тепер будемо чекати, що у другому турі вона виступить більш вдало.

Див. також сайт клубу «Фортуна» про результати першого туру поточного сезону.

Нагородження «Фортуни» за перше місце сезону 2021-2022

Команда «TT Team» (Полтава)

Як уже вказувалося, полтавчани прославилися тим, що добрали до свого складу хорвата Андрія Гачину. І він їх не підвів. Андрій відіграв вісім ігор, і в усіх переміг. Найбільш важко йому було боротися з харків’янином Олексієм Напльоковим («АСФІР-М», Луганськ), якого він здолав з рахунком 3:2. Ще один переможний сет взяв у нього Антон Лімонов («Фортуна»). І це все:  решта тенісистів України «здалися» 0:3. До речі, Андрій Гачина не грав з командами «Покоління» (Київ) та «Строй Сіті» (Харків). В цих матчах перемогу здобули самі полтавські тенісисти: Геннадій Закладний, Олександр Шкурупій, Сергій Цибулін.

Андрій Гачина в Чернігові

Крім Андрія Гачини, «TT Team» посилився й Ярославом Жмуденком, який не виступав у КЧУ останні два роки. Ймовірно, в цьому сезоні він замінив собою майстра спорту Олександра Тужиліна, якого зараз не видно у списках жодної команди. Ярослав прибув на перший тур, як зрозуміло, тільки в передостанній день, і тому не міг підтримати всю переможну ходу Андрія Гачини. На той момент полтавчани вже програли дві зустрічі лідерам змагань – команді «Пасс-Авто» (Чернігів) і «Фортуні» (Київ). Могли вони поступитися і «Тенісній академії» (Суми), але прихід Жмуденка витягнув їх у цій грі на верх. Ярослав приніс два переможних очки, і ще один бал дав Гачина.

Генадій Закладний

Тепер, зрозуміло, другий тур для полтавчан буде «писатися з чистого аркушу». Наявність в складі команди двох супер гравців надає хороші шанси для «TT Team» зайняти першу сходинку в таблиці.

Крім того, у запасі команди залишається ще й Іван Катков, який є також відомим тенісистом України, майстром спорту міжнародного класу. Але він в останні сезони мало грає, і напевно зараз знаходиться не в кращій формі (у сезоні 2020-2021 не грав взагалі). Не прийняв він участі і в іграх першого туру нового сезону.

Команда «Пасс-Авто»

На першому турі команда була нагороджена за результатами минулого сезону (3 місце)

Чернігівська команда є постійним учасником «великої четвірки», але, щорічно потрапляючи до призерів Суперліги, «Пасс-Авто» ніколи не була чемпіоном. Зовсім інше ми спостерігаємо у першому турі сезону 2021-2022, де підсумкову табличку очолили саме чернігівці. Це ще один сюрприз поточного Клубного чемпіонату України! 🙂

Команда виграла усі матчі, крім одного – проти «Фортуни». Але й тут точилася напружена боротьба, де киянам ледь вдалось вирвати перемогу (3:2). Якщо б не Віктор Єфімов, який приніс два очка, невідомо, чим би закінчилася ця зустріч.

Лідер команди Андрій Гребенюк

На даний час команда складається виключно з молоді.  Найстаршим з них – вісімнадцять років. Усі матчі туру відіграли «сімдесятники» – гравці «Пасс-Авто», які мають рейтинг ФНТУ за 70: Андрій Гребенюк (76.8), Назар Третяк (72.4), Микита Завада (70). За цими показниками, вони входять до ТОП-20 України, і так же, як і молоді гравці «Фортуни», є найближчими кандидатами до національної збірної України. Як бачимо, у них тут має місце жорстка конкуренція.

Як складеться цьогорічний сезон для «Пасс-Авто», будемо спостерігати далі, але зрозуміло, що перспективи у команди дуже непогані.

«Тенісна академія»

Сумчани нагороджені за друге місце минулого сезону

«Тенісна академія» (Суми) – це команда, де не відбулося суттєвих кадрових змін. Колектив залишив досвідчений гравець, майстер спорту, Павло Скок (рейтинг 65,0). До складу записаний Олександр Журба (рейтинг 72.9), але він не прийняв участі у першому турі.

Середній вік гравців більше, ніж у «Пасс-Авто» і «Фортуни», хоча і не набагато. Тут також грає декілька молодих тенісистів, але вони трохи старші, і буквально нещодавно також були у складі юнацької національної збірної України.

Віталій Левшин

Основою складу команди є майстер міжнародного класу Віталій Левшин та майстри спорту Валерій Мельник і Всеволод Брояковський, які відіграли майже всі сто процентів матчів першого туру. Залучений до команди і львів’янин майстер спорту Богдан Когут, але він не приніс поки жодного очка.

У минулому році «Тенісна академія» була срібним призером. Чи вдасться їй повторити успіх у цьому році, поки що під великим сумнівом. Команда має в першому турі нестабільні результати, і до її великих здобутків можна записати тільки перемогу над київською «Фортуною» (за яку не виступив на той момент Віктор Єфімов).

«Покоління»

Команда «Покоління» минулого сезону

Київське «Покоління» – це ще одна команда, яку можна вважати трампліном для молоді. Керівник команди Іван Степаков наполегливо залучає сюди кращих київських гравців, а також перспективних спортсменів з регіонів. На даний момент основу команди складають: Владислав Слюзенко, Владислав Калугин, Валентин Юнчик, Михайло Ловга, які відіграли весь перший тур. Записаний до команди і Володимир Лушніков, неодноразовий призер юнацьких чемпіонатів України, але він зараз знаходиться на навчанні в США, і може допомогти команді тільки на канікулах.

Валентин Юнчик

«Покоління» – це команда «п’ятидесятників» (за рейтингом ФНТУ), і це відразу відкидає її від боротьби за призи чемпіонату. Але у хлопців є хороші перспективи. Вони можуть і хочуть піднять свій рівень майстерності, посилено тренуються. Коли в минулому році Суперліга складалася з дванадцяти клубів, кияни постійно знаходилися посередині, міцно тримали свою позицію. За новим регламентом КЧУ, коли лігу складають тільки вісім найсильніших, високорейтингованих, команд, їм доведеться боротися за виживання.

Клуб настільного тенісу «Покоління» на Фейсбуці

«Вікторія»

Колектив із Кропивницького, можна сказати, також став сенсацією першого туру КЧУ. У новому сезоні сюди прийшов чернігівчанин Антон Молочко, і це значно підняло бойовий дух колективу. У цілому, всі основні гравці «Вікторії» – Антон Молочко, В’ячеслав Дяченко, Сергій Бойко – є сильними, амбіційними тенісистами, здатними на найвищі результати. Вони й принесли несподіванку у першому турі, обігравши команду «Фортуна»! 🙂 Це вселяє надії на нові аналогічні перемоги, але говорити про стабільність поки що неможна. За рейтингом, кропивничани є також «п’ятидесятниками», і тому їм слід подумати, як підняти якісний рівень своїх тренувань.

«АСФІР-М»

Команда «АСФІР-М» (Луганськ) з’явилася у Суперлізі вперше, але відразу продемонструвала непоганий результат. У підсумковій таблиці вона посіла п’яте місце з відставанням від четвертого всього два очки. Є в її активі й перемога над елітною «Тенісною академією» (Суми). Це також сенсація першого туру, і зрозуміло, що в другому турі буде боротьба ще більш сильнішою і несподіваною.

Олексій Напльоков

Склад команди доволі різноманітний. В основному, це харківські гравці – Олексій Напльоков, Микола Тельной, Сергій Коваль, яких можна вважати «шістдесятниками», за рейтингом. І це відразу відчувається. «АСФІР-М», перемігши усіх «середнячків», програв тільки лідерам, а також землякам-харків’янам – команді «Строй-Сіті».

Є в команді й шістнадцятирічний гравець Степан Мул (Умань, Черкаська область). Він зарахований кандидатом до юнацької збірної України і будує свій шлях до підвищення майстерності. Можна вважати, що дуже добре, що така команда, як «Асфір-М», надала йому можливість випробувати себе в Суперлізі. У першому турі він зіграв  сім ігор, добув три перемоги, що є непоганим результатом для молодого спортсмена.

Звернув на себе увагу і досвідчений гравець Олексій Напльоков (Харків). У першу чергу, він єдиний, хто гідно протистояв фавориту змагань сербу Андрію Гачині. Їх поєдинок завершився 3:2 на користь серба, але перемога українця була вже не так уже й далека. Нещодавно, влітку, Олексій Напльоков їздив на Кубок Строкатова до Львова, де здійснив фурор своєю грою. Він завоював три нагороди в різних вікових категоріях, не зустрівши значного опору з боку місцевих тенісистів. Дві нагороди із трьох – золоті. Див. результати Кубка Строкатова 2021.

«Строй Сіті»

Оновлена харківська команда сезону 2021-2022

«Строй Сіті» є черговим харківським проектом. Уже стільки їх було в Суперлізі, що важко порахувати! 🙂 Кожен рік з’являється нова команда із Харкова (а часом навіть і дві, і три!), які вперто борються за виживання в лізі, а потім зникають… Що заважає другій столиці України створити нарешті єдину сильну команду, чемпіона України, трудно сказати… Потенціал у міста в настільному тенісі є дуже великим, але, як кажуть, зусилля розпорошуються…

Сергій Гогенко

У складі «Строй Сіті» ми бачимо тенісистів, які вже неодноразово виступали в Супер лізі в минулі сезони: Сергій Гогенко, Микита Михайленко. На цей раз харків’яни залучили до себе дніпровський «десант» – майстрів спорту Олексія Горбаненка, Олександра Малова, Сергія Барановського. Вони мають високий клас, в різний час були кандидатами до збірної України. Середній рейтинг 60 дозволяв їм успішно виступити на першому турі, але результат виявився не дуже вдалим – передостаннє місце, з невеличким відривом від четвертої позиції… Тепер хлопцям треба зробити висновки і на наступний тур зібратися духом та добитися належного результату.

Див також. про харківський клуб Top-Spin

Післямова

Отже, українська Суперліга набирає оберти. Сезон обіцяє бути дуже цікавим. Приємно, що наш вищий дивізіон стає привабливим для закордонних майстрів, які вбачають тут хорошу площадку для спарингування. І навпаки: найкращі тенісисти України не виступають тут, а грають за рубежом. Найсильніші гравці – Олександр Дідух, Євген Прищепа, Коу Лей – зайняті в клубах інших країн. Виходить, що Суперліга для них пройдений етап… Хоча, безперечно, може бути і таке, що саме українська Суперліга за рахунок іноземних спортсменів підніме нарешті свій престиж.

 • Статтю підготував: Андрій Лукьяненко
 • Фото: Олександр Мінін. Повний фотоальбом ТУТ
 • 22.10.2021

Відео Супер ліги від Олександра Мініна

Суперліга України, 1 тур: феноменальний початок сезону!: 2 комментария

 1. Счастливчик

  Вряд ли иностранные игроки едут в Украину ради спаррингов, скорее ради заработков)

  1. admin Автор записи

   Пусть едут, хоть даже и за деньгами. Главное, чтобы ехали, и чтобы побольше их было! 🙂

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.