ТОП-12 по кадетах 2020 року: підсумки

До призів потрапили Київ, Дніпро та Сєвєродонецьк!

Відбулися головні змагання з настільного тенісу кадетів (юнаків та дівчат 2005 р.н. та молодше). Турнір ТОП-12 був організований у новому залі ФНТУ в Києв (приміщення Легкоатлетичного манежу) та проходив в період з 17 по 20 січня 2020 р. Для боротьби за звання кращого кадета приїхали 12 юнаків та 12 дівчат, які мали найбільший рейтинг ФНТУ. Представництво за містами та областями, звідки прибули юнаки, було таким: Київ, Дніпро, Харків, Сєвєродонецьк, Полтавська область (Гребінка), Донецька область (Покровськ), Закарпатська область (Свалява), Івано-Франківська область (Коломия). У дівчат – Київ, Дніпро, Харків, Сєвєродонецьк, Херсонська область (Цюрюпинск), Миколаївська область (Вознесенськ). Головний суддя змагань – Юренева С.О.

Див. повні результати і списки на сайті Ігоря Палагути

Склад учасників

Більшість гравців складали тенісисти Києва. Серед юнаків їх було 30 %, серед дівчат – майже 50%! Доволі великою була частка і дніпровських тенісистів – приїхало 3 юнаки і 1 дівчина.

Хлопці

Усі фото взяті з альбому Олександра Мініна ТОП-12 кадетов

У хлопців у цьому турнірі не прийняли участі три найкращих за рейтингом спортсмени – Нікіта Завада (Дніпро), Ярослав Олеськевич (Львів), Артем Овчинніков (Чернівці). Завада і Олеськевич не грали в ТОПі, бо вони значно випередили своїх одноліток у становленні майстерності, маючи космічні рейтинги. Хлопці давно забронювали собі місце у складі національної збірної кадетів і зараз, образно кажучи, надали можливості прославитися іншим. На цих змаганнях головним претендентом вважався Володимир Бурилов, який мав найвищий показник рейтингу, але проти нього могли успішно виступити ще не менш 6 хороших суперників.

Дівчата

У дівчат конкуренція була ще більш жорсткіша. Справа у тому, що тут продовжується «наступ» молодших. Останнім часом ситуація у нашому настільному тенісі розвивається так, що дівчата 2006 і 2007 р.н. почали різко випереджати 2005 рік. Завжди в дівочій групі точиться поперемінна боротьба старших з молодшими, і хто би зміг перемогти на ТОПі, сказати було складно. Останній кадетський чемпіонат України (по 2005 р.н.!) надав такі результати: 1 місце – Оля Понько (2007 р.н.), 2 місце – Вероніка Матюніна (2006 р.н.), 3 місце – Анастасія Хачатурова (2006 р.н.). На ТОП-12 їм потрібно було підтвердити своє реноме лідерів, знов перемігші старших опоненток.

Вероніка Матюніна та краща тенісистка України Маргарита Пєсоцька перед турніром ТОП-12

Див. результати ЧУ по кадетах 2019 року

Найголовнішим лідером вважалася Вероніка Матюніна (рейтинг 54,3). Перед турніром вона майже на 15 одиниць рейтингу випереджала найближчих своїх конкуренток – Анастасію Хачатурову і Ольгу Понько, які також мають значні успіхи у тенісі. Думаю, що серед інших учасників мети завоювання першого місця навіть і не стояло, рівень майстерності Вероніки був для них недосяжним. В останні роки вона поступово наздоганяє ще більш старших за віком тенісисток і зараз є п’ятою за рейтингом серед двадцятирічних спортсменок. Вероніка вже давно забезпечила собі місце у кадетській збірній України.

Перебіг змагань

Усі учасники – і хлопці, і дівчата – грали свій круговий турнір. Не було ніяких попередніх відборів. Система спрацювала дуже чітко. Було запрошено по 12 гравців з урахуванням того, що хтось захворіє чи відмовиться. Приїхала визначена кількість тенісистів, і тому графік змагань жодного разу не порушився. В день гралося по 3-4 гри.

Хлопці

У хлопців ситуація розвивалася малопрогнозовано. Більш половини учасників мали майже однаковий рейтинг, і тому були рівні по силі. Серед них було багато титулованих на кадетських змаганнях спортсменів. Хто з них переможе, було незрозуміло до самого кінця. Усі вони в перший день обіграли суперників, які були посіяні в нижній частині таблиці.

Володимир Бурилов

У другий день пішли сюрпризи. По-перше, своє слово сказали Олександр Барабаш (Гребінка) та Михайло Ловга (Свалява) – молодші за віком учасники. Вони обидва переграли майбутнього чемпіона Артема  Соломенника, і тим самим створили для нього дуже проблемну ситуацію в плані виходу на призи. По-друге, Володимир Бурилов, який ішов без поразок, програв мінікадету Ярославу Кравцю (3:4!) і також ускладнив собі шлях до золота. По-третє, непомітний спочатку Артем Хименко набрав значну суму очок, програвши тільки двом лідерам.

Третій день  став вирішальним. Визначилась трійка лідерів – Бурилов, Соломенник, Хименко, яких могли наздогнати тільки Максим Мельничук, Ярослав Кравець і Михайло Ловга. Показово те, що останні два тенісисти є мінікадетами (обидва 2007 р.н.), але такими, що останнім часом стрімко розвиваються, набуваючи відмінного рівня майстерності.

Михайло Ловга

У цей день лідери грали між собою, але набрали однакову кількість очок з мінімальними втратами і тому опинилися недосяжними для інших. Непоганий результат показав також і Михайло Ловга, який  перемістився на четвертий рядок таблички.

Перестановка відбулася і в самій трійці лідерів. На першу сходинку потрапив Артем Соломенник, який після двох вчорашніх програшів від мінікадетів жодного разу не поступився суперникам. Ключовою була його зустріч проти Бурилова, яку він виграв 4:2. Володимир Бурилов і Артем Хименко набрали однакову кількість очок, і для них місце визначилося за результатами особистої зустрічі, у якій верх одержав Володимир.

У одному кроці від п’єдесталу залишився Іван Романяк, якому в останній день удалося обіграти лідера Володимира Бурилова, а також ще одного майбутнього призера – Артема Хименка. Він міг би претендувати на медаль, але невдала гра в перший день проти тенісистів, які набрали менше очок, ніж він, не дозволила йому набрати потрібну суму балів.

П’єдестал у хлопців

.

 • 1 місце – Артем Соломенник (Київ)
 • 2 місце – Володимир Бурилов (Дніпро)
 • 3 місце – Артем Хименко (Дніпро)
 • .
 • .

Підсумкова табличка

Дівчата

У дівчат несподіванок проявилося менше. По-перше, як вже говорилося, беззаперечним лідером вважалася Вероніка Матюніна, яка і стала переможницею жіночого турніру.  Вона обіграла всіх без винятку суперниць. На другому місце опинилася Анастасія Хачатурова, яка поступилася тільки Вероніці. Ці дві тенісистки, за своїм рівнем, значно переважали інших.

Вероніка Матюніна

Боротьба розгорнулася лише за третє місце, і тут виник сюрприз! У спір за медалі втрутилася сєвєродонецька тенісистка Софія Шередега! Ще на початку минулого року кадетський чемпіонат України показав, що в неї були результати нижчі, ніж у її нинішніх суперниць. Див. результати ЧУ кадетів 2019. Але в цей раз вона обіграла їх усіх, поступившись тільки двом лідерам.

Київські дівчата, які були також основними претендентками на нагороди, програли не тільки призеркам, а ще повідбирали очки у поєдинках між собою.


П’єдестал у дівчат

.

 • 1 місце – Вероніка Матюніна (Сєвєродонецьк)
 • 2 місце – Анастасія Хачатурова (Київ)
 • 3 місце – Софія Шередега (Сєвєродонецьк)

.

Підсумкова табличка у дівчат

Загальні результати ТОП-12

Фото нагородження

Відео від Олександра Мініна

Привітання призерів

ТОП-12 по кадетах 2020 року: підсумки: 1 комментарий

 1. Татьяна

  Спасибо за статью! Особенно понравилась ‘фишка’ : фото спортсмена — указание кто это. Уже вроде бы и знаешь всех в лицо ))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.