З 28 по 31 січня у спортивному комплексі «Хімік» міста Чернігів відбулися змагання для найсильніших кадетів України – тенісистів 2007 р.н. та молодших. Це захід, який запланований Міністерством молоді та спорту, та в якому активну участь прийняла Федерація настільного тенісу України. Головний суддя змагань – Інна Білащенко.
Кадети – це вікова категорія 13-15-річних спортсменів у настільному тенісі, і вони розташовуються на вікових «сходах» перед юніорами. Це тенісисти, які тільки набирають потужність та справжню майстерність. Це вік, коли молодий спортсмен уперше серйозно та самостійно замислюється про свої перспективи у настільному тенісі.
- Див. також Анонс ТОП-12
- Результати ТОП кадетів 2021 року
У змаганнях 2022 року прийняли участь також і декілька гравців мінікадетського віку. Серед хлопців можна відмітити Антона Дерлюка, Вадима Солтиса, серед дівчат – Діану Колєннікову, Тетяну Пукало і Софію Чумарну (остання, на жаль, захворіла в перший день змагань). Це вже, можна мовити, талановиті діти, які завдяки своїм здібностям та працелюбності наздоганяють кадетів за майстерністю, грають майже на одному рівні з ними.
На жаль, напередодні змагань захворіла Ольга Понько – одна із провідних тенісисток України, яка реально претендувала на нагороди ТОПа. У 2021 році вона завоювала золоту медаль на чемпіонату серед кадетів, який проходив у Запоріжжі. Див. матеріал: ЧУ-2021.
Гостинно прийняв тенісистів спортивний комплекс «Хімік». Достатня кількість столів, гарне освітлення, професійне підлогове покриття, відмінне суддівство – все це сприяло якісному проведенню змагань. Учасники для відпочинку були розташовані тут же при спорткомплексі, де є комфортабельні номери. Також, в спорткомплексі, є своя їдальня, що дозволяло спортсменам приймати їжу, не відлучаючись від місця проведення змагань.
Хід та результати змагань
Повні результати можна подивитися на сайті ФНТУ,
а також на сайті Ігоря Палагути, де зібрана уся статистика по гравцям. Фотоальбом на сторінці ФНТУ у Фейсбуці. Відео — там же. Фотоальбом 1. Фотоальбом 2.
Топові турніри завжди передбачають колову систему. Це означає, що кожен має відіграти з усіма особисту зустріч, тобто повинен відбутися такий своєрідний марафон – одинадцять найважкіших поєдинків протягом трьох днів. Причому результат визначався із семі сетів, що теж додало значного фізичного навантаження.
Помітно було, що тут, у Чернігові, змагалися між собою декілька основних тренерських шкіл, які існують в Україні – Києва і Дніпра. Також були представники спортивних навчальних закладів Харкова, Херсону, Івано-Франківської області і академії Віктора Дідуха (Львівська область).
Киян привезли відомі тренери – Дмитро Дробов та Яніна Кокуніна, які зараз виконують також обов’язки головних тренерів збірної України кадетського віку, а це означає, що вони на цих змаганнях уважно придивлялися до всіх дітей, які показали потужну, стабільну гру. Київські гравці, яких було більше за усіх, склали основу учасників змагань.
Дніпро представив Максим Черепнін, який привіз трьох вихованців Дніпровського фахового коледжу спорту, а також Поліну Пащенко.
Окремо слід відмітити Академію Віктора Дідуха. Він тривалий час займався такими тенісистами, як Назар Петух, Михайло Ловга, Вадим Солтис, Діана Колєннікова, і усі вони на цих змаганнях продемонстрували чудовий результат!
Також на ТОП-12 приїхали тенісисти, які тренуються окремо від відомих центрів, і при цьому складають з ними серйозну конкуренцію. Вони займаються за особистим планом під керівництвом досвідчених тенісистів. Тут, на турнірі, знаходились: Леонід Якимчук (тренер Сергій Ретінський, Одеса), Анна Тітус (тренер Олександр Тітус, Могильов-Подільський Вінницької області), Артур Карімов (Полтавська область). Як показали змагання, ці спортсмени досягли високого рівня і не відстають від інших гравців.
Хлопці
- Місця призерів:
- 1 місце – Петух Назар (Андріївка)
- 2 місце – Якимчук Леонід (Одеса)
- 3 місце – Ловга Михайло (Андріївка, Чернігів)
Боротьба у хлопців була надзвичайно запеклою. Назар Петух, вихованець Віктора Дідуха, відіграв усі матчі без поразок. Однак перемога не була для нього легкою. Більше половини зустрічей були зіграні на 4:2 або на 4:3. Особливо важким був поєдинок з Михайлом Ловгою, якого тривалий час також тренував Віктор Дідух, але тепер Михайло перейшов до Чернігова, де потрапив під опіку Вадима Лунегова, який узяв курс на підготовку кадрів для майбутньої збірної дорослих. Назар Петух, безперечно, увійде до складу збірної кадетів, а через деякий час, якщо він так буде прогресувати — то й в команду дорослих.
Післяматчеве відео з Назаром на сайті ФНТУ
На друге місце вийшов вихованець одеського тренера Сергія Ретінського Леонід Якимчук. Леоніда можна було бачити на багатьох змаганнях в країні, а також за кордоном. Він уже є членом збірної України по кадетах, і як показав ТОП-12, має один із найвищих рівнів ігри за своїм віком. На цих змаганнях він поступився тільки Назару Петуху, а також Алі-Афсару Юнусову із Дніпра (3:4). Значну підтримку та допомогу надав для Леоніда Сергій Ретінський, який особисто був присутній на змаганнях у Чернігові і знаходився постійно біля свого підопічного. Цікавою особливістю Леоніда є те, що він презентує змішаний стиль — і захисника, і нападника.
Бронзова нагорода дісталася для Михайла Ловги (тренувався у Віктора Дідуха, зараз перейшов до Чернігова, до тренера Вадима Лунєгова). Він набрав, як і Леонід Якимчук, 20 балів, поступаючись тільки Назару Петуху і Леоніду Якимчуку. За результатом особистої зустрічі з Леонідом, він посів третю сходинку. Михайло також є надзвичайно цілеспрямованим, працелюбним спортсменом, має серйозне ставлення до настільного тенісу. Його тренування у Чернігові, вдалі від рідної домівки (те ж саме, до речі, зробив і Назар Петух), свідчить про те, що він має твердий намір досягти найвищих вершин у спорті.
Дівчата
- Місця кадеток:
- 1 місце – Ковальова Дар’я
- 2 місце – Василенко Вероніка
- 3 місце – Пономаренко Валерія
.
У дівчат лідеру змагань Дар’є Ковальовой (Кривий Ріг), на жаль, не вдалося пройти чемпіонський шлях без поразок. Найцікавішою зустріччю турніру був матч між нею і Веронікою Василенко (Київ). У ньому перемогла Вероніка (4:2). Однак, незважаючи на це, Даша в цілому на турнірі продемонструвала чемпіонську гру і довела ще раз, що не даремно є кращою за рейтингом України. Усі матчі Даші секундував її тренер – Микола Зайцев, і було чітко видно, що він приділяв увагу всім аспектам поєдинку, помічав, на чому слід зосередити увагу на тренуваннях після ТОПу. Дар’я Ковальова після цього турніру є беззаперечною кандидаткою до складу збірної кадетів. Є в неї і міжнародні здобутки: у 2020 році вона отримала бронзову нагороду на престижному ITTF World Junior Circuit в Швеции. Див. матеріал Дарья Ковалева.
Відмінно виступила срібна призерка Вероніка Василенко. І хоча вона мала дві поразки (від Ангеліни Плащинської та Валерії Пономаренко), у цілому їй вдалося досягти другого результату серед усіх учасниць турніру. Вероніка, як і Даша Ковальова, є 2008 р.н., а це означає, що в неї зберігаються відмінні шанси наступного року також виступити успішно на ТОПі кадетів. Тренує Вероніку Василенко Дмитро Дробів, і видно, що вона неухильно прогресує у своїй майстерності.
Див. також про Вероніку Василенко: медаль української тенісистки на міжнародному турнірі в Албені (Болгарія).
.
На третьому місці опинилася харків’янка Валерія Пономаренко, тенісистка захисного стилю.
Велику роль у формуванні її як гравця відіграла харківський тренер Людмила Гапонова, мама відомої української захисниці Анни Гапонової. Вона продовжує її тренувати і зараз, у Харківському фаховому коледжі спортивного профілю Харківської обласної ради. Слід побажати для Валерії та її тренера подальших вдалих виступів та нагород престижних турнірів. Сподіваємось, що харківський настільний теніс невдовзі отримає нового гравця екстра-класу!
МІнікадети
Необхідно висловити декілька добрих слів на адресу мінікадетів, які також тут змагалися. В першу чергу це стосується Діани Колєннікової. Вона навіть на початку змагань котувалася дуже високо і зайшла на турнір шостою, за рейтингом. Завдяки своїм показникам, тенісистка із Жовкви спричинила появу деякої інтриги – створилося припущення, що Діана здатна завоювати призове місце. Однак кадети, її старші суперники, не допустили такого і витримали мінікадетський натиск.
Усі зустрічі, де грала Діана, відрізнялися емоційністю і непередбаченістю. Велика кількість ігор тривала шість-сім сетів. У її «скарбничку» потрапили перемоги над сильними кадетами – Валерією Пономаренко і Анною Тітус.
Непогано показали себе й інші мінікадети – Вадим Солтис, Антон Дерлюк, Марія Боднар, Тетяна Пукало. Марії Боднар вдалося обіграти сильних кадетів Валерію Пономаренко і Ангеліну Плащинську, Антон Дерлюк здолав Ярослава Кравця. А Тетяна Пукало перемогла Людмилу Павлюк і Ангеліну Плащинську. Скоріш за усе, ми стаємо свідками зародження нової «хвилі» сильних спортсменів, які стрімко нарощують свій потенціал і будуть успішно боротися зі старшими за віком тенісистами. 25 відсотків мінікадетів на змаганнях кадетів – це доволі висока цифра, яка свідчить про стрімкий прогрес даної категорії.
- .
- Більш детально про хід змагань можна прочитати у Максима Черепніна.
Післямова
ТОП-12 завершився з позитивним підсумком, визначені кращі гравці України серед спортсменів 2007 р.н. та молодших. Однак, незважаючи на високі місця, слід мати на увазі, що для того, щоб успішно виступати проти європейських однолітків, треба ще більш піднімати свій рівень, гартувати психологічну готовність до важких змагань за кордоном.
Див. також матеріал минулого року: Накочуються хвилі кадетського моря
Фото нагородження
У церемонії нагородження прийняли участь президент Федераціії настільного тенісу Олександр Зац, віце-президент ФНТУ Олександр Пеленкін, головний суддя змагань Інна Білащенко, судді та тренери, які були присутні на змаганнях.
Резюме, привітання, коментарі із соцмереж
- Матеріал підготував: Андрій Лукьяненко
- Фото: Марина Бельська
Егор Борщевский уже не миникадет, он 2008 г.р
С каждым разом, к сожалению, ошибок все больше и больше.
Самое главное — у мальчиков выделить то, что первые четыре места взяли ребята 2007 г.р., и более младшие им пока конкуренцию не могут составить.
А у девочек — в отсутствии Ольги Понько, третье место Валерии Пономаренко, которая очень хорошо выступила, может даже само ярко из всего этого ТОПа. Очень качественная и зрелая защитная игра, в лучших традициях харьковской школы.
Но, Борщевский, увы.
Зрелая защита с 4-мя проигрышами!….одной защитой тяжело кого-то удивить, нападения совсем нет! Игра с Пащенко могла закончится и по другому, если бы считали колличество ударов. На Европе котлету сделают из такого защитника!
Из 4 проигрышей двоим с шипами проиграла. Котлету? Девочки это не мальчики, Гапонова и Биленко как бы доказывают.
Так что получается…. Пономаренко тоже не умее по шипами играть?😁😁😁
Очень хороший обзор про турнир! Только исправьте пожалуйста, что Егор Борщевский уже не миникадет, он 2008 г.р
Хотелось бы добавить, что организаторы не позаботились про перерывы между матчами…. извините, но играть 4 встречи подряд в первый день — это уж слишком, тем более, что уровень соревнований очень высокий!
У Коленниковой перед ТОПом был 4 рейтинг, а Борщевский уже полноценный кадет, он 2008 года рождения.
«Полноценный кадет» — это пять 🙂
Василенко, явно, надо игру по защите подтянуть, что-то Дробов не дорабатывает.
Точно Дробов не дорабатывает….Кравец, Борщевский проиграл двум защитникам , а Плащинская — трем! Что-то там весь клуб такой)
Борщевский — сильный парень. Кравец — тоже. Но не знаю, он просто не вошел в форму…. Такое бывает…. Ну а по защите, конечно, надо уметь играть, если хочешь побеждать украинских игроков. В Европе мало кто из известных теннисистов играет как защитник.
Никто не говорит, что Борщевский слабый парень.
Похоже в Ракетке, просто, нет защитников.
я, честно говоря, против того, чтобы воспитывать защитников. Мне кажется это каким-то баловством, а не теннисом. Посмотрите, среди мужчин нет ни одного известного теннисиста-защитника…. Поэтому в «Ракетке», может быть, и правильно делают, что воспитывают игроков атакующего плана.
Смотря кого вы имеете в виду — мальчиков или девочек? Но все равно, примеры есть и у тех, и у других. У мужчин до сих пор в строю европейцы Гионис, Филус, у нас — Калачевский, а сейчас защитник Алексей Наплёков обыграл по очереди весь текущий состав сборной Украины. У девушек примеров еще больше, взять хотя бы наших Биленко и Гапонову.
«Посмотрите, среди мужчин нет ни одного известного теннисиста-защитника…. » — перечитал еще раз. Ну не знаю, вы это серьезно пишите или прикол такой?
«Поэтому в «Ракетке», может быть, и правильно делают, что воспитывают игроков атакующего плана.» — угу, которые по шипу играть не умеют.
Если европейские примеры сильных защитников для вас не примеры, то вот вам китайский пример, который в 2019 году выиграл национальный чемпионат Китая в возрасте 39 лет, повторив свой успех 20-летней давности:
https://www.tt-kharkiv.com/ru/news/chinese-nationals-2019-men-single-hou-yingchao-won
Наплеков, конечно, молодец ( без иронии). Но его ‘защитный’ теннис, как бы сказать… антитеннис, простите. И не стоит ориентировать пацанов на Наплекова.
Это мое субъективное мнение.
А этот ТОП не являлся отборочным для поездки во Францию и Бельгию?
нет. Едут миникадеты. А это играли кадеты